Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lenka3007
12. apr 2013

@humba a teraz sme kupovali v COOP a tam maju velky vyber, aj tie cele overaly...

humba
12. apr 2013

@lenka3007 v coope som to videla aj ja, ten pakke by sa mi pacil musim mrknut. u nas vsetky obchody krachuju ludia kupuju vacsinou cez net.

janano
12. apr 2013

@humba myslis pod ten jarny? mu kupujeme vlnene veci, bodycko (ked bola mala),
teraz tricko http://www.janus.no/media/com_fpss/src/151_7293... a tie pancusky bez ponoziek http://www.janus.no/media/com_fpss/src/155_c10c...
Lebo casto sa stava, ze ked sa vyzuvaju v skolek, ked pridu z vonku, tak si zamoci ponozky, tak si len vezme nahradne. Cize nemusim prat cele puncosky, len ponozky. A na to davam este taky tenky vlneny dress, mame presne tento, je taky tenky http://www.petterpia.com/assets/img/bilder_nett...

Vyhodou vlny je, ze aj ked sa dieta spoti, tak absorbuje a nie je mu zima. U nas malokto nosi v zime ci skoru jar alebo jesen bavlnu. V tom je proste zima.

humba
12. apr 2013

@janano joj zlata si dakujem, zopar takych veci uz ma takze uz len dokupit vacsie cisla. Ona vlastne pojde v auguste to bude este ako tak teplo ze jej vystaci ten jesenny.
Najviac sa mi paci ked mi svokra kupuje pre malu veci ze aby mala do skolky, a ona vlastne bude chodit len tychlo vlnenych veciach a ziadne satocky a podobne 🙂

lenka3007
12. apr 2013

@humba pokukaj, ten sportmann to tam zvykne nahadzovat tak v juli tusim, ked uz sa chystaju deti do skolky-skoly.. ja som malemu objednala vacsie a mal to teraz uz tretiu zimu, akurat to do dazda mu uz nie je dobre...

janano
12. apr 2013

@humba jasne, po lete staci ten jesenny. Nosia sa aj satocky, ale nie tie malinkate deticky 🙂 Ked ti v nich sadne do piesku alebo zamaze od zelenej travy....to bude radosti 😉

lija15
12. apr 2013

@zdeni1302 ja vecsinou kupujem havregryn lettkokte su mensie a rychlejsie sa uvaria vo vode,a hirse a bokhvete kupis v sunkoste.ja som raz skusila malemu tu ryzovu kasu od nestle a hned isla vonku...a tekvicu ja vecsinou kupujem v tych internasjonal obchodoch 😉 a raz ju mali aj v rimi 😉
@humba este nie ale dnes nieco vymyslim 😉 a k tym overalom my sme lijus a mattiaskovi nakupili zimne overaly v KappAhl s nimi sme velmi spokojni,akurat aj mna to caka v lete pomaly nakupit pre Mattiasa overaly a tie do dazda ach jaj nie si sama 😎

zdeni1302
12. apr 2013

@janano dakujem vyskusam 😉

zdeni1302
12. apr 2013

@lija15 ja zas nemam problem s malym.... mam ryzovu kasu od nestle, tu ma rad a jednu havregrøt od Hipp aj tu mi zje a nie je problem, ale ja mu chcem skusit robit domace kase preto som bola zvedava inak som citala test o tych kupenskych ktora je najviac vyhovujuca a vysla havregrøt od nestle ine neobsahovali tolko zeleza a ze je lepsie kupit taku co obsahuje aj lepok nech si dieta hned zvyka no vsade je inak pisane

martinano
12. apr 2013

@humba ja nekupujem malemu cely overal,ale gate a bundu zvlast, predsa je to chalan a uz vacsi, ked mu treba lepsie sa mu po stojacky len gate rozopne, s tym overalom, mal dost problem, kym to cele rozopol, to sa mu nepacilo, vlnene veci mu tiez nedavam skriabu ho,takze u nas flisky,ale aj tak sme mali v slolke pisane, ze tie flisky pod overal priniest, kazdy podla svojho gusta a kupovala som teraz veru za 600 nok, su to dva dni, jeden nam vypadol bolo treba rychlo dokupit a nebol cas behat,kde je lacnejsi,ale malej som kupila minuly tyzden v babyshope bol za 399-70%zlava, takze sa oplatil, vacsinou,ked vidim zlavu kupujem maju to vsade aj v sportoch, aj v smarte a atd.

zdeni1302
13. apr 2013

dievcata tu AXA bjørn havre gryn lettkokte økologisk tu mozem pouzit taku mam doma..

zdeni1302
13. apr 2013

@janano a s tym amarantom aj nieco specialne robis ked ho pridavas do kase? ci to sa len prisype,vyzera ze je velmi vyzivny, pytam sa lebo ja som o nom este predtym nepocula

lija15
13. apr 2013

@zdeni1302 jasne 😉
@humba tak vyskusala som teda aj s tym kesam ale zmiesala som aj s cotage chesom a dala som polk zo vsetkeho aj zo slahacky a chuti to super 😉 len moje decka mi to ako vzdy oprdeli ☹ oni su na kasickovy na ranajky 😉

janano
13. apr 2013

@zdeni1302 ja ho pridavam do kase a povarim. Pisala som, ze daj tak pol PL, ked davas napr. 3 PL inych zrn ci vlociek. Lebo amarant ma velmi vyraznu chut a velmi by v tej kasi razil. Niekomu to vadi. Ked kupis, tak uvidis. Ale napr. do chleba, palaciniek, vafli mozes dat kludne viac. Daju sa kupit aj zrna, tie mozes tiez uvarit, popukat na popcorn, pouzit namiesto ryze...

zdeni1302
13. apr 2013

@lija15 spravila som tu havregrøt a teda neviem ci to ma byt take bolo to lepkave a chutilo to ako surove cesto neviem ci som na tom nieco pokazila ??alebo malo povarila, maleho z toho napinalo ani to nechcel a mne to tiez nechutilo... tak neviem chutilo to uplne inak ako tie kupene od nestle

zdeni1302
13. apr 2013

@janano dakujem za tip dnes som bola v smarte a kupila som tekvicu 🙂

lija15
13. apr 2013

@zdeni1302 robila si ich vo vode vsak? oni fakticky su po rozvareni take lepskave lebo pustia ten lepok,ja som tuto kasu robievala so susenym ovocim a potom som to vsetko rozmixovala 😉 popripade ak kojis tak som pre chut tam dala aj trochu materskeho mliecka 😉

zdeni1302
13. apr 2013

@lija15 ano vo vode som robila, no ved som sa cudovala ze ci to ma tak vyzerat kedze ja to nejem a mm sa to nejako nezdalo ono to fakt chuti ako surove cesto ja som do toho primiesala epplemos co som robila ale nepomohlo 😒 maly trochu zjedol ale napinalo ho z toho

beruska64
14. apr 2013

@tiviot Ahoj tiez by ma zaujimalo ci ten malt extrakt, je nasa melasa. Kupila si si to? Citala som v obchode zlozenie a o zeleze sa nezmienuju. Akurat, ze podporuje chut do jedla, a to teda nepotrebujem 😀

bonaquaba
14. apr 2013

Ahojte babule,kazdy rok v lete chodime do Norska a chcela by som tam ist na kurz norstiny,neviete mi nahodou poradit nejaku strankku,kde by som nasla viac info o kurzoch,dakujem vam

mirasierra26
14. apr 2013

@humba Vyskusali sme ... a velmi dobre !!!

tiviot
14. apr 2013

@berushka64
toto mi ktosi odpisal: ze malt extrakt nie je melasa
-to je vytazok z jacmenneho sladu a obsahuje B-vitamin
melasa je toto :
http://www.kinsarvik.no/products/32415-meridian...
v tomto nettbutikku ju kupis

ja som davala malt extrakt na lepsiu stolicu,, ale malej to nechutilo v mlieku,,potom som to uz nedavala

mkoblizek
16. apr 2013

Ahoj, muzu mit dotaz ohledne davek z NAV? Konkretne chci zazadat o Kontantstøtte til småbarnsforeldre, mala nebude chodit do skolky. Je tady nekdo kdo zadal? Nevite jestli mi k tomu bude stacit dolozit jen me potvrzeni o pobytu nebo musim dolozit i od dcerky? Na policii teprve pujdeme, nedavno jsem totiz zjistila, ze se musi jit fyzicky prihlasit, i kdyz ma uz osobni cislo....Dekuji moc

zuzanka7117
17. apr 2013

@mkoblizek musis dolozit aj od dcerky....riesime ten isty problem,ja som nedolozila a zamietli mi to, na policiu pojdeme v maji, potom si musim znova poziadat ale mali by to doplatit spatne

mkoblizek
17. apr 2013

@zuzanka7117 Dekuji Zuzko, no ja si to myslela... My mame schuzku az na cerven (jun).

janano
18. apr 2013

@zuzanka7117 Zuzka, mala si pravdu, tato pesnicka je u nas HIT.... 🙂 stale dokola 😀

https://www.youtube.com/watch?v=_obIgcL2gg8

Pre vas dievcata a vasich drobcekov, co ju nahodou este nepoznate.... 🙂

humba
18. apr 2013

@mkoblizek My sme tiez ziadali, okrem ineho sme dokladali este papier zo skolky od kedy mame miesto a aj tie pobyty oboch. Nam to schvalili bez problemov, klop klop

lija15
18. apr 2013

@janano dakujem za napad 😉 uz viem co im zapnem ked sa budu obaja nervacit a budu umrcani 😀 dufam ze to na nich zaberie 😀 😀

humba
19. apr 2013

baby a spievnakovo u vas nezabera? U nas teda hej a kvalitne 🙂

lenka3007
19. apr 2013

baby prosim vas, volali mi zo skoly, ze fotili maleho nejaky novinari a ze ci dovolim, aby bol maly v novinach. Nieco so skolskymi jedalnami ci co robili reportaz, ale ze tam bude aj meno, priezvisko a vek... Dovolili by ste to?