Mamy s jedným dieťatom. Koľko nás tu je? Plánujete ďalšie?

etuska
29. máj 2008

Kolko je nas jednodetných mamín? 🙂

Chcete mat jedinacika,alebo uz premyslate o dalsom dietatku?

sestri
29. máj 2008

to by som nepovedala...podarilo sa mi to na prvý šup...asi pred 2 rokmi.

ella1
29. máj 2008

jáj,tak ja dúfam 😀

sestri
29. máj 2008

ale pýtala,no už si asi zvykla.vysvetlila som jej,ža som dosť chorá a pochopila to.

ella1
29. máj 2008

hm,no tak naša ani počuť.ona chce byť sama 😒

etuska
autor
29. máj 2008

Ella-ale ak by prisiel surodenec myslim,ze by rada kocikovala 🙂

etuska
autor
29. máj 2008

ZIenky, prisiel manzelik,tak idem s nim pokecat ,nevideli sme sa cely den 🙂

ella1
29. máj 2008

no neverím tomu.lebo ked jej poviem,aké by to bolo fajn,tak ona hned,že to reve,pomáhať nebude,zamkne si izbu,aby jej tam nechodilo a nerobilo neporiadok.........no ako keby ho tam nemala už teraz 😀

sestri
29. máj 2008

ani mojej sa nechce upratovať...ale musí.

ella1
29. máj 2008

hm,no mne sa niekedy nepodarí prinútiť,hlavne ked je vonku pekne....to sa ani mne nechce.....

sestri
29. máj 2008

keď je vonku,nemá kedy rozhádzať,preto je leto super 😀

ella1
29. máj 2008

ale kto chce čas si nájde 😀 ona tam má bordel hádam ešte od zimy 😀 keby som ja neupratala,tak tam zhnije 😀
no ale sem tam uprace naozaj pekne 🙂

vroni
29. máj 2008

Aj ja sa radím k jednodetným. Tak trochu. Chlap si privliekol dva kusy pôvodnej výroby, takže ďalšie by to vlastne už bolo štvrté a potom - moje hodiny už majú tiež skôr odtikané než by sa ozývali.... Nie, radšej nie.... Ale meno by som mala 😀 😀 😀

rusovcanka
30. máj 2008

Ahojte,aj ja sa pridám.Máme jednu dcéru...súrodenca zatiaľ nepýta a ja rozmýšľam nad druhým až tak o dva roky 😎 Nezdá sa mi,že by malej chýbal braček alebo sestrička,ale to sa môže zmeniť.Za bábatkami je ako divá,najradšej by im vliezla do kočíkov,ale ako by reagovala,keby mala jedno také doma 24 hodín denne,to si netrúfam povedať.Obzvlášť,ak by to malé bolo také uplakané ako ona a zabralo by všetok môj čas pre seba 😀

tinusi
1. jún 2008

Ahojky,
Ja mam doma cerstve babatko - no az take cerstve nie... ale isto viem, ze nechcem, aby zostal sam. Neviem, co by som robila, keby som druhe nemohla mat - ale za normalnych okolnosti by som mu chcela dat surodenca tak o dva roky... 🙂

mirka414
1. jún 2008

ahoj my mame Leonie a chystame sa este na Jasmin(e)...chcela by som este ist skusit do prace a ked nebude zaujem,tak ideme na to 😵 😵

katka25
2. jún 2008

Ahojte ja mam doma krasnu 3-mesacnu dcerku Nicoll. Ale po porode (Trval 28 hod bolesti 😢 😢 ) som si povedala,ze uz nikdy viacej. A dufam,ze mi to nebudete mat za zle ,ale stale ma to drzi. Mozno aj preto ,ze som v Dansku a som na nu sama.

icerna
2. jún 2008

ahojte,aj ja sa pripajam. mame vanessku a nad druhym aj rozmyslam,chyba m itake miminko,ale ked si spomeniem na porod a ....vsetko okolo toho,tak ma to prejde. mozno neskor,nechcem aby ostala jedinacik...

majka35
2. jún 2008

ahojte ... ja mám barborku a chceli by sme ešte pre ňu súrodenca ... ja som jedináčik a nieje to bohvie čo ... 😒

tretulka
3. jún 2008

ahojte...mame Martinka, koncom leta bude mat 2 roky a chceli by sme mu zaobstarat braceka alebo sestricku 🙂 ...dufame, ze sa nam to podari, my sme boli doma dvaja, manzel je z troch surodencov takze o jedinacikovi ani jeden z nas neuvazoval 🙂

tilly
3. jún 2008

ahojte, pridávam sa k vám, strašne som chcela druhé bábo, ale teraz už nechcem, teda chcem, ale nie teraz 😀

tak o rok, o dva 😉

mám PCO, tak neviem, čo bude treba, aby sa druhé bábo zadarilo, teraz sa nechránime ani nič, takže ak sa zadarí, tak fajn, ak nie, tak je to OK, o rok to snáď začnem riešiť

teraz ani tehu byť nechcem, chcem si užiť dovolenky so všetkým, čo k tomu patrí a okrem toho chcem ten prvý rok v škôlke prežiť so všetkými chorobami, čo nás určite čakajú bez toho, aby mi ich nachytalo ešte aj malé bábo

sloboda4
3. jún 2008

ahojte, tiež k vam patrim....prave som vcera triedila oblecko po malom.........teeeeeeda až sa mi verit nechcelo aky bol krpaty 😵 ....taka nostalgia ma chytila ☹ 😢 ................ja už by som isto žobronila o dalsie ale nejako nam stavba domu zahatala plany, takže posledna dohoda s manželom znela že ked bude na dome strecha a pojde sa robit vnutro tak zacneme intenzivne pracovat na dalsom 😵 😵 😵

inak aj som rada, pretože neviem si predstavit byt 6 rokov v kuse doma, sa veeeelmi tesim už do prace a tiež chcem aby si maly zvykol na školku, uvidime hadam to bude aspon z casti podla predstav a planov 😅

tilly
3. jún 2008

slobodka, aj ja som minule triedila veci po domčovi, on hovoril, čo necháme pre bračeka a čo predáme 😀

on chce strašne bračeka, stále otravuje 😀

ilijanka
3. jún 2008

ahojte, aj ja by som ešte chcela určite jedno a možno aj dve, rozmýšľam, že kedy, hádam aby bol vekový rozdiel aspoň dva roky, menej sa mi zdá dosť málo, tak uvidíme

sloboda4
3. jún 2008

tilly 😀 heeeej domi by rad braceka???? , tak to bude pruser ked tatino a mamina zadovažia seeegru 😵 😵

nas david ani pocut o babatku, a pritom deti ma veeeelmi rad, len by každeho bozkaval a hladkal, ale ked sa spytame že ci ideme kupit babatko tak sa na mna zavesi, prisaje sa jak pijavica a že : neeeeeeeeeeeee mama, sam david sam!!! ......................dufam že casom ho to prejde 😅

inak tiež si myslim že vekovy rozdiel 2 - 2 1/2 roka je uuuplne super........ved ked si to tak zoberiem je parada že maly už sam papa, plienky nenosi, prespi celu noc, vie sa aj sam zahrat......ale obdivujem vsetky maminy co maju deti hned po sebe 😅

ilijanka
3. jún 2008

ja to beriem tak podľa seba, aj medzi mnou a sestrou je rozdiel 2 roky a bolo to super, tak aj ja by som tak chcela
🙂

uhlikova09
3. jún 2008

Ahojte,nam stači zatial jeden čertik 😀

huleni
3. jún 2008

ahojte, no my mame 5mesačnu nikolku a myslim ze na surodenca si asi počka, po prve sme po cisaraskom a po druhe neviem ako by som to zvladala, teraz nic nestiham lebo nikuske nic nemoze ujst, aj teraz je na rukach a najradsej by pisala ona, takze surodenca jej chceme dopriat ale este je caaaaaaaaaaaaaaaas... 😉

adetka
4. jún 2008

ahojte... mame 1,5-rocnu dcerku.... a aj ked kratko po porode som chcela okamzite dalsie... teraz uz vaham... a coraz viac som presvedcena o jedinacikovi 😅 ... mozno ked slecna bude mat viac rozumu, nebude na nu treba stale dozerat, bude v skolke, a ja sa budem citit na dalsiu matersku... mozno potom... tak za dva roky (rozdiel 4 - 5 rokov)... medzi mnou a mojou sestrou su 4 roky a dva mesiace a tiez je to super rozdiel... 😀

katja78
4. jún 2008

Ahojte maminky,

Rada sa pripojím k tejto debate, lebo som ju tu medzi témami hľadala.
Nemala som ľahký pôrod, tiež sekciou, mali sme aj nejaké zdrav.ťažkosti s malou, ale teraz je to OK.
Asi ešte 1/2 roka po pôrode ma myšlienka na ďalšie bábo ani nenapadla a to sme s manželom plánovali 2 a viac kúskov (môj sen boli 3 princezné) 🙂 🙂 🙂
Ale dnes, ani neviem prečo, a dokonca bez toho, že by som sa o tom rozprávala s manželíkom, vykladám známym, že už intenzívne plánujeme druhé 😀 😀 😀 .
Takže si myslím, že skôr alebo neskôr tá skrytá túžba - dať nielen sebe ďalší poklad, ale hlavne prvorodenému súrodenc-a/-ov, vypláva na povrch a začne si predierať cestičku cez záplavu rozumových argumentov "prečo nemať ďalšie dieťa"
pre Tinusi: je super, že už teraz pri čerstvom bábätku vieš plánovať ďalšie dieťatko.
pre Katku 25 v Dánsku : chápem ťa a je to normálne, zvlášť keď si teraz na Nicoll sama.
pre Ellu 1: zrovna dnes som sa stretla s kolegyňou, ktorá má 8-r.syna a v brušku 16-tt.baby 🙂 a pýtam sa jej, že prečo tak dlho čakali s ďalším a či synátor nechcel parťáka. Najskôr sa strašne smiala a potom že syn, keď bol menší, aj chcel a teraz už nemá záujem. Ale mám aj veľmi dobrú kamarátku, ktorá bola do svojich 9-tich rokov jedináčik, ale neprestala rodičov otravovať a potom bola svojim dvom súrodencom (druhé prišlo, keď mala 12) ako druhá mama 😀
Záver mojej dlhej úvahy: Každé dieťa je požehnanie pre svojich rodičov a ono samo je požehnané, ak má rodičov, ktorí ho ľúbia a vedia sa pre neho obetovať, či je jedináčik, alebo nie. 😉

ella1
4. jún 2008

ja som tiež jedináčik a ja som strašne chcela súrodenca....
dcéra nechce,ale asi začína mäknúť,lebo susedka má malého 4-mesačného,ale stále tvrdí,že nechce aj tak.....no uvidíme........
ja som si vždy vravela,že ja budem mať 4 deti,no ale to ma už prešlo 😀
na druhej strane,už je to pohodlné,že nemusím okolo nikoho toľko obskakovať,ale stálo by to za to.......
môj záver:ak sa podarí,fajn,ak nie,dobre aj tak........ 😉