Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

lubecka
29. sep 2008

a este som sa zabudla opytat.. kedy mozem ist s malou vonku.. v piatok este mala teplotu, od soboty uz nie, antibiotika jej asi zabrali.. dr. mi neodporucala ist vonku.. ale ked je tak krasne, velmi ma to laka.. myslim, ze to hrdlo jej preslo, tak so soplikami mozem ist von? ci by som mala este pockat?

veronika13
29. sep 2008

podľa mňa, keď je pekne, po slniečku môžeš na hodinku pokojne

majdiska
30. sep 2008

lubecka, tú odsávačku majú v lekárni stojí okolo 250sk, má to takú špeciálnu koncovku na vysávač a ver mi soplíky vysaješ za chvíľočku a všetky.. malý síce na začiatku plakal, bál sa hluku ale už si zvykol
a vie že mu robíme dobre 🙂
vonku chodíme vtedy ked nemá teplotu a moc podliate očká, aj ked berie ATB 😉

veronika13
30. sep 2008

môj sa donedávna strašne bál vysávača, ale už ho to prešlo, už vysáva aj on, ale odsávačku máme takú obyčajnú za 30,- z lekárne a stačí nám

bolulka
30. sep 2008

lubecka, nasa stala az okolo 500 tusim.. no neviem kde sme to my kupovali 😀

ono je to s tou odsavackou take rychle, ze ona uz teraz ani nema kedy protestovat, a ani jej to nevadi... sup do jedneho nosteka a o sekundu sup do druheho.. vsetko je prec.. a netaha to velmi - dokonca asi aj menej ako ta rucna, ale je to intenzivne a pekne to vchod nosteka uzavrie a vsetko to naraz teda vcucne.. 😉 na nezaplatenie, tiez sme sa natrapili s rucnou..

bolulka
30. sep 2008

poculi ste co sa deje v cechach ohladom zltacky? idete dat ockovat? ja asi hej.. 😕

veronika13
30. sep 2008

ja som zatiaľ nepočula nič, asi musím kuknúť správy, no ak by to malo prísť aj tu, na očkovanie je už asi neskoro 😖

bolulka
30. sep 2008

preco? vsak kym to tu do kubina dojde, tak hadam vakcina urobi divi, ci? vraj si tu chodia cesi kupovat vakciny, lebo ich tam maju nedostatok, tak ideme asi rychlo kupit, kym tu nejake su..

lubecka
1. okt 2008

dakujem vam, asi vyskusam tu odsavacku na vysavac.., nemam nervy s nou zapasit.. len neviem ci sa mi nebude bat.. uvidim,,

ja som dnes pocula o tej zltacke.. v telerane hovorili, ze netreba paniku, len dodrzovat hygienu, ciste ruky a tak, no len medzi detmi v skolkach sa to asi tazko dodrzi... no vy ked idete davat deticky do jasli, tam sa to da asi najpradvepodobnejsie chytit..

anicka
3. okt 2008

Lubecka prajeme Vám skoré uzdravenie a aby Vaneske čím skôr zachutilo materské mliečko 😉
Bolulka neviem, ako je to s tou žltačkou. Myslím si, že najpodstatnejšie je si často a poriadne umývať ruky. Skôr sú asi "ohrozené" detičky v kolektíve ako tie čo sú doma. 😕

Idem sa Vás spýtať na radu. Od kedy ste detičkám dávali paradajku a kukuricu? V tých časopisoch a knižkách čo mám doma je to v každom inak, tak sa chcem poradiť s Vami. Vopred ďakujem. 😉 🙂

Tretulka nenka kde ste? 😕

tretulka
3. okt 2008

ahojte...anicka, chybame Ti 😉 ...posledne dni je martinko ako z divych vajec, idu mu posledne dva zubky, tak neviem ci to s tym suvisi, ale niekedy je to na zblaznenie, nechce spat, vsetko mu vadi, umrncany je...dufam, ze ho to prejde 😝 ...co sa tyka tej paradajky a kukurice, ja som malemu nedala tusim do roka, potom sme skusili, paradajky ma velmi rad, ci uz cerstve, alebo polievku, omacku na cestoviny, kecup /ale domaci, z kupeneho sa mu vyhadzovali take flaky okolo ust, vzdy to zmizlo, ale radsej mu ho nedavam/

majdiska
3. okt 2008

ahojky,
anicka ja malému stále kupujem tie príkrmy z hippu a tuším sa tam už objavil paradajkový pretlak a asi aj kukurica a v pohode. malému stráááášne chutia bolognské špagety a všetko v čom je paradajka.. ale už mu i varím a celkom mu to chutí... ale on je také vdačné bábo, všetko spapá 😝 😀 - síce mne osobne to nechutí...
ozaj a chystáme oslavu na nedeľu - malému som dala upiecť tortu, tak hádam bude pekná a ja mu idem upiecť dva koláče - taký s tvarohom z pudingov a druhý taký jablčkový v tej tupervare miske s piškotmi.. a na obed prídu naši aj tehuľka, tak nejakú špecialitku.. ešte vyzdobím obývačku... no teším sa a som i nervozna, ako ten čas letí, no nenormálne 🙂
oazj a dnes sa malý celkom vedome vycikal do nočníka, išiek k nemu aj si sadal a hovoril cík... no zlatíčko malé 😀

bolulka
3. okt 2008

no majdiska, tak tvoj maly je riadna sikula... waw... drzime palce aby bola oslava na ktoru budete dlho spominat.. fotky na koniku nesmu chybat 😉

anicka, no moja mala je stale v kolektive.. sme bud v pistalke, s detmi von, byvame u rodicov atd atd.. ved staci, ked sa niekto chyti von klucky, potom chyti malu za rucku a je to.. 😔 ale to uz bude asi osudom..

majdiska
3. okt 2008

len nech mu to vydrží a ušetrím na plienkach 😉
ozaj anicka prečo podkopávajú vašu bytovku? to čo vám s ňou idú robiť? 😲

anicka
4. okt 2008

tretulka jasné, že chýbate 😀
My máme momtenálne také dni, že je Maťka ako medík a na druhý deň je z nej riady srdo. No hotový Dr. Jekil Mr. Hyde (dúfam, že sa to tak píše) 🙂 Myslím, že sú to zúbky. Má riadne naliate dasienka ale zub vonku ani jeden 😔 😖
majdiska my sme tiež v podstate na Hippoch. Sú fajn. Raz jej dám moje raz Hipp. Podľa toho ako a mi chce variť. Priznám sa, že sa mi moc nechce. 😒 Ja mám rada všetky domáce "babské" práce okrem varenia. Ja nemám problém prať, variť, vysávať, umývať okná, rad ... ale keď príde na varedie tak hľadám všetky možné spôsoby ako sa tomu vyhnúť. V robote som mala kolegyňu, ktorá na tom bola opačne. Sme sa vždy smiali, že ja jej prídem porobiť poriadok a ona mi navarí.
Majdiska nemám ani predstavu, čo to kopú. A už nám oslalo lešenie len pred našími balkónmi, mylsela som že ešte niečo budú robiť, ale celý týžďeň sa na našej strane ani neukázali. Mohli by ho už zložiť, lebo máme ešte bordel na balkóne a keď je takto škaredo, tak naň nemôžem vyložiť kočík. 😢
Ten Tvoj drobček je riadny šikulko. Poriadne pooslavujte a určite chceme vidieť foto. 😀
boluka asi máš pravdu asi to bude osudom, lebo to naozaj nevieš kde chytíš tú "správnu" kľučku 😔
Ako často chodíte do tej píšťalky? Chodia tam mamičky a s takými dorobcami ako je tá moja? 😕

bolulka
4. okt 2008

ahoj anicka, no aj take tam uz boli.. aj mladsie... len pridte.. mozme sa stretnut v piatok doobeda.. 😉

anicka
5. okt 2008

boluka a chodievaš každý deň, či len piatky? A čo tam zvyknete robievať? No my od 10:00 zhruba do 10:35 spinkáme, to by sme mohli odspikať aj cestou na Bysterec 🙂 O ktorej chodievaš Ty?

bolulka
5. okt 2008

chodim okolo desiatej.. no to by teoretikus slo.. 😉 kazdy piatok chodievame a niekedy cez tyzden...

veronika13
5. okt 2008

bolulka a čo robievate v tom centre? nám sa podarilo vybaviť priestory v budove školky, už nám ich aj vymalovali, koberček dali, tak v stredu máme premieru v novom MC 🙂

bolulka
5. okt 2008

veronika, mate tam aj hracky?

no tak tam su hracky od vymyslu sveta a deticky. mala tam je vo svojom zivle.. aj ju tam niekedy na taku polhodinku-hodinku nechavam a nema s tym problem...

anicka
6. okt 2008

bolulka, rada by som šla, tak Ti ešte vo štvrtok dám vedieť 😉
ozaj už aj ja mám osobnú skúsenosť s tým, že keď sa problém napíše na koníka, tak sa vyrieši. V piatok som písala, že by bolo fajn keby nám už zložili lešenie a dnes nabehli chlapi a skladajú ho 😀 škoda len, že to tak nefunguje aj s tým, aby Maťka papala z fľaše ☹ , ale zase nemôžem mať všetko 😉

majdiska
6. okt 2008

ahojky,
dnes máme rôčik 😀 , no som rada. to tak rýchlo prešlo. nočníčkujeme podstivo dalej, dnes malý ked nakládol don len tak podstivo nosíkom krčil. no nevoňalo mu. plienky nejak nechce, ale musí 😉 a už sme spravili samostatne pár krôčkov.. aj tortička bola pekná, len tie zábery - no uvidím čo s tým spravím.. v stredu ideme na nefrologiu, tak ostávame na tri dni v DK. a potom rýchlo domov, lebo mám dosť roboty na urbáry. som dosť zanedbala, kvôli oslave -ale termíny ešte tak moc netračia 😉
anicka možno hladajú poklad 😀

anicka
6. okt 2008

Milý Adamko prajeme Ti všetko naj naj naj k narodeninám. Veľa zdravia, štastia, lásky a spokojnosti. 😀
majdiska: no moli by niečo nájsť, taká finančná injekcia by určite bodla 😀

majdiska
6. okt 2008

anicka ďakujeme 😀
ak dačo nájdu tak nech i mne pošlú i ja chcem injekciu - finančnú 😉 my dnes nejak dobre spinkáme. včera pospal cez den len dodobeda 1 a pol hodiny a teraz dospáva. doobeda už hodinu a teraz uvidím koľko 😀

veronika13
6. okt 2008

Adamkovi všetko najlepšie a do druhého rôčku pevný krok 🙂 ale ten čas letí, čo? ja som si na Riškov rok pospomínala na pôrod a sa mi aj zacnelo 😀

bolulka
6. okt 2008

vsetko naaaaj adamkovi... veeelky chlapec sa nam z teba stal.. nedavno sme majdiska cakali ako dopadol porod.. fuuha, cas bezi..

anicka budem cakat.. 😉

anicka
8. okt 2008

Majdiska myslím, že to kopú, aby nás zateplili kompletne aj s pivnicami. Poklad zatiaľ nenašli, škoda ☹ 😖

Idem sa Vás spýtať: Kedy Vašim detičkám vyšli prvé zúbky? My ešte nemáme ani jeden. 😖 Maťaka ohrýza čo môže aj na dasienkach má riadne kopčeky, ale po zúbkoch ani chýru. ☹

bolulka
8. okt 2008

anicka, ja tusim, ze je to izolacia proti vlhkosti...aby baraky od pivnic neplesneli.. 😕

lubecka
8. okt 2008

anicka, tie kopceky este nemusia nic znamenat.. aj my ich mame, a dlho 😉 dole sa prerezali 2 naraz a teraz je dlhaaaaa pauza..poznam deti, ktorym prve zuby vysli az v 11. mesiaci.. ono sa potom vravi, ze budu mat lepsie zuby, ze sa im tak rychlo nepokazia.. neviem co je na tom pravdy..

lubecka
8. okt 2008

a Adamkovi dodatocne vsetko naj k narodeninam 😉