Mikulaš a ježiško. Dnes sa to malá dozvedela v škole

molinna
8. nov 2007

snad sa to bude zdat niekomu smiešna téma,ale my sme dnes riešili vážny problem:nikdy sa moja malá nezaujímala či mikulaš a ježiško sú alebo nie,až dnes prišla zo školy a bola na pokraji zrútenia,dobrá kamaratka jej to objasnila a nechcite vidiet to obrovské sklamanie a smútok.asi som jej to mala povedat sama ☹ ale ona je taky snílek 🙂 má umelecké sklony,snád preto sa jej to tak dotklo.spomynam si ako som sa to dozvedela ja a teraz viem že tam niekde sa končí detstvo ☹

expertka8
8. nov 2007

...molinna....deti musia mat dokazy...takze ukaz dcere v kalendari 6.12. ..je tam Mikulas???..je!!! 😉 ...a Jezisko je kvazy vsade 😉

zuzu13
8. nov 2007

molinna, mohla si to zahrať tak, že oni sú ale darčeky donesú tebe skôr, lebo je logické, že by to za jeden deň nestihli na celom svete...inak na druhej strane je pravda, že v jej veku by mala vedieť pravdu...u nás le imaginárny Ježiško a aj Mikuláš stále...ale pravda je dávno odhalená...

emjee
8. nov 2007

ja by som to riesila asi tak - deti je vela a mikulas s jeziskom nestihaju, tak im rodicia pomahaju 😉

molinna
autor
8. nov 2007

🙂 pre nu exaktné veci nemajú význam,je totálny opak svojho brata 😉 pre nu je to podraz 😒 myslela som že v jej veku sa jej to až tak velmi nedotkne ☹

sue
8. nov 2007

Ja si vôbec nepamätám kedy mi kto povedal, že "ježiško neexistuje" 😕

molinna
autor
8. nov 2007

no mne to došlo v jedny vianoce ked som pod stromčekom našla presne to čo mama mesiac pretým priniesla z nákupu. 😝

melory
8. nov 2007

mne zas vobec nedoslo, ze jezisko je jezis kristus

molinna
autor
8. nov 2007

melory....tak to som nevedela ani ja bola som dieta komunizmu 😀 😀 😀

melory
8. nov 2007

este aj otcenas bol pre mna ocenas, ale nebola som dieta komunizmu

vesi
9. nov 2007

mne rodičia tiež ako školáčke vysvetlili, že ježiško pomáha im, aby boli zdraví a mohli pracovať, aby nám mohli kúpiť darčeky... a mikuláš tak na to si nepamätám ako to vysvetlili... 😒

ikke
9. nov 2007

u nas sa jezisko a mikulas vysvetluju tak, ze na darceky treba peniazky, tak jezisko s mikulasom sa staraju, aby mamina s ocinom mali dobru pracu a dost peniazkov, aby mohli tie darceky nakupit 😉

ella1
9. nov 2007

našťastie naša dcéra stále verí,že darčeky nosí ježiško.ale sme jej povedali,že my posielame peniažky ježiškovi,lebo nevedela pochopiť,že ked čo ja viem,ja chcem auto napr. prečo ho nedostanem.asi som neposlúchala 😅
proste aby vedela pochopiť,že prečo ľudia nedostanú všetko,čo si želajú.napr. aj chudobní a tak.
ja si pamätám,že mne to povedali v škole ,tiež som mala asi 8.vianoce už nikdy namali také čaro ☹

zuzidr
9. nov 2007

to fakt ježiško a mikuláš neexistujú????????????????? ☹ ☹ ☹ ☹ 😀

ikke
9. nov 2007

zuzi, existuju, je len otazka, ci ich v sebe objavis... 😉 😵

emjee
9. nov 2007

ja tiez nepamatam, ako som na to prisla, ale pre mna maju vianoce stale caro 🙂

tilly
9. nov 2007

práve nad týmito vecami som sa zamýšľala minulý týždeň, či mám domčovi už rovno teraz vštepovať, že darčeky nosíme my a ježiško a mikuláš sú len ľudové výmysly, alebo či mu mám hovoriť, že ježiško a mikuláš exsistuje, bojím sa, že pokazím vianoce... ale keď ja som strašný pragmatik 😒

bubca
9. nov 2007

tak ja som tento rok už svojej dcére povedať pravdu o Ježiškovi a Mikulášovi musela,pretože kamarátky zo školy už jej minimálne dva roky tvrdili,že Ježiško nie je a darčeky nosia rodičia a smiali sa jej...vzhľadom na to,že Dominke sme nikdy neklamali,tak minulý rok verila viac nám,ako spolužiačkam,ale tento rok jej dobrá kamarátka povedala,že darčeky,ktoré dostala minulý rok našla pár dní pred vianocami u maminy pod posteľou,takže naša Dominka už bola viac presvedčená o neexistencii Ježiška ako o jeho existencii...tak som si s ňou sadla a vysvetlila som jej,ako to chodí...bola sklamaná,aj pár slzičiek bolo,ale asi po hodine za mnou prišla a oznámila mi že:"...to nás musíte veľmi ľúbiť,keď vždy dostaneme všetko,čo si prajeme..."a tým bolo po probléme.Písať Ježiškovi budeme aj tak,pretože náš Davidko ešte pár rôčkov veriť bude a Dominka sa na to už teraz teší...my začíname Vianocovať už prvého decembra,vtedy si spoločne vyzdobíme byt,v aromalampe voňajú vianočné vône a púšťame si koledy a vianočné pesničky,takže pre Domku to stále bude mať svoje čaro...

snilko7
9. nov 2007

tak u nás toto funguje štýlom, že maminka s oteckom musia šetriť celý rok korunky aby mohli kúpiť darčeky po ktoré príde mikuláš s ježiškom a donesú ich len ak budú naozaj detičky poslušné pod stromček..zatiaľ to funguje a drobec sa stále pýta či sme už našetrili veľa koruniek 😀

betka1
9. nov 2007
ukana
9. nov 2007

mna akurat vcera maly dostal svojou otazkou, ze ako moze Jezisko nosit darceky, ked je ukrizovany? (bol so starkou v kostole). 😲 pletie sa mu Dedo Mraz z reklam s Jeziskom ( takym z kostola) a s Mikulasom. Ma v tom chaos, ale jedno vie isto: VSETCI nosia darceky 😀 Asi cim ich je viac, tym viac darcekov.... 😅