Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
23. mar 2013

@borci aj my, aj my 😀 zajtra sa budu vytesovat spolu 😀

zdeni1302
27. mar 2013

@renatedj ahoj my sme boli chori dost za poslednu dobu aj sme sa nabehali po lekaroch a pohotovosti akurat je to nejakych 5 dni co je maly zdravy... jeho to drzalo dva tyzdne, ja by som pre istotu s malym isla k lekarovi, to si s nim vobec nebola ked mal take vysoke horucky? aspon by mu pozreli uska a hrdielko ci nema zapal, ja som aj krv dala zobrat ci nema bakterie, to si mozes poziadat... antibiotika sme nebrali ale mali podozrenie na rs virus co je dost rozsirene v severskych krajinach, take male deticky co su len niekolko mesacne maju pri nom problem s dychanim a koncia v nemocnici my sme sa tomu uspesne vyhli, ale to sa prejavuje len miernymi teplotami asi nie takymito vysokymi na pohotovosti dostal akurat adrenalin a potom ventolin.. neviem ja by som ho pre istotu dala pozriet ale choroba konci vacsinou soplikmi tak to bolo aj u nas vkuse som behala s odsavackou a saltvann

zdeni1302
27. mar 2013

@renatedj inak dufam ze vam to uz odvtedy preslo prajem skore uzdravenie 😉

tiviot
28. mar 2013

@janano ahoj jani ,nejde mi otvorit tie raporty-skoda ☹
inak ja som chvilu robila v skolke a viem ze to nie je lahke dodrzat vsetko v 100 % poriadku ☹ ,,,

janulllka16
28. mar 2013

Ahojte dievcata. nahodou som tu nasla tuto temu a chcela by som Vas poprosit o radu. Neviete mi prosim poradit nejake cenovo dostupne ubytovanie v Osle? Chystame sa tam so sestrami na nejake 3 dni v juni a kazda rada bude pre mna velmi cenna. dakujem velmi pekne

renatedj
28. mar 2013

@zdeni1302 no zaziadala som si termin u doktorky, aj mi zavolali a dohodli sme sa, ze ak sa to do druheho dna nezlepsi, tak mam zavolat a urcia mi termin, ale ono sa to zlepsilo.... mal soplik a obcas trocha kaslal, ale to bolo skor z toho sucheho vzduchu, ktory musel vdychovat ustami, kedze mal nostek zapchaty..... ta teplota mu trvala nejakych 26hodin, potom uz nic

zdeni1302
28. mar 2013

@renatedj my mame kvoli suchemu vzduchu zvlchcovac ale tak nam povedali ze to je kusok astmaticke tak som hned kupila zvlchcovac

renatedj
28. mar 2013

@zdeni1302 tiez mame zvlhcovac, ale v noci mu ho nepustam, lebo sa ho boji a rusi ho to

janano
28. mar 2013

@tiviot danka, mne to funguje, alebo si daj do googla barnehagegranskingen, vyskoci ti to tam

humba
2. apr 2013

Ahojte, tak ja som dnes prvy den v praci a rozpravala som sa na personalnom ohladom dovolenky no mam v tom chaos. Najde sa tu daka zienka co mi poradi z vlastnej skusenosti? Taka co pracovala a po materskej sa vratila na svoje miesto. Ako to bolo potom s dovolenkou? Mne tu tvrdi ze mam narok na 25 dni ale firma mi ich nebude platit. Lenze by mi ich mal platit NAV ale tam mi povedali ze sa mam spytat v praci. takze som s toho zblbnuta. Viete ako to funguje? dik

tiviot
6. apr 2013

kocky malt extrakt - to je melasa?? vraj to obsahuje zelezo .... 😕

lija15
7. apr 2013

@tiviot nie to je vytazok z jacmenneho sladu a obsahuje B-vitamin 😉
melasa je toto
http://www.kinsarvik.no/products/32415-meridian...
v tomto nettbutikku ju kupis 😉

janano
7. apr 2013

@tiviot Danka, melasu kupis v kazdych potravinach 😉 teda v Meny a Ultre urcite.

humba
8. apr 2013

AHojte davam recept na pribinacik, namiesto tvarohu moze byt kesam alebo dajte vediet c sim vam to chutilo
http://www.receptiky.sk/domaci-pribinacik/

lija15
8. apr 2013

@humba parada 😀 zajtra hned vyskusam 😉 mnam

lija15
10. apr 2013

@humba ja som pouzila cottage cheese najlepsie to chutilo ked to trosku postalo 😉 ani hrudky nevadili 😉 zajtra vyskusam s kesamom 😉 ale dam menej slahacky 😉

lenka3007
10. apr 2013

Ahojte baby, mam otazku,mozno blbu, ale ako obliekate deti pod regnsett, mame taky z vnutra len takym fleecom tenkym potiahnuty, predtym mal hrubsi, len mi z neho vyrastol. Myslite ze mu staci dat len fleecovu mikinu pod to, alebo aj bundu a na to ten "prsiplast" ? u nas je tak okolo 7-8 stupnov...

humba
11. apr 2013

@lija15 podla mna ked das ten kesam tak uz nemusis vanilkovy cukor
@lenka3007 takt toto sme este neriesili este na to pride.....

lenka3007
11. apr 2013

@humba uz som to prekumala, nabalila som mu do skoly este jednu hrubu mikinu a nakazala, ze ked mu bude zima, nech si da este aj tu, sak uz je dost velky, hadam to zvladne... 😉

zdeni1302
11. apr 2013

ahojte z chcem malemu spravit domace kase havre, hirse, atd. co na to kupujete a ako to pripravujete, ak s tym mate niekto skusenosti?

martinano
11. apr 2013

@lenka3007 tak v ksolke dvaaju deckam flisove gate a bundu pod to, nas ma len taky bez flisu vo vnutri a bohato staci, pod tym ma tielko tricko a pancusky, on je to igelit ked obehuju je im teplo

humba
12. apr 2013

@zdeni1302 teraz neviem ci to nepomotam a napisem spravne ale v tych zdravych obchodoch kupis hirse flak a to len vo vode uvar a pridaj ku tomu ovocie.Mala ked mala pol roka tak sme dostal taku knihu na helsestasjon a tam boli recepty aj na tieto kase. 1dc vody a velka lyzica vlociek myslim.
@martinano v akej cenovej hladine sa pohybuju tie overaly? coskoro nas caka tiez nakup do skolky a zrejme ich musi mat viacej kusov
@lija15 no co skusila si s kesamom ja som vcera robila a asi som dala moc slahacky riedke to bolo tak skusim zase s tym cottage

zdeni1302
12. apr 2013

@humba vdaka pojdem to pozriet uz som nasla na nete nejake recepty no som zvedava, mm kupil havregryn len ja neviem lebo kazda je asi nejaka ina, co som ja kupila havregrøt tak ta bola sladka takze som ju zjedla ja...baby a kde mozem zohnat tekvicu

janano
12. apr 2013

@zdeni1302 2 tyzdne dozadu sme kupili tekvicu v Smartclube a mozno maju aj v Ultre.
Ked kupis uz hotovu kasu, co sa len zaleje vodou, tie byvaju casto sladke. Musis kupit vlocky, alebo zrna, tie nemas sladene... Vacsinu zrn treba pred varenim namacat. A odporucam ti kupit amarant, a pridat do kase tak pol poliev. lyzice. Je velmi vyzivny, obsahuje vela zeleza, vapnika, horcika. Ja ho pridavam aj ked peciem chlieb, do palaciniek atd. Precitaj si o nom.

janano
12. apr 2013

@humba bezna cena na ten regndress je okolo 300 - 600 nok, zalezi od znacky. Ale vzdy koncom leta-jesene su vypredaje, takze sa da kupit za polovicnu cenu na dalsi rok.
http://www.klikk.no/emne/regndress nie vsetky su vodotesne
tu mas minulorocny test http://www.testfakta.se/foraldrar_barn/article6...
Inac tieto gumenne dresy sa nesmu zmykat, aby nepustili tie svy. A ziadna avivaz... 😉

humba
12. apr 2013

@janano uzitocne info, dakujem. a co je lepsie kupit cely overal? ten je asi lepsi na zimu, a tie gate a bundicku k tomu to asi tak na jesen a jaro.

janano
12. apr 2013

@humba do skolky potrebujes ten zimny, dalej jarny/jesenny overal (vola sa parkdress) a ten gumenny. My kupujeme tie cele, podla mna lepsie pre mensie deti, nevleze ti sneh pod bundu. Ten gumenny kupujeme dvojdielny, lebo napr. u nas daju na jar parkdress, aby bolo dietatu teplo a na to gumenne nohavice, lebo je teraz kopu blata. Gumenny sa predsa len lepsie cisti, staci osprchovat vo vani, ked tak trosku pretriet handrou. Z toho jarneho blato neosprchujes, ten by si musela oprat, ale zasa cim viac peries, straca na kvalite.

humba
12. apr 2013

@janano tiez si myslim ze ten cely je lepsi to je taka kombineza. A pod to sa kupuju len tie bavlene body s pancuchami?

lenka3007
12. apr 2013

@humba skus pozriet na sportmann.no ja som tam kupovala barnehagepakke ked isiel maly do skolky, bol tam ten nepremokavy overal, zimny overal a flisova suprava (teplaky a bunda) a reflexna vesta... vyslo to okolo 500 NOK..