Manžel na týždňovkách. Ako to zvládate?

dinduska
21. feb 2009

ahojte kocky mate niektora muza,ktory chodi na tyzdnovky?moj muz chodi uz 3 roky a ja som si este stale nezvykla.niekedy ma uplne chytaju depky,ze tu nieje ☹ ako to zvladate?

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Aha, no a potom čo budeš robiť, ak by Ti ju nevzali? Prajem Ti, aby Ti ju vzali 😉 Ja sa stále akosik neviem dokopať k praniu 😀 😀 😀

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no nic bude doma co uz svet sa nezruti co budem robit netusim robila som casnicku a predavacku no vobec neviem co budem po materskej zatial to ani neriesim som doma a vychutnavam si rolu matky este sa do dochodku narobim dost si myslim 😀 😀 😀
no ja mam poprate len to musim zlozis so susiaka mala sa mi vykaslala na poobedny spanok tak teraz kukame krtka

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 To je dobrá rozprávka, si pamätám z mojich čias deckých ešte 😀 😀 😀 To by trebalo nejakú prácu na doma, nie?

anusik2
23. feb 2012

@stanca22 , ahojky.. tak my sme to riešili IVF, umele oplodnenie. dali jedno vajičko a prekvapenim bolo ze nakoniec budu dvojicky. ja viem, ze je to tazke ak manzel nikdy nie je doma, ale nic ine nam neostava, len to nejak prekonat . zohnat dobru pracu je dost narocne.

stanca22
23. feb 2012

@anusik2 Ahoj, no dosť a koľko ste za to zaplatili, za to IVF? Ale to Vám museli doky schváliť, že hej, ste tan prípad, čo už len cez túto cestu sa to dá riešiť, nie?

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 ahoj pripájam sa 🙂 môj budúci tiež pracuje na tankeri, tiež 3 týždne tam 3 doma....je to fakt na nervy ked je preč, mám pocit že je preč už nekonečne dlho....a ked je doma tak to zase hrozne rýchlo zbehne...no čo už, sme radi že je robota, aj ked teraz ako sa menil nízky kurz tak už ani tá výplata neni to čo bývala....

kosska3003
23. feb 2012

@nienna no to sme akurat teraz rozoberali ked bola slovenska koruna a doniesol vyplatu tak uplna balada zit a teraz ked je to eura sa to akosi rychlo rozkotulaju no a ano ako najhorsi je ten stredny tyzden ten prvy je ako tak zvladnutelny druhy na nervove ma idu niekedy odviezt a posledny to uz stiham meter a mala tiez to citi ze uz ma tato prist
@stanca22 neviem vobec aku pracu na doma by som mohla robit o niecom vies

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Neviem, ja len žeby sa zišla 😉 Však ja každú chvíľu som v okne, či už sú tu 😀 Strašný je so mňa nedočkavec 😀 No a keď je môj na týždňovke, som brutálne smutná ... ☹

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 hej presne 🙂 inak my by sme už tiež chceli bábo, ale mám obavu že ako sa trafíme do ovulky, u mňa je to ešte komplikovanejšie kedže krámy chodia kedy chcú....teda ani neviem či ovulku vôbec mám, čítala som že ty si tiež brala ten clostyl, takže asi fakt to len nejak vyrátať aby bol chlap doma, nie?

kosska3003
23. feb 2012

@nienna hej hej ja som brala clostyl lebo som mala aj 70 dnove cykly a ked mas take dlhe tak nemas ovulku najlepsie je to upravit tabletkami ja som brala 3 cykly normalne stale nech sa to upravi a potom mi dal este na 3 cykly ale povedal ze uz len brat ked budem vediet ze bude cez ovulku doma a predpisal nam snazilkovanie na kazdy druhy den cyklu od 9 dna az po 21 den snazilkovat kazdy druhy den a vyslo to ked bol mm doma akurat cely ten cas ked sme mali snazilkovat a ty si to vies vyratat pekne ked ti chodi ako moj 3 a 3
@stanca22 no ako teraz mam aj cas ale pride jar uz budeme stale vonku s malou a potom pride druhe to uz vobec nebudem mat cas a zas niaky ten prijem mam co to rodicovky da a co to aj rodinne co beriem z Belgicka a niesme na tom az tak ze by som musela pracovat doma

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 no ja mávam dlhé cykly niekedy aj 180 dní 😀 ale to už je extrém, väčšinou tak 60 dní....nuž budem to musieť tiež asi poriešiť tými tabletkami, aj ked som sa tomu chcela vyhnúť, bojím sa že z nich priberem......ja už sa aj smejem niekedy, lebo vravím drahému že nech mi spraví dieťa že mi tu aspoň nebude tak smutno, lebo ked on odíde tak som tu sama ako prst, ja študujem, ale škola je len 4 dni v týždni, takže zvyšok som sama...ani rodina ani nikto nablízku.....aké to je s tým dieťatom? teda myslím byť s ním sama a tak....na jednej strane sa už teším, že mi bude menej smutno a nebudem myslieť na to že je preč, ale na druhej strane sa bojím či to budem sama zvládať.....

kosska3003
23. feb 2012

@nienna no tak to mas brutal daj si tie lieky to je vlastne hormon ktory podporuje ovulku a beries to len 4 dni v mesiaci tak to sa da nepribrala som a tiez som na to nachylna ked som mala antikoncepciu tak som s nej pribrala toto je ine si myslim a jasne ze je to ine ked mas dieta neni ti tak smutno mas o zabavu postarane a jasne ze to zvladnes su slobodne matky a v pohode to zvladaju aj ja som sa bala ale tak som sa tesila na babetko boli stavy ked mi strasne chybal aj som si poplakala ale tak da sa to zvladnut a potom tie 3 tyzdne ked je doma to je super to zabudnem na vsetko zle co ma trapilo ked nebol doma

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 🙂 super, si ma povzbudila....asi sa teda pustíme naplno do snaženia....aj ked v septembri máme svadbu a nerada by som mala brucho už, ale ked mne sa už taaak nechce čakať 😀 a drahý už tie by chcel potomka.....len potom ešte sa budem musieť s malým v bruchu dohodnúť nech pekne počká s príchodom na svet na tatíka, lebo ho chcem mať pri pôrode 🙂

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Tak to máte fajn, poznám rodiny, čo sú na tom aj horšie, Ty nie?

kosska3003
23. feb 2012

@nienna hihihihi moj mm dosiel z prace ked som uz bola doma jeden den aj s malou cize ju videl ako posledny 😀 a ono sa treba do toho pustit cim najskor ja som sa vytesovala ze to uz bude a trvalo ti 4 cykly musi ti to proste aj vynst aby bol doma a na zaciatok to treba brat nech sa ti ten brutalny cyklus upravi hlavne tak pekne k dr naklusat pichne ti vyvolavacku a idete na to a svadba sa da aj s bruchom alebo posunut na skorsi datum ked uz sa zadari na prvy krat
@stanca22 ano ako nie sme milionari ale zijeme a aj usetrime z toho co mm zarobi vlastne mi moju matersku aj pridavky odkladame na ucet a zijeme s mm vyplaty ucty strava a tak zatial to ide a vieme si vystacit

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 😀 no chudáčik, ten sa musel riadne ponáhlať domov, ten pocit že už má dcéru na svete....máš pravdu, netreba to odkladať, príde domov a hned mu to vysvetlím, on si totiž myslí že raz to dá do mňa a už budem tehotná, môžem mu to aj 100krát vysvetlovať že to tak nefunguje 😀
inak akú funkciu má tvoj mm? môj je ešte len deksman, ešte je tam len necelý rok....takže ten plat nic moc, ale už sa tešíme ked postúpi 🙂

kosska3003
23. feb 2012

@nienna no ponahlal sa ponahlal hihi no ako mu povec ze moj to do mna pustal vyse roka a nic a pritom Mariku sme na prvy sup spravili
moj uz ma funkciu stojerman sa mi vidi sa smejeme ze ma vyssiu funkciu ako ten co riadi lod a moj je tam uz 9 rokov

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 😀 to je dobréé, tí chlapi si myslia že sú supermani, že ked si zmyslia že chcú dieťa tak hned bude....
nooo tak to už je veľký pán 😀 môj otec aj brat sú tiež stojermani, tým už je hej 😎 môj pláva pre Luxemburg ale šéf je belgičan.....takže aspoň tie rodinné prídavky budú stáť za to, teda nieže by sme robili dieťa kvôli peniazom 😀

kosska3003
23. feb 2012

@nienna no moc sa netes su 85 eur v Belgicku ale maju sa zvysit od 3 rokov tak som zvedava 😀 😀 moj plava v Antwerpach a tiez ma sefa belgicana inac tam strasne vela chlapov robi len od nas z dediny je ich tam hadam 10 minimalne

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 85?? 😕 to nejak málo....teda my budeme dostávať peniaze z Luxemburska, kedže tam odvádza dane a pokiaľ viem tak to bude nejakých 250 eur mesačne.....neviem presne.....
waw to si ma prekvapila že toľkí tam robia, ja nepoznám okrem mojej rodiny nikoho, teda samozrejme okrem otcovych známych, kolegovcov a tak.....ale ja ked poviem dakomu čo robí môj chlap tak sa všetci čudujú, sa im to zdá také exotické 😀 a väčšinou si hned predstavia že robí čašníka na výletnej lodi....darmo im budem vysvetlovať že na tankeri....

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 No ako Vás čítam baby, tak som sa začítala tak, že ma zaujala jedna vec, to keď si aj sama vypítam tie tabletky, tak myslíš, že by mi ich mal dať?

kosska3003
23. feb 2012

@nienna presne toto si myslia ludia ked to niekomu poviem ze je na lodi ze robi casnika na vyletnej 😀 😀 no ja len 85 raz mi v lete poslali 1300 eur som to chapala ze dovolenkove ale inac len tych 85 ono zalezi ake ma papiere ak ma luxemburske tak bude dostavat s luxemburska ja len toto dostavam

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 ja som sla k dr s tym ze mam dlhe cykly spytal sa ma ze ci chcem dieta ja ze ano tak mi dal tieto inac by mi dal antikoncepciu inac mam doma 2 skatulky na 2 cykly ak chces ale zajdi za dr vsak uz si za nim bola nie ked sa tak dlho snazite ci nie

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 waw že dovolenkové 🙂 ved to potom sa aj vyrovná s tými luxemburskými platbami, tam síce dávajú mesačne viac, ale zase žiadne dovolenkové nedostaneme....čiže teoreticky ročne dostaneme približne rovnako

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Bola som, pravdaže som bola, tiež tak mi to chcel skúsiť, ale na to potrebujem mať muža pri sebe ten týždeň, nie? Na splodenie potomka, no keď je na týždňovkách, tak ťažko ... to až keď by mal v ten čas dovču ...

kosska3003
23. feb 2012

@nienna no asi aj hej zatial mi to len raz poslali minuly rok sme totiz vybavoli pridavky od marca a poslali mi prachy az v decembri lebo ten blby kapitan to nie a nie vybavit to tak ked je rozvedeny ma 3 frajerky tak co on sa bude niakymi papiermi zaoberat lebo to treba kazdy rok vyplnit papier ze kolko nas je doma a tak ci niekto nepripudol nahodou

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 a ty mas ake dlhe cykli no najlepsie je si to vyrat alebo keby sa dalo si zobrat dovolenku aj ked viem ze to je asi nemozne no ano ono ten clostyl sa berie 5 az 9 den cyklu a potom 9.11.13.15.17.19.21 mate mat styk tak keby bol doma aspon prave vtedy ten tyzden alebo je dobre aj si kupit ovulacne testy a skusat si ich robit ked bude akurat doma tak okolo 14 dna cyklu vtedy zvycajne byva ovulka

nienna
23. feb 2012

@kosska3003 hej jasné, však oni sú takí ignoranti, my sme tiež mali problém kvôli hypotéke, sme potrebovali potvrdenie o príjme, raz mu ho dal ale ked prišiel znova že potrebuje čerstvé tak sa začal rozčulovať že on mu nič vypisovať nebude....ani mu ho nedal.....tak sme to museli potom riešiť.....to je tak, oni sú veľkí páni......
a s tými rodinnými, si pamätám že ked ešte naši na mňa dostávali prídavky tak si mohli vybrať či to chcú mať vyplácané mesačne alebo ročne....tak oni vtedy si dali ročne, že prišla veľká suma naraz 🙂

stelinka11
23. feb 2012

Ahoj baby, som rada, že som neni sama, ktoá tak prežíva neprítomnosť svojho manžela. Ten môj chodí do práce na 11 dní a potom je doma len 3 dni. Je to hrozné.... Teraz som tehotná a chcela by som aby sme všetko prežívali spolu a aby bol pri mne.... ale je to ťažké však na druhej strane som rada že má prácu bo teraz je to hrozné.....

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Mám domka ovu testy, ale keď teraz prerábame, tak ani neni čas na to, však stále som v pohybe ... 😀 Určite to musím nejako vyšpekulovať ...