Manžel policajt

llaayllaa
2. apr 2009

ja len dúfam,že sa tu pozbierame viaceré manželky,priatelky a atd. policajtov 🙂 moj manžel je totiž to maximum času v práci a sem tam padne dobre,ak sa tu trošku vykecáme 😀 čo vy nato?

gabika53
16. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

danka.k
16. apr 2009

gabika no tak to ste si teda dost vytrpeli s malym..

som si myslela ze idete niekam blizsie k nam a ze by sme sa aj mohli stretnut, ale turcianske su dost daleko od nas.. tak ak nahodou pojdete niektora na oravu tak dajte info 😉

gabika53
16. apr 2009

Dani a vy ste priamo z Kubína? škoda, ja by som sa rada stretla s hociktorou z vás..

danka.k
16. apr 2009

no teoreticky som priamo z kubina.. sme mestska cast cca 4 km od kubina.. ved mozno sa necakane vyberiete na oravu... 😉

gabika53
16. apr 2009

no možno, máme v pláne pobehať okolie 🙂 ideme od 15-teho júna na týždeń, joj, máte tam superne, mne sa strašne páčia tie kopce 😉 pred 2rokmi sme boli pri Kubíne, bóže, teraz ma nenapadá tá dedinka, ale cez kopec sme mali hneď mesto a Tesco 🙂bývali sme v takej drevenici, bolo superne, pobehali sme aj oravský hrad, priehradu, parádne bolo 😉

danka.k
16. apr 2009

joooj no tak to neviem kde ste boli... ked si spomenies tak mi povies.. no ak sa nahodou vyberiete aj tu tak mi daj urcite vediet 😉 idem sa ja venovat muzikovi, ked je uz domka..

gabika53
16. apr 2009

oki, tak krásny večer, ja idem za mojimi choručkými, papenky

llaayllaa
autor
16. apr 2009

ahojte babulky 🙂 ten moj je zasa na nočnej,tak sa idem pridat,konečne mi malá zaspinkala,dneska bola neaká nespokojná celý den,asi nás trápia zúbky ☹
gabika,tak to ste si teda "užili"s malým,moje zlaté,ale chvalabohu,že uško je v poriadku,teším sa s vami 😀 a inak aj ja by som sa s hociktorou z vás velmi rada stretla,ale Nitra je veeeelmi daleko ☹ 🙂 a neviem,ale zatial som tu nezaregistrovala ani jednu nitrančanku,od kedy som sa vydala do Nr tak všetky moje kamarátstva znenazdajky skončili,asi sa moje kamošky,teda bývalé kamošky,báli,že sa už budeme bavit iba o plienkach a domácnosti,kedže oni boli a aj sú slobodne a bezdetné a odvtedy som taká ako keby samostatná jednotka 🙂 ale čo už mám svojho mužíka a Tamarku,viac mi ku štastiu nechýba aj ked sem tam by bodla debata zo seberovnou mamičkou 😀

bora8
16. apr 2009

llaaylla - a bývaš priamo v NR? lebo ja sa chystám tráviť aspoň dva týždne v Lužiankach u brata na baráku cez prázdniny 😉 potom môžeme dať stretko

danka.k
17. apr 2009

v blave si zmysleli nejaky poplach, tak sme mali poplach celu noc aj my 😠 😠 😠 😠

bora8
17. apr 2009

llaaylla - inak malú do chodúlika nedávam, nedávala som ani malého - neviem tuším mi to nebolo odporúčané tak ma to ani nenapadlo

llaayllaa
autor
17. apr 2009

ahojte 🙂 bora,aj mne niektorí vraveli že chodúl nieje to pravé orechové,ale ked vidím ako sa v nom premáva po celom byte,tak aspon dva krát do dna na tú pol hodinku jej ho doprajem 🙂 a kedy sa chystáš k bráškovi?to by bolo super kebyže dáme stretko 😀

llaayllaa
autor
17. apr 2009

a danka,aký poplach ste to mali?chúdatká detúrence ☹

bora8
17. apr 2009

llaaylla - asi na prelome júla a augusta

llaayllaa
autor
17. apr 2009

no tak dúfam,že sa nám podarí stretnút sa a pokecat 🙂

gabika53
17. apr 2009

no ahojky všetky mamulienky 🙂 tak ako trávite piatkový večer? manžel by mal každú chvíľu prísť, mal 12-stku, ešte bola u nás aj búrka a pršalo skoro celý deń, no o ničom..llaaylla, poznám to dobre, ja som bola prakticky celé veky v BA a aj výšku som tam študovala a potom som sa po rokoch vrátila do môjho rodiska/Piešťany/a tiež som sa cítila moc sama, všetky moje naj kamošky zostali ďaleko, tak si občas s nimi píšem, 2 sa vydali do zahraničia/Švajčiarsko, Británia/ tak to nie je nič moc...no a pár mamín som tu spoznala, aj sestra tu býva, ale ťažko sa skombinovať, raz ja nemôžem, raz ona..okrem toho niektoré majú názor, že manžel sa o nás nestará, lebo nie je často s nami 😒 ale on keď je doma sa nám plne venuje a vždy niekam vyrazíme do prírody...len ony to nechápu, že je tak moc v robote, preto som rada, že ste tu vy babulienky, lebo to poznáte a viete ako na tom sme 😉 Nitra je ozaj ďaleko, škoda, ale chodievame na Agrokomplex 😉 no môj už prišiel, ja som v spálni, ale počujem štrngot kľúčov, tak napíšte, ako ste sa mali, čo budete robiť, my máme zajtra oslavu, môj otec nás pozval na chalupu, uvidíme, ako s malými, zatiaľ to vyzerá pol na pol, Adriánko ešte moc kašle...

bora8
17. apr 2009

no ja idem neplánovanie do práce - asi na celú noc

gabika53
17. apr 2009

bora to ozaj?!

bora8
17. apr 2009

ozaj - už sú chalani na ceste - idú pre mňa

gabika53
17. apr 2009

chudiatko, no dúfam, že sa vybavíte čo najskôr...tak to máš teda ozaj večer... 😒

bora8
17. apr 2009

gabi na moc skoro to nevizerá - teraz som v práci a uvidím, ale celkom som sa tešila - po pol roku konečne iní ľudia - ja som asi chorá

pemar
17. apr 2009

caute baby, mozem sa pridat? MM je tiez policajno-pozitivny 😀 , akurat na nocnej zase raz...

maya17
17. apr 2009

caute babulky aj ja sa pridavam k vam .moj priate lje tiez policajt 😵

jonatanka
17. apr 2009

ahojte tak ako muzickovia posuchaju, moj je dnes vzorne doma, ja aj deti marodujeme, tak on bol nakupovat, zas nemam polku veci co treba, ale hlavne, ze kupil pecivo 😀 , cez den som sa vyspala ateraz tu budem ponocovat 😝

llaayllaa
autor
18. apr 2009

čawte maminky 🙂 no síce je dnes drahý po nočnej,ale ani nespal a išiel ku nim robit na dvor tú spomínanú garáž 😒 a večer zasa do práce,takže..........hrúza ☹ my sa už pomaly ani poriadne nevidíme,a s malou je to tiež tak,vadčšinou ked príde manžel domov tak malinká akurát spinká,alebo manžel unavený spinká a takto dokolečka dokola ☹ od pondelka mu už začína dovolenka,lenže zasa bude robit tú garáž,a my máme íst na týžden s ním ku svokrovcom,no uvidíme,a vraj další týžden bude len náš,tak sa nevieme dočkat 😀
maya a pemar,super,že ste sa k nám pridali 😀
bora,no ako bolo v práci?spokojná 🙂 ?

jonatanka
18. apr 2009

llaayllaa tak to je super ked bude mat dovolenku, mne dnes drahy odisiel do prace, tak si bacujem doma len s detmi sama, moj si uz zvykol spat po nocnej len do 12stej a vstava spolu s detmi, ale tieto dve nocne za sebou to je fakt hroza 😢

detta
18. apr 2009

moj je dnes doma 😀..prave uci mladsieho bicyklovat 😝...tak drzte palce.... mala spinka, tak som si nasla trosku cas..... ale zajtra uz budem sama, ako vzdy ☹

llaayllaa
autor
19. apr 2009

ahojte babulky 🙂 tak ako?my sa vytešujeme,konečne už máme ocka doma,práve sme u našich,drahý je síce po nočnej,ale ešte ani oka nezažmúril a robí nám kotlíkový guláš 😀 ,malinká mi práve zaspinkala,tak som sem rýchle pribehla pozriet čo máte nového.Od utorka nastupujeme asi na týžden ku svokrovcom,no čo už,ked chceme byt aj s manželom,ale už sa neviem dočkat budúceho týždna,ked budeme domka len my traja,trávit volný čas tak ako chceme,nikam sa neponáhlat atd.,tak také už u nás dááááávno nebolo 😠 ,len dúfam,že nám do toho nič nepríde,lebo 😠 tak sa zatial majte krásne 😀

pemar
19. apr 2009

ahojte, tak my sme v tento krasny den tradicne same ☹ , manzel ked nie je v praci tak je na stavbe lebo staviame dom alebo dospava nejaku nocnu, no des 😖
llaayllaa tisko zavidim ten rodinny tyzden co vas caka, uzite si ho 😉

danka.k
19. apr 2009

babulky ako si som vas zanedbavala posledne dni... ocko je doma, vonku pekne tak nie je kedy 😉 😉 maly teraz spinka muzik siel cakat sestru a siel ju zaviest k rodicom.. siel pred hodinou inak to trva cca. 10 minut.. no ale nevadi... kym pride idem vas rychlo precitat 😉