Manžel cestuje do zahraničia. Máte podobnú skúsenosť?

veronika13
24. okt 2007

ahojte maminy, máte podobné skúsenosti? Môj muž teraz za prácou často cestuje do zahraničia vždy na približne mesiac. Bojím sa, že sa tým odlúčením pokazí náš vzťah, že si proste zvykneme byť bez seba a bude nám to tak vyhovovať. A tiež kvôli malému, on to zatiaľ veľmi nevníma, ocka sa nebojí, keď sa vráti. Je to len dočasné toto cestovanie, ešte rok by to malo trvať, kým sa nám podarí našetriť na domček, ale aj tak sa akosi nedokážem premôcť. Ja som pri svokrovcoch, nemám tu kamošky. Manžela veľmi ľúbim a on ľúbi mňa, preto verím, že to náš vzťah nepoznačí. Vždy si snažím nájsť niečo na čo sa budem tešiť, keď sa vráti a potom mi to rýchlejšie ubehne. Tento rok ide už tretíkrát, teraz bol doma len tri týždne. Ako sa vám podarilo nad to povzniesť?

vka
24. okt 2007

veronika je fajn že v to veriš a nedovoliš si vzťah odlučenim pokaziť moj mužik tiež bol v zahraniči sice iba 1x a to po dobu 2mes moj synček mal vtedy 5mes ked sa mužik vratil mal 7mes a poviem ti maly sa ho bal nechcel isť k nemu asi za 2-3dni naš vzťah to len upevnilo ale do zahraničia by viac nešiel zasa opačný pripad=moja švagrina sa budovala tak tiež jej muž odišiel za pracou chodieva už asi 8rokov moj nazor zvykli si 😨 zvykli si na štandart ktorym by tu nemohli žiť z vyplaty muža a ženy =a ked on dojde domov po 3-4mes (doma je asi mesiac a ide znova preč )asi tyžden sa od rodiny a ženy neodlepi držia sa za ručičky mojkaju sa a po tyždni sa hadaju chytaju sa za slova lebo nevadia spolu riešiť problemy niesu jednotný vo vychove inač už asi 2roky vravi že vioac nepojde a stale chodi a moj nazor bude ešte dlho...........

betka1
24. okt 2007

veronika, ja som tiez casto od muza odlucena. Minuly rok som pracovala v zahranici 3 mesiace a tento rok som 4 mesiace chodila na tyzdnovky a aj predtym sme boli casto dlhodobo kazdy v inom state. Myslim, ze to absolutne nas vztah nenarusilo, mozno skor naopak.
Kazdy den sme spolu na internete, obaja sme si kupili aj web-kamery a zhovarali sme sa cez Skype. Napriklad sme si "spolu" varili veceru tak, ze sme mali laptopy v kuchyni a zhovarali sme sa. Aj ked to nenahradi mat ho pri sebe nazivo.
Ked je vas vztah vporiadku, tak sa neboj. Pekne si ho udrzujte, kedy sa len da. Z toho, ze si zvyknete byt od seba tiez nemaj strach. Aj my si snazime v hlave vytvorit nejaku ochrannu barieru, nahovaram si najdlhsie ako sa da, ze mi manzel nechyba, len aby som to vydrzala. A on tak isto. Ale nic to nemeni na tej radosti, ked sme zas spolu. Ak si trosku nezvyknes, tak tym budes trpiet. Snaz sa najst v niecom rozptylenie, aby bolo co najmenej prilezitosti na depky.
Pre mna je dolezita vizia toho, ze coskoro budeme uz stale spolu. Predstava, ze to odlucenie by malo trvat stale by sa mi urcite nepacila.
Neviem poradit ako to je, co sa tyka babatka. Urcite je to tazsie, ked sa z neho nemozete tesit spolu. Hlavne, ze tym babatko netrpi. Ale pisala si, ze to dochadzanie po roku skonci, tak to je dobre.
Drz sa, drzim Ti palce.

tlapicka
24. okt 2007

verniko a dalsi odlouene maminky moc pred vama smekam!!! byla jsem take pred rozhodnutim zdali zustat doma a manzela vyslat do ciziny za vidinou pekneho bydleni a celkoveho zapezpeceni rodiny, ale nebyla jsem tak tolerantni, jako vy. po sedmi letech vztahu na dalku ted jeste s nasi dcerou uz nemam sil v tom pokracovat. Navic se ridim heslem, ze rodina ma byt pohromade. Takze jsme odjeli vsichni a jsme moc spokojeni i kdyz to neni tak vyhodne financne. Jenze podle me se svet meri na zivot a ne na penize...
Byli jsme odlouceni v obdobi konce tehu a sestinedeli a manza spatne snasel, ze malou nevidi a tedka se nemuze dockat az se vratime, kdyz jedeme na tyden vyrizovat nejake papiry... Je to i otazka vasich muzu, jestli jim nvadi, ze jim utika mezi prstama detstvi jejich miminka.
Je to vsecicko o lidech a vzdycky se s danou situaci da neco delat pokud nevyhovuje... Takze pokud vam to zatim vyhovuje, tak proc ne! Hodne stesti!!!

vka
24. okt 2007

presne tak začina to privyrobenim a potom sa muž domov vracia na krstimy na 1sv prijimanie na oslavy svadby a tak zisti ži si neužil to detstvo deti ale isť si privyrobiť za daným cielom nevidim žiaden problem Veronika ani sa nenazdaš a bude s Vami a to na stalo 🙂

veronika13
autor
24. okt 2007

ďakujem vám všetkým, fakt ste ma povzbudili, veru nič netrvá večne a čoskoro budeme zas spolu. Niekedy si vyčítam, že som moc naviazaná na muža, ale ja to inak neviem a ani to inak nechcem. Nechcem aby sa stalo to čo opisu vka hore vyššie, vždy som sa toho bála, preto možno tie obavy. Skúsime v tom nájsť pozitíva, aby to čo najlepšie prešlo. Veď pre neho je to tiež isto ťažké aj keď to veľmi nedá najavo

vka
24. okt 2007

Veronika vystihla si to ty sama najlepšie 😉 tak nech sa vam čim skor tie sny (DOMčEK)naplnia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anatanka
24. okt 2007

Myslim, ze vztah to urcite ovlivni a to vetsinou negativne. Pokud je to parkrat, tak ne,a le jakmile je to pravidelne a delsi dobu, tak urcite. Mela jsem dlouholety vztah s muzem, ktery byl vzdy tak mesic v CR a mesic v zahranici. Pokazdy kdyz prijel, tak tam bylo takove odcizeni, protoze jsem se na nej pomalu odvykla, odcizeni brzo preslo, ja se na nej zase zvykla a na to,ze je tady a uz znova odletal a mne bylo smutno, pak jsem se na to zvykla, ze jsem bez nej a on priletel a tak porad dokola.

Muj manzel ted taky hodne casu travi v zahranici, ale vyresili jsme to tak, ze jezdime i s malou s nim. Taky to neni idelani, protoze mimco ma tri mesice a uz ma v aute najeto cca 10 000 km. Ale dokud jsem byla bezdetna, tak to byla parada. Pokazdy takova dovolena... 🙂

Veru, u vas neni moznost, ze byste s miminkem treba jeli s nim?

binki
24. okt 2007

ahoj, tohle tema v partner daleko ode mne, jinak vitej do klubu 😀 Muj muz byl letos dve tretiny doby pryc na sluzebnich cestach. 😔

emjee
25. okt 2007

no nas sa to tyka opacne:
posledny tyzden som ja ta, co kazdy den odchadza rano o 6 do zahranicia a vraciam sa vecer o 20-21 😝 bude to trvat neviem ako dlho a ja neviem co mam urobit 😔

veronika13
autor
25. okt 2007

emjee, keď som zbadala, že si prispela, myslela som si, že ma ideš zjazdiť, že som založila podobnú tému ako tu už je, pjosíím nemaž mi ju 😀

treba fakt zvážiť okolnosti, peniaze treba to sa nedá poprieť, ale ak si to má odniesť vzťah, je to o ničom. Mňa drží myšlienka, že čoskoro príde čas, kedy už nebude musieť cestovať, budeme spolu a vo svojom