Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
2. apr 2009

katika: mňa necievkovali, a na vecko v pohode. Maťka sa narodila o 10.00 o 12.00 ma zviezli dole na šestonedelie a o 14.30 som si v pohode zašla "uľaviť". Zavolala som pre istotu sestričku, lebo som nevedela čo a ako. Sestrička mi poradila, že mi bude lepšie do sprchy, aby ma to čerstvo zašité neštípalo, ale mne sa v tej sprche jednoducho nedalo. Tak som šla normálene na WC a úplne v pohode, neštípalo nič. 🙂 No a kakanie, z toho som mala riadny stres všeci ma strašili, že to je ako drhý pôrod, ale nič také sa niedialo. Úplne v pohode ako doma 😀 .

veronika13
2. apr 2009

ani, tak to si mala super. Veď aj moje -vyprázdňovanie- sa dalo zniesť, ale ako som písala, štípalo, sprcha bola jediné riešenie. Keď som raz chcela hrdinka skúsiť normálne, tak ma tak zoštípalo, že som vyletela zo záchoda a hybaj do sprchy 😀

bolulka
2. apr 2009

veronika, presne tak.. ja som raz bola skusit normalne, ale to som upalovala riadnou rychlostou do sprchy.. ja som aj doma tak chodila na malu, lebo to strasne stipalo..

veronika, ja som po porode niekolko tyzdnom neovladala vobec mocovy mechur, ako keby som ho ani nemala.. tak sa mi nedalo na moj povel a niekedy tiez ucrklo, ale stale som cvicila tie kegelove cviky (ak dobre pisem) a uz som zasa fit..

veronika13
2. apr 2009

opíš tie cviky, myslím, že si mi ich aj spomínala, ale už som zabudla

bolulka
3. apr 2009

stahujes panvove dno.. najlepsie pri moceni.. zastavis kedykolvek a podrzis.. 😉

emmka3
4. apr 2009

majdiska, ja som skoro odpadla v cakarni z kolisania cukru v krvi a nie z odberu 😉 to ma uz vycvicili kazdotyzdnove odbery, takze pri krvi uz neodpadavam 😉 😀 a samotna voda bola v pohode, len skoda ze sa chodi na lacno, isto aj preto mi bolo zle ...

ja si pri druhom asi tiez nedam EDU, lebo teraz mi zaucinkovala az na sitie (mala som dost rychly porod na prvorodicku) a bolesti sa pravdu povedat dali vydrzat ... a prepichovanie vody bolo tiez v poho, asi preto, ze som ku koncu jedla vit C a ten ze zmaksuje tu blanu ... no a za najneprijemnejsie povazujem vysetrenie otvorenosti, to akoze fakt eeee ... keby sa dalo rodit bez toho, tak kludne menim aj za EDU 😀 cievkovana som bola tiez este hore, lebo som vobec necitila ci mam plny mechur 😅 a ked citam veroniku, tak to iste som pri cikani praktizovala aj ja mozno aj mesiac ... ked som niekedy bola frajerka, ze skusim normalne, tak rychlo som letela do sprchy ako vietor 😀 no a ja som tie cviky na panvu dost cvicila aj v tehotnosti, takze s unikom som po porode nemla problem ...

veronika13
4. apr 2009

tak to som rada, že som tu neni za "humusáčku" čo čúrala do sprchy 😀 o tých cvikoch som počula aj predtým, no neprikladala som im až takú účinnosť... na moju škodu 😔

bolulka
4. apr 2009

tak ja som mala na izbe taku pani, ktora chodila cikat na zachod.. a az sa mi hlava zaticila pri tej predstave..

vysetrenie otvorenosti je naozaj neprijemne.. najhorsie bolo tesne pri konci, ked mi pocas kontrakcii - tesne pred koncom sestricka masirovala hradzu.. vrazdila by som.. emmka, mna nebolela ta blana, ktoru mi prepichoval, ale nejak do mna zle vosiel a nieco tam pricvikol a to bolo na umretie.. a nechcel o tom ani pocut.. 😔

danka.k
4. apr 2009

ja som po porode chodila hned cik cik do zachodu.. dalo sa to vydrzat... teda tie dni co som bola v nemocnici tak som chodila do sprchy ale to len preto ze zachod bol daleko od mojej izby (na druhej strane oddelenia) a sprchu sme mali hned na izbe... no budem sa ja trepat tak daleko 😀 😀

baby konečne je vonku krasne.. ja uz neviem co je to doma.. doma ako po vybuchu ale my sme cely den vonku.. supeeeeer 😉

majdiska
5. apr 2009

tak ja som po pôrode na pokyn sestričky mala ísť do sprchy, ani sa mi nechcelo ale ked som zatlačila, tak som bola v šoku, že mám plný mechúr, ktorý vôbec necítim. no a potom som normálne chodila na záchod, aj na malú aj neskôr na druhý den na veľkú potrebu. troška štípalo, ale dalo sa zniesť.. 🙂 horšie bolo sedenie, lebo to fakt bolelo - som bola zošitá 😝
no ja sa tiež teším z pekného počasia a ako za trest malý nám znovu ochorel. to je ani nie po týždni akože zdravia. ja fakt neviem čo sa deje. idem už kúpiť niečo na podporu imunity v lekárni, že žraločia chrupavka je dobrá, je síce vraj od 2 rokov, ale my sme už chorý asi vkuse ☹ poradteeeee čo robiť 😖
a asi som prišla na to z čoho, bola som včera v komisii na voľby, som si myslela že manžel pôjde von s malým ked sa oteplý a on sa s ním vytrepal už o 9:30, ani bodynko mu nepodobliekol a to ho mal nachystané, a navyše namiesto hrubej vetrovky - bolo dosť chladno mu dal tenkú len podšitú vetrovku... no skoro ma piclo... tí chlapi, zabiť je ich máloooo.. a to sa ma dnes pýtal, kde má malý hrubšiu vetrovku, on asi s nami ani nebýva... no zabijem 😒 😠 😝

majdiska
5. apr 2009

😉 oteplí sorry hrúbka 😉

bolulka
5. apr 2009

majdiska, moja je na tom rovnako.. ide do skolky.. a presne o tyzden je chora.. tyzden chora doma, tyzden po chorobe u starkej a potom do skolky a zas.. dookola to iste.. zajtra ide zas po dvoch tyzdnoch do skolky.. a cakam co zas chyti... som uz zufala.. lebo nie je to sranda popri praci..

co sa tyka zositia, ja som bola tiez poriadne.. zo 6 stichov som si videla, ale inak som ich nepocitala.. presne 5 tyzdnov som nesedela.. aj som jedla postojacky.. 😝

danka.k
5. apr 2009

ja som bola tiez zosita a uz po tyzdni som v pohode sedela.. 🙂

majdis to mi je luto ze ste zas chory... bolul a mala uz v skolke isto neochorie ked je uz teplucko...

majdiska my sme na imunitu mali Imunor, ale nam ho predpisala alergologicka.. skus sa popytat doktorky ci sa neda nieco predpisat

katika82
6. apr 2009

no baby čo ma to len čaká????toľko vecí ach bože ale ked to prežili iné tak hádam aj ja no nie 😀

emmka3
6. apr 2009

neboj katka, prezijes a este budes spominat ako bolo dobre 😉 a uzivaj si tehulkovanie, uuuzasna vec, hlavne pri prvom a hlavne ked je vsetko OK 🙂

danka.k
6. apr 2009

katika potom sa uz budes len tesit z maleho drobceka 😉

anicka
6. apr 2009

katika: netráp sa, emka má pravdu. Ono to všetko vyzerá hrôzostrašne, ale keď to zažiješ na vlastnej koži tak si povieš že sa to v pohode dá zvládnuť 😉 😉 a určite si to tehuľkovanie uži !!! 😀

majdiska: to nás mrzí, ale hádam chytrúčko vyzdraviete keď je tak pekne 😉

veronika13
6. apr 2009

majdiska, tak to ma tiež mrzí, že ste zas chorí.. no skús sa naozaj tej doktorky opýtať

ja som sedela ešte v nemocke v pohode, síce som cítila, že tam dolu nie je všetko ako má byť, ale mohla som si sadnúť, na tom kolese čo tam dávajú sa mi sedelo horšie

veronika13
6. apr 2009

u nás je búrka

dnes som Riškovi objavila štyri nové stoličky, tak už máme mliečny chrup kompletný-20ks 😀 a ja, že prečo to dieťa nič neje 😝

bolulka
6. apr 2009

ja som si objavila zubny kaz 😀

katika, pravdu maju babenky.. uzivaj si tehulkovanie - prekrasna vec.. a porod? bude to kazdopadne zazitok 😉 skvela pamiatka..

majdiska
7. apr 2009

ahojky, ďakujeme za priania 😉 . kúpila som malému imuoglukan, síce píšu že je pre staršie detičky, ale zatiaľ sa zdá že zaberá, vyzerá že mu je už lepšie. skúsime to brať dlhodobejšie a možno to prejde úplne..
veronika a to kedy bola búrka? tu nič nebolo, som si myslela že niečo bude, ale nič.. 😲
inak upratujem vo veľkom, už som zmákla okrem obývačky a kúpelky všetko.. dnes začnem obývačku, len musím ísť ešte pomakať na urbár, tak to nedorobím. a koláče nepečiem, prvým rokom som si objednala. nebudem si nervy žrať kvôli veľkej noci 😉

veronika13
7. apr 2009

vtedy bola búrka, keď som to písala, okolo 16hod

anicka
7. apr 2009

ani v DK neprišalo, krútilo sa to všade na okolo ale tu nič.
Aj u nás je poupratované v sobotu som zmákla okná aj záclony som poprala a zavesila. Dnes tu mám mužíčkovu maminu, tak som bola trošku poriadiť aj v pivnici, chcem tam odložiť veľký kočík keďže sme si kúpili šporťáčik, tak som to tam musela preorganizovať.

bolulka: ako si našla kaz? 😕 😕 😕

Nám rastú dvojky dole, takže zatiaľ 8.

majdiska
7. apr 2009

a my stále len 16.. ale už papáme masko v kuse, nemleté. už je čím žuť.. som rada 🙂
no ja zatiaľ umývam okná a prontujem nábytok. už som vyrajbala koberčeky a urobila sprchu susedovi pod nami a jedno okno.. idem makať na dalšom a vyleštiť celú obyvku, nech to tu konečne vyzerá 😀
a vonku je tak krásne, už aby som spojaznila bike a začnem chodiť behať na ihrisko, sa teším a ked doupratujem tak sa začnem venovať sebe - kalanetika, moja slabosť ale človek po nej vyzerá super aj sa dobre cíti 🙂

ivana2808
7. apr 2009

Ahojte kto pokeca

ivana2808
7. apr 2009

Ahojte , pristahovala som sa do Oravskeho podzamku a nikoho tu nepoznam tak nepokeca niekto s Okolia DK.

danka.k
7. apr 2009

majdiska ja citam ze aku sprchu si urobila susedovi 😀 😀 😀 ale uz som pochopila..

aj u nas bola vcera burka, ale to asi 3x zahrmelo a toť vsio..

bolul šup šup k zubarovi... ta prava hovori, ja som uz mala davno 😀

ivka vitaj.. kludne pis s nami. 😉

ivana2808
7. apr 2009

Mozem sa vas na nieco opytat, ako naucim malicku na cumel lebo mi stale cmula prsteky. Dakujem

emmka3
7. apr 2009

Ivka, ja som maleho naucila tak, ze som mu ho narvala do pusy a pridrzala kym som necitila, ze sa nan pricucol 😉 Ale to bol este novorodena a nevedel si ho sam vybrat ... tvoja je uz velka slecna, tak mozno bude protestovat 😅

majdiska
7. apr 2009

danka teraz čítam,čo som to za blbostičku vypotila 😀 .. no ja som mu nerobila hygienu, len on fajčil na balkone a tie koberčeky tak pekne kvapkali dole, že sa normalne vykukol, čo sa robí 😀
no hlásim obyvačka hotová, urbár nie 😝 nemstíham...
ivka vitaj, ono nie vždy tu niekto je, ale budeme sa snažiť ti niečo napísať. čo sa týka dudla, tak ja som nan malého naučila ked mal mesiac, dovtedy nepotreboval... a teraz mam jediný problém - zaspáva iba s ním.. ako ho len odučím 😔
zubár, no bolulka utekaj.. rozmýšlam kedy mám preventívku.. ono by sa šikla aj ta klasická u obvodnej, som tam bola naposledy ked som mala dutiny chytené a preventívku nemám už asi 3 roky 😝