Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
23. mar 2009

ahojte maminy,
som síce ešte len tehulka ale dúfam že sa k vám môžem pridať.
chcem sa opýtať či niektorá poznáte dr.Šuňalovú? a či s ňou nemáte skúsenosti?
chcela by som sa totiž prehlásiť k dr. Hrudovi počula som na neho samé chvály.

emmka3
23. mar 2009

Vitaj katika a gratulieren k tehulkovaniu 🙂 Noooo, Dr. Sunalovu nepoznam ale na Dr. Hrudu Ti tu kocky budu davat len chvaly ( a ja tiez) lebo drviva vacsina mame "hrudikove" deticky .... rozumej, ze nas rodil a boli sme spokojne 🙂 Ja som k nemu chodila aj "do poradne", ak sa to tak da nazvat, a myslim, ze na tehotenstvo je odbornik ... rovnako na UTZ ... a teraz mas koho doktora?

danka.k
23. mar 2009

katika ahoj.. myslim ze yuyka mala tu doktorku? sa mi tak zda ze to tu raz pisala ale nie som si ista 😉

katika82
24. mar 2009

no mala som ju doteraz ale včera som volala hrudovi či ma vezme tak povedal že samozrejme že nieje problém.
My sme sa o bábo snažili veľmi dlho teda ak sa dlho nazvať rok a pol ale stálo nas to veľa síl liekov a všetkého možného.Tak sme radi že sa nam to konečne podarilo a nakoniec aj bez liekov ked sme sa na to najmenej sústredili a najmenej to čakali tak to prišlo. Od Šuňalovej chcem odísť pretože si myslím že nieje až taká dobrá ako sa na začiatku zdala.A Hruda je predsa len aj pôrodník takže to je všetko v jednom 😀 .
Čítala som tu že jedna kočka je z Oravskej Poruby tak to sme dve ale nejak ju nepoznám asi sa prisťahovali neskôr.

emmka3
24. mar 2009

katika, ano bolulka sa pristahovala do Poruby len niekedy v minulom roku ... niekde tam pri cintorine byvaju 😉 ... no a co sa tyka Hrudu, tak je fakt odbornik na tehu a porod ... jedine, co mne moc nevyhovuje, keby som si ho chcela dat je, ze ordinuje len 2x v tyzdni ale ako tehu ti to moze byt jedno, lebo vtedy sa aj tak objednava ... skoda, ze ked si tehu si nemozes vybrat tehu doktora - odbornika, a ked nie si, tak by si bola u beznej gyndosky 😅

danka.k
24. mar 2009

emmka preco si nemozev v tehu vybrat tehu doktora?? ved ty si ho mozes zmenit kedy chces ci nie??

emmka3
25. mar 2009

dani, jasne, ze mozes, ale potom budu po tebe pozerat ako po divnej, ked budes stale menit doktorov ... zazila som to 😉 (stalo sa to jednej znamej)

danka.k
25. mar 2009

to fakt?? tyto ludia su fakt cudní ked im uz taketo veci vadia.. ved ked nie som s niekym spokojna tak si hladam dovtedy kym nebudem na 100%... no nechapem ich niektorých ☹

majdiska
25. mar 2009

som zažila. ja som zmenila dr. už 2x. skončila som u dr. Kapralčíkovej a zatiaľ som spokojná, tehotenstvo pri nej dopadlo super a na všetko čo som chcela vedieť mi trpezlivo odpovedala.. 🙂 a dokonca, ked som začala v 37tt krvácať, nič nenechala na náhodu, sestrička ma zobrala prednostne a dr. ma hned vypísala do nemocnice ležať..
som tiež chcela ísť k Hrudovi, ale myslím si že moja dr. mi stačí a už pozná môj zdrav. stav. meniť nebudem 🙂

majdiska
25. mar 2009

ozik najhoršie na tej zmene bolo že od Pelachovej som nedostala svoju kartu a ani od Hasprovej. takže u dr. Kapralčíkovej sa išlo akokeby od nuly. doteraz tam moje doterajšie všetky záznamy nemá 😖

janulap
25. mar 2009

majdiska.....karta doktory nedavaju....neviem preco....niekto hovori,ze ak maju stale tvoju kartu,tak ako keby si bola u nich a stale beru od poistovn iza teba penaize....ale ista som si nie.....ale mohla si poziadat,aby ti to prefotila 😉

majdiska
25. mar 2009

ja som to nechala tak.. však aj tak sa zdravotný stav mení od puberty 🙂

bolulka
27. mar 2009

jeee katika, konecne nejaka porubka.. no musime sa stretnut.. ja tu nikoho nepoznam.. byvam tu len 4-5 mesiacov.. paaani, ani sa nezda, ze uz tak dlho.

my sme sa dnes vratili z nemocnice.. boli sme tam od pondelka.. malinka vrackala a hnackovala.. este furt nie je ako tak o.k., takze drzime stale dietu.. ale sme hlavne doma.. 😝

blesq
27. mar 2009

drzime palec bobulka,nas maly bol tiez na svojej prvej operacii, a bubbak jeden ju celu prespal, ani nemrnkol. Zarastol mu nechtik na nohe.

bolulka
27. mar 2009

blesq, dakujeme... a kedy ste boli?

blesq
27. mar 2009

dnes rano, pri prebalovani som si to vsimol, mal cerveny palec a trosku nahnisany, ale vravim statocne to prespal. Sestricky si ho chceli fotit ze taku malu nohu este nefacovali 😀

bolulka
27. mar 2009

a uz ste aj doma?

blesq
27. mar 2009

to bolo ambulantne cca 15 min 😀

katika82
27. mar 2009

majdiška ja som tiež bola u pelachovej ale mna strašne zanedbala ešte ked som brala pred dvoma rokmi HAK kôly tomu že ma vôbec neskontrolovala sa mi vytvoriala zrazenina ktorá docestovala až do plúcnice.skoro som vtedy zomrela pre nu a ešte sa tvárila že ona za to nemôže.
Potom som prešla k Šunalovej ta bola v pohode pokiaľ od nej človek niečo viac ako jednoročnú kontrolu nežiadal.preto žeraz ked sa nám konečne po roku a pol podarilo otehotnieť už nechcem nič nechať na náhodu.a čo sa týka tých kariet neviem prečo si ich nechávajú ale určite nie preto že im zdravotky platia pretože ako náhle podpíšeš zmluvu s novým lekárom on to posiela do zdravotky a tým padom už dostáva peniaze on.

bolulka a kde presne ste sa prisťahovali ja bývam na diele hore ako sa ide do gacele.

majdiska
27. mar 2009

katika ja som mala ked som brala HAK dr. Hasprovú, bola v pohode. raz do roka kontrola a po nejakých 3 rokoch ma poslala na sonografiu prsníkov. tam síce na mna pozerali divne, ale ona to chcela mať kompletné.. ako bola dobrá, ale nemohla som jej sestričku..a preto som aj odišla. a aj tá vzdialenosť od nemocnice.. neviem si prestaviť chodiť k nej do poradne a potom utekať na nemocnicu na prietoky alebo cvičiť. s tým vtedajším brušiskom - nem možné.. na Brezovec mi trvala cesta aj 1hod. a to som furt oddychovala. preto som radšej u našich prespala a ráno šla k dr.. a u dr. Kapralčíkovej v pohode, kontrol mám toľko že až. ale to asi kvôli zlým výsledkom 😒 😖

majdiska
27. mar 2009

oazj bolulka prajeme skoré uzdravenie. a nemali ste vy to tu rotavírusovú chorobu, či čo. stále sa o tom hovorí... 🤐

danka.k
27. mar 2009

bolulka prajem skore uzdravnie... a blesk tiez fu fu na bolacku... my sme mali svoju operaciu v 4. mesiaci..a tiez to zvladol v pohode 😉

veronika13
27. mar 2009

ahojte, bolulka to som nevedela, že ste mali takéto trampoty, no skoré uzdravnie 😔

katika, to je super, že si tu našla parťáčku z dediny 🙂

blesq, super, že to tak rýchlo spravili a že malý to prespal

my sme dneska zvládli daňové, čakala som dlhý rad, ale našťastie tam boli len štyria ľudia, tak sme tam boli se všim všudy asi 15 minút 😎

blesq
28. mar 2009

foto nohy v albume II 😀 a dnes to uz ani cervene nemal, repik pomohol

bolulka
28. mar 2009

no ja som mala Hasprovu, ale som s nou nebola vobec spokojna.. za prve bola ku mne necitliva pri vysetreni (raz som aj krvacat zacala) a potom som mala stale nejake cysty (za co som stale platila ultrazvuky) az som sa raz dala vysetrit Tholtovi a ten ziadne nevidel.. 😝 v tehotenstve som odisla k Hrudovi a som veelmi spokojna. a aj sestricka od pani Hasprovej sa k nam pridruzila 😀 a aj s nou som velmi spokojna.. navyse bola mojou laktacnou poradkynou..

no nemam pocit, ze by sa na mna pozerali za prestupovanie nejako divne..

inak u Hrudu mi vyhovuje, ze mozem chodit aj po praci na vysetrenia a tak.. pracuje az do siedmej.. tiez 3D ultrazvuk a ze nemusite chodit na UTZ a prietoky na nemocnicu, vsetko mate spravene komplet u neho. jednoducho vsetko super.. 😉

anicka
28. mar 2009

katika: vitaj! 😉
blesq: som rada, že to drobec tak statočne zvládol. 🙂
bolulka: prajeme skoré uzdravenie

majdiska
28. mar 2009

anicka vitaaaaaj a čo máš nové, si hrozne stručná 😉 ako sa má maličká?
bolulka inak som sa zamyslela s tými cystami, tak ja som k nej prestúpila od Pelachovej, lebo nerobila a mne vtedy našla cystu, aj som si ju nahmatala, mala skoro 4 cm.. no a potom mi tiež stále videla cysty, a tiež som platila za UTZ. ona mi povedala že mám polycystický vaječník... a nechápem potom ako som mohla bez problémov otehotnieť.. a u Kapralčíkovej mi nikdy nič také nepovedala 😨 no ty kokso, to ma vôbec nenapadlo 😠

bolulka
28. mar 2009

no a to nie sme jedine.. viem o viacerych..

veronika13
28. mar 2009

no tak to je riadna špinavosť 😠
ja som sa k Hrudovi dostala čisto náhodne, bola som ešte slobodná, z iného okresu. priatela som mala z okresu Dk a raz keď som bola u neho chytili ma strašné bolesti, tak sme šli na pohotovosť, tam zistili že je to gynekologického rázu, našli mi cystu (ale ta tam skutočne bola😀) a už som chodila len tam. Hruda ma operoval a potom som prešla k nemu, lebo sa mi páčil prístup, som si pripadala ako vo filme, keď za mnou prišiel na izbu po operácii,keď som sa prebrala a všetko mi podrobne vysvetlil. V tehotenstve tiež super, i keď som sa trochu na neho hnevala, keď ma furt posielal ležať do nemocky, ale však hádam vedel prečo. Ja môžem len vrele doporučovať 🙂

bolulka
28. mar 2009

a vzdy nas s veronikou poslal naraz 😀