Manžel mi pracuje v zahraničí. Ste na tom podobne?

eli77
23. sep 2007

Ahojte...hľadám maminy s podobným osudom. Môj muž pracuje ako vodič z povolania...je Tirák...takže je viac času v kamione ako snami. Prosím poradte ako to zvládate..hlavne psychicky. Pre mňa je to veľmi ťažké, máme tri deti a som skoro stále sama snimi, nemá mi kto pomôcť...a takto cez víkendy mi začína z toho už šibať...☹ Mamičky ak ste v podobnej situácii, prosím napíšte a podeľte sa s vašimi skúsenosťami, ako zvládate bežny chod domacnosti, výchovu detí, samotu po večeroch...

elinadesigns
6. júl 2012

@bonaquaba
knizka Respektovat a byt respektovany je spicka...povinne citanie pre rodicov...ale tych knih je viac ktore pomozu pri vychove deti.
A mas pravdu, urcite je lepsie ekd obaja rodiacia sa spolu podielaju na vychove...bohuzial v nasom state to nie je mozne...my sme si pred troma rokmi brali hypo na 15rokov...ale sme si povedali ze mame toho plne zuby...a plus aj dom nam treba prerobit...tak preto isiel pracovat von...takto budeme mat aj dom spraveny a aj hypo ovela skor splatene...musime obetovat 5rokov...co uz...

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elinadesigns
7. júl 2012

@tomika nie nie...na profi rodica ja nemam...ja by som sa na dieta naviazala a uz by som ho nedala... 😵
teraz malu mame v pestunskej...jej bio mama je vo vazeni...ale ked sa bude dat tak si ju chceme adoptovat.
Zvierata chovame...mame zajace, sliepky, prasiatka, kozy, kacice, morcata, macky, psy, korytnacky, osmakov degu, andulky, pavuky...casom chceme rozsirit o kravu, ovce a pstrosy. Ale az vtedy ked uz manzel bude robit doma...teraz by som to sama nestihala a ani nezvladala...

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elinadesigns
7. júl 2012

@tomika tak niekedy je to o drzku...ale inak pohoda... 😵
ja dojim kazde rano a vecer...robim domace maslo, jogurt, syr, tvaroh, korbaciky plus skoro kazdy den peciem chlieb. Snazime sa zit eko - naturalne...tv pozerame len minimalne...akurat ten net 😝
takze cas co by som stravila pred tv alebo behanim po obchodoch travim s rodinou...alebo v zahrade ktora je tiez velka 2,5ha, ale teraz obhospodarujeme len 35a lebo nam pred dvoma rokmi ukradli traktor tak nemame s cim.
Deti tiez vedieme k tomu aby boli samostatne a vela pomahaju...zajace a morcata maju na starosti chlapci, vajicka zbieraju vyhradne len dievcata... 😀 pri vareni mi vzdy "pomahaju" dievcata...je to pre ne hra a zaroven dobra skola 😀 do prace mimo domu nechodim, som na zivnosti a pracujem doma takze je to super... 😉
Kolko maju oveciek svagrovci? Ovciu vlnu kam davate?

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elinadesigns
7. júl 2012

@tomika na buduci tyzden akurat ide na 7tyzdnov a potom by mal byt doma cca 10dni...ale spravidla 6tyzdnov je vonku a 1doma 😒
tvoj muz kde pracuje?

bonaquaba
8. júl 2012

@elinadesigns a ake su dobre knihy okrem Rabr
len ci z tych 5 rokov potom nebude aj dvadsat,lebo clovek si povie, ze ide zalatat diery a nakoniec zisti, ze latat treba stale, moj mm tiez iisel do zahrnaicica iba na chvilu a uz je tam dobre styri roky a mna to uz takto nebavi,hlavne zvladanie deti je tazke,

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elinadesigns
8. júl 2012

@tomika tak u nas je to tak ze z tych 10dni aspon raz ideme s detmi niekam...nejaky celodenny program a jeden vecer si ideme vyrazit len mi dvaja😀

elinadesigns
8. júl 2012

@bonaquaba super knihy su este ktore urcite odporucam precitat: Kevin Leman: "5 dní, ktoré zmenia Vaše dieťa".
Maly tyran, Dieta ako tyran, a uplna bomba kniha je Ako milovat svoje dieta...
co sa tyka tych 5rokov...tak mi v tom mame celkom jasno....za 3-5rokov splatit hypo a dokoncit dom...nakupit zvierata a zacat naplno farmarcit...potom uz budeme zarabat len na seba🙂...platby budeme mat len cisto za elektriku a net...a to uz fakt zvladneme...u nas je najvacsi zadrhel hypoteka a to ze nemame dokonceny dom...chvala bohu si nasiel velmi dobre platenu iked narocnu pracu takze verim tomu ze to bude len tych 5rokov 😵

bonaquaba
12. júl 2012

@elinadesigns a ta kniha ako milovat svoje deita je od koho a ostatne knihy si vsetky precitala a pomohli ti
tak to mate super vymyslene, nech vam to teda vyjde, a hlavne,ze mate vytyceny ciel a hotovo, a hlavne zijete si z vlastneho myslim to co dochovate a to je v dnesnej dobe na nezaplatenie,joj my mame chalupu a tam obrovsky pozemok a kazdy rok si vravim, ze si tam zasadim zemiaky a zeleninu ,ale este som sa k tomu nedokopala, snad jednoho dna si tam budeudem burinu pliet,lebo mna zahradkarcenie bavi,len tam nemam ako chodit,
moj mm tiez, ze ide na dva roky a uz su z toho styri roky a mna ide uz z toho vsetkeho ...........

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gumidekmomo
15. júl 2012

@tomika ahoj ja som na tom podobne len mne chodi len cez tyzden a na vikend je vacsinou doma takze aspon troska si ho uzijem ...

something
12. aug 2012

Ahojte. Aj ja sa pridavam k vam do skupiny. Sice moj drahy chodi teraz uz len na tyzden a vikedny je doma, ale mame za sebou aj dobu ked chodil na 6tyz. a na dva chodil domov. Ale tie nase vikedny terajsie su len take kratke. V sobotu rano pride domov a v nedelu o tej 18 uz ide prec. Teraz mame 3tyz.drobca a este asi aj hormony funguju, ze je mi stale smutno. Cely tyzden sama, nemam sa s kym porozpravat. Teda ja sa s malym aj porozpravam, len on akosi neodpoveda 🙂 Mate starsie deticky a rozmyslam...je to vobec lepsie ako ked mame len takeho drobceka? Obdivujem Vas, ze to zvladate takto dlho same s tolkymi detmi...

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskachrumka
12. aug 2012

@tomika no už robí na sk mesiac ...a nie nebude lebo na salu nemože íst

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskachrumka
12. aug 2012

@tomika no je doma na sk 6 tyždnov z toho 4 tyždne bol tu v bs chodil domov každý den..no už chodi prečo robit 150km chodí domov každých 8dní

miskachrumka
12. aug 2012

@tomika a ty si ako na tom ?
na porod sa ešte necitiš ?
ja už niekedy ano ked ma malý poriadne vyčerpá tak už nevládzem ! 🙄

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskachrumka
12. aug 2012

@tomika no ja by som už išla nech mám po a krpca na rukách !
no strach mám určite ako aj každá ,,,,,,,no ja mám termín posledný 25teho ale uvidím čo povie v utorok na poradni ..

something
12. aug 2012

@tomika Ale tak myslim, ze zatial to celkom zvladam, ale zatial som bola sama len tyzden, teraz zacina druhy. Tie ,,nocne,, su trosku narocne, ked je drahy doma tak mi v noci maleho prebali a poda mi ho napapat, tak robim vsetko sama a malemu sa este k tomu velmi nechce zaspavat, tak sme aj dve hodinky hore. Inak to nie je take zle. Babku mame jednu daleko a druha je v praci, sem tam nas prid pozriet inak si vsetko robim sama. Ved dufam, ze aj tie hormony prejdu uz coskoro...

mili222
21. aug 2012

@eli77 ahoj,ja som tiež v takej situácii muž je v zahraničí, vidíme sa cez skype, chodí domov len na dovolenku, čo je na mesiac každý polrok,máme dve deti, niekedy mi to už poriadne lezie na nervy, večere sú desné, som tu stále sama s nimi, malá má 8mesiacov a malý 6rokov,ešte aj do školy ide,bojím sa toho, ako to všetko pôjde, len dúfam, že to bude prebiehať hladko

masulka
21. sep 2012

ahoj, ja mam manzela take v zahranici, je tam dva roky, jezdi domu po 6 tydnech na tri tydny, tedy fungovalo to tak jen dvakrat, treba jako ted, po sedmi tydnech prileti na tyden, mame dve deti, skoro 4 roky a 1 a trictvrte roku. STARSI SYN TO ZACAL NEJAK SPATNE NEST A JA TAKY, JE TO UZ NEJAKE DLOUHE, BYT PORAD NA VSE SAMA, UZ MNE LEZE VAZNE NA MOZEK..................,

mikulkaa
24. okt 2012

Ahojte baby....pridávam sa k Vám...Manžel dostal v práci ponuku na lepšie miesto,len samozrejme nič nieje zadarmo.Podmienka je pol ročné školenie v Nemecku..:( Akosi som sa snažila na to nemyslieť,len dnes ako mi zavolal,že odchádzajú 4.11.,som nezvládala ani do telefónu hovoriť.Som v druhom mesiaci tehotenstva a doma máme 3 ročnú dcérku.Bývame sami v novom domčeku.Teraz sa bojím ako to všetko sama zvládnem,tehotenstvo a malú.....U nás je ten problém,že sme na seba strašne moc viazaný,už vela krát mal odísť,len ja som mu nikdy nedovolila.Tak teraz som nechcela by ť hnusná a sebecká,ked má tú možnosť zmeniť miesto a mať sa lepšie.....Aj peniaze sa zídu na dokončenie domu,ale to všetko by som oželela,len keby bol doma.....Ach jaj.Inak bývam v rodnej dedine,takže tu mám rodičov z obidvoch strán,súrodencov,švagrinú,starenky,kamarátov,takže by som to mohla lepšie zvládať.........teoreticky :( Inak bude chodiť domov asi po 4 týždnoch na víkend.........tak baby rady a typy ako toto obdobie zvládať 🙂))Ďakujem

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dedikatessa
18. mar 2013

mne manzelik odchadza o tyzden Neviem ako to zvládnem bez neho tiez sme sa tesili ze bude pri porode ale ked toto Slovensko je otrass ked si clovek chce dopriat aspon základné veci tak to inak nejde. Stale si sama ?

denaalubos
23. mar 2013

Ahojte kocky,asi dve masiace som v tejto situacii aj ja...manzel odisiel do rakuska,tu sme nemohli najst pracu za poriadne peniaze pre neho...tak nic one neostavalo...nasa dcerka bude mat terz jeden rom...tiez sa vidime cez skype..a tak raz za dva tri tyzdne pride...este je to halabala..mal by chodit raz tyzden na dva dni..no je daleko a tiez to stoji peniaze..