Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lucka184
9. máj 2013

@norwayka kukam ,z e si z okres prievidza? lebo aj ja 🙂 a kde byvas?

janano
9. máj 2013

@lucka184 tesi ma, ze si tu, dufam, ze dojdu aj ostatne 🙂

lucka184
9. máj 2013

a je tu niekto aj z vestfoldu? ako dlho ste v norsku?

norwayka
9. máj 2013

@lucka184 hehehe, ze teda ahoj a som priamo z PD povodne. Byvam na Sørlandet, Lillesand. Odo mna urcite nebudes pocut p...e na Norsko, i ked colnici ma teraz dobre vytocili, kedze mi neodhlasili moje preclene auta z pred 5 rokov a na Sk ich stale eviduju. Hehehe, debili 😀

janano
9. máj 2013

@norwayka typisk norsk ... co si tu neurobis sam, to nemas 😉

lenka3007
9. máj 2013

@norwayka no uvidime... ja teraz sa rozculujem nad hokejom, dnes je nejaky skaredy den, najprv Francuzi nabuchaju velkohokejisticke Rusko a teraz nabodaj Lotyši nas... normalne mi bulvy vypadavaju 😀 😀 😀 😀

@lucka184 ahoj 🙂 a kde v NO zijete?

lenka3007
9. máj 2013

@norwayka neboj, aj slovenske urady su v tomto na infarkt, ja som stale prihlasena v zdravotnej (co je protizakonne) a nechcu ma odhlasit tak musim platit a pritom som im predlozila vsetky mozne papiere o tom, ze som poistena tu 😀 😀 😀 boj s veternymi mlynmi 😀 😀 😀

lucka184
9. máj 2013

@lenka3007 v Larviku 🙂

lenka3007
9. máj 2013

@lucka184 my sme v Busande, kusok od Stavanger 😉 ako dlho ste tu? detom sa paci v skole? ja mam druhaka 🙂

norwayka
9. máj 2013

@janano a este ako dobre, tak my na dovolenke na SK a mojej mame pride z obvodneho uradu, ze nezaplatila poistku za auto a cislo. A ja som tie moje uz aj predala, ved to uz 5 rokov, ja som si ani tie slovenske cisla nepamatala. A nakoniec to moje auta. A ked som chcela cisla od nich, ze to odhlasim na policiii, tak nie, znacky mi nedaju, to musia znicit a oni vsetko poriesia. Kurnik za tie dve auta som im nechala skoro 200 000NOK a hovno urobili. Este tento tyzden prerabame, ale na buduci uz idem vypisovat. Aby som ja polku dovolenky behala po policii a obvodnych uradoch v PD, hehehe. Keby to bolo napisane na mna tie auta, ale dali sme to na mamu a ja som bola akoze prevadzkovatel, to by som sa na to vykaslala, alebo poriesila az ked by sa mi chcelo. Ale boli na mamu a to mi je luto, aby jej teraz nieco chodilo.

Hehehe, ale tak co uz, ale to budu velmi pekne maily. Nenecham im to tak.

lucka184
9. máj 2013

ako viete co ma vie len vytocit tu v norsku ? stel chodiace ucty zo SR 🙂 ako neskutocne..clovek sa odstahuje, vsetko porusi,alebo pripadne vsade oznami zmenu adresy, tel. cisla, odovzda obciansky a aj tak je prekvapeny co este na SR vytiahnu.... my mame najvacsi problem, ze muz sa pise rovnako ako jeho otec, a on ma taku super rodinku, ze od roku 2011 nam chodi vyzva na jeho adresu ( netusim preco) ze sme dlzny 78euro, a teraz ked to ma uz dajaka ta super vymahacska agentura, tak mi to ochotne naskenoval a poslal s vysmevom,ze mame nieco nezaplatene a to ja som v roku 2010 rusila poistky... a teraz nech clovek dokazuje a vybavuje na dialku.... slak ma trafiiiiiiiiiiii ale kslem ja na to...

janano
9. máj 2013

@norwayka nuz furt plati moj prispevod vyssie 😀

janano
9. máj 2013

@lenka3007 nemozes byt prihlasena v 2 statoch

norwayka
9. máj 2013

@lenka3007 musis zrusit trvaly pobyt na sk a daju ti pokoj. Ja som sa takto nastvala pred 12 rokmi. Odovzdala obcanku, zrusila trvaly pobyt a vtedy ta zrusia aj v poistke. Zostane ti len pas a mozes si vybavit prechodny pobyt, ak to potrebujes.

lucka184
9. máj 2013

@norwayka to je take slovenske :0 pochybujem, ci to aj nory zanedbali... to slovenske poistovne su super ...

janano
9. máj 2013

@lucka184 haha, to si tu asi este kratko...Nori vzdy cosi zanedbaju 😀

lucka184
9. máj 2013

@norwayka akurat to rozoberame s muzom, ze aj ked poslali znacky na policiu na SR tak poistovnu si si podla nasich uchylnych zakonovom mala urobit sama....

norwayka
9. máj 2013

@lucka184 ale ano, zanedbali, lebo to na policii nie je odhlasene. To, ze poistovne maju bordel a 5 rokov im tie auta nechybali a teraz to idu vymahat, to je ina vec. Ale to nebol problem poriesit, ja som zohnala papiere, ale policajton tie papiere nestacia a musia to mat oficialne a po slovensky 😀

janano
9. máj 2013

@lenka3007 v ktorej poistovni si? pozri sem http://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostl... clanok 7 odsek 10, 11,...

lenka3007
9. máj 2013

@janano to ja ale dobre viem, ale oni su asi total pripeceny v zdravotnej, jednoducho ma poslali niekam ze pokial nemam zmluvu pracovnu tak ani nemam chodit... pojdem tam este cez leto a budem si to tentokrat nahravat... Doniesla som im tam povolenie na pobyt, papiere z Helfo, najomnu zmluvu, sobasny list, manzelovu pracovnu zmluvu, potvrdenie ze maly tu chodi do skoly, norsku karticku poistenca (tu europsku) a stale im je malo... neskutocne nervy mam este o tom len pisem 😠 😠
@norwayka nechcem rusit trvaly pobyt zatim..

lucka184
9. máj 2013

@janano tak hej.... ale obcas mam pocit,z enori su tak blby , ze ich clovek dokaze presvedcit o svojej pravde a ustupi a🙂
co tu v norsku robis?

norwayka
9. máj 2013

@lucka184 nemusite rozoberat, lebo to tak nie je. Kto neprecloval do Norska auto, tak nepochopi, hehehehe.

Postovnu som sama ja zrusila. Ale ako nahle auto nie je vyradene z evidencie u policajtov, tak mi bude chodit zakonna poistka. A ja som vobec nevedela, ze nie vyradene, lebo Nori povedali, ze vsetko poriesia. A neboj, nepochopila som ich zle, som tu uz 12 rokov a moj muz je Nor 😀 hehehehe.

norwayka
9. máj 2013

@lenka3007 ale ved nemas trvaly pobyt na sk a na co ti je? Ved si to zase nahlasis, ak by ste sa naspat stahovali. A mas potom poriesene. Ale pories ako chces, ale viem, ze takto kedysi aj brata otravovali, musel nosit zmluvu...

lenka3007
9. máj 2013

@janano no len ja nie som zamestnana, len manzel, ale najak automaticky nas poistili s nim aj mna aj maleho v Helfo odkedy sme sa zobrali... prisli nam papiere, karticky aj pridelili doktorov... teda dufam ze som neni blba, ale ked ti nejaka krajiny vyda ich poistenecku kartu, tak to asi som autmaticky poistena? ci zas som to zle pochopila????

lucka184
9. máj 2013

@lenka3007 v marci bol rok 🙂 a detoms a paci ,mam prvacku a tretiaka ,ale od augusta ide do 5tej,lebo tu nemaju deti ,z e im zle roky vychadzaju... bude to asi tazke....inac najstastnejsia som z toho,z eked kuknem na deti ake su tu stastne..tak mam vsetko u riti, aj skolsky system, zdravotnictvo a aj to ci ma tu niekto berie ako pristahovalca...

lenka3007
9. máj 2013

@norwayka uvidim co poriesim cez leto, posledny krat si tam pojdem pre moje šediny, potom to asi poriesim tak ako ty...

lucka184
9. máj 2013

@lenka3007 no a so zdravotnou cakam aj ja co bude,lebo ja som len postou poslala, ze odhlasujem k danemu datumu,lebo sme prihalseny tu, poslala som im kopiu norskej karticky zdravotnej a vratila som im karticky...ale ziadna odpoved... tak cakam a obcas nervozne skontrolujem,ci mam kopie 🙂

lenka3007
9. máj 2013

@lucka184 ja si pomaly na ten skolsky system zvykam, mam znamu co ma syna siedmaka a ti poviem ze oni sa postupne rozbehnu a velmi fandim tomu, ze sa tu neznamkuje, proste sa to dieta nestresuje... Teda to je sila ked preskoci rocnik 🙂 ale hadam to zvladne... a uz im ide aj norstina?

lucka184
9. máj 2013

@lenka3007 a maly ma trvaly pobyt kde? lebo a som rusila trvaly pobyt na SR ,len kvoli tomu,ze deti by museli chot na skusky aj do SR skoly, to vies dufam...

lenka3007
9. máj 2013

@lucka184 mas vseobecnu?

janano
9. máj 2013

@lenka3007 jasne, ze si poistena...ani manzelka si nemusela byt, mohla si sa tu prihlasit na policii len ako druzka oficialne (samboer)