Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
10. jan 2012

@d198815 dani v urcitom intervale budit drobca a davat cikat ... ale musi byt pri vedomi ze ho zobudis pod ideme cikat ... tak oducali vsetky maminy co poznam no a to co pisala danka.k ze nedas plienku ...

danka.k
11. jan 2012

@deniskateniska deni ale nie je dobre budiť ho takto v noci dlho. Na začiatku pár týždňov, lebo to dieťa si potom navykne na to, vsak ma zobudia a dajú cikat. Ono samo sa musí naučiť zobudiť na to alebo vydržať. A tým ze sa pocika a spí na mokrom mu pomôže k tomu ze aha tu sa mi zle spí to asi nesmiem. Niekto dáva dieťa cikat 5x za noc aj rok a potom sa čuduje

d198815
11. jan 2012

no diik za rady😀ved nas je uz cez den dlho bez plienky no uz ho chcem odnaucit aj cez noc tak mu vecer nedavam pit a o desiatej- jedenastej ho dam este raz cikat a nevstava az tak pocikany, dokonca mam pocit ze sa vycika az rano do tej plienky lebo ideme neskoro na nocnik tak uvidim asi mu ich zoberem uz na stalo a uvidime ako sa nam bude darit😀

deniskateniska
11. jan 2012

@danka.k fuha tak to co ja viem za 2tyzdne sa deti uz pytali aj v noci .. ale vsetko asi zalezi na dietatku a jeho povahe atd...
@d198815 no to by si ho mala dat hned cikat ako vstane .. my sme to tak robili ze sme ho hned dali ako sa zobudil len ako mal ocko dovolenku a ja som musela lezat tak lezal este kym sa riadne popreberal pri mne tak cikal do plienky... teraz som musela na cas prestat bo sa musim setrit 😒

danka.k
11. jan 2012

@deniskateniska niektoré tak robia aj pol roka. A nie je dobre dieťa celkom zobudiť. Lebo niektoré deti majú potom problém zaspať. My sme rastika zobrali na ruky. Dali na záchod, vycikal sa, trošku sa prebral ale zaspal hneď. Veď uvidíš na romankovi ako bude či ti zaspi hneď ked ho preberies alebo vám bude potom trvať kym zaspi. Každé dieťa je iné a na každého iné platí

d198815
11. jan 2012

@danka.k nas spi este aj na nocniku😀

nadezdah
20. jan 2012

Ahojte dievčatá. Chcem sa vás popýtať, že aké mali vaše deti reakcie po očkovaní na MMR v 15. mesiaci. Ďakujem

nadezdah
20. jan 2012

Baby čítam, že tu riešite nočné cikanie, tak vám napíšem ako sme to mali s Luckou. Cca od 1,5 roka sa mi na nočník pýtala, cez deň plienočku nemávala, len na noc ale pocikala sa do nej málokedy a od 2 rokov som jej ani na noc nedávala. No zvykla sa okolo polnoci mrviť, tak som ju preniesla na záchod a ona sa vyčúrala. Ale toto som robievala ešte dlho potom. Už chodila do školy. Viem, že keď som bola v práci na nočnej, tak muž ju v noci nedával cikávať a vydržala, no ja som nemala problém preniesť ju, tak som to robila. Jednoducho keď sa mrvila, okolo polnoci, tak som ju v spaní preniesla a ani sa nezobudila. Keď som bola tehu a nemohla som dvíhať, tak som ju asi mesiacm keď sa na cikanie prebrala previedla na záchod, inak vždy som mala to svetielko do zásuvky na noc zapnuté aj v izbe aj v kúpelni. A potom akosi sama prestala na záchod chodiť. Ale všimla som si, že keď ešte večer pila, tak jej bolo treba, takže na večer sme tekutiny obmedzili. No a krpca 1,2 m. teraz dávam na nočník cez deň, niekedy je aj bez plienky. Musím ustriehnuť čas a dávať ho častejšie, občas mi očúra podlahu. No ale pri chlapcoch je vraj odúčanie zložitejšie.

deniskateniska
21. jan 2012

@nadezdah ziadne aboslutne ziadne priznaky reakcie nic.

katika82
23. jan 2012

Ahojte babulky,
no ja akosi nechodím moc tu nestíham 🙂) stále niečo robím, behám chodím🙂, tak som len tak nakukla,
no my sme cez deň bez plienočky už asi od 18 mesiacov, na noc a denné spanie dávame plienočku ale býva občas picikaná občas suchá, záleží na tom ako tvrdo spí a koľko sa napije večer. zo začiatku sa mi budil v noci sám že dole plienočku a chcel na nočník, len sme ho to museli trošku odnaučiť, lebo keď sme išli niekde na dlhšie a dali sme plienku tak potom reval na celé hrdlo a nechcel sa do plienky vôbec vycikať čo bol občas problém. teraz sa tak naučil pekne že keď potrebujeme vyciká sa do plienky a inak sa pekne pýta stále. V noci keby som mu nedala plienku tak sa pekne zobudí a pýta sa tiež. Teraz ho nechávam aj na vonku s plienkou lebo zobliekať ho z kombinézy tak to by bolo veselé cez zimu. uvidíme ako bude leto))))

nadezdah
28. jan 2012

Mamičky, mohli by ste mi prosím napísať aké ste mali skúsenosti s očkovaním na MMR /osýpky, mums, rubeola/ ? Poprípade, či tu je niekto, kto očkovanie odmietol. Každá odpoveď ma poteší. Ďakujem

deniskateniska
29. jan 2012

@nadezdah my sme dali ockovat nemali sme ani najmensiu reakciu.. ja som sa najprv radila so sestrickou co ockuje - nie s lekarkou ak by ta mala dake reci ohladom toho.. vela bab poznam co odmietli samozrejme nie u nas tak musis obhajovat pred komisiou preco si nedala a bla bla...

nadezdah
30. jan 2012

@deniskateniska Deni veď práve, ja som kadečo čítala a sa bojím. Lebo Lucka bola mala všetky pov. očkovania, a fakt je, že mi bývala dosť často chorá. Ale už si nespomýnam, či vtedy mala nejakú reakciu. Na hexu mala horúčky, ale túto neviem a v Kubíne neviem či niekto odmietol túto injekciu. Viem, že ich je dosť, ale asi z iných krajov. A neviem čo by bolo, ak by som nedala, či by tie choroby nemohol niekde schytať, i keď sa píše, že sa tieto choroby už nevyskytujú. No ale do tela dajú živý vírus a telo si musí vytvoriť imunitu proti tomu.

deniskateniska
30. jan 2012

@nadezdah no moj nazor je ze sa ockuje asi koli niecomu, a preto sa tie choroby nevyskytuju.. ja si teda vobec neviem predstavit ze by sa prestalo ockovat uplne a vsetky deti ti zacnu chytat tie choroby.. mozno nie ale co ak predsa... a dalsia vec je ze si musis uvazit ze ti dieta nebudu chciet zobrat do skolky koli tomu ze nemas vsetky povinne ockovania 😒 mna toto presvedcilo ze ak budem musiet ist do prace ale sa nieco stane ze bude musiet ist do skolky a co potom? ci opatrovatelku zhanat? neviem .. ja som polroka nad tym dumala a nakoniec som dala.. mne sa sestricka bola pytat na hygiene primarky ze ako je to s tym ockovanim a tak podobne a sestricka povedala ze na mmr ockovanie za cele jej posobenie 13 ci 15 rokov co ockuje sa jej nestalo ze by niekto na to negativne reagoval.. nuz ale je to na tebe a muzovi ako sa rozhodnete my sme sa radili rozpravali o tom dlho citali kadeco a nakoniec sme dali...

nela30
30. jan 2012

ahojte babule, viete mi poradit kde v kubinskej nemocnici je nefrologia pre deti?

majjka0806
30. jan 2012

Ahojte kocky je tu nejaka mamicka z Brezovca...Chcem sa vas opytat co poviete na skolky? viem ze jedna je na Odbojarovej....a su tam este nejake? a co na ne povetie? Dakujem 😅 😀

danka.k
30. jan 2012

@nela30 nad detskymi doktorkami.... prve poschodie 🙂

zahadka
31. jan 2012

ahojte, moja otazka je mimo deti. Nepoznate nejaku dobru kadernicku v DK? Nie som odtialto, ale musim nieco robit z vlasmi, strasne mi zacali padat. Potrebujem aj poradit, ako ostrihat, ja sama neviem, co by mi svedcalo a maloktora kadernicka poradi dobre. Vacsinou preferuju 2-3 druhy ucesov. Dakujem za odpoved 🙂

deniskateniska
31. jan 2012

@majjka0806 ahoj mm je z brezovca a vravi ze asi len ta jedna je. ak nejaku sukromnu neurobili, ale to pochybujem, lebo mm kolega vozi do tejto a je na opacnom konci brezovca.. v kubine je to bieda so skolkami.. teda asi vsade porusili sa a teraz ked je vela deticiek nie je ich kam dat 😒

julinkadk
2. feb 2012

@zahadka kaderníctvo J.Stančekovej. ja som s ňou velmi spokojná... a je to na pravej strane pri hoteli Severan

kviotecek
3. feb 2012

ahojte ja tiez trochu od veci my sme sa tiez pristahovali minuly rok v marci a chcela som sa vas opytat ci niektora chodite na nejake pohybove kurzy tu v kubine

adulikka
3. feb 2012

@kviotecek ja chodím pondelok a stredu do aqua parku na aerobik ...kedysi chodila na kalanetiku a brušné tance 🙂

tretulka
4. feb 2012

@zahadka p. Dancova alebo p. Hurakova pri Severane, na 2.poschodi, sikovne su obe, chodim k Dancovej uz par rokov, s nimi robila aj spominana p. Stancekova, ale uz nie je s nimi, ma kadernictvo na Obrancov mieru oproti Klubu dochodcov 😉

kviotecek
4. feb 2012

@adulikka ahoj a ake su tei brusne tance? musis tam chodit od zaciatku?

adulikka
4. feb 2012

@kviotecek nemusíš tam chodiť od začiatku ,tie brušné tance no niektoré dievčatá tam už chodia dlhšie a sú šikovnejšie ...ja som nestíhala ,no by si musela vyskúšať ,ved cho´d pozrieť párkrát a uvidíš či sa ti tam bude páčiť ....sú v kulturáku na bysterci .platí sa ,keď tam prídeš.Lebo jedna známa chodila niekde inde a musela si zaplatiť dopredu na pol roka .

ke´d si zadáš do googlu brušné tance Dolný Kubín ukáže ti aj iné pohybové kurzy

d198815
6. feb 2012

ahoj baby neviete kde je este volne miesto v skolke od septembra????joj take narvy mam, bola som si po prihlasku uz minuly rok a riaditelka ma vysmiala ze co blbnem ze staci tento rok , ze ak si chcem byt ista tak mam prist na zaciatku rruka-januar februar, dnes som tam nabehla a ona ze su plny...a aj vsetky co som obehla su plne uz neviem co mam robit☹((

deniskateniska
6. feb 2012

@d198815 no ono sa dava rok dopredu tak neviem ci niekde zozenies.. na cirkevnej si skusala?

deniskateniska
6. feb 2012

@kviotecek ja viem o zumbe a terazkamosky chodia tusim na zumbu a taeboo ci ako sa to vola...

adulikka
6. feb 2012

@kviotecek http://www.msksdk.sk/?theme=clanokz&typ=stranka...

tu si pozri ,ale aj na ten aerobik vo vode v aqua parku by si sa mohla aspoň raz ísť pozrieť .dnes sme skoro necvičili ,až celkom o 19 hodine prišla 4 pani .Musí nás byť aspoň štyri ,aby sa začalo .

kviotecek
8. feb 2012

caute dakujem za info musim nieco pozriet rada by som ak by ste sa niektore pripojili nech nechodim sama...