Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
24. mar 2008

ahojte, tiež vám prajem krásne sviatky, veľa vody dnes, i keď ja tie oblievačky už akosi nemusím 😝 minulý rok ma to celkom obišlo, bola som krátko po pôrode, no tento rok si to asi zlíznem 😀

anicka
24. mar 2008

Aj my prajeme príjemné sviatky a veselú Veľkú noc. 😉 😀

bolulka
24. mar 2008

nikuliq, a ako v nemocnici? preco do martina?

aj vam uz oneskorene zelam aspon pekny koniec sviatkov 😀

malinkej zacalo chutit az teraz tak ako sa patri.. doteraz sme jej roztahovali zaludok, pretoze nad styri lyzicky ju natahovalo.. no ale co teraz poje sa tiez cudujem 🙂

mna caka v stredu pisomka, a nejak furt sa neviem odhodlat k uceniu... no to este nemam skuskove obdobie. 😒

nenka83
24. mar 2008

caute baby.tak ako ste to dnes prezili? ja som sa tomu vyhla boli sme u svokrovcov a sla som uspat malu a zaspala pri nej tak som zmeskala vsetky navstevy.len kurnik som si tam zabudla fotak... chcela som nejake fotky dolozit.

nikuliq co je malickemu? kvoli tomu ocku???

bolulka ja sa tiez musim ucit? no nemozem sa nijak donutit.zajtra si idem kupit moje zazracne ampulky hadam ma nakopnu. akoze ti nezacalo skuskove? myslis letny semester? uz mas po zimnom nie? ja sa zajtra chystam do mesta, poplatit ucty vacsi nakup, dufam ze uz aspon pocasie bude normalne.

nenka83
24. mar 2008

baby moja dr mi predpisala davky na ockovanie proti pneumokokom, este som asni neprestudovala na co to je.. jedna davka stoji 2400 neviem kolko ich bude treba. neviem ani ci ju dam zaockovat.co vy nato? rozmyslate nad tym?

bolulka
25. mar 2008

no ze druhy semester sice uz mam, ale skuskove este nie... len z nemciny nam nasukala pisomku 😠 mi hovor o donuteni.. mne je do grcu, ked viem ze sa mam ucit vecer, ked padam unavou... oci klipkaju, to sa tazko nieco tlaci do hlavy..

ako to zazracne amupulky? sup ich sem...

kto z vas ma prosim filozoficky slovnik...??? nasi sa balia, bo sa stahuju, tak si ten svoj tazko najdem... potrebujem najst vysvetlenie jedneho slovicka na pracu... "organizovanie" (po pripade "organizovanost")

majdiska
25. mar 2008

ahojte 🙂 ,
akurát sme sa vrátili s plavárne. bolo celkom fajn, malý už len pred dverami do sprchy spustil nárek, ale potom sa ukľudnil. dnes bola trošku studenšia voda, tak znovu plakal, ale potom ho to prešlo a dokonca sa mi zdalo že plakal menej ako iné detičky 😉 . potom už i plával a celý čas dudlal takú plastovú kolku a cumeľ. starký a krsný sa boli na neho pozrieť, aj ho fotili a kamerovali.. aj na tej doske. vo vodičke sme vydržali pol hodinu a malý bol fajn,aj sa mi ho podarilo postúpiť dalej 😀 . a najlepšie nakoniec, bol taký zmorený, že mi spinkal skoro 2 a pol hodiny..
ako u vás dopadla Veľká noc?
môj drobec aj s ockom boli kúpať, u jedej rodiny sa malý hral, hojdal a rozprával... no u druhej zaspal, v tretej to isté a spal 3 hodiny - v autosedačke na balkóne 😀 .. tak super 😉

bolulka
26. mar 2008

majdiska, ako je to tam so susenim a obliekanim deticiek?

poradite mi nieco na zapalene ocko? teda myslim ze je zapalene... vytieram jej ho cely den repikom.. ale rano s takym polozalepenym...

nenka83
26. mar 2008

caute.
bolulka ampulky sa volaju speed 8. 8 hodin by mali vydrzat.su perfektne.len drahe.jedna 65 sk.no uci sa s nimi perfektne. 😉

a to ocko.moja svokra robi na ocnom,je sestricka pri Svrckovej. Svrckova repik zakazuje, vyvolava alergicke reakcie.vyplachuj jej to ociankou! ta je na to urcena.a kvapky bud pamycon alebo septonex myslim.ak ches hodim ti cislo na svokru, je super, urcite ti poradi. 😉

oroslanovci
26. mar 2008

Ahojte baby,

konecne sme doma, tyzden v Kubine tak ubehol, ani sme sa nestihli spamatat.
bolulka - tak ako sa ma Klaudi? S tym ockom by si asi radsej mala zbehnut k ocnej, Svrckova je dobra, a hlavne ak to ma malicka zapalene. Ak ho ma zalepene hnisom, to aj tak doma velmi nepreliecis. Svrckova na to prepisuje take ampulky, vola sa to Sulfacetamide, ale myslim, ze je to len na predpis.
nenka - tvoj manzel bol mojim spoluziakom, kym sa neprestahovali na Knaziu, svet je naozaj maly

majdiska
26. mar 2008

no bolulka, s tým sušením je to v pohode. my s malým sme dole pri saune. sú tam lehátka, tak je to fajn. detičky, čo sedia sú hore, ale môžeš ísť i dole, ako chceš.. no dá sa tam i osprchovať - ale môj drobec sa ešte dosť bojí sprchy, tak to skúšame len postupne. zatiaľ ho len vysuším a večer vykúpem.. a dá sa 🙂

veronika13
26. mar 2008

ahojte, Veľká noc bola super, trochu vody som prežila inak fajn.
Na to očko očianku, ale asi je lepšie ísť k očnej, ja som si teraz cez sviatky prežila galeje s okom, ale už sa to lepší, zajtra idem na kontrolu.
Baby mám hroznu chuť nakupovať, alebo skôr pobehať obchody čo majú a niečo si aj kúpiť. To ma raz za čas chytí, pritom behanie po obchodoch neznášam 😅

bolulka
26. mar 2008

veru, ja mam tieto chute velmi casto... vraj to je sposobene tym, ze sa nam muzi malo venuju... po sexualnej stranke 😀

veronika13
26. mar 2008

niečo na tom bude 😀

lubecka
27. mar 2008

bobulka, ja by som ti radila, aby si ocko nevytierala, skus len obycajnou prevarenou vodou, aby si tym repikom nevyvolala este horsiu reakciu-alergiu, je to bylinka aj ked lieciva.. my sme mali tiez zapalene a hrozne vela hnisu.. detska dr. jej dala take kvapky a framykoinovu masticku a hned na druhy den to bolo lepsie a po dvoch hnis uplne zmizol... a este dodala, ze ak to neprejde, tak ze pojdem ena ocne, lebo ze moze byt upchaty slzny kanalik, tak preto to hnisa, ze na ocnom jej ho precistia... no neviem ako sa to robi.. neviem si to predstavit na takom malom ocku... tak som rada, ze to preslo..

bolulka
27. mar 2008

no dnes nam dala pamycon kvapky...

lubecka, manzelovi to robili na tom ocnom.. prepichuje sa to.. sa mi zda ze ihlou nejakou ☹

nenka83
27. mar 2008

bolulka prepichuju to zevraj v Martine, no Svrckova sa snazi tomu vyhnut, bude to preliecovat, neboj nam hnisalo 3 mesiaca skoro... a preliecili sme.volala si svokrusi?

baby poradte mi nejaky recept s cestovinami...mojej malej vobec nechutia.ci ich dochucujete... dajte dac.. 😉

oroslanovci
27. mar 2008

nenka - ja som malemu davala cestoviny do paradajkovej omacky, tak mu to chutilo, len som mu ich musela pokrajat na malinke kusky

nenka83
27. mar 2008

oro a paradajkovu omacku uz moja mala moze?

oroslanovci
27. mar 2008

nenka, mne doktorka povedala, ze od 10 mesiacov jej mozem davat, a tvoja mala ma pomaly rok, tak si myslim ze ano. Ale nerobila som to na zaprazke, ako ked ides varit obyc. paradajkovu, ale som len rozriedila pretlak vodou (pretlak som kupovala bez soli a cukru - tescu taky najdes), prevarila, dala som tam trosinku cukru, tak pol lyzicky a jednu lyzicku olivoveho oleja. Maly sa doteraz ide zabit za paradajkovou polievkou alebo omackou. Ale musis skusit, ci to Ninke bude chutit.

oroslanovci
27. mar 2008

a od roka mozes malej robit aj cestoviny s tvarohom, rezance, pripadne nitovky uvaris, pridas tvaroh, biely jogurt a hotovo. Pripadne trosku cukru, ale nas Marosko to zjedol aj bez.

veronika13
28. mar 2008

baby, vy varíte pre drobcov tak prísne, že im nedochucujete? ja veru nie, zo začiatku som tak robila, ale to mi nejedol, tak mu trochu dochutím, vegetou bez glutamanu, alebo trošičku soli. S tou paradajkovou polievkou ste ma inšpirovali, ešte som mu nerobila, lebo ani ja to nemám rada, ale mu skúsim,a nastrúham mu syru do nej a také drobné cestovinky, uvidíme čo "povie" 😀
Ja už veľa dávam jesť čo aj my jeme, samo že nekorením, dochucujem menej ako sa obyčajne, my to nemáme radi také moc prekorenené 😝

nenka83
28. mar 2008

veronika po dneskajsom jedeni ti poviem ze aj ja tak budem robit.mala mi vela odmieta. tak bude papat co aj my, samozrejme bez korenin, a trosku osolene. uz sa nejdem trapit, lebo mi uz dochadzaju napady.

veronika13
28. mar 2008

skús,uvidíš, niektoré deti jedia aj neochutené, ale môj je fajnovejší 😀 a asi aj tvoja 😎

oroslanovci
28. mar 2008

veronika - paradajková deťom väčšinou chutí, aspoň kým sú malí. Ja sa snažím čo najmenej mastné a slané mu dávať, ale minule som robila halušky s kapustou (to môj mangel zbožňuje) a malý prekvapil a pýtal si, tak sme mu dali ochutnať a jemu to tak zachutilo, že by len jedol a jedol. Postupne ochutnávame všetko, ale u nás jednoznačne vyhrávajú polievky.

veronika13
28. mar 2008

u nás zas rôzne šťavičky s mäskom a cestovinky 🙂

tretulka
28. mar 2008

ahojte....veru, malemu viac chuti nasa strava ako nejaka speci pre neho, v poslednej dobe mu chuti slane, minule olizoval solnicku 😀 - pouzivame morsku sol, nesolim vela, radsej dam len dobrotu /bez glutamanu/, paradajkovu polievku maly zboznuje, aj cestoviny, tie najradsej suche 😉

nikuliq_
30. mar 2008

ahojte, kočky čo máte nové?
nechcete nejaké kašičky? máme ich pár krabíc niektoré aj neotvorené a aj tie čo sú otvorené je z nich minutá jedna max. dve dávky. my sme na ne totiž úplne rezignovali. malého z nich zrazu začalo napínať a už nezje žiadnu ☹ ktoré ste kubínčanky, resp. sa najbližšie dni v kubíne zdržiavate mi povedzte ak chcete niektoré z týchto: nestlé 8zrnná bifidus, nestlé slivková proti zápche , hami broskyňové máme dve ôz nich jedna je neotvorená, hami banánová, hami ryžová je tiež neotvorená.
tento týždeň by sme chceli ísť konečne skúsiť to plávanie, ak zas v pondelok večer neochorie prípadne nás neodvezie sanitka ☹ držte nám palce, už by som to chcela konečne zrealizovať, a dúfam, že tam aj niekoho z vás stretnem, len sa mi budete musieť pripomenúť, lebo akosi nespoznávam ľudí v poslednej dobe 😅
pekný večer

bolulka
30. mar 2008

jaaaj, zas sme sa tesili na plavanie (uz stvrty krat od jej narodenia) a zas to nevyjde.. malinka dnes mala od obeda zvysenky a dokonca mala aj 38,1.. ☹ ja uz neviem, ta plavaren nie je asi nic dobre pre nas. 😔 uz nebudem planovat ze si zaplavame - ak tak, rano rozlepime oci a rozhodneme sa ze ideme.

veronika13
30. mar 2008

bolulka, tak je to asi nejlepšie, lebo keď sa plánuje, vždy niečo prekvapí