Muži na kamióne. Na koľko vám chodia preč?

fiona8
14. mar 2009

AHOJTE babenky
máte niektora muza alebo priatela, kt. jazdia na kamione??? a na kolko Vam chodia prec?? ako to zvladate?? mne je dnes tak smutno.......je take nadherne slniecko a nemam ist s kym von....ach este 2tyzdne to budem musiet vydrzat ☹

fiona8
autor
5. máj 2009

dakujem za info 😉 sak este uvidime ale chcela by som si to tam ist obzriet......inak uz som pocula aj take reci, ze sa to tam uz zhorsilo...........tak neviem ☹

monika0123
5. máj 2009

mas ip

fiona8
autor
5. máj 2009

ano uz som citala 😉
aj si dospala tu noc?? ja som sa poobede musela zvalit.........som daka unavena stale 😒

fiona8
autor
5. máj 2009

ozaj a co nakoniec Ta zo sebou nezobral?? a co ta svadba Vasa?? aj ste sa dostali k niecomu konkretnemu?? 😉

monika0123
5. máj 2009

este ma nezobral.este stale nie je vsetko vybavene a o svadbe sme nemali cas uvazovat ale ja by som chcela ockat kym bude drobec vacsii nech si daco pamata z nej.spanok som dohnala.lahla som na postel a mam dalej mam okno.zobudil ma az erik ked mi volal.normalne som odpadla 😅

fiona8
autor
6. máj 2009

ooo volal Ti? inokedy musis ty prva?? 😉 tak mu asi veeeeeeeeeeeeeelmi chybas 😉
inak verim ze sa mu do svadby moc nechce po takych skusenostiach...........ivko tiez o tom 6rokov mlcal.....aj o babatku.......ale teraz je to hadam uz ok...........dufam ze na svadbe nepovie NIE 😀
u nas je dnes velmi zamracene..........brrrrr a u vas je ako?? co dnes planujes robit??

monika0123
6. máj 2009

on casto vola.teda necha dlho zvonit,ja mu to zrusim a zavolam mu. 😉tolko kreditu s nim furt prevolam 😅
dnes som bola na katastri.volal mi znamy co nam to tlaci nech mame co najskor list vlastnictva.v pondelok sme odniesli zmluvy a vcera mi volal ze jedno rodne cislo je zle napisane.nastastie nebola chyba v nasich papieroch ale v ich databaze a tak stacilo doniest kopiu obcianskeho toho brata ktory v minulosti zle vypisal papiere.aj on je kamionista tak nam to dnes faxoval z benzinky dakde v zahranici.na katastri bola zenska hotova ze viem o tom probleme a nemam ani upovedomenie co oni rozposielaju ale vybavila som to s nou aj ked nechapala ze kto mi volal.nastastie sa to vybavilo skor ako doslo k pozastaveniu 😲 😨 🙂 ............aj u nas je zamracene 😠 o hodinu ideme do filakova ukazat realitkarovi dom kde mi byvali rodicia...........ty co porabas?

monika0123
7. máj 2009

ako tehulka.dnes si sa ani neukazala.tu je dnes pekne.asi si sla von vychutnat si pekne pocasie 😉

fiona8
autor
8. máj 2009

🙂 ahoj mONIKA 🙂
DNES som bola u doktora na poradni....a potom u mamky skoro az do vecera....pobehala som aj par sekacov a kupila super tehu tricka 🙂
este nevieme co by to malo byt....a podla sona sa mi termin posunul na 30.9......babatko mi zakyvalo rucickou a dalo si ju pod hlavicku presne tak to vyzeralo ako ked spi Ivko.... 😀 on si tak isto dava ruku pod hlavu 😀 😀 tak hadam to bude maly dobrucky spacchtosko 😉
papap a pekny vekendik 😎 😎

monika0123
8. máj 2009

skoda ze si tek daleko,by som ti pozicala tehotenske oblecenie.mame rovnaku vysku tak by to nebol problem.

pekny den 🙂

fiona8
autor
8. máj 2009

hmmm...no veru 😉 dakujem....
a co budes porabat?? kde mas erika?? ivko je niekde v ITL

monika0123
8. máj 2009

my sme sa dnes so sestrou grilovali na terase.uz vstal maly tak ideme daco zjest.moj vcera vylozil a dn
es naklada vo viedni a ide ku milanu.taku mam radost z pekneho pocasia.dnes sme boli v parku

fiona8
autor
9. máj 2009

ze vo viedni....to je na porazenie ked je tak blizko...nie? aj ja sa velmi tesim ked je slniecko....vcera som doobeda bola len na balkone a sadila konecne tie kvetinky 🙂 tu pred cinziakom je taka lavicka a stol pod stromami a je tu plno mladych rodin....vzdy ked su sviatky sa poskladaju a bud si tam griluju alebo vcera tu chalani robili bryndzove halusky.... 😉 decka lietaju okolo nich, je tu pieskovisko alebo sa bicykluju.......aj ma volali ale nechcelo sa mi.....uz som prejedena halusiek 😖 bleee 😉 inak mam tu oproti fajin susedu, tiez je tehulka vcera sme boli spolu u doktora...je len o mesiac viac ako ja...sa smejeme ze plodne druhe poschodie 😀 😀 ona ma uz doma 2 baby 😀 a teraz do tretice by mali mat chlapceka 😉

monika0123
9. máj 2009

no to je.aj tam robil 12 hodinovu pauzu.keby sme byvali blizsie k ba tak by vela nenaspal 😀 inak my sme tiez byvali na druhom poschodi a teraz vlasne tiez lebo na prizemi mam nastahovanych rodicov 😵

fiona8
autor
10. máj 2009

v tom novom dome?? ale to mas celkom fajn aspon nie si taka sama...nie?? moj vikenduje vo Firenze aj s dvomi kolegami tak aspon nie je sam.... uz len tyzden a budeme spolu 🙂 velmi sa uz tesim aj na svadbu....ako rychlo sa to blizi 🙂

monika0123
10. máj 2009

ked sme bolil v sobotu v parku tak sa tam akurat fotili mladomanzelia.dufam ze das potom foto na net?rada pozeram svadobne foto 🙂

moj je pri milane a asi sam.nepisal ani nehovoril ze by tam bol niekto znami

andrejka10
10. máj 2009

Ahojte dievčatá. Sorry, že Vám vstupujem do debaty, ale oslovil ma názov Vašej témy. Aj môž muž jazdí na kamióne len som z iného regionu. 🙂
Môj manžel jazdí pre jednu slovenskú firmu a majú problémy s výplatami. My sme nevideli ešte marcovú výplatu ani diety. Chcela by som sa opýtať, či táto situácia je bežná aj v iných firmách, v tejto dobe, alebo niektoré firmy sa len skrývajú za ekononomickú krízu. Už teraz Vám ďakujem. Lebo viem, že toto je citlivá téma.
Fiona, blahoželám ku svadbe a želám veľa, veľa dobrého..... 🙂

monika0123
10. máj 2009

andrejka,v pohode.ja tiez nie som z moraviec 😉

u nas zatial nie je problem s vyplatymi len niektorym kolegom uz stiahli za hluposti par eur z vyplaty 😖 .moj muz mal problem pre 4 rokmi.najprv nas nevyplatil jeden slovensky podnikatel a vzapeti rakusan.boli sme par mesiacov bez vyplaty a kedze sme tesne pred tym kupili auto vela penazi sme navyse nemali.bohuzial sme sa dostali do situacie ked sme boli v taliansku v penazenke 5 eur,naucte ani koruna a museli sme si pomoct ako sme vedeli 😔 .(od vtedy sa len pousmejem ked mi niekto povie ze som s muzom len kvoli peniazom,lebo po tejto skusenosti by som s nim asi nebola) 🙄
my sme si vtedy neboli vedomi svojich prav a kedze bolo treba splacat dlzoby tak sme makali namiesto toho aby sme bojovali o nase peniaze 😒 .teraz uz vieme ze sa s tym dalo nieco robit.pokial firma nadalej funguje sikovny pravnik dostane tie peniaze a pokial nie tak stat daval nejau nahradu vyplaty z "vlastneho vrecka".treba sa poradit s pravnikom.zakony sa stale menia a mam pocit ze sucastna vlada je skor na strane robotnika ako zamestnavatela takze mozno su lepsie zakony ale ako laikovi je tazko radit.bohuzial,ak nemate znameho,ktory je pravnik tak to bude trochu stat.u nas stoji konzultacia 16 eur

podla zakona ma muz narok na doety 45 eur na den,ktore by mu v pripade vyhrateho sudu museli vyplatit a samozrejme aj zakladny plat.ako poznam sposob vyplacania slovenskych firiem tak by vam to mozno vyslo viac ako by normalne dostal 😉 ale kazdopadne sa treba poradit s odbornikom a pokial tvoj muz jazdi na digikartu tak nech ju nenechava nafirme.tam su zapisi o jazdach a to je dokaz ze robil.na kartze je zaznamenane aj cislo auta takze je to perfektny dokaz ze jazdil na aute tej firmy

andrejka10
10. máj 2009

Ďakujem Monika za odpoveď. Aj som si myslela, že nie vo všetkých firmách je takýto problém. No s tým vymožiteľným právom to bude asi horšie. Firma má veľmi dobrých právnikov, už ani DAS-ka nechce brať nové prípady. Vedia si nájsť a našiť na vodičov aj to čo nie je pravda. Nás sa to zatiaľ netýka, ale viem, že šoféri, keď chcú odísť majú veľké problémy. Chodia im listy, že sú dlžní firme aj 100.000,-- Sk za naftu (nadspotreba) a takéto bludy. Najradšej by som bola, keď by manžel od nich odišiel. Len zatiaľ nevieme, ako to zariadiť ☹

Ináč, nechcela by som sa dostať do tvojej situácie. Bez žiadnej korunky, bez práce a s dlhmi. Ale zrejme máte super vzťah s mužom, keď ste to zvládli. A keď niekto tvrdí, že manželky kamionistov sú s nimi len pre peniaze, tak ja sa len pousmejem. Rada by som si to s nimi vymenila. Veď niekedy mi je tak stráášne smutno.... 😉

monika0123
10. máj 2009

medzi mnou a mojim muzom je skoro 11 rokov tak preto ite reci 🙄

erikovi vtedy tiez slovensky majitel(volame ho kobra-KO..t BRAdaty 😀 )tiez stiahol za nadspotrebu a podobne hluposti a pravnik vravel ze keby sme vtedy prisli za nim tak by s tym starym hlupakom zatocil.co uz.vtedy sme si neboli vedomi svojich prav ☹ .drzim vam palce aby sa vam to poriesilo ved mate na koho minat peniazky.my po nasich skusenostiach robime tak ze nech sa stane cokolvek mame odlozene peniaze aby sme mali aspon na par mesiacov isty chlebik.mozem vediet sidlo a nazov firmy kde robi tvoj drahy?

andrejka10
10. máj 2009

Aha, tak to je naozaj super, keď je medzi Vami 11ročný rozdiel a vy všetko spolu tak bravúrne zvládate.. Skôr by Vám mali fandiť 😉 Monika posielam ti IP. 🙂

fiona8
autor
10. máj 2009

ahoj Andrejka...jasne,ze sa mozes pridat...to je fajn ked mozme popisat z niekym kto nas naozaj chape 😉
hmmm...to nie je normalne ked mu neplati.....u nas na firme kde robi priatel sa to zatial nestalo....a aj teraz ci je kriza alebo nie... a aka je to firma ak smiem vediet?? a na ake dlhe turnusy chodi?? nasi na 3 tyzdne...
jeej a ty si len o par tyzdnov viac tehotna ako ja 🙂 ako sa citis??

fiona8
autor
10. máj 2009

Monika aj my sme dnes boli na prechadzke v parku v Topolciankach, a tam sa aj budeme fotit 😉 to bude....budem hviezda 🙂 🙂 trosku to bude trapne ale hadam to budu pekne fotky 🙂 a jasne ze ich dam potom na net, aj ja rada pozeram fotky 🙂
inak aj my sme si uz povedali ze daco treba odkladat,lebo keby sa nieco stalo....tak neviem neviem.....nemame nic..... ☹ ale nedokazeme to.....teraz som ostala na PN takze prijem mame o 400 eur mensi...a dost to chyba....a uvery co mame treba stale splacat.....je toho strasne vela...hadam po svadbe si trosicku vdychneme....

monika0123
10. máj 2009

ahoj alica.preco by to malo byt trapne?nebudes hviezda ale hotova princeznicka a kralovna celeho dna 😉 a ivko bude doma 2 tyzdne?svadobnu cestu planujete?

andrejka10
10. máj 2009

Ahojte dievčatá, dnešná nedeľa ma tak zmorila, že som si musela pospať. 😉 Vstala som pred 6 hod., keď zvonil manžel. 🙂
Náš tatinko chodí von na 6 týždňové turnusy. Príde "domov" v štvrtok-piatok urobí servis na aute, naloží v Košiciach v noci príde ráno v sobotu a potom prespí celú sobotu. V pondelok odchádza. 😒 Niekedy mu ani veci nevyschnú. A s vašimi manželmi to je ako??
A ako sa cítim. ďakujem za opýtanie, ale už asi ako korytnačka 😀 Stále by som niečo jedla, hlavné sladké mňam, aj teraz by som si niečo dobré dala 😀. Ale vychutnávam si toto tehu.A ty fiona ako???

monika0123
10. máj 2009

ja som tiez spavala v tehotenstve kazde poobedie.stary v robote mala som klud,plne brusko,telo unavene z prechadzky.............tak vam v dobrom zavidim to tehulkovanie. 😉

moj aj fionin muz chodia na 3 tyzdne a jeden tyzden su doma.v piatok alebo sobotu dojdu domov a az po tyzdni v nedelu idu do roboty.doteraz mali nahodou rovnako rozvrhnute tyzdne takze naraz boli doma ale neviem ako to bude teraz.u nas sa o auta stara servisak takze drahy pride na firmu vyriadi kabinu,kluce da chlapikovi ktory obsluhuje umyvarku ktora je na firme a ak este daco treba tak ide do vedlajsej garazi kde ho opravia.u nas je nastastie tak ze diety vyplacaju na ruku pred odchodom domov.sice takto ho neoklamu ale ked treba pozicku je to do plusu ked chodia diety na ucet.vsetko ma svoje plus aj minus

tvoj chodi domov iba na vikend?

fiona8
autor
11. máj 2009

ja sa citim fajn, len ked idem po schodoch alebo z mesta z nakupom dychcim ako parny vlak 😀 to nie je bohvie co ked chodi takto malo domov 😒 a chudak este aj ten vikend cely zabity....hmmm a ja sa stazujem ze my sme malo spolu..... ☹ ivko pride uz teraz v sobotu, a bude doma cele 2 tyzdne, tyzden pred a tyzden po svadbe 🙂 😉 jupi jupi 😉 na svadobnu cestu.....hmmm...mali sme ist cez leto do ITL ale doktor mi to zatrhol, ze to uz budem v 7 mom mesiaci nech radsej nejdem aby sa nam nieco nestalo..... ☹ ze porod v zahranici by ma vysiel poriadne mastno....
a poistovne poistuju tehulky tusim len do 6-7 mesiaca, takze to by ma uz ani nepoistili a to by som sa uz duplom bala....
mozno po svadbe niekam vyrazime....ja by som tak na Liptov....do Tatier...ked len na 2-3dni....mne by sa to ratalo....no uvidime ako budu aj korunky.....
ivko to ma tak na firme,ze pride vyprace si veci z auta, umyje ho ked sa mu chce...( no on je cistotny zanechava poriadok ) aj vo vnutri auta....kluce da sefovi a ide domov......a na firme maju mechanikov ked nieco je mali by opravit...on im len povie...

andrejka10
11. máj 2009

Dobré ránko dievčatá. Šípková ruženka je už hore. 😀
To máte super, že celý týždeň sú doma. 😕 Aspoň si ich užijete. My máme problém vôbec navštíviť zubára..... Auto nesmie stáť. Ak áno, zoberú ti ho ..... Naozaj tatino príde domov len na víkend a to musí aj naložiť a zoservisovať. Už sa nám stalo, že prišiel v sobotu domov, hoci na Slovensku bol od štvrtka, ale vykladal a bla bla, no a samozrejme v nedeľu večer mal odísť. Postavil sa na zadné, že rád by bol aj so svojou rodinou a oni mu zobrali auto. 😵. Auto, ktoré bolo už naložené a vyservisované. Ale potom po 4dňoch volali, že majú pre neho nové auto. Ale nenaložené, nezoservisované .......
Ako ste sa vyspali a čo budete dnes robkať????

monika, nemusíš "závidieť" tehulkovanie, veď o chvíľku bude manžel doma tak, čo Vám bráni 😵 😵 😵

fiona ja by som sa asi tiež bála ísť na svadobnú cestu do zahraničia. Neboj sa, ešte si to vynahradíte. 😀 A niekde na Slovensko - pár dní, to je v pohode. Skúste si nájsť niečo pekné aj tu. My tohto roku by sme šli na letnú dovolenku kvoli deťom a tiež len na Slovensko. Možno Štúrovo. Ktovie?? 😉

andrejka10
11. máj 2009

Čaute babenky. Nedá mi nenapísať. Práve my volal manžel, neskutočne vytočený. Potreboval urobiť pauzu 45h podla AITra, či ako sa to volá, lebo už mal veľa odjazdené a z tej jeho "úžasnej" firmy mu už volali, že ako si to dovolil stáť v sobotu a nedeľu. To je už neskutočné. Nútia jazdiť šoférov, nad zákon. A pokuty samozrejme platíme my. Už sme tak raz platili 1500 eur v Španielsku. A výplata??? Tak tá nie je ešte ani dnes na účte. Podotýkam, za marec!!!!! No a potom jazdi v kľude. Predpokladám, že zase si to "vypije" keď príde domov. 😠 😠 😠 . Naozaj toto už treba riešiť. Nieje možné, aby niekto takto hrubo využíval krízu.

alionuska
11. máj 2009

Andrejka a vsetky ostatne baby.Ahojte a aj ja sa k vam pridam.Moj drahy isiel minuly pondelok na 5 tyzdnov do unie jazdit a poviem vam pravdu,ze tentokrat to aj ja znasam velmi zle...strasne mi chyba.Asi je to tym,ze cakam babo a hormony sa mi buria,ze som taka rozcitlivena,alebo co...tesila som sa,ze budeme spolu,ked budem cakat babo,lebo jedno dievcatko nam zomrelo pred dvomi rokmi a to som bola tehotna a bol pri nas doma...lenze peniazky je treba a tak musel ist...tu na Slovensku tazko zarobi..aj ked s vyplatami je to aj v tej Unii uz bieda,lebo kazdy sa vyhovara na tu krizu... 😖
Andrejka,mojho nutili jazdit na nejaky magnet...no a odmietol to,si predstav,ze by ho chytili policajti nikede vonku s tym a pokuta a zakaz cinnosti hned...to by som bola zvedava,ci by mu potom majitel daval vyplatu,keby mu za to vzali vodicak...a on by sa nemohol zamestnat ako sofer kamionu...strasne su vsetci mudri...Sofer zarobi na vsetkych,na lizing,na sefa,speditera a najmenej dostane..to je co?? 😝