• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nájde sa tu niekto, kto tiež stratil sluch?

11. októbra 2016 
autor
@jenn o twn zťp požiadja čím skôr aj o dôchodok, trošku ti to aspon finančne pomôže aj ked baterky su drahe ja kupujem vždy 10 baleni po 6 a vydržia mi aj 3 mesiace.
16. dec 2011 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise o ztp som si požiadal či mi schvalia uvidim ... rozmýšlala som aj o invalidnom len netušim ake hodnoty tam musia byt či vlastne mam narok ....či sa mi len nevysmeju ... no neviem
16. dec 2011 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jenn požiadaj o dôchodok, stratu máš dosť veľku podla mňa (ako píšeš) ja som si myslela že tiež to nebudem mať ale posudková mi povedala že mám držím ti palce:slight_smile:
16. dec 2011 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise dakujem ti je mi luto čo preživaš viem čo to je a neprajem to nikomu čo by som ja dala zato kiež by som sa jedno rano zobudila a všetko by bolo ako kedysi .... dufam že mi to ztp teda schvalia a po novom roku si pojdem podat aj na ten dochodok aj ked neviem čo mi tam vypočitaju :unamused: kedže som nepracovala iba brigadne nato som bola na rizikovom na materskej prešla do druhej teraz na predlženej :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... ale tak aj aspon niečo je lepšie ako nič :confounded:
16. dec 2011 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenn ahoj, chci tě jen povzbudit. mám neslyšící maminku, o sluch přišla postupně, když jí bylo asi jedenáct, zjistili to. posutpně se s tím vyrovnala, dostala naslouchátko a naučila se s tím žít. pro tebe je to čerstvé. sice to napíšu blbě, ale "zvykneš si". máma mi vyprávěla, co prožívala, ale jak šel čas, ta důležitost toho hendikepu se trochu otupila. narodila jsem se, věnovala se rodině, pracovala v tiskárně, bavilo jí to, dneska kdo neví, že je neslyšící, ani si toho nevšimne. naučila se hodně odezírat, takže v kombinaci s naslouchátkem zvládá skoro všechno sama. chce to trochu odvahy a všude, kde by ti to mohlo znepříjemnit život, prostě říct: špatně slyším, můžete mluvit zřetelně a směrem ke mně? tohle mámě dlouho nešlo, ale naučila jsem jí to, není to ostuda, je to jen nedostatek, nic víc. chodila jsem s ní všechno vyřizovat, protože se bála, že na úřadě, u lékaře, něco poplete, protože nebude rozumět. ale zvládla to, dneska je soběstačná. telefonování je problém, ale už u mí i to. musí si dát ucho :wink: trochu na míň, pak to nepíská a slyší. my spolu telefonujeme, i skypujeme. Už učím i malého, aby když na ní mluví, byl čelem a viděl na ní, mluvil pomalu a jasně. Nestyd se za to, opravdu, nemůžeš za to a neubírá ti to na kvalitě :wink: . Moc držím palce, abys to zvládla a okolí tě bralo tak jak to je....jen špatně slyšíš :wink: . Chce to jen čas. Zvládneš to.
17. dec 2011 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 ahoj dakujem napisala si to pekne....ja si všetko uvedomuje a snažim si to nepripušťať ..fungujem normalne malokto vie že mam problem.... ono to pre mna nie je až tak čerstve je to už 9 rokov :wink: ... mám obavy čo sa týka roboty... nemožem v hlučnom prostredi ani zafajčenom a tiež sa obavam prace s ludnmi napriklad daka predavačka alebo niečo podobne že im nebudem rozumiet ... napriek strojčeku stava sa mi aj to .... ono ja by osm bola neskutočne šťastná keby sa to všetko zastavi a ostane mi to aspon na tej urovni ako to je teraz aby sa mi to nezhoršovalo ... a je to smutne ale nie len deti su vysmešne ale aj dospelych sa toho človek dočka... a milujem ked tak niekto povie ked nerozumiem čo povie a spytam sa aj 4krat že čo povedal a už taky vytočený čo si hlucha alebo sprosta :unamused: ... viem že to myslia ako taky žart ale mna sa taketo veci fakt velmi dotknu .. ide o ludi ktorí o tom nevedia ...
17. dec 2011 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenn oni by takoví nebyli,kdyby věděli, to je hodně pravděpodobné.....právě si myslím, a u mámy se mi to osvědčilo,že je lepší předem jít s kůží na trh a prostě sebvědomě dát najevo - špatně slyším, berte na to prosím ohled. dá se tím předejít spoustě trapasů, nedorozuměním a nakonec i problémům...mamče to připadalo nejdřív nepříjemný, styděla se, ale zjistila, jak je to pak všechno jednodušší. zrovna jsme byli ten na notářství, paní koncipientka úplně super - když jsme jí poprosili, sedla si na jiné místo, aby na ní máma viděla a mluvila zřetelně a pomalu. přesto že to byly dost složité právní řeči :wink: , ani jednou jsem nemusela překládat :wink: . takže - hlavu vzhůru, nejsi méněcenná, jen blbě slyšíš:slight_smile:.
17. dec 2011 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, ja mám tiež problém, že mi pred týždňom praskol ušný bubienok a od vtedy nepočujem na ľavé ucho, ešte nechcem chaosiť ale veľmi sa bojím, že budem hluchá, navyše čakám bábo, čo ke´d ho nebudem počuť??
Stále mi v tom uchu hučí a piští, hlasnejšie zvuky mi nerobia dobre, mám ATB a čaká ma kontrola, myslíte, že ten prasknutý bubienok má, bude mať vplyv na blížiaci sa pôrod?
3. mar 2014 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nefertiti7 ahoj az teraz som po dlhej dobe nazrela do tejto temy a nasla som tvoj prispevok ako si na tom dnes polepsilo sa ti to? a este prosim ta bubienok ti ako mohol prasknut? :o
19. jún 2014 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenn ako mi praskol bubienok, bohužiaľ deje sa to často po neliečených zápaloch, ktoré som ako dieťa mávala, hoci boli liečené, teraz som bola v 7 mesiaci tehotenstva a bola som na ATB, potom mi to prešlo a keď som po týždni sedela u susedky na káve, tak ma náhle začalo bolieť ucho, ta bolesť sa stupňovala až sa to nedalo vydržať, za 4 hodiny som myslela že umrem, volala som si sanitku, lebo som naozaj nevedela čo to je za bolesť a neprišli, vraj to nie je život ohrozujúci stav, mám ísť k ušnému......o 22.hod som išla na pohotovosť a vtedy sa to aj stalo, niečo mi tam v ucho puklo a začala mi tiecť krv a nejaká tekutina, nič som nepočula, len hvízdanie a pískanie, zalahnutie, bolo to hnusné.....na pohotovosti skonštatovali, že už je dobre, lebo mi to prasklo, bol tam hnis a zápal a tým tlakom sa to prasklo, ak by mi to neprasklo samé, praskli by mi bubienok oni, vraj sa to celkom rýchlo hojí...chodila som mesiac na ušné do nemocnice, brala ATB lieky, kvapky a stále som nepočula na audiometrii mi namerali 50%poškodenie sluchu...a od toho sa odvíjal aj môj pôrod cisárskym...po pôrode sa však stav upokojil a ja znovu počujem, zostala mi tam vraj len malá jazva a teda je všetko v poriadku,, ale dúfam, že to už nezažijem, počuť počujem s miernym šumom...
20. jún 2014 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam tiez taky problem, pomaly mi odchadza sluch, aj som mala aparat ale nieco sa v nom pokazilo a na opravu nemam :( takze co ja by som dala za nacuvatko.
Prosim kde sa da kupit take nacuvatko, kvalitne, toto co mi vyrobili, bolo onicom, stale sa to kazilo, sustalo :( prosim poradte.dakujem
5. dec 2014 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som otec.s bábatkami mám len dobré,bol som pri pôrode oboch mojich anjelikov.Moje deti sú zdravé,nemajú problém.Ale ja,ja nepočujem od puberty.Dá sa so mnou rozprávať,ale len málo.
31. dec 2014 o 01:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise @jenn Ahojte baby, téme je síce "stará" ale predsa skúsim. Ja som stratila sluch na jednej strane (ľavé uško je na 98% hluché) Neviete mi poradiť, či je možné požiadať o zťp preukaz aj na základe toho? Pokiaľ niekto na mňa rozpráva spredu alebo z prava tak je to ok ak niekto z ľava nepočujem nič :( a je mi dosť mizerne, lebo si ľudia myslia, že ich ignorujem a pritom ich len nepočujem. Strojček som mala, ale už nebol dostačujúci a tým, že tam je 98% poškodenie tak mi vraj už aj tak nepomôže.
11. okt 2016 o 15:28  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@katka2602 ano ztp na urade prace ziadaj urcite plus mozes ajinvalidnydovhodok
11. okt 2016 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise invalídny nie pri strate len na jednej strane tam invalidný neprejde, no ten ani nechcem :slight_smile: skôr som chcela ztp preukaz.
11. okt 2016 o 16:49  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok