Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
14. máj 2008

len čo sa týka tekutín a môjho mliečka je to slabé 😒 . asi má upchatý noštek tak odmieta, lebo mu to sťažuje dýchanie... kurna ale musí piť..

anicka
14. máj 2008

majdiska ďakujem za radu. Držkám palčeky, aby Adamko čím skôr vyzdravel.

veronika13
15. máj 2008

ahojte, včera som ťa videla anicka, aj s mužíkom ste išli smerom k lidlu. My sme išli po kruháči, tak som vás zazrela od chrbta, podľa kočíka som ťa spoznala 😀

tretulka
15. máj 2008

anicka, pozrela som si fotky, Martinka je krasna 😵

anicka
15. máj 2008

tretulka Ďakujeme 😉 , Ty si šikulko ja akurát idem napísať, že som dala nové fotky do albumu a Ty už si ich videla 😀 Dnes mala Maťka super náladu (nie, že by ju inokedy nemala), tak by bola škoda ju nevyužiť 😎

majdiska
15. máj 2008

ahoj anicka, maličká je zlatá, taká malá smejulka 😉 a koľko ti už má vláskov 🙂 . no ten môj drobček ešte nemá skoro ništ 😉 , však dakedy dorastú.
dnes bolo malému lepšie, ale očká mu ešte stále hnisajú, takže von sme už neboli 4 dni. a teplota ešte stále rano 37,7 a večer 37,8. ale už je lepší.. stále dávame Nurofen, Hedelix od kašľu, Nasivinky do nošteka a odsávame, kvapky do očí a antibiotikovú masť na očká a antibiotiká - celkom slušná výbava na večer ☹ , to ked okupkame tak ideme jendo za druhým 😒

anicka
15. máj 2008

majdiska ďakujeme 😉 😀

majdiska
15. máj 2008

anicka a kedy sa chystáte na plaváreň 🙂 ? neboj malý to nechytil na plavoške, on to chytil od ocinka, ktorý si vlastnú chorobu liečil nánukmi 😒

majdiska
16. máj 2008

bože, to je horor mne to zišlo na hlasivky.. normálne rozprávam akoby som vyfajčila najmenej 100 cigariet denne 😒 . malého v noci dusí, asi mu soplíky zatekajú - ale mne to nejde odsávať pri tom jeho plači až sa zachádza stále. ☹ bože nech to už prejde ☹

bolulka
16. máj 2008

anicka, no mallinka je iny certik.... 😀 take ksichtiky vie vybalit 😅 .. no ale je nadherna... 😉

tretulka
16. máj 2008

anicka, mala som stastie, lebo som sa prihlasila na konika a muselo to byt tesne po tom ako si fotky nahodila, lebo album bol este na uvodnej strane a hned prvy 😉 ... ako to leti, este nedavno sme si pisali, ze kolko tt mas este pred sebou a uz mate doma taku velku slecnu 😵

majdiska
16. máj 2008

bolulka kukám že si nahodila nové foto 🙂 , maličká je zlatučká 🙂 . a ako ste dopadli na fotení, nepríde ten fotograf ešte raz, my sme tiež chceli fotiť a teraz nám to nevyšlo..

bolulka
16. máj 2008

majdiska, presunulo sa to na buduci piatok 😉

a dakujem...

majdiska
17. máj 2008

joj to je super, hádam sa dáme dovtedy dokopy 😉 . včera som vyskúšala odsávačku na vysávač, super vec 🙂 , malý má aj menej hnisu v očkách 🙂

bolulka
17. máj 2008

majdiska, uz som si aj ja na nu konecne zvykla... najprv mi nepadla vhod, ale naposledy som s nou bola spokojna...

som mala vcera potycku s policajtmi... 😝 na krizovatke... ja aj oni sme sli po vedlajsej ceste a ja som bola vpravo, takze som mala logicky prednost, no tak som si sla pekne pomaly az kym mi nevosli pred ksicht a museli sme obaja zabrzdit... potom sa to nahlo a zazeralo na mna, ako keby mi to chcelo zobrat vodicak... pche, som si povedala, len nech si vyjde von, aby som mu vysvetlila pravidla cestnej premavky... manzel este nema vodicak, tak nepozna pravidla na krizovatkach, ten ma zvozil, ze som isto pochybila ja...no ja som sa presne na tejto krizovatke ucila na vodicskom a nakoniec mi to aj ocino potvrdil, ze som nepochybila ja... no chapete? tak bude nas to pokutovat a samo to nevie jazdit... 😠 😀

anicka
17. máj 2008

no bolulka ak si bola na pravo a obidvaja ste boli na hlavnej, tak si mala jednoznačne prednosť 😉 Kde sú v DK, takto vedľa seba dve hlavné cesty. Ja som mávala takýto problém, keď som šla občas zo železničnej stanice na Brezovec. Málo kto sa pozrie, že je o hlavná. Takže ten čo išiel od Tesca na Brezovec sa mi veselo vrútil do cesty a ešte mal tú drzosť si ťukať na čelo, že ahá "žena za volantom" 😠

anicka
17. máj 2008

prepáč, teraz čítam znovu a pozerám, čo som to napísla chcela som vedieť, kde sú dve vedľajšie nie dve hlavné vedľa seba 😀 😀 😀

bolulka
17. máj 2008

vies kde? na bysterci... od garáži a od polície je vedľajšia a hlavná je smerom z bysterca na malý bysterec... niečo v tom duchu ako na tej tvojej spominanej krizovatke.. no ale to je hrozne, ked si ti cvargaci nepozeraju znacky.. som aj citala statistiky, ze tusim najviac nehod je preto, ze nedal clovek prednost...

tretulka
18. máj 2008

ahojte...nejako je tu ticho 😕 ... vcera sme boli pozriet na bambiriade, malemu sa pacilo, dokonca si posedel v policajnom aute, tak bol happy 😵 ... dnes sme ho ostrihali, uz mal veli dlhe vlasy a teraz vyzera ako taky maly vojacik 😵 ...

majdiska
19. máj 2008

no tretulka, my nemáme nič nové, len sme dobrali ATB a teraz ideme brať Nutrolin B. malého stále dusí a stále má nádchu 😒 . takže zajtra plavoška nehrozí ☹ . na kašeľ bereme Mucosolvan junior, a ja neviem, či ísť ešte k dr. alebo to zaberie 😒

majdiska
19. máj 2008

ale malý je jedák, včera na večer spucoval celú misku kašičky 🙂

veronika13
19. máj 2008

ahojte, dlhšie som tu nebola, Adamkovi prajeme skoré uzdravenie 🙂
bolulka, som sa zasmiala ako si ich počastovala stredným rodom 😀

majdiska
20. máj 2008

ahojte, no tu je ale fakt ticho 😉 . ako bolo dnes na plavoške? ak nám bude lepšie tak budúci týžden isto prídeme. zatiaľ malý pokašliava a ja nie a nie sa z toho dostať. až mi hučí v hlave z tej nádchy a to ju mám už druhý týžden. no neverím tým rečiam že neliečená nádhca trvá týžden a liečená 7 dní. akosi neprechádza. malý dopapal ATB, ja som angínu prechodila 😒 no hádam nedostanem zápal stredného ucha lebo ma picne ..

veronika13
21. máj 2008

u nás neliečená tiež trvá dlhšie, no som v rozpakoch, lebo teraz je také "moderné" že neliečené choroby spôsobujú neskôr vážne problémy, tak je lepšie asi liečiť, nech to potom neni vážnejšie

bolulka
21. máj 2008

no ja som sa dlho neliecila a pekne som dopadla.. tak mozno je to aj pravda.. 😉

anicka
21. máj 2008

No ono je to asi individuálne, ale asi by sa nemala podceňovať žiadna choroba. Veď aj tá obyčajná nádcha vie spraviť poriadnu neplechu.

Adamkovi želáme skoré uzdravenie 😉

My sa zatiaľ držíme, ale pri tejto zime v našich panelákových bytoch neviem do kedy. ☹ Mohli by nám aspoň trošku prikúriť.
Toto počasie ma už začína hnevať 😠 Včera som dala malú v kočíku na balkón a asi to tak budem musieť urobiť aj dnes. 😉

bolulka
21. máj 2008

anicka, ja sa tvojou metodou kocikovania na balkone zivim od vtedy ako si mi ju prezradila 😀 teraz ked sa von chodime hravat, tak si doma pospi na balkone a v klidku nieco nasprtam a upracem a potom lietame ako take lienky - z kvietku na kvietok 😀

anicka
21. máj 2008

Ja ju využívam len vtedy, keď je škaredo. Teda teraz, keď prší tak, že sa mi nedá ísť vonku. Ale dnes sa o druhej ukázalo slniečko, tak sme boli naozajsky vonku až do pol piatej.

No musíme si pomôcť ako sa dá ten, kto má rodinný dom a záhradu môže dať kočík tam no a my "mestské" = "panelákové" žienky si musíme pomôcť ako sa dá.

Ty si malú predtým nedávala spinkať na balkón? Ako si to robila keď bolo škaredo? Nešli ste von alebo si šla vonku aj s dáždnikom? 😕

Zo mňa si včera segra robila srandu. Vie, že strašne rada chodím s malou vonku a že som celá nesvoja, keď vonku prší a nemôžem ísť. Tak mi navrhla, že mi na narodeniny kúpi taký ten pršiplášť, čo používajú aj rybári, že v tom určie nezmoknem. 😎 No uznajte viete si to predstaviť? 😀 😀 😀

majdiska
21. máj 2008

no konečne sa mi podarilo uložiť malého, zakaždým čo som ho uložila tak spustil rev, a trvalo to skoro hodinu 😒 . no čo sa týka toho liečenia, tak nič moc, začala mi stúpať teplota, nádcha nie a nie prestať a do toho ma začína neskutočne bolieť hlava. hlavne ked sa zohnem. tak to dnes skúsim so starou dobrou metodou naparovania sa 😉 . a hodila som si paralen, kojenie nekojenie vyše týždna stačilo ☹
my na balkon nemôžme dávať, lebo náš úžasný predseda 🙄 nám neschválil prístrešok a kedže sme hore, tak nam dokonale prší, takže je jedno či sme von alebo na balkone... čo sa týka kúrenia, my sme ho už vypli tento týžden, a kedže máme slnečný bytík, tak aj po vetraní máme strále 23 stupnov, kúriť už nejdeme

bolulka
21. máj 2008

anicka, ani sama tomu nemozem uverit, ale chodili sme aj ked lialo ako z krhli.. dazdnicek do ruky a hybaj ho... z balkonom ma to nikdy nenapadlo, aj ked som uz o tom pocula 😅 no ale teraz to robim aj ked je pekne.. doobeda ideme von, na obed sa napapame, vyspinkame na balkone (niekedy aj v posteli) a potom sa napapame druheho a ideme zas von.. uz sa mi neoplati kocikovat vonku.. nema to zmysel...

majdiska, to ako ze vam neschvalili pristresok.. nebyvas v rodinnom dome? 😕