Môže byť žena, ktorá nevie variť dobrá mamina?

dada1979
20. aug 2009

Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit? 😢

prakktickazena
2. sep 2009

buducamama to je dobreee ze nevar aj tak ta lubim 😀

ja som varenie tiez najprv neznasala, isty cas som vobec nevarila. zacala som varit, ked som byvala sama a nikto ma nevidel, ked sa mi napr nieco nepodarilo a skoncilo to v kosi 😀
ja som bola dlho vegetarian, teraz jem aj ryby. ale dokazem spravit aj maso, ked napr cakame navstevu o ktorej viem ze modernu kuchynu neocenia. Pripravit maso mi pride omnoho jednoduchsie, ako stale vymyslat ci hladat nove, originalne, chutne a hlavne zdrave recepty. manzel sa stravuje v praci, takze varit nie je uplne nutne, ale zacalo ma to postupne bavit.
teraz mam taku skusenost, ze "ked viem citat, viem aj varit" - moja prva svieckova bola rovnako dobra ako svokrina alebo mamina ... ale castejsie varim skutocne zeleninove, vegearianske jedla, skusam tiez ako baby arabsku kuchynu, alebo ked sme niekde na dovolenke a zachuti nam tam nejake jedlo, tak som motivovana skusit to aj doma...( dnes je prava bulharska bob corba 😉 )hlavne aby to nebola nuda a povinnost... skus spravit nejake zaujimave jedlo

ale ked si fakt nenajdes ziadnu motivaciu ( napr ako baby pisu kvoli dietatu, atd)
....tak je pravda ze nasi muzi by nas mali lubit aj bez varenia. sak mozu varit aj oni, v manzelskom slube sa o vareni nic nehovori 😀 😀 😀

prakktickazena
2. sep 2009

a inac moj muz vari tiez. zriedkavo, vzdy len z vlastnej iniciativy, ale stoji to za to

lesnamacicka
2. sep 2009

Tak toto je téma pre mňa, ja sa ešte len učím variť. Keď som sa vydávala, vedela som len veci typu cestoviny, hranolky. Dva mesiace sme čakali na kuchynskú linku a teraz už experimentujem 🙂 Len ma strašne mrzí, že som sa nenaučila variť dávno. Bolo to vlastne preto, lebo som nebola nútená si navariť - vždy doma varila babka, a keď sa náhodou stalo, že nevarila, istili to cestoviny. 😒

Teraz je to dosť ťažké, keď mám niečo navariť, v kuch. knihe je plno receptov, ale chce to prax, a tú ja nemám. Ale nevadí mi to, pretože ma varenie celkom baví - aj keď len začínam a na niektoré moje výtvory sú fakt strašné. 😀

Našťastie mám perfektného manžela, ktorý ma povzbudzuje a dokonca zjedol aj moju "smradľavú" polievku s tým, že čo je navarené, to sa má zjesť 😀 A musím priznať, že to ma motivuje skúšať ďalej, predsa nechcem aby sa priotrávil jedlom alebo zhynul hladom. 😉

prakktickazena
2. sep 2009

lesnamacicka skus aj recepty z internetu. kopa je ich tam pisana babami, co tiez nie su nejake profesionalky a postup vysvetlia tak podrobne, ze fakt si to staci iba poriadne precitat a pozriet fotky s podrobnym postupom - na rozdiel od kucharskych knih, kde su recepty casto skratkovite a predpoklada sa ze kazdy vie napr urobit zasmazku alebo ja neviemco podobne.
... ja napr ked neviem co uvarit, nechce sa mi spekulovat alebo ist do obchodu, tak si hodim do googlu suroviny co mam v chladnicke so slovickom "recept", no a este to nikdy nedopadlo zle 😉
... a myslim ze tvoja motivacia je super. ja som mala podobnu 😉