• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

13. marca 2017 
kocky nemate niektora tuto lyzicku na predaj ci posunutie po detoch...davali ju zadarmo do balicka od RIMI ..tak 2 r. dozadu ..mozno aj potom ,,,,, je to Nestle lyzicka....
...alebo kde sa da taka kupit :frowning2:
20. jan 2014 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievky potrebovala by som poradiť. mám 5 ročného syna a chcela by som ísť žiť mimo sr. s partnerom sa nám ľúbi v norsku lenže chlap nevie ani tuk anglicky a ja tak pobídne no ak sa clovek snazi tak to pojde :grinning: dúúfam...
lenze pozeram ze tu nikoho niet tak asi rady nedostanem :frowning2:
11. feb 2014 o 13:20  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A co by si potrebovala vediet? Btw. anglictina mu moc nepomoze, takmer vo vsetkych zamestnaniach vyzaduju norcinu.
11. feb 2014 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcence v Oslo
chcem sa vas opytat, ci ste boli niektora na Holmennkollene - ako sa tam da dostat, ide tam aj metro alebo len autobusy a viem, ze je tam ten skokansky mostik, ale pocula som, ze je tam aj trasa pre bezkarov - boli ste tam niekto ako to tam vyzera a je v lete toto miesto dostupne pre cyklistov, ak viete nejake info tak budem rada, ked mi poskytnete
a este sa chcem opytat, robia vase deti nejake sporty v Oslo a ak ano ake a kde
dakujem za odpoved
23. feb 2014 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bonaquaba najlepsie sa tam dostanes s metrom, je tam krasne aj v zime aj vlete
26. feb 2014 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá,

žijete niektorá v Lillehammeri?
11. mar 2014 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Najdem v Oslo nejaku slovenku, alebo cesku?
senoritaMagdalena@gmail.com
28. mar 2014 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky chcem sa spýtať kde by sa dalo ísť s drobcom do bazéna? Bývame priamo v Osle na Okerne a kedže tu budeme až do leta tak by som chcela s malou niekam vybehnúť do vody no zatiaľ tu neviem o ničom
dakujem za info a prajem pekný víkend
11. apr 2014 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj baby, chcem sa opýtať ktorá ste leteli s norwegien s Krakowa, ako je to s malým dieťatom, malý mal rok, treba kočík dopredu nahlásiť a uprednostnia nás pri nástupe do lietadla a ako je to v lietadle, malý bude sedieť so mnou alebo sám, letíme v júli, ale už teraz mám z toho stres...Ďakujem... :slight_smile: :unamused:
13. apr 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankasto ahojky ja lietam s norwegian ale z BA no myslím že je to všade rovnaké. kočík si bud vezmeš so sebou a necháš ho pri nastupovaní do lietadla a naložia ti ho dodatočne a ked vystúpiš tak by ťa kočík mal hned čakať pri schodíkoch, ja som mala kočík vždy ako nadrozmernú batožinu a malú som nosila v klokanke. Malý bude sedieť tebe na kolenách a na tvojom sedadle ťa už bude čakať pre neho pripravená záchranná vesta a taký oranžový bezpečnostný pás ktorý si ty navlečieš na svoj pás zapneš okolo malého :D
prajem šťastný let-my už lietame skoro na dennom poriadku :D
14. apr 2014 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ukec Ahoj, ďakujem za odpoveď, takže nie je potrebné pri kúpe letenky nahlásiť kočík extra? Tiež, ale rozmýšlam, že máleho dám do nosiča a kočík ako batožinu, koľko sa dopláca na batožinu, ja chcem kúpiť letenky cez internet cez norwegian. A keď ideš s malou uprednostnia vás pri nastupovaní do lietadla? A ešte mám jednú otázku, nakoľko nie som vydatá a malý má priateľové priezvisko nebýva s týmto problém, chcem si pre istotu vziať so sebou rodný list, ale mám z toho trochu obavy...zatiaľ ďakujem. :slight_smile:
14. apr 2014 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ukec a ešte ma napadlo, že ak beriem kočík až k nástupu do lietadla, platí sa za kočík tiež ako za batožinu alebo nie? A môžem si zobrať do lietadla nápoj a jedlo pre malého? ďakujem...
14. apr 2014 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankasto dobré ránko prajem :D za kočík platíš ako za batožinu naviac a je to jedno či ho dávaš až v lietadle alebo pri odbavovaní batožiny neviem kolko to je ale je to málo v pohodičke sa to dá zvládnuť. pri nastupovaní nebudete uprednostnení, a treba si dávať pozor lebo ked som letela prvý krát, dcérka mala dva mesiace tak bezohľadní ludia vôbec nedávali pozor takže som sa musela vyhýbať lakťovým útokom :D . situáciu s priezviskom máte presne takú istú ako my, tiež ešte nie sme zobratí a dcérka má otcove meno-rodný list nemusíš nosiť-stačí pas a samozrejme kartička poistenca. jedlo a pitie pre malinkého samozrejme môžeš mať a pri kontrole budeš musieť odpiť z čaju-čo bude zavreté tak to otvárať nemusíš myslím jogurt alebo veci podobné. dúfam že som zodpovedala všetky otázky-keby niečo kludne píš aj do pošty rada ti odpoviem-momentálne sme v NO takže môžem dodať aj aktuálne poveternostné podmienky-zimaaaaaaaaaaaaaaaaaaa brrrrrrrrrrrrrrrrr :grinning:
15. apr 2014 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ukec veľmi pekne ďakujem za ochotu a určite sa ešte ozvem...,no momentálne je zima aj tu na SR... :slight_smile:
15. apr 2014 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcela by som sa niečo spýtať. Včera som dostala D-nummer, ale na skatt je napísané, že platí iba pol roka. Neviete mi prosím povedať, ako to je dalej, či musím podať po pol roku žiadosť o fodselnummer, alebo čo mám robiť. Nikde som to nenašla. Prácu mám iba ako vikariat. Ďakujem
15. apr 2014 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, cital som tu informaciu, ze www.sametic.eu dodava udajne len do CR a SR, to vsak nie je pravda oni ponukaju objednanie / dorucenie do celeho sveta...
15. apr 2014 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ukec prvykrat citam ze za kocik sa plati???je to velka blbost kocik a sedacku som neplatila ani raz je to speci batozina ktora sprevadza dieta a za tu sa nic neplati a to som z norwegianu lietala tri roky svk a norge :slight_smile: dost neskoro reagujem ale naozaj za kocik alebo autosedacku sa neplati :slight_smile:
28. apr 2014 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lija15 no tak možno sme my urobili chybu lebo vždy sme to nahlasovali ako batožinu naviac-takže potom sa ospravedlnujem ale proste my sme to tak robili teraz som to už vyriešila tak že tu v NO mám jeden kočík a doma další
28. apr 2014 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ukec ale neospravedlnuj sa ja som to tiez zo zaciatku brala ako batozinu az ked mi to kamoska nepovedala ze pre deti je kocik alebo sedacka sprievodna batozina a zadarmo :wink: ja som len poradila :wink:
28. apr 2014 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@andula30

ahoj prosim ta nasiel som tu nahodou vase prispevky ... v skratke rozmyslam nad pracou v norsku tak pozeram vsetky odkazy co vybehnu moj kamarat ma znameho v osle ktory tiez robi na autobuse ze sa tam da dobre zarobit aj okolo 5000 eur ze niekedy kolo roku 2010 robievali v BA konkurzy a ze skolenia teda 12 tyzdnov sa ucili norstinu a ze aj to im platili ale teraz som nic take nenasiel on viem ze uz je tam 5 rokov a ze rozmysla ist domov uz ma tam aj 2 synov a 1 je tiez autobusar mozno ich aj poznas su z BRezna ja ich osobne nepoznam len z rozpravania kamarata ... neviem dufam ze ta neotravujem a budem ti vdacny za akekolvek informacie alebo pomoc ... PS nie som 100 percent rozhnodnuty lebo doma dost vela veci co mam rozbehnute ale slovenska legislativa a nenazravost politikov je asi nekonecna ... mame tu autodovpravu 3 kamiony a robime 4 roky rusko ale teraz je tam zla situacia a viac stojime ako robime a kedze je to tak dobre nastavene tak platime aj za to ze stojime ako odvody, cestna dan, poistky,,,, takze rozmyslam co dalej ... brat bol teraz v cine na veltrhu takze mam velku hlavu a rozmyslam ci predat firmu z autami a zacat obchodovat s cinou ale laka ma aj to toto norsko cela krajina socilane istoty benefity a nastavnie ekonomiky a politiky aj ked vacsinu viem iba z pocutia ... dufam ze som neotravoval... dakujem
11. máj 2014 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andula30

ahoj prosim ta nasiel som tu nahodou vase prispevky ... v skratke rozmyslam nad pracou v norsku tak pozeram vsetky odkazy co vybehnu moj kamarat ma znameho v osle ktory tiez robi na autobuse ze sa tam da dobre zarobit aj okolo 5000 eur ze niekedy kolo roku 2010 robievali v BA konkurzy a ze skolenia teda 12 tyzdnov sa ucili norstinu a ze aj to im platili ale teraz som nic take nenasiel on viem ze uz je tam 5 rokov a ze rozmysla ist domov uz ma tam aj 2 synov a 1 je tiez autobusar mozno ich aj poznas su z BRezna ja ich osobne nepoznam len z rozpravania kamarata ... neviem dufam ze ta neotravujem a budem ti vdacny za akekolvek informacie alebo pomoc ... PS nie som 100 percent rozhnodnuty lebo doma dost vela veci co mam rozbehnute ale slovenska legislativa a nenazravost politikov je asi nekonecna ... mame tu autodovpravu 3 kamiony a robime 4 roky rusko ale teraz je tam zla situacia a viac stojime ako robime a kedze je to tak dobre nastavene tak platime aj za to ze stojime ako odvody, cestna dan, poistky,,,, takze rozmyslam co dalej ... brat bol teraz v cine na veltrhu takze mam velku hlavu a rozmyslam ci predat firmu z autami a zacat obchodovat s cinou ale laka ma aj to toto norsko cela krajina socilane istoty benefity a nastavnie ekonomiky a politiky aj ked vacsinu viem iba z pocutia ... dufam ze som neotravoval... dakujem
@andula30
11. máj 2014 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarrrik my uz v Norsku nie sme cca 3-4 roky, na autobusoch manzel nepracoval, takze v tomto vam neporadim.
11. máj 2014 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pekný deň, nájde sa tu mamička z Trondheimu?.... o týžden sa tam sťahujem s rodinou aj s 3 roč. dcérkou a hľadám kamošky
13. máj 2014 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte vospolok.
Prosim o rady ohladom rodinneho zivota v Norsku.
Manzel tam pracuje v stavebnictve, ma stalu pracovnu zmluvu a chce, aby sme sa tam so synom prestahovali za nim.
Syn ma 7 rokov, mal odklad skolskej dochadzky, teraz v septembri ma nastupit do prvej triedy. Ja sa nechcem nahlit, chcem aby tu ukoncil aspon prvy rocnik a naucil sa pisat a citat.
Ako je to tam so skolou, s norstinou, s kurzami, s ubytovanim a s tym strasiakom " ich specialneho pohladu na vychovu"?
Mam zo vsetkeho obavy, ale manzel na Sk buducnost pre nas nevidi a tam vidi sancu aj pre syna aj pre nas do buducnosti.
Prosim o cenne rady a pohlady, kto tam zije s rodinou, budem vdacna
28. máj 2015 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkadobka zivot je tu super a nevymenila by som za nic na svete. Pokial nebijes a neznasilnujes svoje deti, nemas sa coho bat. Co sa tyka skoly, prva trieda ide velmi pomalinky. Ja by som v zivote nebola bez muza, deti bez otca a on bez nas. To je pre nas to najdolezitejsie - byt vsetci spolu.
31. máj 2015 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, potrebovala by som info ohladom zivota v Norsku s detmi. Mame moznost ist do Norska, manzel by pracoval, ja by som bola zatial doma. Mame 3rocneho syna, ktory by mal ist od septembra do skolky tu na SK, a rocnu dceru. Syna by som ale rada dala do skolky v Norsku, kvoli kolektivu, jazyku ale s dcerou chcem ostat doma. Co som citala tak skolka je od roka a je normalne ze deti tam idu do skolky od roka. No ja s nou by som rada doma ostala. Mamicky co zijete v Norsku, dajte mi prosim uprimnu odpoved, pripadne poslite IP na moju otazku. Je dobre rozhodnutie ist s takymi malymi detmi zit do Norska? Hlavne co sa tyka strasiaka socialky? Co clovek cita na internete a vidi videa ako beru deti, je mi z toho zle. A tie absurdne dovody....Ja svoje deti nebijem, niekedy zakricim to je na SK jasne, asi v Norsku zakazane. Ale nechcem ist zit do krajiny kde sa budem bat o svoje deti ze mi ich niekto vezme. Prosim o odpoved, lebo uz sa fakt neviem rozhodnut. Mame znamych v NO lenze oni maju starsie deti, ktore uz chodia do skoly, okolo 11rocne a su tam asi 2roky. Ti hovoria ze nic take sa tam s odoberanim nedeje. No internet ponuka ine info. Nechcem aby tam manzel pracoval a ja by som s detmi bola na SK. Nechceme byt rozdeleni, no nechcem ani zit so strachom o deti.
1. júl 2015 o 09:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravim, zenicky kde sa v oslo chodite strihat, poradte dobre kadernictov, kde ste spokojne,dakujem za tipy
21. júl 2015 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
všetky sú v Osle hrozne drahé,možno by som skúsila nejaké kardeníctvo ,tam kde žijú prisťahovalci.,trondheimsvein alebo tak,lebo iné budú hrozne drahé...tam,kde žijú ti turci atd,či kto to...aspon mám takú skusenosť
21. júl 2015 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marina24 dik moc za odpved aspon sa budem vediet orientovat, alebo pockam ked pojdeme na SK a tam sa radsej ostriham
21. júl 2015 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, posiela niektora vecicky z Norska na SVK? Oblecenie atd
6. aug 2015 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok