Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
19. feb 2010

mayocka pravda, zase ked sa majú montovať to hej, mne to zase len vyhovovalo bo sa priznám mne sa dako moc zehlit nechcelo 😀 , neviem ešte to akosi dako moc nepocitujem tu potrebu 😅. no uvidím ako to sice budem po pôrode prežívať, možno tiež budem že nikto sa mi ani nedotkne 🙂.

Babky dneska som bola prvý krát na tom ctg ja som sa išla ušťať sestričky ma posadili dali mi tie pasy, a potom prišla druhá a mala som si lahnuť na bok mne tak zle už ku koncu prišlo že som sa skoro postavila a kym som vyšla celá som bola spotená 😒 , a malá nie e nie prestať kopať furt som len to kopanie skoro počula 🙂 jak sa hýbala, a ešte o zábavu som mala postarané, celu tu dobu čo som tam bola na tých pásoch sestričky počúvali alebo pozerali hokej 😀 tak som mala prehľad a ked naši dali gol normálne ta sestrička tak vykríkla 😀 ,

aj u dr. som bola a povedal mi že som mala zlé vyšetrenie steru, že mám streptococus agalactiae :( bojím sa že bábo to ovplyvní, ja som sa ho nakoniec zabudla spýtať z čoho to môže byť, povedal mi že beravajú sa antibiotika ale zatial ich nemam a že ked mi pri pôrode alebo teda odtečie plodová voda že mam isť na nemocnicu a dalej neviem ja som bola s toho taka vyšokovaná že všetko ostatené som sa ho zabudla spýtať, neviem či to mám potiom pri tom pôrode im povedať, že bábo by mohlo dostať zápal pľúc ☹ babky čo to presne znamená ten streptokokus?

mayocka
19. feb 2010

denis: ten tvoj je Rasto?co mal narodky???

salvi: ty si dobrý špehúň 😉
hej sme dnes boli na kontrole tak mala robi len radost akurat ze to vyzera na priecne dieta, no co uz, vsak ma po kom, koniec koncov ma na to pravo ked bude byk, po tatovi ☹ to bude horor, ani jeden nebude pocuvat 😅
no robila mi UTZ tváričky aj drahy bol pri mne sme sa kukali a smiali na nej, je to herecka riadna, nas obabravala ze nic nebude z fotenia, rucickou si zakryvala jedno ocko potom druhe a potom obe naraz jednou rukou, no si musela mysliet, vy mi tu do oci budete svietit,hej??? 😀 😀 😀
zase mi ukazala ze je to dievcatko, lebo mamina ma stale v hlave chlapca ze mam brucho vpredu a priberam hlavne na nom...no tak ju mozem znova vyviezt z omylu
ma uz 1,84kg, čo zodpoveda 32.tyzdnu tehu a ja som v 30.-tom, takze to bude asi guľa (v tomto mesiaci a o tejto vahe sa narodila mala bratrancovi si to neviem predstavit ani a ani nechcem 😢 )
Takže mi dá zabrať bude to asi riadna guľočka, noštek má okrúhly po tatovi (maminka ma špicatejší 😉 ) vytešujeme sa, mame aj fotku s jednym okom otvorenym ale tak to bolo cakanie na prinzeznu kym ho otvori 😅 doktorka povedala rovno ze s nou budeme mat robotu no...tak sa zacinam tesit na prebdene noci 😅 😅 😅 a nahanacky ked bude starsia 🙂

ale bolo to krasne vidiet ju po dlhom case, uz sa na nu straaaasne moc tesim a straaaasne moc bojim je to asi tak pol na pol

Dr. ma objednala o mesiac ked nemam problemy vraj staci, tak som rada az mi odlahlo 😝

mayocka
19. feb 2010

ozik sa ma pytala aj na EDU aj manzela pri porode, kurnik ani mi nedoplo ze v ktorom som to uz vlastne tyzdni ze sa na to uz pyta 😨 obe som zamietla, moj ma chce nechat samu v tom, ma na to svoj nazor a ten mu neberiem, nutit ho nebudem a EDU sa bojim... niektore pripady nedopadli dobre takze asi radsej bolestivy porod ako bolestivy cely zivot ak sa nieco po...kasle ☹

deniskateniska
19. feb 2010

maji nieeeeeeeeeeee. 😀 😀 😀 😀 😀 rastik nasej dankyyyyyy 😀 😀 😀 dnes je 19 teho a ma 2 rocky 😀 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
19. feb 2010

mayocka tak super ze ste v poriadku 😉 len tak dalej 😉 😉 😉 chlap pri porode...hm... no my sme na tom 50/50 bo aj chce aj nechce a ja si myslim ze sa skor zlakne a nepojde 😝 resp. ak pojde tak ho odtial vykopnem lebo on je taky ze sa buchnem a dobre ze ma nevezie na pohotovost aby sa mi nahodou nieco nestalo... ak bude stresovat tak si dam tu namahu a vykopnem ho z porodnej saly 😀 😀 😀

anicka
19. feb 2010

aj my sa pripájame a gratujeme rastíkovi 😀

janka: toto streptokoka zistili aj mne asi 2 týždne pred pôrodom, Dr. mi predpísala ATB - čípky zo spodu, doužívala som ich v pondelok a v utorok som šla rodiť, tak mi ešte dali ATB aj do žily. Podsatné je, aby sa to podchytilo a preliečilo. To že by bábätko dostalo zápal pľúc je krajné riešenie. Maťke nebolo nič a kamoška čo mala rovnaký problém, tak bábätko bolo po pôrode len prechladnuté. A Tebe do pôrodu ešte nejaký ten týždeň zostáva, takže by sa to malo v podohe prliečiť. Hlavne sa netráp 😉

salvinka
19. feb 2010

maji ani nehovor o pomere radosti a strachu.. som nikdy nemyslela ze tieto dva pocity sa daju tak sklbit 😀

dani, rastikovi vsetko naj, skoda ze to riskovi nevyslo 😀 😝

ja sa vytesujem po kontrole, zatial ziadne extra bolesti a otvorena na 3,5cm.. doky ma ubezpecovala ze budem mat rychly porod, tak bodaj by mala pravdu 🙂

deniskateniska
19. feb 2010

no pekne salvi... rychly porod - si za vodou.. no ako mne mama povedala ze ja som ju potrapila aj pocas tehu aj pri porode tak sa dost bojim... ☹ a nepovedala ti ze na kedy to vypada? ci? joj no tesim sa ked uz bude risko tu a maminka uz bude mat po zmiesanych pocitoch 😀 😀 😀

jana2033
19. feb 2010

anička dakujem trošku si ma upokojila, no ale som sa zľakla ale už v pohodičke 🙂, ked mám pravdu povedať už by som aj rodila začiatkom marca 😝 , už je veľká asi bo tlačí na všetky strany. Inak lekár mi samizda hovoril že by mi asi dali antibiotika až ked mi odtečie plodová voda. Ale ja som bola trošku mimo tak možno ani nebude, len aby ais vedeli v nemocnici.

danka aj ja prajem rastikovi všetko naj 😝

danka.k
19. feb 2010

babulky rastik dakuje veeeeeeeeeelmi pekne... 😉

salvinka ved pockaj aby sa ti to nezbehlo rychlo a do pol noci sa nenarodil.. 😀 😀 ale tak teraz uz vydrz do 22.2. 😉

bolulka
19. feb 2010

aj my prajeme Rastikovi krasne narodeninky.. 😉

veronika13
20. feb 2010

Dodatočne Rastíkovi všetko najlepšie 🙂
Salvinka, až teraz som si všimla, že budeš mať tiež Riška 🙂

deniskateniska
21. feb 2010

jeeeeeej jani, ake mas krasne bruško 😉

salvinka
21. feb 2010

jj veronika, richard je krasne meno 😝 😀

deni nemozes spavat?? 😀

jana2033
21. feb 2010

denis ved to len už je taaaaaaaaak veľke za posledné 4 týždne tak narastlo že okolo pupku sa mi urobili strie 😠 , kurna a ja že už sa neurobia to kym budem rodiť tak budem mať asi po celom bruchu 😒 a pôrod sa ani neblíži lebo som stále zatvorená a kontrakcie ziadne takže asi aj budem prenášať ktovie 😀
inak denis ja som tiež bola hore o tom čase kukala som hokej som sa prebudila a potom ani za svet zaspať. Ty si kukala tiež? 😝

salvi ete sa držíš po kope? ako ti aj závidim za chvíločku budeš mať za tým 😝

salvinka
21. feb 2010

jj jani, este sme 2v1 🙂 ziadne priznaky ani nic 😒
a vsetci mi uz idu na nervy s tym ze kedy.. boze 😠

emmka3
21. feb 2010

salvi, zjtraaaaaaa .... krasny datum 😉

jana2033
21. feb 2010

no tak to hej keby to mne furt vraveli tak by to asi aj mne, ale vieščo švagrinka ked rodila druhé tak ani ona nemala zadne príznaky a na nu to prišlo strašne rychlo a že brácho aj cez červené išiel len aby neporodila v aute no v Blave to je to krk,teraz čakajú druhé a bojí sa že bude mať to iste ako pri druhom

salvi a neboj ono to príde raz dva a a budeš mať za tým 😝 a ty už nechodiš vôbec na pasy? mna dala teraz na štvrtok sakra a tam mám skúšku z angilny no aspon jej iba odovzdám prácu a adios 😀

deniskateniska
21. feb 2010

no salvi to ja tak zvyknem 1,45 vstat - ist cikat, a potom nespim hodku dve.. ale teraz som kukala hokej 😀 .. potom zaspim potom sa o 5 zobudim.. zase nespim a potom o siedmej zaspim a vstavam o desiatej 😀 😀 😀 tak to je moj rezim 😀 niekedy je to na piiiiiiiiiiip.. 😒 ale co uz...

a dnes sa boli kupat v aquaparku a bolo tam malilinkate babatenko.. ake to bolo krasne, som sa len kukala cely cas... ako sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀

emmka3
22. feb 2010

salvi, ale to si uz pekne otvorena, ja som bola na 3 a uz ma brali hore na saly 😅 a porod som mala rychly, č hod a bolo ... no som zvedava ako bude pri druhom 😉

salvinka
22. feb 2010

emmka, aj ja som mu dohovarala, ze pekny datum dnes, ale asi bude po maminke tvrdohlavec, ani na valentina nepocuval, tak kaslem na neho nech sa rozhodne, len nech ma nenatahuje 😀 no ja priam snivam o rychlom porode.. preto chcem aj co najdlhsie doma ostat a ist az v bolestiach na nemocku.. ale ja planujem a nikdy mi nic nevychadza 😀

deni ja som tiez nadavala na to spavanie, miestami neznesitelne.. ale na pocudovanie teraz spim ako zabita 😀 prebudim sa ked chcem ten balon prevalit na druhu stranu ale hned aj zaspim 🙂

jani nie, uz nechodim vobec.. aj som celkom rada, nechcelo by sa mi tam sediet 😀 😝

deniskateniska
22. feb 2010

no salvi tak to ja sa vzdy zobudim ked sa prevraciam na druhy bok, bo sa akosi bojim ze ho rozpucim alebo co 😀 si neviem predstavit ked budem mat pred porodom ako ty 😀 😀 😀

ema1987
22. feb 2010

salvi mozem sa spitat nechodila si nahodou na zaciatku tehu v niakom 18tt na cvicenia na nemocku aj z jednou tvojou kamoskou co uz porodila a ma MIlanka rodila ak sa nemilim posledný novembrový den ...ak to budes ty a budes vediet koho myslim tak by som bola velmi moc rada keby si mi dala na nu kontakt...vopred diki .. 😉 😉 😉

salvinka
22. feb 2010

ema, heeej ja som uz od 18tt chodila na cvicenia 😀 😀
danka tu sem tam skoci tak myslim ze sa ti ozve ked si precita 😉 dam jej infosky ze ju zhanas 😝

katika82
22. feb 2010

majdiška po novom už robia anesteziologovia aj cez víkend aspon tak mi povedali ked som ja bola.

majdiska
22. feb 2010

tak to je potom super, keby tak bolo pred dvomi rokmi, tak by som mala EDU hned a nie po 3 hodinách kontrakcií 😉

emmka3
22. feb 2010

jooj, a neodbudlo z teba majdiska 😉 😝

majdiska
22. feb 2010

ty čo ešte nespíš????????? 😀

emmka3
22. feb 2010

a ty???

majdiska
22. feb 2010

nemchce sa mi 😀 tak šmírujem po fore 😉