Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

renatedj
3. feb 2013

@norwayka ahoj, chcem sa spytat, aky je Kristiansand? oplati sa tam nakuknut? asi budeme tento rok zas troska cestovat po Norsku, samozrejme len tolko, kolko nam Davidko dovoli, ale sli by sme kuknut na juh, tam sme este neboli.... mozno by sme sa mohli potom s vami stretnut a dat si kavu

janka31
3. feb 2013

@janano dakujem za odpoved, lebo prvy sek mi prisiel za 3mesiace a teraz nic nechodilo, ale prave na druhy den mi prisiel na dalsi mesiac.....

humba
3. feb 2013

@renatedj ahoj hej uz sme to zistovali dokonca to bolo ndavno v dakom casopise ale dakujem za odpoved 🙂

norwayka
3. feb 2013

@renatedj Kristiansand? Ani nie, hehehe, Lillesand Rulezzzzzzzzzzzzz

Ale tak mas dyrepark.no, tam musite ist. A celkovo cele Norsko chodi ku nam na juh cez leto. Ale to vies, tu sa nebeha po kulturnych pamiatkach a podobne. Ide sa za teplom a nic nerobim. Lezanim na trave, a vegetom. Tak mi hlavne do dyreparku chodime a potom mame super zahradu a okolie domu, ze vzdy je kam ist. Ked len do skolok sa chodime hrat, na ich ihriska, tu je to v pohode. A do lesa na hon baby jagy. dyrepark mas zvieratka a zabavny park a potom ma dalsiu cast a to je vodny svet, taka tatralandia 😀 Takze tam mas co robit aj 2-3 dni.

Dalej tusim v Lyngdal mas tiez vodny svet a potom su tu rozne indoor, ale tak to v lete je zbytocne. Kludne mozte prist aj na par dni ku nam. Vzdy najdeme miesto, ale vies podmienky. Kto pride ku mne musi varit 😀

lupitka1
3. feb 2013

Ahojte maminky,

s manzelom zvazujeme ist zit do zahranicia a prisla nam aj dobra alternativa Norsko-Oslo ako sa vam tam byva s detickami (mame 9 mesacne babo).Ako je to s dr.,skolkami je tam slovensky Dr.alebo skolky???Ako je to s cenami najmu???Akekolvek informacie ocenim dakujem 🙂

humba
3. feb 2013

@norwayka my sa tam zberame na ten koniec uz dlhsie, lebo tam mame muzovych kamaratov ktori uz maju tiez rodinku, tak sa tam snad uz konecne vyberieme dakedy 🙂

norwayka
3. feb 2013

@humba hehe, ved hovorim, ze vsetci chodia ku nam na juh 😀 ste vitani 😀

norwayka
3. feb 2013

Zienky, poradte mi. Chcem uvarit kapustnicu a nemam ani hriby, ani klobasu. Hriby sa daju kupit cerstve a at ich ususit, ale co s tou klobasou? Je tu nieco, cim to mozem nahradit? Nieco, co mozem kupit v obchode?

renatedj
4. feb 2013

@lupitka1 ahoj, my zijeme v Osle 3 roky.... narodil sa nam tu syncek a teraz ma 10 mesicov..... my mame trocha vyhodu v najomnom, preto sme si vyberali vzdy miesto, kde je menej ciernych t.j. na zapade a tie drahsie stvrte.... predtym sme mali 2+1 b yt platili sme tusim 8000 + elektriku (voda byva vzdy v najomnom a plyn nemaju) .... teraz mame 3+1 a platime 11000+ elektriku .... skolku budeme este len teraz vybavovat, su tu statne aj sukromne, o kazdej je co to napisane na strankach komuny, po ktoru spada.... prihlaska sa odovzdava do 1.3. a nastup je od 1.8. ale da sa aj pocas roka, len to nemas umiestnenie az take iste.... detski lekari tu nie su, lekara si vybavis pre seba a k nemu potom patria aj tvoje deti.... o slovenskom neviem, ale myslim, ze asi 15 km od Osla v Skedsmo je tusim cech, ale to sa spytaj skor zuzanka7117 ta k nemu chodila .... dalej je tu niekde polsky gynekolog, ale to tiez nemam skusenost
co sa tyka prace, podpory a socialnych veci, to hladaj na nav.no a pokial chces napr. tie skolky v osle, tak oslo.kommune.no obe stranky sa daju prepnut do anglictiny

zdeni1302
4. feb 2013

@humba kupila som si ten avent paric robis v tom aj kuracie prsia?normalne len take surove tam supnes?

lupitka1
4. feb 2013

@renatedj dakujem pekne si velmi mila 🙂 My uz s mm mame skusenosti so zahranicim kedze sme 5 rokov zili v Dubline a pozeram,ze system je tam skoro podobny 😉 😉 😉 A ako pozeram aj tam sami poliak 😉 😉 Anglictinu mame na dobrej urovni tak snad sa dohovrime 🙂

renatedj
4. feb 2013

@lupitka1 no tu je viac pakistancov ako poliakov..... poliaci su vo velkych frmach, v masokombinatoch a rybacich firmach .... ked pridete, tak sa ozvi, mame rovnako stare deturence, bolo by fajn sa obcas stretnut

humba
4. feb 2013

@zdeni1302 ahoj najprv som robila kuracie tak ako bolo v tej knihe ze som naparila, potom zliala vodu a rozmixovala a sala som si to do formy kocky kde sa robi lad a potom som uz rozmrazovala. teraz uz ked papa viacej tak supnem vsetko naraz, zeleninu masko a 20 minut. potom uz len dodam maslo alebo trocha smotany a mnamka je na svete 🙂
@norwayka tak to ti moc neporadim s hubami ale klobasu urcite neskusaj ziadnu tunajsiu, my sme si tak jeden rok sprzdnili celu kapustu. Urob si len tak na smotane daj zemiaky. My davame do nasej julesinke tu loptu celu necham v tom povarit a potom nakrajam na kocky.

zdeni1302
4. feb 2013

@humba diky vyskusam 🙂

humba
4. feb 2013

U nas teda perinbaba salie, vcera sme sa vratili z lyzovacky bolo nam malu snehu a teraz uffff pada a pada....bude dobra sankovacka 🙂

mirasierra26
4. feb 2013

@lenka3007 Je to zadarmo to cellprøve ? O tom pises ci ? Lebo ja som za to normalne platila.

mirasierra26
4. feb 2013

@norwayka Je to zadarmo, cellprøve ? Len sa pytam, lebo ja som za to normalne platila.

mirasierra26
4. feb 2013

@renatedj To by aj mna zaujimalo, ze ako to je ked si doma, nerobis nikde, mas dieta do 2 rokov ... zistila si nieco ako to je s tou dobou do dochodku ? ja si myslim ze sa to nebude pocitat do dochodku. Ale ako to je s odvodmi a platenim u doktora, tak to netusim ..

lenka3007
4. feb 2013

@mirasierra26 fuu, ja uz neviem, som to vyhodila ked baby pisali, ze to nie je normalna rocna prehliadka ako u nas...

norwayka
4. feb 2013

@mirasierra26 mne to robil, ked som ola teotna. Takze ja som neplatila. Ale ono casto tieto veci su zadarmo, ale platis za material a podobne. Ja som teraz napriklad platila za glokozovy test. Ae test aj vsetko bolo zadarmo, ale cukor som musela zaplatit 😀 takze, ak ste platili, tak to nie je uplne zadarmo...

martuska77
4. feb 2013

ahojte baby co sa vám tu narodili deti, chcela by som sa opýtat na jednú vec. Dnes sme sa boli opýtat na NAVe ako to je s príspevkom pri narodení, či mám nárok a tak, a tá dáma nám hned povedala že sa mám registrovat na NAV a potom mi poslu pozvánku na konzultáciu alebo nieco také. Kamoska o tom nic nevedela, tak ze sa opýtam tu. Díky moc...

renatedj
4. feb 2013

@martuska77 kontaktuj mkoblizek ona poziadala o prispevok

mirasierra26
4. feb 2013

@norwayka Mne povedali ze cellprøve sa nerobi ked si tehotna, to mi povedala moja doktorka ked som sa jej na to pytala. Tak som si to dala spravit az neskor po porode a to som platila tusim ako za beznu navstevu fastlege, tusim 180 nok.

janano
4. feb 2013

@renatedj ked si na neplatenom, odvody za teba plati stat, ty neodvadzas nic, ale nic sa ti nerata do dochodku. U lekara platis stale beznu taxu 😉

@norwayka chorizooooooo 😀 skus, my sme dali a bola fajn, taka na spanielsky sposob, ale fajna. Len nekup to hot! lebo si spalite krky, ako my prvykrat 😀

janano
4. feb 2013

@lupitka1 este k tomu najmu by som dodala, ze takmer vsade pytaju 3mesacny depozit, takze treba ratat 4 najmy dopredu. Naozaj malo kto nechce depozit. Teraz je velmi draho v Osle, prenajimatelia si vyberaju najomcov, chodi sa na obhliadku a tam si ta okuknu a potom daju vediet. Alebo nedaju 😉

humba
4. feb 2013

@mirasierra26 mne brali tu vzorku pri kontrole po sestonedeli a ta prehliadke je este zadarmo takze som neplatila.

renatedj
4. feb 2013

@mirasierra26 to mate na mysli odber z krcka? mne povedala, ze sa to moze robit najskor 3 mesiace po porode

norwayka
4. feb 2013

@mirasierra26 mne to robil pri prvom synovi s to uz om bola aj 4 mesiace tehotna. Ono zrejme myslia, ze to laboratorne vysetrenie tych vzoriek je zadarmo, ale lekara si clovek musi zaplatit. No, neviem, co som sa docitala na nete, tak ze vobec to nie je nebezpecne v tehotenstve, ale mozes mat skreslene vysledky- zvysene... Ja som mala vsetko ok.

norwayka
4. feb 2013

@janano kujem, prave mi to poradila aj jedna kocka, co je v irsku. Skusim najst chorizo... Kujem.

@humba inak ta sunka tiez nie je zly napad, mna vobec nenapadlo, ze ved ta je udena. Pane boze, ja som tak kucharka, ze az...

norwayka
4. feb 2013

@lija15 milacik, ty zijes? C je s tebou? Ako sa mate? Vsetko ok?