Manželia, priatelia TIRáci

solida
7. apr 2008

ahojte zienky, su tu nejake, ktorych manzel je tak ako moj skoro vzdy na cestach? ako to znasate? ja cim dalej, tym horsie ☹ . viem, ze z niecoho zit treba, no cim castejsie mi jej smutno. ☹

solida
autor
20. apr 2008

ja viem, ze to v kabine a na cestach nemaju lahke, parkrat som s mojim bola na trase, nielen na take kratke, no aj na peknu 3-tyzdnovu, takze viem, ze nemaju lahky chlebik. no my to tiez doma nemame lahke, najma ked mi okolie dava najavo blbe ,, to stale nemate dost penazi? - a stale vam je malo? ,, a pod. niektori si totiz myslia, ze tiraci nejedia, nepiju a beru veeeeelke prachy za nic. tak to ma teda stve

debra
20. apr 2008

solida ja sa zase stretávam s poznámkami typu "a to ti nevadí,že je tak dlho preč" alebo "nexýba ti ked je preč tolko"a pod hovadiny....no pre mňa sú to už hovadiny,lebo mi ix donekonečna omielajú...čo vás do toho,koľkokrát im xcem povedať,ale si radšej zahryznem do jazyka....ale závidia,lebo si myslia,koľko mi máme peňazí,ale keby vedeli aj koľko máme výdajov,tak by im asi klesla sánka 😒 lenže ja som si už tak zvykla,že je preč a síce mi xýba,ale to už neriešim...proste robota ako každá iná,nebude ju predsa robiť celý život...

natal
20. apr 2008

ja sa skor stretavam s reakciou, ze "chuda moje" 😠 Tak vtedy ma ide rozdrapit. Alebo "preboha, preco zijes s kamionistom? To ti vobec nevadi? Ved okolo nich sa len same k... tocia" No tak vtedy som uz vytocena. Alebo ked som s nim isla, tak som pocula ako na nakladke sa ho jeden chlapik pytal, ci si vezie k.... na sprijemnenie cesty 😠 A raz sa mi stalo, ked som vystupovala z kamiona pri jednom motoreste, tak vedla stojaci chlapik s dvoma babami povedal "pozrite baby, zarobkovo cinna osoba si prave zarobila" 😠 Je to nechutne. Takuto predstavu maju ludia o kamionistoch. Neznasam to.

natal
20. apr 2008

a podla toho, co si myslia ludia, by sme uz mali byt milionarky, nie? 😀 Lebo nasi muzi zarabaju tazke prachy 😀 Tak nad tymto sa uz len smejem.

debra
20. apr 2008

veru natal aj ja sa už len pousmejem...ešte sa stretávam s poznámkami typu "veď vy už musíte mať toľko peňazí,keď je stále preč,kde ix sušíte?"no tak to no comment...ale to,že nemá kto so mnou ísť s malou k doki ked je xorá/musím otravovať oca,kedže nemám VP/,a to že vláčim po meste ťažké tašky nákupu tak to nevidia...že som sa kôli jeho práci obetovala aj ja,tak to nik nevidí...aaaale serem všetkýx,čo si myslia,no nie?

natal
20. apr 2008

mna ked sa niekto opyta, co robi moj muz, poviem ze sofera a dalej nekomentujem. Nemam nervy na tie poznamky a predstavy ludi o tirakoch.
Ja mam VP tak to mam o to lahsie, ze nie som odkazana na nikoho. Idem si nakupit ked mi treba, zoberiem malu k lekarovi, sadneme do auta a ideme. Smiala som sa, ze este aj do porodnice sa odveziem sama. Ale to uz bol doma. Este v pondelok som soferovala na poradnu, v stredu som bola v Hornbachu a v stvrtok ma uz nechali v porodnici.
😀 No nastval ma kym som este bola v porodnici. Povedal mi, ze uz musi ist prec, ze sef mu neda viac volna. Tak to uz som kricala, nech mi pristavi auto pred porodnicou a ja si pojdem domov sama 😠 Ale ma stastie, vybavil si volno 😀
Ja uz sa ani nerozculujem ked musim si sama vsetko riesit, tazke nakupy, baly vody pre malu. Akurat ked som bola chora, tak ma mrzelo, ze musim volat moju mamu, aby sa postarala o malu a vlastne aj o mna. A moj muz dorazil ked som uz bola pomerne fit. Zdrzal sa doma 2 dni a uz bol prec. Ach jaj. Co narobime. 😖

debra
20. apr 2008

môj muž našťastie mal týžden volna pred mojim porodom aj po nom si ešte zobral,aby tie všetky veci ohladne príspevku,rod.listu a pod povybavoval...ale to vtedy nerobil kamionistu,le vodiča nákl.auta,roznášal coca-colu... 😵 ale to skoro ráno išiel a večer aj hockedy 8 až 9hod ked prišiel,ale vikendy mal volne...ale plat mizerný... 😒 a tak počkal,kým malá bude väčšia/hm,mala 1 rok/a už bol kamionistom 😀 ale ja sa nejak nesťažujem...zo začiatku som frflala,že bude furt preč a tak...ale teraz mi to je jedno...niekedy som aj rada,keď je preč,aspon sa nepohádame,no nie? 😀 a kde je solida??asi má mangela doma?

solida
autor
21. apr 2008

ahojte kocky, nie nemam mangela doma 😉 , no som v praci. takto neskoro vecer sedim na nete, len ked som doma. no, tak to sme na tom vsetky rovnako. aj mne sa stalo, ze ked som bola parkrat vonku s manzelom, tak ked sme stali niekde na parkingu, par cudzich ludi si myslelo, ze si zarabam 😀 . a jednemu som aj povedala svoje, tazky frajer o ktoreho by ziadna z nas ani metlu neoprela mal blbe pripomienky. a tiez poznamky typu ,,on je stale prec a ty tu sama,, uz neriesim.

natal
21. apr 2008

ja som si uz zvykla, ze je casto prec. Za tych 7 rokov co chodi s kamionom sa inak ani neda 😝 😀 Nemame kedy sa hadat 🙂 Ked pride domov, som rada, ze je doma a on tiez. Sme radi, ze sa vidime. Aj ked po narodeni malej to bolo tazke. Mala som stavy ked som sa strasne hnevala, ze som na vsetko sama. Nastastie ma to uz preslo.

solida
autor
21. apr 2008

ved aj ja som si uz zvykla, od zaciatku som vedela do coho idem, no niekedy mam take chvilky, kedy mi je velmi smutno.

debra
21. apr 2008

bože baby...teraz trošku od veci,ale som zlostná,lebo mi nejde icq.... 😠 neviete,čo mám robiť....ja už hotová z toho,malú mávam stále xorú,od septembra ako nastúpila do škôlky,tak furt xorá....baby zaj mi držte palce,idem na pohovor do Tatra b... 😉

tilly
23. apr 2008

ahojte 😉

a akú majú vaši chlapi víziu do budúcnosti? chcú to robiť stále, alebo je to len "prestupná stanica" ? lebo ten môj začal jazdiť, že len tak na pol roka a už sú to tri roky, ale ak všetko dobre pôjde, tak za taký rôčik možno viac alebo menej by s tým mohol skončiť, ale zaitaľ nás to živí...

a moc sa bojíte o tých svojich? máte to nejako vyriešené, čo by bolo keby...?

solida
autor
23. apr 2008

debra: ako si dopadla na pohovore? drzala som palce 😉 . aj ja som tam bola na pohovor, aj sa mi ozvali, no to bolo tyzden pred statnicami a to som si nemohla dovolit nastupit do prace, v hlave som vtedy mala ine veci

tilly: moj to robi uz 8 rokov, vzdy si povieme, ze este tento rok a este tento rok, no ako si napisala, zivi nas to. a ked nechceme byvat do konca zivota so svokrovcami, tak este chvilu to musime vydrzat. jasne ze sa moc bojim o neho, ked ide vonku, najma, ked je v telke nejaka nehoda kamionu, ale aj pri zlom pocasi, no ani s tym si nenavyberam, skratka to tak je. no vydychnem si, ked je doma a zivy a zdravy.

natal
23. apr 2008

tilly tazko povedat, ci prestupna stanica. Najprv tak bolo, ale akosi sa mu nechce skoncovat s kamionmi. Stale tvrdi, ze este par rokov potiahne a konci. Tak sa necham prekvapit 😎
Ja sa onho nebojim. Nezozieram sa strachom. Nemyslim na taketo veci. Zivot treba brat tak ako pride. A co ma prist pride. 🙂
Dnes mi pisal, ze stiha dojst do svadby. Sa tesim. Uz sa neviem dockat. Uz nech je doma 🙂

debra
23. apr 2008

solida-pohovor v pohode...nejaká pani al slečna z BA robila so mnou pohovor...ešte nevim jak som dopadla,povedala,že do dvox týždňov dá vedieť... 😒 tak uvidíme...ale má dalsí problém,že mám malú znova xorú a dnes mi dokt odporúčala ju vylúčiť z kolektívu aspon na 3mesiace...a kebyže ma nahodou zoberú nemal by mi byť kto s ňou,ak by bola xora...je to taký začarovaný bludný kruh... 😖
baby my ideme na dovču...jaaaaaj tak sa teším,koncom juna do Chorvátska...aj dokt dnes povedala,že to malej odporúča,ráno že sa mám s nou prexádzať blízko mora,nex dýxa ten vzdux morský...myslíte že jej to pomôže?

môj "kamionista"je akurát na Slov,ale zaj ide opať tahet...asi do Franc a potom do Angl...no tak takto si tu žijeme 😀

natal
23. apr 2008

debra verim tomu, ze to malej pomoze. Kamoska chodi s dcerou kazdy rok a nevie si vynachvalit.
Tvoj manzel asi pracuje pre velku firmu, ze?

debra
23. apr 2008

no a to ešte xceme ísť s nou do Tatier,ale neviem či na Tále alebo do vysokýx... 😖 a kamarátkina dcéra potom nebýva tak často xorá??bože ja mi dala aj svoje zdravie za to Vikinkino....len aby už nemusela bývať tak stále xorá ☹

áno manžel robí pre veľkú firmu,oni majú veľa kamionov aj mužov asi tak okolo 200 možno i viac

iwa000
23. apr 2008

ahojte kocky..pridavam sa do klubu moj muz je kamionista uz 7rokov tiez mi je stele smutno sama na vsetko.aj detom velmi chyba.stale sa pitaju kedy pride tatinko je mi s toho nanic. ☹

debra
23. apr 2008

iwa tak vitaj medzi nami... 🙂

natal
23. apr 2008

ahoj iwa a tvoj manzel sa nechysta zmenit pracu? Ja vzdy dufam, ze raz sa to zmeni.

debra nezavidim. Tie velke firmy idu z ludi zodrat kozu. Tak to si ho doma vela neuzijes, ze? Moj muz tiez robil pre velku firmu. Doma bol minimalne a ked tak len na otocku den dva. Vydrzal rok a potom siel do malej firmy. Teraz je to fajn, niekedy je aj tyzden doma. A kazdy druhy vikend je doma. A platovo je to rovnako.

debra
23. apr 2008

robil aj pre malu firmu...resp len pre jedneho podnikatela,ale to viac precestoval ako zarobil 😠 a len ho zdieral...no doma bol aspon kazdy vikend...ale nesťažujem sa...aj velke firmy zdieraju...nexce často meniť robotu,hoci furt špekuluje...

natal
23. apr 2008

no najdu sa aj zdieraci. Moj muz by mohol knihu napisat a "serioznych" zamestnavateloch. 😖

debra
23. apr 2008

ved aj môj stále šomre na zamestnavatela... 😀 ale čo narobíš?ved to je v každej práci tak...idem ja babenky spať,tak dobru noc pa

iwa000
23. apr 2008

uz zmenil druhy tyzden je v novej firme ale zas kamion 😝tak som zvedava ci si polepsil ale dufam ze ano.je to strasna robota.a nezaplatena.teraz by mal byt 3tyz.vonku a tyz.doma este uvidime ako to vsetko vlastne bude.

funilieta
24. apr 2008

ahojte, moj muz pracoval ako kamionista, len odkey mame babetko tak je doma, nasiel si pracu v mieste bydliska, ale zaraba PODSTATNE menej ako na kamione, a tiez chceme stavat, on je z toho nestastny, lebo na jedenj strane chce byt s nami doma a na druhej styrane by najradsej odisiel naspet na kamion aby rychlejsie zarobil. Je to tazke. Ale som nakoniec aj rada, ze nieje uz za volantom, mam taky lepsi pocit, vtedy som sa o neho strasne bala

solida
autor
28. apr 2008

ahojte zienky, jupíííí, tak uz mam aj ja konecne muza doma 🙂 . neviem sice na ako dlho, no predsa. teraz ho este necham, nech si trošku vydychne 😉

aviril
29. apr 2008

ahojte. no to je dobrá téma. aj ja mám muža kamionistu, nemáme moc na výber, pri troch deťoch... niekto nás musí aj živiť 😀 aj keď to nie je vždy ľahké, veď som doma sama s dvomi, čoskoro tromi deťmi. Ale našťastie chodí len na týždňovky, tak dva dni minimálne do týždňa je doma. Aspoňže tak. Ani môj muž by doma moc nezarobil, vzdelanie má biedne, nie je moc možností si vyberať. Tak ale pomaly som si už zvykla, chodí von už skoro 3 roky.

debra
29. apr 2008

ahojte...už tu dávno nebola....solida,tak super,že máš mužíčka doma...tak si to patrične uži...teda jeho... 😀 môj má na budúci týžden dovolenku,tak sa aj aj teším na neho,aj malá..... 🙂 a okrem toho má dalšiu dovolenku v čase od 27.6. do 6.7.ideme na dovču do Chorvátska na ostrov Brač...tak sa tešíííííííííííííííííííím a vy ako babenky??idete niekam na dovku???

aviril-to máš celkom dobre,že máš muža na víkendy aspon doma,aj ja toho mojho prehováram,aby zmenil prácu,a xodil len od pond do piatku a na víkendy bol doma...lebo teraz robí stále a či víkend alebo sviatok furt je tahet....no uvidíme,či ho zlomím...s tou druhou robotou... 😀

aviril
29. apr 2008

debra, a čo robí tvoj manžel, že musí byť stále preč?

aviril
29. apr 2008

sorry debra, ja som si pomýlila fórum, myslela som, že som v májovkách, to bola teda sprostá otázka, že čo robí tvoj manžel 😀