Nájde sa niekto, kto má bábo s downovým syndrómom?

hug
8. jan 2007

Ahojte, mam babo s down syndr. a je mi z toho velmi smutno. Maleho zboznujem, ale zaroven to velmi boli. Hladam spriaznene duse, mamicky s malymi babatkami - nar. okt. nov. 06, moj maly mam 11t, aby sme si mohli vymenit pocity, informacie. Tesim sa na pozitivne ohlasy kohokolvek. 😔

wladka
8. jan 2007

moja, ja ti nemozem povedat moje pocity..

je mi jasne, ze ti musi byt smutno, ale pracovala som s takymi detickami, hravala som sa s nimi, ked som bola mala,aj starsia, su to krasne deti, a stastne..

prve mesiace to bude tazke, ale myslim, ze to potom zvladnete..kukni na fotoalbum jednej, ma tiez dievcatko s downom, krasne.. amia sa tusim vola - to je nick mamicky..

drzim palceky..a nebud smutna, dietatko to vyciti..

4a
8. jan 2007

ahoj, já teda mimi s downem nemám, ale možná si přečti odkazy co ti nechám. Nebudeš to mít asi jednoduchý a tady maminka jednak povídá, co to pro ni znamenalo a co všechno se dá s mimi dělat. Její dcera ač s downem, to dotáhla tak daleko, že je zdatnou literátkou. http://www.rozhlas.cz/izurnal/publhostrz/_zprav...
http://www.trisomie21.cz/sitemap.html
Myslím, že ostych není na místě, můžete prožít krásný život.

palma
8. jan 2007

to bábätko sa vola Dorotka(čo spomínala wladka)
Držím palčeky tebe aj synčekovi.

isacek
8. jan 2007

hug,také máme v rodině tetu s down.syndromem.Moc Ti držíme palečky a nebuď smutná.Věřím,že to bolý,ale ten maličký za to nemůže a určitě Ti to vynahradí!!Buď silná a zvládneš to,ať je jaký je tak stejně je to součást Tebe!!DRŽIME PALEČKY A PŘEJEME HODN2 ŠTĚSTIČKA!!!!!!!

zuzanat
8. jan 2007

mam velmi dovrych znamych, ktorym sa narodilo 4 dieta, dievcatko s downovym syndromom, tiez nic netusili. Mama s nou stale cvicila, venovala sa je cela rodina. Dnes ma Janka 5 rokov, chodi do skolky so zdravymi detmi, a robi medzi nimi velke pokroky. Je to velmi sikovne dievcatko! Nevzdavaj to, kazde dieta si zasluzi sancu zit. Je vela zien, ktore sa nikdy matkami nestali, a ty aj napriek tomu, mas tuto sancu. Prajem vam obom vela sil, aby si raz na svoje dieta bola pysna!

bubatko
8. jan 2007

mila hug, po precitani Tvojej vety "maleho zboznujem, ale zaroven to velmi boli" sa mi ruky trasu este teraz 😔 velmi krasne napisane, myslim, ze malinky ma tu spravnu maminku, velmi vam drzim palceky a dalej uz nemozem pisat, lebo mi idu slzy, naozaj...

ramzesa
8. jan 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ta adresa, co som vlozila je na temu, kt. zalozila Dorotkina mamina. Skus nakuknut... a drzime palceky

janinah
8. jan 2007

milá hug, sú aj horšie postihnutia, deti,čo nechodia, nemyslia, len vegetujú, môžete prežiť krásny život, len sa mu budeš trocha viac venovať a budeš trpezlivá, sú združenia rodičov s takými detičkami, tak sa môžeš na nich nakontaktovať, môžu pomôcť radami a skúsenosťami.A na ľudí, čo budú na vás "čumieť" sa len usmej, takí sú obyčajní chudáci, len o tom nevedia. A daj ho do školky k zdravým deťom, dá sa to a malému to pomôže, aj keď tam bude len pár hodín v týždni.Veľa šťastia.

hug
autor
8. jan 2007

vdaka vsetkym za mile reakcie a za info - hned som si tie stranky pridala do zoznamu. ked sa osmelim, vytvorim malemu aj album na konikovi. nikdy predtym som nepisala takto na internet, ale uz to neviem vydrzat. je to taka zmes pocitov, hrdost, radost, strasna lutost a smutok zaroven. nastastie malemu nic take hrozne nie je, myslim akoze zdravotny problem, aj ked nam hrozila operacia srdiecka, ale sa mu to same zlepsuje. a zacal cvicit vojtovku na toricollis - drzi si hlavicku do lava, ale on je bojovnik, tak neviem, lebo pri tom cviceni sa mi otaca ako rucicky na hodinkach a mam problem udrzat ho. 😕

amia
8. jan 2007

ahoj hug 😵 my mame Dorotku s DS 😵 je to krasne,dobrucke,pritulne, usmievave dievcatko. Vobec sa neboj, tie pocity pominu ani sa nenazdas. Nam trvali snad 3dni 😵 islo to rychlo prec, mozno, ze aj preto lebo ma vela pridruzenych komplikacii ☹ a viacej sme mysleli na jej zdravicko, neviem... Neviem, ci uz mas kontakt na Dr. Sustrovu, je to imunologicka, ma dospeleho chlapca s DS a takymto detickam sa venuje a vela pomoze 🙂 ak kontakt nemas tak ti ho dam. Neboj 😵 😵 😵 citit, ze malunkeho milujes a s laskou ide vsetko lahsie.Ako sa maly chrobacik vola?

kacabacka
9. jan 2007

hug+amia: ahojky, ráda bych se vás obou zeptala, jestli jste to věděli, že čekáte miminko s Downovým syndromem nebo jestli na to doktoři vůbec nepřišli.

andrea73
9. jan 2007

Hug a Amia, máte můj velký obdiv. Měla jsem taky riziko DS 1:250 vzhledem k věku, naštěstí se to nepotvrdilo. Nevím, jak bych se zachovala....je to velká zodpovědnost a spousta starostí, i když i s "normálními" dětmi je spousta práce...nádherné práce 😵 . Přeji Vám hodně štěstíčka a ať Vám vaši miláčkové dělají jen samou radost.

amia
9. jan 2007

kacabacka ahoj, nevedela som o tom a neboli ani najmensie naznaky 😉
Andrea dakujeme moooc 😵

danona
9. jan 2007

hug - tebe aj synčekovi držím palčeky a želám veeela šťastíčka, malinký je určite zlatučký... neboj sa, ked sa na teba bude usmievať, zistíš, že je naaajkrajšie bábenko na svete... 🙂

kacabacka
9. jan 2007

amia: jakto? myslela jsem, že se v začátku těhu dělají testy právě na to, jestli mimi nemá downův syndrom.... nebo se to dělá až u starších maminek?

amia
9. jan 2007

ano robia ale vysli negativne ako u vela mamiciek s post.babetkami. Stava sa to a dokonca som pocas tehu lezala v troch nemocniciach v BA a mala som vela ultrazvukov a od roznych lekarov a ani jeden si nic nevsimol.

hug
autor
9. jan 2007

andrea dakujeme, danona si velmi mila, maly je zlaty, aspon pre mna, vyzera ako maly vrabcek a je velmi mile babo. my sme do poslednej chvile verili, ze maly je zdravy, aj ked afp vysli zle, ale to v mojom veku (40) tak vychadza a amnio som nechcela, lebo som nechcela ohrozit babo, bola som prvykrat v zivote tehotna a prirodzene (predtym sme skusali asistovanu). tak strasne som chcela maleho. no a ked mi ho ukazali, nieco trosku sa mi nezdalo ale hned som to odsunula a tesila som sa. no a pomaly mi to akoze povedali, ze maju podozrenie. maly ma ds vo vsetkych bunkach na rozdiel od dcerky amie. bol to hrozny sok, ale aj napriek vsetkemu som strasne rada, ze ho mame aj ked som zaroven aj strasne smutna, ze TO maly ma.

zuzula
9. jan 2007

Hug, drzkaj sa, si silna mamina a urcite to s malickym zvladnete, aj ty aj Amia mate moj velky obdiv a naozaj naozaj verim ze vase deticky budu stastne a takisto budu aj vam robit velku radost. Tvoj je este malicky ale urcite sa coskoro bude usmievat, blabotat a robit tie ostatne krasne gesta ktorymi ti da najavo ako velmi ta lubi. 🙂

amia
9. jan 2007

zuzulka 😵

bibinka
9. jan 2007

hug- keď som včera čítala tvoje príspevky, plakala som. Je to ale osud a každý, ale myslím si, že ozaj každý ho príjme. Skôr či neskôr. Všetky detičky sú nádherné a aj tvoj je!!! A je to nádherný dar od Boha, keď nevyšlo "umelé", tak vyšlo prirodzené. Veď tak veľmi ste ho chceli. Prajem ti aby si to všetko zvládla, si statočná mamina.

hug
autor
9. jan 2007

bibinka, zuzula 🙂 vdaka, dakujem vsetkym za podporu, za web adresy, 4a ten rozhovor v cz radiu bol naozaj zaujimavy 🙂 nemate niekto nahodou skusenosti s inou metodou cvicenia ako s vojtovou? a s rovnakym, ci este lepsim vysledkom? maly musi cvicit aby sa mu posilnili brusne a chrbtove svaly, tiez drzi hlavku vlavo, ale vojtovka sa mu nepaci, je schopny pasivne preckat dobu pocas ktorej ho stimulujem tlakom (vtedy by mal dvihat nohy a tak), ja som z toho hotova, nesedi mi to, a ked spusti plac, tak uz mi vela nechyba, aby som sa k nemu pridala. 😨 cvicili ste niekto bobatha?

lucka13
9. jan 2007

Ahojky, držím moc palečky, ať to všechno zvládneš. Buď silná, miminko tě potřebuje. Jen to nej...

sarahxa
9. jan 2007

Hug a Amia: poradit vám nemůžu, s DS nemám žádné zkušenosti, ale moc vás obdivuju a vám i vašim krásným prckům držím palce 🙂

dahlia23
9. jan 2007

Ahojte babulky,
manželov bratranec má synčeka - Samka- s Downovým syndrómom. Teraz má tri a pol roka a je to veľmi milé dieťa. Oni až do pôrodu nevedeli, že malý bude mať DS, AFP bolo v poriadku, matka mladá... A stalo sa.
Majú ešte dievčatko, tá je staršia, má 5 rokov a je v poriadku.
Babka tvrdí, že ľúbi všetky svoje vnúčatá (má ešte 2 chalanov) rovnako, ale že to, ako ľúbi Samko, že tak neľúbi ani jedno z tých detí.
A ešte sa hovorí, že Pán Boh dáva takéto deti za odmenu.
Asi na tom niečo bude.
Inak, veľa trpezlivosti, aby Vám Vaše detičky robili iba radosť.

majkeela
9. jan 2007

amia a hug - máte muj nejhlubší, nejhlubší obdiv a přeji vám jen a jen to dobré. Dívala jsem se na fotky Dorotky a je skutečně velmi hezká a roztomilá holčička... Věřím, že i Samko je stejně roztomilý.

hug
autor
10. jan 2007

Dahlia, dakujeme za naozaj krasne slova 🙂 Tvoja babicka musi byt velmi srdecna a lubiaca zena. Samko ma stastie na taku rodinu. Lucka, Sarah, Majkeela, vdaka 🙂 Co ma drzi, je maleho usmev, ked roztvori pusinku a smeje sa, sice este bez zvuku, ale je krasne zlaty.

mimonenka1
10. jan 2007

amia, keď som prvýkrát prišla na túto stránku a pozerala si fotoalbumy, našla som fotku Dorotky. Bola úžasná, album som ukazovala manželovi, tak pozitívne dieťa som ešte nevidela, pravdu povediac, bol to šok, keď som si prečítala úvodné riadky.

dashak
13. jan 2007

Ahoj Hug, strašně ti držím palečky, aby jste to zvládli. Nebude to jednoduché, ale malý ti všechnu tvoji péči a lásku určitě oplatí. Je mi jasné, že ti musí být z toho smutno. My jsme museli na testy z plodové vody, protože screening ukázal vysoké riziko downa. Když jsem dostala dopis z genetiky s pozvánkou na odběr, celé tři dny jsem probrečela. Přemýšlela jsem, co budu dělat, když testy dopadnou špatně. Každý chce zdravé dítě, ale já jsem si nedokázala představit, že to miminko, na které se tak těším, bych musela dát pryč. Asi bych si ho stejně nechala, protože by mi jinak muselo puknout srdíčko. 3 týdny jsme se trápili a čekali na výsledky. Testy nakonec dopadly dobře, ale o malou jsme málem přišli. Měla jsem preeklampsii, těhotenství se muselo ukončit bez ohledu na stadium. Rodila jsem císařem v sedmém měsíci a malá měla opravdu namále. Vážila jen 1180g. Dnes je jí 9 měsíců a já jsem strašně ráda, že ji mám.
Moc moc na vás myslíme a držíme palečky.