Môže byť žena, ktorá nevie variť dobrá mamina?

dada1979
20. aug 2009

Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit? 😢

astora
20. aug 2009

dada ja som tiez z neba ucena nespadla nevedela som varit a teraz vyvaram a muz chvali tak to asi nebude take zle lebo lubi papat neboj naucis sa 🙂 a to ma varenie zo zaciatku tiez nebavilo ale okolnosti ma prinutili

geegee
20. aug 2009

Ja ked som sa vydala, tak som vedela navarit akurat tak halusky a pod. Netusila som ako navarim detom, aby prezili, co s chlapom... 😀 A aha, mam 2 deti, ziju z mojho jedla a chlap tiez. A vraj svieckovu robim lepsiu ako jeho, aj moja mama 😉 😀

chymenitta33
20. aug 2009

Dada--Neboj nič🙂presne ako ti astora napísala...naučíš sa a možno sa ti to zapáči a bude ta to baviť. Ja som zase taký typ že ja varím od 16 aj ked ako ma to bavilo ale viac menej som bola prinutená. A ja to zbbožnujem všelijaké recepty si vymýšlať a tak. ako piecť viem dva rezy to je vše a nič inéí sa ani učiť nechcem lebo to mna nebaví..
A isto to neni o tom či budeš dobrou maminou alebo partnerkou, poprípade reštiky existujú🙂a pre drobčeka aj výživky sklíčka takže neboj držím palčeky🙂

dada1979
autor
20. aug 2009

Hm, ked ale ja uz s mojim priatelom som 5 rokov, z toho mozno 4 spolu zijeme a za tu dobu som spravila male pokroky a dnes som opat obycajneho peceneho kralika pokaslala. Uz sa aj sama hanbim a skor rozmyslam, ako sa tomu vyhnut, pokial nezacne varit on. Coskoro mozno pridu deti a co budem za matku?

cessy
20. aug 2009

tiez ked som sa vydala, tak som bohvie co navarit nevedela.....a teraz.....tak snazim sa a ide to, nie vzdy ma to bavi...ale da sa. dokonca som aj neku tu torticku uz skusila spravit a chutila.
podla mna to chce cas 😉 a naucis sa vsetko

dada1979
autor
20. aug 2009

Dik za podporu, pravdupovediac, dufala som, ze mi niekto ponukne nejaky "hrncek, var" 😀 ale asi to budem musiet zvladnut sama 😖 Evidentne ale vacsina zien ovlada toto mne zahadne umenie, klobuk dole 😉

astora
20. aug 2009

dada ale ak ti ten hrncek niekto ponukne tak daj vediet 😀 tiez by som brala pri mojich jedakoch 🙂

dada1979
autor
20. aug 2009

😀 ok, ked ho ziskam, pridem ti s nim navarit na oplatku za dnesnu tvoju podporu 😎

cessy
20. aug 2009

dada, na MMB su super recepty aj s postupom....ja som recept bez obrazka prv ani neskusala, skus pozriet tam....
😉
hrncek var by sa obcas aj u nas zisiel

pancake
21. aug 2009

dada skus sa najskor zamysliet sama nad sebou: ci vobec sa chces ucit varit. 😕
ja som tiez nevedela varit, ale chcela som sa to naucit. aj ked som sa ucila sama len podla kucharskych knih.
chcela som si udrzat chlapa.teraz ked mam dieta, tak studujem na nete co je pre neho zdrave, vhodne na jedenie a hladam si recepty.

zaklad je, aby si chcela ty sama.
ak budes ty chciet, tak to dopadne dobre. ja tiez neviem peceneho kralika,dokonca ani pecene kura. ja to nelubim tak to nerobim. a ked ma P. na neho chut, kupi si ho v stanku. robim len take jedla, pri ktorych sa nemusi dlho stat, a vela takych ktore len slahnem do rury a pecie sa to samo.
kazda zena ma svoje oblubene recepty a tie omiela dookola.
tiez ma nebavi varit, ale neznasam fast foody tak som proste donutena. navarim na 2-3 dni a mam pokoj. 😉
skus si zivot ulahcit a nezatazovat sa varenim tazkych a narocnych jedal.

apropo kedysi som mala priatela a on je z troch deti. jeho mama nevedela varit uplne nic, a vychovala ich a dokonca ma aj milujuceho muza. boli na suchej strave iba co v praci alebo v skolskej jedalni sa najedli a doma jedlli stale varene klobasy 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝

bets
24. aug 2009

ked som sa vydala nevedela som varit, teda vedela som priblizne ako na to, ale nepamatala som si ziadne recepty. tak sme s mamou spisali niekolko receptov uplne detailne, co castokrat v kucharskej knihe nebolo. napr. nevedela som odhadnut kedy je co uvarene, ako to rozoznat a pod. ani ma to nebavilo, v podstate nebolo preco varit, ked sme sa s muzom neskoro vecer stretli doma.
prisla MD a stale som nerada varila, a navyse neustale placuce dieta mi nedavalo priestor na varenie. lenze postupne nestacilo dojcenie a tak som sa zacala zaujimat o zdravu stravu a varit predovsetkym dietatu, ako deti rastli uz sa dalo varit tak, ze sme to mohli jest cela rodina. ani neviem ako, zrazu mi varenie ide ovela rychlejsie, dokazem si jedlo prisposobit podla vlastnej chuti, zaujimam sa o racionalnu vyzivu, mam viac priestotu na varenie, lebo deti sa zahraju aj same. vyhladavam recepty aj inych kuchyn, teraz sme si oblubili nejake jedla z arabskej kuchyne. rada by som aj piekla, len detom regulujem sladke. takze ked niekedy mame stretnutia s inymi rodinami tak sa utrhnem a upeciem aj niekolko druhov, vacsinou nie vseobecne zname a tradicne.
a to som si myslela, ze varit nikdy nebudem. ale aj tak to nie je moja najoblubenejsia cinnost, ale spokojnost manzela a uznanie, ked ma nieco nove na tanieri su dobrou motivaciou. nasla som si vlastny styl a uplne som sa odklonila od maminej kuchyne.
a samozrejme, nie vzdy sa vsetko podari. niekedy skusam dalsi krat, niekedy to uplne zavrhnem a do nasho jedalnicka zaradujem jedla, ktore nam chutili a ktorych priprava nie je velmi casovo narocna.

felixko
24. aug 2009

dada dostala si niekedy pochvalu od manžela, partnera? že si chutne navarila? možno to by ťa navnadilo, aby si začala variť.

okrem iného, čo jete ak nenavaríš? chutí ti "suchá strava"

nadhera
24. aug 2009

xixi,viete ako ja varim??? mam kopec receptov z netu vytlacenych - jednoduche, mnamotne a vsetci spokojni. pripadne zavolam babke,mame a po telefone dovarim. este dobre,ze pevnu linku mam zadara. 😀 😀 😀 akoze zadara,jednotny pausal,ci volas hodku abo 100hodin.

nadhera
24. aug 2009

minule u mna kamoska /ma dve pubertiacky/ze co varim.akurat som robila privarok-ale oni take nerobia.vravim skus,ochutnaju,vsak v najhorsom zjes ty.urobila,zjedli a pytali duplu. a kocka oci otvarala. v zivote privarky nejedli. 😉 a to si si u mna ich mamina recept opisaovala,lebo ja take veci nenosim v hlave.

jalao
24. aug 2009

dadka, ja mam taku skusenost, ze najlepsie sa vari vtedy, ked to niekto s chutou spapka...A moj muz je dokazom toho, ze laska ide naozaj aj cez zaludok. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Takze ja si tiez myslim, ze to casom pride a ked sa dockas uznania, povzbudi ta to skusat dalej a dalej...ja som tiez hned vsetko nevedela, bala som sa, ale rokmi som sa ostrielala a skusila aj knedlu 🙂 🙂 , aj makove-orechove vianocne zaviny aj kadeco skratka...bat sa netreba. 🙂 🙂

pensadorcallisto
24. aug 2009

Ja som maximalne tak vedela uvarit zemiaky, upiect kurca a rybu a to je asi tak vsetko...
Ked som bola 1.krat vydata, takmer som nevarila a teraz, 2.krat, varim vsetko.
Varenie ma bavi, takze to je pre mna motivacia, rodine velmi chuti, kazdy vecer mame teplu veceru, kedze manzel je cely den v praci a stale po veceri mi podakuje a pochvali. Asi aj to je dovod, preco ma to bavi.

Ale pamatam si na casy, ked varenie bolo pre mna hrozbou a uplne ma to nebavilo. U nas stale varila mamca a mne ani vobec nenapadlo sa jej pytat na nejeke recepty alebo ju sledovat ako jedlo pripravuje.

S manzelom a detmi zijeme v oriente a ked clovek vidi tu roznost a pestrofarebnost jedal, tak mu to neda.
Pecenie mi velmi neide, to je pravda, ale snazim sa.

jalao
24. aug 2009

pensa, tak veru, spokojni papkaci su ta najlepsia inspiracia... 🙂 🙂

adetka
24. aug 2009

dadka... pridavam sa... nenavidim varenie... robim to, len ked musim...
pocas MD som sa naucila iba veci pre Mirku... manzelovi nevarim... cez tyden chodi na obedy v praci... a na veceru chce iba studenu kuchynu... a od kedy "pracujem" tak sa tiez stravujem v meste... cez vikendy bud varime s manzelom spolu... alebo manzel sam (on to robi rad)... nepeciem (mam nabeh na cukrovku)... Mirke pecu jej babky...
a nedokaze ma inspirovat ani spokojna tvar mojho muza... lebo to akosi nepovazujem za nieco, cim sa chcem chvalit... manzel vsak miluje ked mlaskame... takze ak nechces varit ty... nech vari manzel... 😉

dai
24. aug 2009

ahojte,
moja rada - ak nechcete varit ( lebo myslim ze to je skor problem ) - tak nevarte
ak neviete varit, tak sa to urcite naucite 🙂

ja varit viem a varim rada, ale len niekedy - cez vikend jeden den papame v restike, jeden doma... varim len pre malu...teraz mame gril, tak sa manzelik cini a uci sa varit on ( tuto nedelu sme mali steaky so salatom a grilovanymi plnenymi hribami - mnam 🙂 )

hlavne aby to vam vyhovovalo a mali ste nato 🙂 ( ja napr. malej varim odkedy papa akotak normalne jedlo - tie vseliake mixovane zeleninky a maska - to mi moc neslo, kupovala som hippky - malej chutili a podla mna su zdrave - vsetko z bio vyrobkov, co uz...chcela som aby mala kazdy den nieco ine a to by som sa pri tych miniporciach asi za maso a zeleninu nedoplatila - tak radsej takto 🙂 )

simona55
24. aug 2009

ja som sa vydavala ako 16rocna,vobecsom nevedela ako sa robi prazenica 🙂 pri tom tomoje deti uz vedeli ako 9rocny,no ale manzelstvo ma prinutilo a naucila som sa , niektore na svojich chybach, niektore od manzelovej babky,no ale teraz ?uz som lepsia ako moja svokra, 😀 vravi mm iba tolko , co sa 1krat nepodari,podari sa 2krat,netreba sa bat trebaskusat. 🙂

mywiel
24. aug 2009

Mna varenie tiez nebavi, najradsej mam leto, lebo vtedy mozme jest vela salatov a sem tam nejaka ta grilovacka. Pre malu varim jednoduché zeleninové veci a nastastie jej chuti vsetka zelenina a ovocie, takze mam bezproblémové dieta. Mne tiez varenie viac ako polhodinu nesmie trvat, inac ma tiez nebavi stat za sporakom celé hodiny a dni a vymyslat ako niektoré zeny, zavidim im tu trpezlivost. Nastastie som vegetarian, takze muz odomna neziada pripravovanie nejakého masa, to si pripravuje sam, a varim vela ryze, zeleniny a polievky. 😉 Este viem upiect babovku, ale tiez na pecenie nejakych kolacov nie som, len sa z toho pribera tak naco. Uvidim ked budu deti vacsie tak sem tam nieco lahsie tvarohové im spravim a urcite aj buchty na pare, nech poznaju aj slov. kuchynu. 😀

vanja
25. aug 2009

môže, mám známu, ktorá okrem sáčkových polievok, nevie uvariť žiadnu inú a žijú spolu už 13 rokov a majú dve deti

nadhera
25. aug 2009

simona, mne sa vacsinou na prvykrat podari nove jedlo super a ked ho cchem potom zopakovat, tak hroza 😀

nadhera
25. aug 2009

vanja,akokeby si rozpravala o mojej znamej,len ta ma tri deti. sackove polievky su jej konicek-vie o vsetkych novinkach. a rodina funguje.

katrin21
25. aug 2009

tak nadhera: to lutujem oblicky a pecene tych detí..... 😝 ved varenie vobec nie je tazke! polievky nie siu zas az tak dolezite, ale spravit nejaky vyvar a nhadzat tam zeleninu a osolot to nie je nic tazke!!! 😀

mywel: ked zvladnes buchty na pare, tak uz zvladnes hocico.. to je podla mna najvacisa piplacka.....

ja varim vcelku rada aj peciem rada zakusky, kolace ani tak nie... a dokonca uz aj knedlu robim domacu 🙂)) polievky moc nevarim, lebo ich nemam rada, ale obcas urobim nejaku. podla mna dobra matka musi mysliet aj na zdravie detí a to sa nezlucuje so sackovymi polievkami plnými solí, stabilizatorov, nedaj boze glutamanu,,,, hotovy šit pre male dieta ☹

jalao
25. aug 2009

ja mam tiez ten nazor ako Katrin, mozno je to zastarale, ale myslim si, ze zdrava a chutna polievka je takmer zakladom pre dobre a zdrave brusko kazdeho dietata...a v podstate aj dospelych. Isto ale nehovorim o polievkach sackovych, hoci v dovolenkovych podmienkach varim aj take, ale nemozem to povazovat za vhodnu stravu pre decka pocas celeho roka..Taktiez tie polievky "do salky", ved je to plne konzervantov a a ako pise Katrin - plne SHITOV! 😀 😀 😀

nadhera
25. aug 2009

mam suprove deti - u nich zaklad polievka - druhe nemusia,ale nech polievka je husta. upozrnujem,ze ziadnu muku ako zahustenie nepouzivam a nikdy v zivote som nepouzivala. radsej to zahustim zemiakom,rezancami a uplne v najhorsom gulkami z obchodu - snad to poznate /nemusim,ale raz za cas dam/. ozaj,ked mam chlieb um tvrdy,tak radsej nakrajam na male kococky a nasucho na panvici opeciem a dam do polievky. mnam.

jalao
25. aug 2009

veru tak, nadhera, ja som ZA. Tiez som tak naucena a decka som tiez tak naucila...Dobra domaca polievka im berie aj na veceru, ked pridu vyhladovani po svojich kruzkoch vecer domov 🙂 🙂 🙂
A este ma cosi napadlo, ale nikto to doma nevie...teraz, v obdobi cukin a patizonkov, zahustujem len tym...uplne to nastruham do kazdej polievky (faz, zelen,), alebo aj do duseneho maska, aj do gulasa, je to chutne, ale nevedia preco, lebo NEZNASAJU cukiny!! 😀 😀 😀

buducamama
25. aug 2009

Ja varit absolutne neviem, nebavi ma to, masove jedla-to je co?? 😀 Sem tam sa posnazim uvarit prsia, nejaky jednoduchy recept zvladam, ale napr. vyprazane file som vyhadzovala celych 10 kusov 😀 Upiect kolac zvladam, takze aspon to. Priatel ma pochvali ked sa mi nieco podari, ale par krat mi povedal nech uz radsej nevarim, ze aj tak ma lubi a ja zas viem ine veci 😉

nadhera
25. aug 2009

jalao, popis to zahustenie cukinou - som este nepocula a isto je nas viac,ktroe to ccheme vediet. 🙂