Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
5. dec 2008

karkulka ja nikoho nepoznám, boli sme tam síce na nožičkách ale zakaždým nás mal niekto iný...
ozaj a dnes sme boli vo škôlke na Mikuláša, malý bol zlatučký tak pekne si odniesol výslužku.. na začiatku tancoval na koledy s jeho kamarátkou 😀 no a bál sa Mikuláša.. a čerta zas naopak sa vôbec nebál a stále mu hovoril havo a furt za ním chodil 😀 no sranda 😀 😀 zato synovec prereval všetko, čo sa len dalo, hlavne čerta sa bál, že až....

bolulka
5. dec 2008

majdiska, ale som sa pobavila.. ten tvoj maly - na co ten nepride 😀

no tak nas mikulas caka dnes a zajtra.. no uvidime... ocko sa nam asi bude opat prezliekat.. 😀

majdiska
7. dec 2008

no my sme domikulášovali, v piatok bolo ešte fajn, malý dostal od svokry Mikuáša - samé jogurtíky a ovocie, a jedného veľkého čokoládového Mikuláša - čo bude pre nás, a od švagra - tiež jogurty a švagrinej marina a dietne be-be.. som spokojná, celkom sa trafili.. od našich dostal ovocie a švajčiarske čokoládky - čo sa trafili pre mna 😝 😉 no a noc to bola des, ja neviem čo sa stalo ale v noci dostal silnú nádchu a včera večer už mal 39 horúčky, zničoho nič, takže asi nejaká vyroza alebo zuby ☹ , ale plavoška nehrozí 😖 ideme sa liečiť zatiaľ zaberá Nurofen sirup 😒

bolulka
7. dec 2008

majdiska, to mate super.. ja som v piatok a aj vcera dovolila malej pojest hodne sladkosti a ked som pri jednej povedala "dost, tak toto by uz stacilo", tak som dostala vynadane ako nikdy.. 😠 😠

bolulka
7. dec 2008

babenky, uz peciete? ja uz pocitam dni, kedy mi skonci skuskove aby som mohla zacat..dufam, ze nieco stihnem..

majdiska
8. dec 2008

bolulka ja ešte nie, stále upratujem a už končím kuchynu. ešte mi ostala špajza, ale môj šikovný mužíček oškrel stenu, tak ju treba najprv nabieliť a potom má prisť jeden chlapík nám namontovať policu, na ktorú potom povykladám bordelík zo zeme - konkrétne same jedy pre malého Adamka, aby sa k nim tak ľahko nedostal 😉
no do DK nejdeme, horúčky klesli ale nádcha ostala, vyzerá to na další zúbok... no a vo štvrtok mám vyberové konanie v DK, moc si neverím, no uvidím, čo to bude 🙂

veronika13
8. dec 2008

u nás Mikuláš bol bohatý, samé sladkosti.... všetko som zbalila do jednej tašky a schovala, lebo toľko sladkého čo teraz pojedol.... a nechce jesť, tak koniec a hockoho, kto donesie nejakú sladkosť zruším, lebo už sme prekročili limit.... dúfam, že sa dostaneme do normálu s jedením..... a som sa rozhodla natvrdo, že ho donútim jesť nejaké ovocie, lebo on mi nič nechce a má tvrdú stolicu už asi týždeň.... no uvidím, či sa mi to podarí s tou mojou nedôslednosťou 😝

majdiska
8. dec 2008

kuchyna padla 😀
malý dostal aj čokoládové mikulášika - mnam, on čokoládu nemá rad, tak sa vytešujem.. síce svokra tak divne kukala, ked som sa z neho tešila, ale malý ked papá straciatelový jogurt, tak len prská a vyplúva čokoládu.. on nemá vôbec rád sladké, dnes už odmietol aj piškot, ale zato sa napchával chlebom 😉
čo sa týka ovocie, tak doobeda mi pekne spapá - banánik, výživu, jablčko a dokonca sa mu podarilo ked bol extrémne hladný zjesť aj celú mandarínku a nemuseli sme ju vôbec šúpať 🙂

emmka3
8. dec 2008

ty kokso, to Adam papa mandarinku aj so supkou? 😀 no to je ale kyselinka 😀

anicka
8. dec 2008

majdiska: no to je riadny hlahoš 😀 Ozaj taká polica do špajze by sa zišla aj mne, ten chlapík je od Vás? 😕

janciaa
9. dec 2008

no my mame uplne opacny problem mala papa vela ovocia miluje pomarance mandarinky jablka proste zje vsetko ovocie aj zeleninu ale chlieb alebo rohlik do nej nedostanem ani keby som sa postavila na hlavu 😠

bolulka
9. dec 2008

janciaa, nestrachuj, donedavna sme boli na tom rovnako.. teraz to tiez nie je bohvie co.. nevadi, raz zacne aj rozteky a chlebiky papat - a este ako 😉

tatinko
10. dec 2008

No ako tu čítam samé vitamíny...A môžem vedieť ,že odkiaľ z Kubína ste?My sme z Baniska .U nás bol tiež dobrý Mikuláš ,veru aj ja pozerám Mirkovi do balíčka na čom by som si pochutnala .Miška si to všetko schovala do izby .Ale tatinko sa pochlapil...kúpil aj mne Mikuláša .No mne Mirko ktorý má 22 mesiacov papá chlebík nakrájaný na kocky .Rožtek moc nechce ,ale keď sme v obchode ,tak si pýta ham ,keď ideme okolo pečiva.No Mirko papá mandarínky na kilá ,aj jabĺčka ...nám treba zas maľovať steny ,lebo Mirko sa chcel pochváliť ,že aj on už vie držať v ruke ceruzku ,tak písal asi všade ...ale už pekne začal aj na papier 🙂 😀

majdiska
12. dec 2008

ahojky,
tak konkurz nič moc, lebo tam bol dopredu vybratý uchádzať, ktorý im vyhovoval... a čo sa týka testu tak aj napriek tomu že ma drvila chrípka som dosiahla 67 percent, ale ten test to boli samé citácie zákonov a z praxe skoro nič 😒 a ústny pohovor, no nevyjadrujem sa...
no my sme stále chorí a malý je tak zlý ako dávno nie, nechce sa hrať sám v izbe stále sa na mna vešia, ani obed dovariť nemôžem, no katastrofa a ked ho nezoberiem tak len plače a plače.. ja neviem čo sa robí 😠

bolulka
12. dec 2008

majdiska, v chorobe si mu venovala prilis vela pozornosti.. to je normalne.. coskoro sa zasa usmerni.. aj mi sme to mali - nie jeden raz.. 😉

ten pohovor.. to tak casto byva.. nelam hlavu, niekde caka nieco lepsie...

veronika13
14. dec 2008

ahojte, majdiska, neboj, vyzdravie, tak sa dostane do starých koľají, to je normálne, že teraz sa ťahá viac za tebou, keď je chorý

majdiska
16. dec 2008

ahojky, tak nádcha trocha ustupuje, len malý trocha kašle, dúfam že v piatok mi ho v poradni zaočkujú, tak ako majú 😒
no a čo sa týka vyýberového konania, tak som bola druhá 😉 , za jednou pani s 15 ročnou praxou, čo je celkom dobre, ked si predstavím že som sa dostala tak daleko a to som odrobila len 4 roky.. 🙂
no a ozaj segra je v nemocke, že ide rodiť tento týžden, ale ju asi pošlú domov, lebo ešte nemá prezretú placentu, takže možno bude prenášať 😀 problém je v krvných doštičkách - má ich malo, tak uvidíme, čo jej zajtra povedia 😒

anicka
16. dec 2008

majdiska: to je to čo sme jej písali, väčšinou sa tie udržiavané bábätká potom prenášajú 😀 No podsatné je, aby boli obidvaja v poriadku, takže držkáme palčeky 😉 ak by sa náhodou Vladko už vypýtal na svet, tak podom daj vedieť. 😉

bolulka
17. dec 2008

majdiska, kazdopadne nas informuj.. drzkame jej palce.. 😉

anicka
18. dec 2008

aj ja sa idem trošku pochváliť 😉 aj ja už mám "vianočné" upratovanie za sebou. Už aj okná sú umyté, len keď takto prší som zvedavá do kedy im to vydrží 😀

Ozaj idem sa opýtať nemá niektorá z Vás skúsenosti s Pamperskami sleep and play? 😕 Pozderal som ich teraz v 101 sú v akcii aj tieto aj tie active baby. Tie active baby vychádzajú 6,329 a tie sleep and play 5,573 (a pritom ich je v balení menej 😕 ) Rozmýšľam, že by som ich aj kúpila len sa mi nepodarilo zistiť, aký je medzi nimi rozdiel.

majdiska
18. dec 2008

ahojky, tak segru pustili domov, že má ešte čas a placenta je ešte v poriadku.. takže rodiť bude po sviatkoch a ktovie, či aj nie po novom roku 😀
dnes sme boli v škôlke, malý sa zo začiatku pekne bavil no potom na neho prišla kríza a už len plakal - bol hladný a chcelo sa mu spať.. no a zajtra ideme očkovať do oboch nožičiek - povinné očkovanie 3. dávka a prevenar, som zvedavá, či ho zaočkujú, lebo ešte troška kašle, no neviem, či to bude problém 😒
anicka čo sa týka rozdielu, tak aktiv baby majú po stranách to také gumové naťahovacie, čo sa prispôsobí brušku - ak pamataš reklamu. a sleep and play túto gumu nemajú, sú na pevno, čiže to na nalepenie nenatiahneš a rovnako oboje sú čímsi napustené.. ja som tie druhé skúšala, ale ked bol malý menší, teraz používame activky... to závisí od toho čo používaš 😉

bolulka
18. dec 2008

ahojte, tak mi este vsetko upratane nemame, ale napecene uz mame takmer vsetko.. este rafaelo niekedy v pondelok a je to. 😉 vcera nas boli pozriet Risko s maminkou veronikou a doniesli nam vynikajuce pernicky a linecke kolaciky zapecene s bonpari.. dobra kucharka to je.. 😉 😀

no a mi sme pred troma dnami vstupili ocividne do obdobia vzdoru.. ach jaj.. to je strasne.. strasne krici, hadze sa o zem, hadze po nas veci a bije nas... krici tak strasne, az sa bojim, ze mi za par minut zaklopu susedia... ☹ 😔 dnes pri zaspavani sa rozhodla, ze ide asi robit nieco ine a zacala zas rycat.. nevsimala som si ju, vraj to zabera.. no ona sa mi z toho placu a kriku povracala..umyla som ju a prezliekla a pokracovala dalej 😔 mam strach s nou aj niekam ist.. a takto nam ide v januari nastupit do skolky 😝

lubecka
18. dec 2008

anicka, mne sa v tych sleep and play precikavala 😖 ale to ked bola mensia, dostali sme ich, tak sme vyskusali, od vtedy som jej ich neskusala dat.. stale jej to dakajo vycikalo vonku, aj ked ich mala napevno...

janciaa
19. dec 2008

ahojte mam na vas jednu prosbicku ........mala nam akosi ochorela a dost kasle skusali sme hedelix ale ten jane odmieta......poradte co davate vy

anicka
19. dec 2008

janciaa s týmto zatiaľ nemáme skúsenosti, zatiaľ sme mali len trošku chytené hrdielko a na to nám Dr. dala kalciový sirup 😖

ja používam tie activky a som spokojná tak asi nebudem špekulovať a zostanem pri nich 😀

majdiska
19. dec 2008

ahojky,
tak janciaa nám malý tiež donedávna kašlal, dávala som mu Mucosolvan junior a teraz tiež Hedelix - no ak ti mám pravdu povedať správam sa ako tyranka, pokiaľ ide o dávanie liekov. chytím a držím a tlačím cez stiahnuté ústa, inak by som do malého nič nedostala a všetko by povypľúval 😠 a dávam to dávkovačom z Nurofen sirupu, ten je dobrý.. dúfam, že ma neudáte 😀
my sme dnes mali riadne chaos den, ráno prišiel jeden poliak predávať maso, a kedže sme nemali údenú rybu do polievky, tak som sa rýchlo prezliekla malému natiahla na pyžamko kombinézu, topky, šál a čiapku a beh kupovať 🙂 no a potom ma nasral svokor, že čo nejdeme skôr ku dr. že on sa ponáhla do DK. no isto sa budem ponáhľať k chorým deťom. išli sme na 10h a samozrejme nás ešte predbehli 2 díleri, malého zaočkovali ale len raz - druhú vakcínu dostane ked bude mať 15 mesiacov a to bude naša posledná poradna. malý važi pri svojej dlžke 82 cm 10,5 kg... svokor v aute frfľal ako staré pivo. na budúce poviem mužíčkovi, nech si dopredu vybavuje voľno, s ním už nepôjdem.. na všetko čo sa týkalo mna frflal 😝 no a doma som malého nakrmila a uložila spať. za ten čas som si nachystala cestá na 2 koláče - vanilkové rožky a medový závin - už ich mám hotové za aktívnej asistencie malého a dobrého bordelu v kuchyni.. 🙂 a celkom mi chutia.. ešte upečiem jeden makový a končím 🙂 ako ste na tom s pečením????

lubecka
19. dec 2008

ahojte, co je dobre na zapalene hrdlo okrem kalcioveho sirupu? 😕

majdiska, nabuduce povedz svokrovi, ze ides na aute ale bez neho 😉

bolulka
19. dec 2008

majdiska, vy byvate so svokrom?

inak to ladovanie liekov je normalna vec 😉 moja zas lieky miluje 😀 jedine na co pribehne bez zavahania je na povel: "kvapocky" 😀

veronika13
19. dec 2008

jancia, my sme na kašel dávali Hedelix a keď nezaberal, tak Bronchicum

čo sa týka pečenia, tak každý deň jeden druh, dneska výnimočne dva, zajtra pečiem tortu mužíkovi, bude mať 30 😀

majdiska
20. dec 2008

ale kdeže bolul, to by vyzeralo - to by sme sa asi pozabíjali, my sa moc nemusíme 😝 oni majú auto, my nie a dr. je v Dlhej.. a so spojmi je to kadejako, tak som chcela, že ked nás idú očkovať, tak lepšie ked pôjdeme autom... no nabudúce si to rozmyslím 😝
veronika to si šikulka, aj môj manžel má budúcu nedeľu narodky, ale tuším 31. moc oslavovať nejdeme, lebo sme pozvatý na oslavu - švagor krstí dcéru, tak sa ideme priživiť 😀