Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lenka3007
28. apr 2013

@humba teda ja 30 mozem cely rok. Neznasam sa sice opalovat, nikdy som to nerobila, ale zboznujem sediet na zahrade s kavickou, maly sa clapka v bazene, alebo na kupko lubime chodit... ale zas je este len april-maj, cize ked si to tak veznem, my mame aspon JAR co na slovensku nemali a prehupli hned do leta 😝

humba
30. apr 2013

Baby vcera som bola v lekarni Aphothek 1 maju teraz v akcii eucerin opalovacie kremy pre deti 2 a cenu 1, tak som kupila sprej a mlieko len za 229 NOK 😉 Faktor 50

janano
30. apr 2013

@humba my tiez chystame zasoby na leto, akurat kupujeme cosmicu. Teraz kazdu chvilu su akcie na kremy... a myslis, ze to leto dojde aj tu 😕 🙂 ???

humba
30. apr 2013

@janano aj cosmica bola 2 za cenu 1 len nepoznam tu znacku tak som nebrala. no neviem ci pride sem aj my za slkom ideme takze treba byt pripraveny :o)

janano
30. apr 2013

@humba ja vzdy pozeram test http://www.gronnhverdag.no/nor/Tester/Produktte...
Cosmica vzdy konci medzi najlepsimi
tu je aj ten tvoj v minulorocnom teste http://www.gronnhverdag.no/nor/Tester/Produktte...

Tento gronnhverdag som tu uz niekolkokrat davala, pravidelne robia testy na kozmetiku, mna hlavne zaujima detska...na opalovacie kremy, sampony na vlasy, do kupela atd.

No aj my pojdeme za letom, ja len dovtedy 😕 cakam a cakam a stale nic...dnes rano 3 st. a to je zajtra 1. maj

humba
30. apr 2013

@janano no nie az tak nahorsie 🙂 hej 1 maj ze pobozkat sa pod rozkvitnutou ceresnou 😉 tu si pockame mozno na 1.jul hlavne ze o 8.00 rano bude salut co dvihne s postele. To po celom norsku rano strielaju ci len tu u nas? Si pamatam prvy krat som sa fest zlakla ze zacina vojna.

humba
30. apr 2013

Ak niektora pouzivat kose na plienky angel care tak tu je link na lacnejsie naplne na rozdiel od originalov su trocha pafurmovane a je tam viacej metrov http://www.helti100.no/catalogsearch/result/?q=...
alebo druha alternativa ale objednavaju len SR a CR http://www.sametic.eu/

beruska64
30. apr 2013

@mkoblizek My sme to tiez vybavovali a museli sme dolozit povolenie k pobytu v norsku aj malej aj nase. Ohladom skolky nic nechceli. Ked bude mat rok a pol a stale nebude chodit do skolky, bude mat uz iba tych 3303 nok. Treba si pozriet stranku vasej komunne ci to nedoplacaju do tych 5000nok. Niektore komunne to tak maju a platia 5000 nok az do troch rokov dietatka, ked nechodi do skolky.

beruska64
30. apr 2013

@mkoblizek
@zuzanka7117
@humba My sme to tiez vybavovali a museli sme dolozit povolenie k pobytu v norsku aj malej aj nase. Ohladom skolky nic nechceli. Ked bude mat rok a pol a stale nebude chodit do skolky, bude mat uz iba tych 3303 nok. Treba si pozriet stranku vasej komunne ci to nedoplacaju do tych 5000nok. Niektore komunne to tak maju a platia 5000 nok az do troch rokov dietatka, ked nechodi do skolky

norwayka
2. máj 2013

@janano aj my mame cosmicu. A organic children. Ale najviac cosmicu. A inak dobre vysli aj 🙂 tie coop angelmerke 🙂, ale to uz v 2011 tusim testovali. Pre tych, co nestihnu akciu.

humba
2. máj 2013

@beruska64 ja uz mam tie peniazky aj na ucte takze sme dobr vybavili. A ked mala nastupi do skolky budes to ty oznamovat? Lebo ako ich poznam peniaze budu posielat aj napriek tomu ze uz maju papier ze ju mame od augusta. Neiviem ci to teda stopnu atomaticky alebo to musim hlasit

beruska64
2. máj 2013

@humba urcite to nahlasim aj na nav. Aby sme nemuseli potom posielat peniaze spat. My sme ani nedavali ten papier kedy pojde do skolky, nikto to od nas neziadal.

humba
2. máj 2013

@beruska64 sak ani od nas to nik nepytal ale ked sme ho uz mali som to dala. A potom na Nav sa musi zase daco vypisovat????ked sa to ide odhlasit

beruska64
2. máj 2013

@humba Neviem ci sa im musi poslat daky papier, iba na ich stranke som citala, ze mame povinnost to ohlasit. Ale my este skolku nemame, tak ak to budes prva riesit daj vediet🙂

janano
2. máj 2013

@humba v komunalnej skolke sme nemuseli nahlasovat, automaticky prestala chodit kontantstøtte. A dostanes ju este aj za august. Ale kludne im v auguste zavolaj, ze ti mala nastupila, to je to najmenej 🙂

humba
2. máj 2013

@janano no super, ona ide od 19 augusta to mi poslu celu ciastku aj za august? no ak hej to by bolo super 🙂

jarka160
7. máj 2013

ahojte, je tu z Norska aj niekto kto ma starsie deti? my sa chystame odist zo slovenske. tak zopar rad by sa zisli

lenka3007
7. máj 2013

@jarka160 ja mam skoro 8 rocneho syna 😉

jarka160
7. máj 2013

@lenka3007 a vies mi konkretne napisat, ako ste tam isli? kolko mal malý? ako je to so skolou? a prestupom?

lenka3007
8. máj 2013

Ahojte kočky 🙂 prosim vas, neviete mi poradit ci v lekarnach mavaju rad BIODERMA? hladala som na apotek1 a este nejake netove norske lekarne, ale nikde som nenasla.. 😒

janano
8. máj 2013

@lenka3007 tu sa nepredava 😒

lenka3007
8. máj 2013

@janano no fajne, takze mozem objednavat zo slovenska 😒 no ale ma ta slovenska posta nenormalne ceny, sak som uz kukala ze za cely rad Bioderma sebium dam 80 € a balik do 2 kg 26 €, normalne zasnem....

lenka3007
8. máj 2013

@janano a nevies, keby som objednavala cez E-Bay, daju mi zaplatit clo?

janano
8. máj 2013

@lenka3007 nad 200 nok musis zaplatit dph-cku na vsetok tovar. Viem, ze clo je na oblecenie a potraviny, ale neviem, ci aj na kozmetiku. Mozno ine baby tu kupovali cez net zo zahranicia...
O tej slovenskej poste viem, uzas! Tam je taka super zivotna uroven, ze si tam tie ceny mozu dovolit 😉 😝

lenka3007
8. máj 2013

@janano ale celkovo, ja objedna 6 kusov kozmetiky a ta posta co vyjde by ma vysli minimalne 2 vyrobky... no nic, nepomozem si, tak objednam a nech mi to svekrusa posle...

tereza0442
9. máj 2013

ahojte kocky, ak sa mozem opytat - planujeme sa prestahovat do Osla, potrebovala by som sa spytat na par veci, ak by ste mi vedeli poradit a boli take ochotne 🙂 dakujem moc!

norwayka
9. máj 2013

@lenka3007 aj kozmetika, ja som raz objednala za 201,50 a haha, som sa zasmiala. Zaplatila som 360. Nejakych 160 korun bolo clo s nejakym poplatkom ich, ze mi to museli pre lit, tadafafa.

Inak pozor, za to, ze ti to posle svokrusa, to ti stale mozu zastavit na colnici a mozu ti dat clo. To neznamena, ze ked ti to niekto kupi a posle, ze nemusis platit clo. Aj ked je to darcek, pozor na to. Na toto davaju pozor, lebo kazdy by to tak mohol robit, dat si kupit a nechat poslat.

Neskusala si La roche possay? Ja som teraz nakupila aj z biodermy, aj z laroche possay a mam pocit, ze to je take rovnocenne. Som inak prekvapena, ze som ja tuto kozmetiku spoznala az teraz. Strasne sa mi paci

lenka3007
9. máj 2013

@norwayka nestras, my sme si takto uz davali posielat nejake veci, svokra to prebali do inej krabice, nahadze tam este volake somarinky, casopisy, malemu volake malovanky a pod. a posle... muz si takto objednaval aj veliku krabicu s proteinmi a vseliakymi somarinami do fitka a sice mu to colnici zastavili (predsalen je to v praskovej forme) skontrolavali a poslali nam to, clo sme nastastie neplatili... tak dufam ze nebudem, uz som to vcera objednala... A ty si kde kupovala biodermu?

norwayka
9. máj 2013

@lenka3007 nestrasim, mozno za par korun to neriesia, ale nebola by som si tak ista, ale tak ked vam to vyslo predtym, tak hadam aj teraz. A kupovala som na SK.

lucka184
9. máj 2013

babenky ,jejko ja som taka rada ze ste ma sem zavolali, kurna si neviete ani predstavit... dufam,z e ste len poziticne naladene a nebudem tu citat ako strasne je zle v norsku ako sa to neoplati a tak.. ale aj tak sa velmi tesim ,ze ste tu ;)