Manžel mi pracuje v zahraničí. Ste na tom podobne?

eli77
23. sep 2007

Ahojte...hľadám maminy s podobným osudom. Môj muž pracuje ako vodič z povolania...je Tirák...takže je viac času v kamione ako snami. Prosím poradte ako to zvládate..hlavne psychicky. Pre mňa je to veľmi ťažké, máme tri deti a som skoro stále sama snimi, nemá mi kto pomôcť...a takto cez víkendy mi začína z toho už šibať...☹ Mamičky ak ste v podobnej situácii, prosím napíšte a podeľte sa s vašimi skúsenosťami, ako zvládate bežny chod domacnosti, výchovu detí, samotu po večeroch...

tomaslavka3
25. sep 2007

ahojte vsetky.Ja som myslela,ze len ja sama na svete tak trpim,ze moj muz je prec.Chodi na 5-6 tyzdnov a 10-14 dni je doma.

poleva
26. sep 2007

eli a ked príde domov tak nakoľko dní ?

num7976
26. sep 2007

holky ja by som umrelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! ☹ 😢 a to este ani zosobaseni nie sme!!! 😨

zuzmag
26. sep 2007

Ahojte kočky!!!Aj ja sa pridávam k vám osamelým.Môj manžel(tiež kamionista) 2 roky chodil domov po 4-5 týždňoch a bol doma zhruba 2-3 dni.To bola katastrofa.Teraz začal pracovať v inej firme a príde o 6 týždnov že vraj bude doma 2týždne.Je to strašné.Bola som tehotná a sama teraz máme 8 mesačnú dcérku a zase som sama.Keď odchádza obidvaja plačeme ako orgány.Je mu smutno že nevidí ako mu rastie dievčatko ako každý deň vymýšľa iné huncúctva.Ach keby keby sa dalo žiť bez týchto peňazí. ☹

mirka
26. sep 2007

Zuzmag, presne ako môjmu manželovi ☹ my máme aspoň také šťastie, že sme doma, s pokladmi, ale oni sú tam úplne sami a keď majú voľno, tak tiež sú sami. Aspoň ten môj, je v takej diere a ešte je tam jediný zamestnanec, inak si tam robí šéf so ženou a jeho mama stará babička. Chce si nájsť robotu bližšie a takú, aby mohol chodiť domov častejšie, aj keď len na 2 dni.

marya
26. sep 2007

Mirka, Zuzmag, Eli, Tomaslavka, všetky ste silné ženy a máte môj obdiv...je to hrozné, čoho všetkého sa človek musí vzdať pre peniaze...a naozaj sa nedá nájsť iné riešenie ? Nájsť si prácu bližšie, necestovať toľko...neviem, asi je to ťažké, ale nejaká cesta musí byť...teda mala by byť..ja by som to asi psychicky nezvládla, ja už keď tri dni som sama, tak je mi ťažko 😔 ....ale teraz keď vidím ako ste na tom vy, tak si pripadám ako rozmaznané decko....
Držím Vám palce a prajem veľa sily a hlavne spoločných chvíľ s Vašimi drahými 🙂

natal
26. sep 2007

Vidim, ze nas mamiciek - manzeliek tirakov je tu viac. Co uz narobime. Keby tie peniaze nebolo treba. Ale zial treba z dacoho zit. Dufam, ze si manzel coskoro najde inu pracu. Aspon v to verim.

natal
26. sep 2007

Ale viete co je najhorsie? Ked mi povie, ze pride trebars v pondelok, ja sa na to psychicky pripravim, tesim sa, pripadne naplanujem nejaky program a v nedelu mi zavola, ze na hranici je kolona a nestihne dojst. Alebo dojde na colnicu a stoji tam 3 - 4 dni. To je tak strateny cas a nezaplateny. Nic sa neda naplanovat. Ked som bola v porodnici, tak uz ho sef posielal prec. Ale to uz som revala, ze kto po mna pride do porodnice, nejak to vybavil, ale hned jak sme dosli domov tak mal ist prec. No o nicom.

eli77
autor
26. sep 2007

Babulky ja to asi zhrniem...sme jednoducho uzasne 😀 ...iked sa na to podla mna vobec necitime 😒

Co keby sme sa my zeny tirakov i netirakov 😀 spojili a nasli nasim muzickom "normalnu" pracu, ktora by bola relativne dobre platena, tu na slovensku? Co vy na to?

mirka
27. sep 2007

inak ja by som nemohla robiť na kamióne, tá čakacia doba na hraniciach by ma zabila, neznášam niekde čakať a ešte takto nezmyselne 😖

eli77
autor
27. sep 2007

Mirka a do akych krajin jazdi tvoj muz? Moj len eu...a na ziadnej hranici uz cakat nemusi. Dokonca som bola aj ja s nim a zazila som, ze cakat na hraniciach uz netreba ani doklady nepozru..kaslu na tebe v pohode prejdes. Jeden cas chodil aj do Rumunska a viem, ze spomynal, ze to bola katastrofa☹
Mirka nehnevaj sa ze som zvedava, ale do ip by si mi vedela napisat, ze kolko zaraba? Aby som vedela porovnat ci nedostava ovela menej...dik🙂

mirka
27. sep 2007

ahoj, môj neni kamionista, robí v hoteli v Taliansku 🙂

zuzmag
27. sep 2007

Ahoj,eli máš naozaj pravdu s hľadaním práce tu na Slovensku. 😉
Mirka ja na tvojom mieste by som išla ku nemu hmmm? 😉

mirka
27. sep 2007

zuzmag, nejde to, konečne som začala študovať😖 na začiatku keď odchádzal, som ešte nebola na prijímačkách, tak sme to mali ako jendu z možností, ako to vyriešime, ael chceli sme, keď malá trošku podrastie, že by sme tam išli žiť, kým by nešla do školy. Radšej budeme, keď si nájde prácu bližšie, to by sa už dalo vydržať, trebárs, keby bol 3 týždne preč a týždeň doma, alebo tak podobne 🙂

zuzmag
27. sep 2007

Aha,tak to je potom iné kafé.Tak naozaj počkaj kým ti maličká dorastie. 😎

tara2
27. sep 2007

baby musim povedat, ze vas vsetky obdivujem, ze to zvladate. Ja som bola doma sama nieco vyse pol roka a manzel bol v anglicku a ja som to prezivala dost zle. Jedinou mojou zachranou bolo to, ze som mala v skole vela skusok, tak som sa cele dni a noci musela ucit...
Teraz sme uz spolu a uz by som to nechcela znova zazit. Skoda, ze platy na Slovensku su take nizke a nutia manzelov hladat pracu v zahranici...
Drzim vam palce nech rychlo nasetrite peniazky na byty a domy...a nech ste cim skor s manzelmi zase spolu

natal
28. sep 2007

Mna si sa sice nepytala eli, ale nie vsetci tiraci jazdia EU. Moj jazdi do Ruska a tam su brutalne cakacky na hraniciach.

eli77
autor
28. sep 2007

moj davno jazdil tiez do Ruska, a teraz dakujem Bohu, ze uz nie...tak to ma ten tvoj potom fakt tazke☹

mirka
28. sep 2007

ahojte, dnes mi drahý príde domov, mal by prísť dakedy v noci, myslel, že príde v nedeľu, ale príde už dnes, dúfam budú mať dobrú cestu, sa tak tešíííím 😵 😵 😵

katka432
28. sep 2007

ahojte babule,mozem sa kvam vtierknut???aj moj drahy robi mimo,teda nie stale,ale obcas na daku dou odcestuje. 😢

eli77
autor
28. sep 2007

Ahoj Katka432...vitaj v klube 😀
Mirka...tebe je dobreeeeeeeee....normalne ti zavidim...kolko bude doma?

katka432
28. sep 2007

eli77,dakujem

babule,nestihla som vas este precitat,ale oni robia stale dlhodobo prec???bo moj manzel je teraz prec na 3 tyzdne ale predtym bol asi 3 mes.doma.a predntym bol 7t.prec a taaaaaak...

lenka1108
28. sep 2007

ahojte baby...pridavam sa...momentalne som bez manzela 2 mes a 1 týž.a este ma cakaju 2 týždne...potom idem sama bez malej za nim na 9 dni a potom ho zase budeme doma cakat Do 15.decembra...
mi zijeme v irsku a teraz som sa rozhodla zostat dlhsie na slovensku koli malej aby si užila leto babku a deda a tak...
je to tažke už som viac krat bola dlhsiu dobu bez neho aj ked sme spolu zacali len chodit hned po týždni odysiel na 3 mes.potom sme boli spolu 2 týždne potom zase odysiel a po mesiaci som isla za nim do anglicka po roku sme prisli domou zase spolu a potom odysli do irska tam sme už 4 roky.
a vlastne najdlhsia doba co sme boli od sebo bolo 5 mes a 19 dni ked som prisla o prve babetko...nie je to lahke ale vdaka dnesnej technike/skype,icq.../je to lepsie aj ked pohladenie od milujucej osoby nevynahradi nikto...hodne sily babulky..

katka432
28. sep 2007

babizne,tak ako to tu citam,nieje vam co zavidiet,ja sa tu stazujem,ze je prec,ale potom sme spolu dllllllllllllllllho dlllllho cele dni,azkym sa neobjavi daka robotka..a vi takto,no aspon ze si to cakanie mozme takto sprijemnit 😀
lenka,tak to neviem,ci by nas vztah prezil uzlen ten zaciatok aky ste mali vi....ale je to krasne,ze sa ludia tak dokalu lubit... 😉

mirka
29. sep 2007

ahojte, tak mám svoje poklady pokope 😵 prišiel v noci 3,15, schudnutý o 20 kg 😀 taký je pekný 😵 eli, na sezónu by mal ísť okolo vianoc (asi pred nimi), ale chce si hľadať inú prácu, tak nevieme

eli77
autor
29. sep 2007

Mirka coze??? 😨 20kil? To akoze vazne? 😀 no dufam, ze mal z coho chudnut🙂 tak si ho uzi pokym je doma...tisko zavidim🙂ale zelam ti to, viem ake je to bolestive byt bez milovanej osoby...
...takze teoriticky by na buduci rok mohol robit uz na slovensku? 😉

katka432
29. sep 2007

mirka,tesim sa stebou 😵

eli77
autor
30. sep 2007

Ahojte ☹ je nedela...a u mna nastala klasicka nedelnajsia depka...boze mne tak strasne chyba. Baby co robite ked vam muz chyba tak velmi az to boli? Chlapci sa ucia, mala spi, ja chystam obed a myslim stale nanho... ☹ pomooooc

poleva
30. sep 2007

aj ja varím ale môj je doma a nevie sa dočkať obeda
eli77...nebud smutná...ja by som dačo také nevydržala a koľko máš rokov a deti ?
ja 25

eli77
autor
30. sep 2007

Cau poleva...ja mam 30 a deti 11,8,1...snazim sa byt nesmutna 😒 ale v nedelu sa mi nedari, cez tyzden sa to ako tak da vydrzat, lebo neustale mame nejaky program ale cez vikend je to dost narocne na psychiku...