Manžel mi pracuje v zahraničí. Ste na tom podobne?

eli77
23. sep 2007

Ahojte...hľadám maminy s podobným osudom. Môj muž pracuje ako vodič z povolania...je Tirák...takže je viac času v kamione ako snami. Prosím poradte ako to zvládate..hlavne psychicky. Pre mňa je to veľmi ťažké, máme tri deti a som skoro stále sama snimi, nemá mi kto pomôcť...a takto cez víkendy mi začína z toho už šibať...☹ Mamičky ak ste v podobnej situácii, prosím napíšte a podeľte sa s vašimi skúsenosťami, ako zvládate bežny chod domacnosti, výchovu detí, samotu po večeroch...

mirka
23. sep 2007

eli ahoj, môj išiel do zahraničia v máji, ja som bola väčšinu času u našich, ale tiež mi veľmi chýba. Za týždeň sa má vrátiť, bude doma tak 1-2 mesiace a pôjde späť, to už budeme predpokladám viac doma, tak dúfam, že to budeme zvládať celkom dobre. Máme ešte aj psíka (bývame v paneláku), tak to mám pestré, keď sme doma samé 😅 A ten víkend je horor aj pre mňa, keď idem s malou von a všetky kamošky majú program s mužíkmi, no nie je to dobrý pocit. A večery trávim pri telke a o 22 líham spať. Som si vždy myslela, že maminy s väčšími deťmi sa necítia tak samé, keď sa môžu s nimi normálne porozprávať ako s maličkými deťmi, ael vidím, že taký ten partnerský rozhovor chýba tiež. Už nám neostáva nič iné len to vydržať a dúfať, že fin. situácia sa zlepší natoľko, že budú môcť pracovať doma a byť po večeroch s nami. Ako často tvoj chodieva domov a na ako dlho?

eli77
autor
23. sep 2007

Tak moj muzicek je vonku 8tyzdnov a dva tyzdne doma. Som z toho vela krat zufala, ale bohuzial nemame na vyber. Cez tyzden to celkom dobre ubehne, nosim deti do skoly a na kruzky, ale vikendy su strasne. S chlapcami sa da dobre porozpravat, ale predsa len snimi nemozem preberat svoje depky 😒 🙂 Mirka tvoj muz kde pracuje- v ktorom state? Moj je vacsinou vo Francuzku..a ked mi zavola ze vikenduje v Parizi, tak nam obom je este smutnejsie, ze tam nemozeme byt spolu☹

nanyka
23. sep 2007

ahoj eli, tak my detičky ešte nemáme, ale okrem toho som na tom podobne. môj drahý je 6 týždňov preč a 2 týždne doma. ideme stavať dom, takže cez tie dva týždne sa musíme dohodnúť na postupe, ktorý bude tých ostatných šesť týždňov na mojich pleciach 😨 no nič iné nám nezostáva a som s tým ako tak zmierená, ak sa to vôbec dá. sme radi, že sa nám aspoň darí a dosiahli sme po čom sme túžili 😎
do budúcnosti som i ja zvedavá, ako to budem zvládať, keď deti prídu...
inak sestra má 4 plus 2 (obe máme lodníkov), takže je nás viacej 😀 ☹

čo nám iné ostáva, asi len vydržať 😎

gagusinka
23. sep 2007

Ahojte, tak aj ja sa pripajam, tiez som s detmi sama, ale ako to tu cítam, tak som na tom este dobre lebo kazdy vikend pride domov

poleva
24. sep 2007

ahoj a nebola by lepšia iná práca ?

paska
24. sep 2007

tak sa pripájam 😒 aj ked už konečne bude pracovať v SR aj tak bude preč príde len na víkendy
ale rok dozadu bol preč 6t a týždeň doma bolo to ťažké a už to nechcem zažiť 😝
poleva čo je lepšia iná práca?

eli77
autor
24. sep 2007

Ahojky...
...Poleva, prosim ak vies o nejakej "lepsej" praci sem snou. Muz tiez uz nechce jazdit a byt od rodiny ale na slovensku dobre platenu pracu nevie najst. Tak musi ist von. jeden cas sme rozmyslali, ze sa spolu vystahujeme do francuzka alebo hollandska, ale chlapci su uz dost velky tak neviem ci by si vedeli zvyknut.
Muz najprv pracoval tak ako tvoj gagusinka, ale tiez to nebolo ono. Nikdy nemohol s detmi do skoly, na kruzky, do obchodu, na urady...nic...a ten vikend prejde strasne rychlo...☹
Baby a u vas je to ako? Preco ste sa rozhodli, ze pojde pracovat do zahranicia?

paska
24. sep 2007

eli peňáze 😀

mirka
24. sep 2007

presne tak, pre peniažky 😠

Eli, môj je v Taliansku

poleva, v našom meste a okolí bez šance nájsť tak platenú prácu.

Na začiatku sme rozmýšľali, že po pár sezónach (keď malá bude trošku väčšia), pôjdeme za ním, celá rodinka, ale mňa zobrali do školy, tak nič z toho. Plánuje tam byť min. 2-3 roky, kebyže vyhráme dáky jackpot, tak príde domov hneď 😀 😀

Fakt je, že týždeň ujde ani človek nevie ako, ale víkendy, bŕŕ 🙄

paska
24. sep 2007

aj my sme plánovali 2-3 roky ale plány nevychádzajú hlavne ked tu ledva nájdeš robotu a za 15tisíc (a to je jeden z najvyžších 😝 )a tiež tam musíš byť v kuse domov fakt len vyspať

mirka
24. sep 2007

paska máš pravdu a smutné je, že nevidí malú, aké robí pokroky ☹

antonia1
24. sep 2007

ahojky tak u nas je to este celkom v pohode moj drahy chodi len raz do roka na 4 mesiace a odkedy som na materskej tak chodime spolu na celu zimu do nemecka do jedneho krasneho mestecka pod Alpami 😉 a cez rok ide len na 2 tyzdne v lete a to sa da zvladnut,alebo sa nalepime nanho 😀

poleva
24. sep 2007

ahojte aj my máme taký problém, že dobre zarába a cestuje do práce každý deň
ale zarobí veľmi dobre a každý deň je so mnou, no napriek tomu to najprv chceme poriešiť ( benzín je dosť nákladný ) a potom založiť rodinu
ak sa nebude dať presťahujeme sa do mesta kde pracuje
pýtala si si radu ja som ti odpovedala, nie je to len o tom, že nie je doma ale je stále na cestách tak ako môj, síce večer príde domov ale je unavený
jasné, že prácu ľahko nenájde ale taký život je fakt ťažký,ja síce deti ešte nemám ale už chceme a viem, že to musíte mať ťažké

michell
24. sep 2007

ahojte aj sa sa pridavam,my to mame tiez dost tazke kedze cakame babo a sme od seba.Je nam obom velmi smutno ale co sa da robit ked peniazky treba ze? ☹

eli77
autor
24. sep 2007

Mna najviac stve, ze je prinuteny ist pracovat do zahranicia ked sa chceme dalej pohnut. Na slovensku nema sancu si najst zamestnanie s dobrym platom ☹

mirka
24. sep 2007

poleva, ale je iné, keď príde domov každý večer, aj keď len vyspať sa, predsa sa aspoň trochu porozprávate a možno cez víkend na seba na máte trošku viac času. Po telefóne sa nedá tak porozprávať ako by sme sa chceli, vždy je to rýchlorýchlo, elbo tiež nechceme prevolať pol výplaty 😒

eli77
autor
24. sep 2007

Mirka mas pravdu...my sme na mobili vzdy minali kopu prachov, ale teraz mam aktivovanu super sluzbu cez t-com a tak mozem mat vybrane tri krajiny kde volam ja na pevnu za par korun. Je to super, lebo aspon o nieco viac si vieme takto povedat.
Co by som dala zato keby aspon po veceroch bol doma. Mat sa ku komu pritulit...porozpravat sa o celom dni...a priznajme si aj ten sex chyba 😝 😀

natal
24. sep 2007

Ahoj eli. Aj moj muz je tirak. Zacal s tym asi pred siedmymi rokmi a zmierila som sa s tym. Zo zaciatku to bolo tazke, ale potom som si zvykla. Viac menej mi to aj vyhovovalo, lebo som pracovala od rana do vecera. Teraz ked som doma na materskej je to horsie. Stale sama doma. Ja to riesim tak, ze sa stretavam s kamaratkami, mam net, kde "pokecam" s babami, chodievam na navstevy a za mnou chodia navstevy. Ale chyba mi, veru. On je doma asi tak tri - styri dni z dvoch tyzdnov. Niekedy aj viac. A tie telefonne ucty radsej ani nespominam. Des. 😖

expertka8
24. sep 2007

...maminy..ja vas obdivujem 😔
...prezradte..ako prekonavate "depkove stavy"???...musite to byt v skutku nesmierne tazke...byt bez skveleho mangela..ocina..priatela v jednej osobe ..taku nekonecnu dobu 😒
..my sme boli "vdaka" praci bez seba max. tyzden...a to mi pripadala nekonecneeeee....

..este raz klobuk dole 😉

moncika15
24. sep 2007

aj ja mam priatela v zahranici 😢 . zo zaciatku to bolo nieco strasne. strasne som plakala ked som ho vystrajala a v ten tyzden som si myslela ze moj zivot stratil zmysel. bolo strasne byt zrazu tak sama a opustena ked si zvyknuta vstavat v naruci milacika 😉 uz som sa z toho nejako dostala vzhladom na to ze je to len docasne a kazdy vykend je doma. 🙂 aj ti korunky su celkom slusne zadostuucinenie aspon sa mozme bezstarostne pustit do snazilkovania ked sa vrati... drzim palce nam docasne opustenym 🙂

mirka
24. sep 2007

no to teda, večer pred odchodom a deň odchodu, bŕŕŕ hrča v krku, slzy na kraji, celý deň je blbý a ten druhý je už ok 😒

no my sme si denne volali prvý mesiac, len môjmu sa dá len na mobil, tak má globalkartu a keďže som u našich, tak mi volá na pevnú linku, ale voláme si 1-2x týždenne 😢

mirka
24. sep 2007

nadnes sa s vami lúčim, idem ku telke, malá spinká, dobrú noc 🙂

expertka8
24. sep 2007

...xvalabohu za ICQ...SKYPE..SMS...... 🙂
..presne ako pise mirka..v den odxodu neznesitelne....s tou hrcou v krku si to vystihla 😅 ..a len co sa zatvoria dvere...slzy ako male dieta 😅

gagu
24. sep 2007

Ahoj holky taky se k vám připojuji můj manžel jezdí do Italie a většinou na víkend je doma. Je to pro nás oba hrozný ale nedá se nic dělat peníze k nám nepřijdou máme zatím jedno dítě ale chtěli by jsme další já se na to teda hrozně těším ale zároven mám strach jestli se to dá zvládnout proto mě strašně zarazila eli77 jak může zvládat tři děti 😨 😕 to teda fakt koukám kolikrát už jsem měla krizi ale musím to zvládnout naše Gábi je moc hodná a manžela nechci ztratit a tak se snažím abych se z těch svých depek dostala co nejdřív aby to hlavně nepocítila Gábi ještě že mám tu babičku 🙂 S manžou si píšem každý den teda spíš píšu já on mě vždy jen prozvoní abych věděla že je v pořádku ještě že jsou ty mobily ted uvažujeme o notebuku že by jsme si psali přes internet protože skoro na každé benzíně umožnují přístup na internet tak uvidíme

mirka
25. sep 2007

chcem sa opýtať tých, ktorých manželia majú tal. zamestnávateľa, ako je to s rodinnými prídavkami

expertka, kebyže má prístup na net, neni problém, ale nemá ho, tka len tie sms každý deň

marya
25. sep 2007

Teda kočky, ja vás úprimne obdivujem, ako to zvládate, keď ste toľký čas bez manželov...Môj manžel síce pracuje na Slovensku, ale tiež musí veľa cestovať, no snaží sa to vždy zladiť tak, aby bol večer doma 🙂 , takže to je super, ale niekedy to bohužiaľ nejde, najmä keď ide do zahraničia, nie je to našťastie tak často, ale aj tak sa mi to ťažko znáša...teraz napríklad to tak vyšlo, že bol posledné dve týždne preč, akurát cez víkend bol doma, a to musím priznať, že som sa naplakala...bolo to ťažké, ale teraz sa už dlhšie nikam nechystá, tak sa teším 😅 😵 Tie jeho služobky sa snažím brať s nadhľadom, aspoň sa naňho môžem tešiť a celý ten čas čakania má taký hlbší zmysel 🙂 no a tie zvítania vždy stoja za to 😵 ale aj tak najlepšie, keď sme spolu 🙂
Prajem vám baby pevné nervy a aby ste svojich mužíkov mali čo najčastejšie pri sebe 🙂

mirka
25. sep 2007

myrya, ďakujeme 😉 za taký týždeň-dva si človek zvykne, ale aj tak, je ti to najbližší človek a je tak ďaleko 😖

aj kamoška má muža tiráka, ale vraví, že si zvykla a teraz je aj celkom rada, keď jej malý zaspí a večer má len pre seba. Dúfam nebude tak dlho preč, ež mi bude časom na obtiaž 😕 aj ďalšej kamoške chodí muž na kamióne, majú spolu 2 deti a vraví, že keď príde domov, iba im narúša rytmus 😕 oa im nedovolí to a on im zas povolí 🙄 Verím, že mi tak nedopadneme 😖

eli77
autor
25. sep 2007

Ahojte...
...dakujem za kazde jedno pismenko🙂 trosku mi to pomohlo sa prebrat ze nie som len sama v takejto situacii.

Mirka, presne hrca v krku...a u nas slzy potokom☹ najhorsie je lucenie asi si na to nikdy nezvyknem. V podstate ked to tak vezmem aj nam muz narusa zabehnuty rytmus ale len v dobrom. Ked nie je doma tak je to klasicky stereotyp...ale ked pride domov tak sa snazi dohnat vsetko...chodime na vylety, robime si vseliake blaznive programy strasne vela sa snazi venovat nam. A to si na nom neskutocne vazim.

Gagu to len tak vyzera, ze to zvladam...ja sa len snazim to zvladat 😀 a ktomu som do konca augusta este aj pracovala ale dala som vypoved lebo to uz bolo fakt nad moje sily... ☹

expertka8 depkove stavy mavam...hlavne po veceroch a ku koncu, vtedy mi brutalne chyba a psychicky to nezvladam...mne pomaha sa poriadne vyplakat...fakt ako by to potom zo mna opadlo...

Baby zelam nam vsetkym aby sme to nejako spolu vydrzali bez nasich poloviciek 🙂

newyorkgirl
25. sep 2007

tak ja sa pridavam moj muz je uz pol roka prec a doma este nebol, som sama s malou a zacala som prave podnikat tento mesiac, lebo by som sa scovkla aspon troska vypadnem malu dam babke a pridem na ine myslienky a robim co ma bavi svadobne saty 😀

eli77
autor
25. sep 2007

newyorkgirl tak to ta obdivujem, sama s malinkou a zacat podnikat...este ze mas babku ktora ti pomoze🙂 Otvaras si salon, alebo budes sit tie saty?