Môže byť žena, ktorá nevie variť dobrá mamina?

dada1979
20. aug 2009

Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit? 😢

pensadorcallisto
26. aug 2009

Sjuzi, tlakovy hrniec to je fakt parada... Setric casu...
Akurat tak sprazim cibulku a ostatne ingrediencie tam uz proste len nahadzem, zavriem to a po 20 min. max. hodine pre maso to vypnem a hlavne nemusim to stale kontrolovat a podlievat...
Manzel uprednostnuje zeleninu, takze to mam za nejakych 20 min.

Inak, s tym zahustovanim... Niekedy zahustim mukou, ale najlepsie mi pride zemiakom, zahustovala som to uz aj cukinou, ako pisala jalao. Dokonca som cukinou zahustovala uz aj polienku...
Najjednoduchsia polievka je: maslo alebo olej, zemiak, mrkva, vsetko povarit a nakoniec dat do mixera...
Tu sa vsetky polievky mixuju, takze maly je s nami vsetko.

jalao
26. aug 2009

no vcera som nazbierala dalsie 3 cukinky v zahone 😀 😀 , tak som si ich orestovala na cibuli a cesnaku a doniesla dnes ako obedik, mnam. Doma to nikto iny aj tak nechce... 😠 😠
fidka, preboha, len nebran muzovi, aby varil!!!! to by bola velika chyba!! 😀 😀 😀

sasiki
26. aug 2009

fidka to je super 🙂 mať doma profesionálneho kuchára 😀

dahlia23
26. aug 2009

neboj, Mirka, naučíš sa. Ani ja som nevedela, keď som sa vydávala, ale časom som sa naučila. kým sme nemali malú, veľa sme jedli v reštikách, ale potom sa to už nedalo a ako som začala variť jej, tak varím už pre všetkých.
som za jednoduchú kuchyňu. 🙂

jalao
26. aug 2009

baby, ved ja ked som sa vydavala,som vedela uvarit len 3 polievky a mozno kura upiect...bieda to bola 😖 ...ale presne tak, ziadni svokrovci, ani rodicia nam nevarili, deti postupne prichadzali, vyrastali a uz nebolo uniku 😀 😀 😀 Jest v restikach nie je predsa ziadne riesenie...to je u nas len prilezitostne...nepovazujem to po 1. za zdrave jedenie a po 2. ani na to nemam.. 😒

frisbee
26. aug 2009

ja chcem napísať k tej otázke...názvu témy...iste,aj žena,ktorá nevie variť,može byť super manželka a matka...varenie je činnosť a matka a manželka je o vzťahu 😉 😉 😉

Tiež som sa učila za pochodu,tak,ako sa učíme zaobchádzať s bábätkom,tiež sme nespadli z neba učené a pripravené 🙂

jalao
26. aug 2009

hm, fris, ja ked som mala prve dieta, nevedeli sme ho ani chytit, ani okupkat...boli sme s MM obaja spoteni, kym sme ho vecer akosi dali spat 😀 😀 😀 , ale to vsetko k tomu patri...Aj mamou sa UCIME byt, nie? Nastastie, MM sa chcel UCIT byt tatinom 🙂 🙂

frisbee
26. aug 2009

ja som sa bála,že jej ublížim,keď ju chytím,za nás neboli deti v porodnici s matkou,vždy nám ich doniesli iba na kojenie,takže to bol šok prvý deň doma 😎

jalao
26. aug 2009

ako vravi klasic...Clovek si zvykne aj na sibenicu! 😀 😀 😀

dahlia23
26. aug 2009

presne tak, aj na šibenicu 🙂

katrin21
26. aug 2009

ale preco by si mal clovek zvykat na zle 😉
????

katrin21
26. aug 2009

teda myslim, na to, ked zena nevie a nechce varit... nie na to s tym dietatom.. 😉

jalao
26. aug 2009

Na babatko si zvyknes...tam nie je na vyber, ze ano, no a co sa tyka tej kuchyne..tam som tiez postupne na vyber uz nemala..nebudem vlacit 3 deti a MM na teple jedla ku mojim rodicom dochodcom hadam...To uz skor ja ked daco dobre spravim, nesiem im...a tiez niekedy naopak.

womenne
26. aug 2009

Ahojte
ja som na začiatku manželstva nevedela velmi varit to zakladne ako polievky a kurča to ano 😀 ale teraz po 3 rokoch si trufam povedat že som velmi dobra vo vareni,každy den varim niečo ine a bavi ma to čož predtym nie.Vždy ked ma muž pochvali a mi tak srdiečko podskoči.Ale na kolače niesom upečem par kusom ktore som sanabiflovala ale inak sa mi nedari,kolkrat skončila torta alebo kolač v kontajneri a mne bolo do revu 😢 proste na pečenie niesom.
Mne pomohli recepty na mimibazar.sk tam maju super recepty s nafotenym postupom takže podla neho určite zvladneš varit.držim palce 😉

dahlia23
26. aug 2009

inak, ja som úplne opačná než womenne. ja zasa upečiem. hlavne také blbosti ako medovníky na vianočný stromček a odventné vence a podobné piplaninky. lebo to je tvorivá činnosť. ale varenie... pre mňa je to stále nutné zlo, aj keď navariť viem všetko. držím sa zásady, že kto vie čítať, vie aj variť. 😀

katrin21
26. aug 2009

bbay, ved to je normlne, maloktora baba vie varit za slobodna, lebo ved nemusi 🙂

Ja som sa tak lepsie tiez naucila varit az ked som sa vydala, kucharske knihy, najlespie obrazkove ma velmi inspirovali, ale ved zas dat upiest nejake kura, alebo obalit rezne, na to recept. netreba🙂. Dodnes ale nevoiem varit a ani nevarim svieckovu , a pod. aj ked asi by som to zvladla.. to nie je prave moje oblubene, po com tusim.
Milujem pritom napr. plnenu papriku, teoreticky ju viem , ale nikdy som ju nerobila a neviem, co do tej naplne dat, ale neni problem sa spytat mamy, ona ju robi super. tak chodim na nu ku nej. inak varim vsetko.

womenne
26. aug 2009

katrin sviečkovu ai ja moc nie ale snažim sa ju naučit zatial sa nedari vždy je moc sladka,v jednej jedalni varili božsku 😵 😵

ja si pametam ako som hodila bočik do kontajnera a s plačom volala mojmu že mi zhoril 😀 tak mi vysvetlil postup akoto mam spravit 😀 no čo som nemala čas vyvarat pri dvojkach.

no a čo neviem vobec je kysnute cesto,minuletu bola sestra tak mi napiekla do zasoby parene buchty 😅

dahlia23
26. aug 2009

katrin, na sviečkovú je dobré Halali. to je taká sterilizovaná zelenina v pohári, majú to v kauflande. to šupneš do hrca s mäsom a uvaríš. potom mäso vytiahneš, tamto si rozmixuješ, prípadne zahustíš a pridáš smotanu, povaríš a máš. 🙂
parené buchty a knedľu ale nerobím, kúsok od nás je taká jedáleň, kde majú neskutočnú knedľu aj buchty. ale kysnuté cesto som už robila - na koláče a pečené buchty. 🙂

womenne
26. aug 2009

dahlia tak sa vymenme ty mi napečieš a ja ti uvarim 😀 dahlia ačim dochutiš sviečkovu?

mirka414
26. aug 2009

ahoj ja mam 31 a varit skoro neviem vobec u nas vari moj super svokor ma 90 rokov a jeho jedla su paradne ja len potom tu spust poupratujem 😀 doktor povedal,ze dedusko je plny sily a ze tu bude este dobrych 10rokov,takze o stravu mame postarane 😵 ..ja po 5tich rokoch sa dostavam do sistemu ako si nakupit potraviny do zasoby a aby ladnicka bola vzdy plna.teraz ked mam auto a kazdy den chodim po deti do skolky,kde je mensie nakupne centrum je to super.

nadhera
26. aug 2009

na svieckovu kupujem mrazenu zeleninu-je tam pisane,ze je na svieckovu. som ani netusila,ze aj v poharoch je take cosi.... clovek sa cely zivot uci. a co sa tyka kuchty - ked som bola mala, viem,ze mama ju pouzivala do casu,pokial neskoncilo maso na strope 😲 neprehanam. odvtedy vravela, nikdy viac a ja sa bojim,lebo ked to zacne piskat, mam pocit, ze uz to ide buchnut. a ked som videla cenu - 3000sk vo velkosklade, no neviem. hrniec je istota.

nadhera
26. aug 2009

uz si pytajte recept na cuketak, je mnam mnam. cely plech urobite, zjete hned a ked je studeny,este lepsie, k telke vecer... 😀

womenne
26. aug 2009

nadhera to asi mala zle zatvorene,lebo kvalitny by ti nevybchol mi ho mame teprve 3mesiace ale varim vnom všetko,mesko je za 25minut hotove čož predtym aj hodinu.Užasna vecička on ked ti to siči musiš to stišit a vtedy začina varenie.potom len vypneš a čakaš vkym odide para a otvoriš.Ja som sa tiež bala ale zvykla som si a teraz si neviem predstavt varit bez neho.My sme ho kupili za 1200.-

bodka13
26. aug 2009

womenne...na sviečkovú dávam jednu sladkú a jednú kyslú smotanu a pár kvapiek citrónovej šťavy 😉
nadhera...pýtam si recept na cukeťák 😀 😀 a môžeš mi hodiť kúsok aj na koštovku 😀 😀 😀

a k téme: prečo by nemohla byť dobrá mamina,keď nevie variť 😕 ...myslím,že som taký stred na stupnici gazdiniek...a varím preto lebo musím,nie že chcem 😉 ale všetkým chutí,ešte sťažnosť nebola...no pár vecí v koši skončilo keď sa nepodarili podľa mojich predstáv 😀 😀

jalao
26. aug 2009

dahlia, Halali teda nepoznam, ja to robim normalne z cerstvej zeleniny, ale tiez vzdy rozmyslam, ci to nie je prisladke, ci nie prislane...dochucujem a dochucujem... 😀 😀 😀 . parene buchty zatial v zozname nemam, ale musim sa to uz tiez naucit...Ale je to jedlo, ktore ja vobec nejem, tak preto sa mi do toho vobec nechce.. ☹ ☹

sjuzi
26. aug 2009

A ja zase budem propagovať KUCHTU... sviečková: opečem teľ./hovädzie mäsko na oleji, pridám 2-3 prúžky slaninky pre vôňu, vysypem 2 sáčky zeleniny pod sviečkovú (kupovaná zmes), osolím, pár guličiek č.korenia, zavrem hrnec a cca 35-40 min. varím...
Potom otvorím, mäso, slaninu povyberám, zeleninu rozmixujem ponorňákom, dám zase na sporák, primiešam smotanu, niekedy neni treba ani zahusťovať múkou, ak je dosť zeleniny. No a potom nechám smotanku prevrieť v omáčke a len dochutím - prisladím, príp. prikyselím citr.šťavou... A kupovaná knedľa... mňam...

Ja som tiež nerada varila a pokiaľ som nemusela, tak stačili cestoviny na všetky spôsoby. Ale ako vravíte manželstvo a hlavne dieťa ma donútili sa v tom vycibriť a náhodou, už mám celkom pasiu v tom, ako si tento svoj "údel" zjednodušiť... takže baby, neberte to tragicky...

A poznáte tú odpoveď na otázku: VIETE, AKO SI UDRŽAŤ MUŽA? (toto neplatí pre tie z vás, čo vám muži navaria... inak závidím 😀 )
KŔM TÚ BEŠTIU!!! 😀

sjuzi
26. aug 2009

A inak všetko som sa naučila variť od mojej mamky či babky a tiež svokričky či už po telefóne, alebo odpozorovaním... 😉 A mmb je tiež dobrá pomôcka... naposledy som robila tortu malému na narodky a všetci ju chválili...

womenne
26. aug 2009

v tej jedalni mali tu svečkovu taku oranžovu a hustu neviem ako to opisat,nedava sa tam ešte neičo ine?mne vždy ostane po smotane take biele

sjuzi
26. aug 2009

Womenne, keď dáš veľa mrkvičky, tak máš krásnu oranžovú omáčku... keď je viacej petržlenu, tak zase viac dobiela... 😉
Inak zabudla som tam dopísať jednu zvlášť dôležitú ingr... a to je BOBKOVÝ LIST - bez neho to neni onooooo.
A sviečkovú robím inak aj z kuraťa niekedy. A je to tiež mňamka... 😉

sjuzi
26. aug 2009

Ja mám tiež taký obyč. z Tesca... Ale už ho asi upgrejdnem... mm mi sľúbil na Vianoce taký kvalitnejší (aj keď mne samej na tom až tak nezáleží)... lebo už nemôže kukať, ako všetko pchám do 1 hrnčiska... 😀 😀 😀