Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

martinano
3. jan 2011

@babo79 my fajn domka v klude, mame vyhlad na mesto pozerali sme ohnostroje mato cely vecer sedel na okne.ako sa citis uz vo finale za chvilku?
@janano dakujem ako sa mate?ja nestiham,ale urcite sa ozveme, piatky mavam volne by sme sa mohli stretnut 😉
@gustinovi nech vam to vide
novy trend chlapi sa hufne chystaju na materske a to nevedia,aku im tu matersku vyrubia a nikto to zatial nevybavil, su tam prisne pravidla,ale fandim im, este keby to bolo ozaj tak,ze len ten chlap je doma s detmi nech si to uziju vsetko ako maju 😎

gustinovi
3. jan 2011

@martinano tak o té mateřské víme to, že musí mít odpravocáno myslím 1,5roku. pak že si může vybrat na jak dlouho chce jestli do 8měsíců dítěte tím pádem by dostaval 100% průměrné měsíční mzdy nebo do roka a v tomto případě mateřská dělá 80% průměrné vzdy, nastupuje po šestinědělí a podmínkou je, že žena musí pracovat a každý měsíc dokládat výplatní pásek. A také budeme tady v česku, tím pádem ale nebudeme mít nárok na přídavky jako nyní. Ale to nám nevadí. No a při té živnosti co chci (nehtová modeláž) tak je super že si pracovní domu budu určovat sama a denně jirka bude hlídat třeba jen 4-5hod. Takové jsou tedy naše představy. Jirka už to vše zjišťoval, byl přímo i na NAFku, no ale od 1.1.2011 měly být nějaké změny, ale to údajně týkalo jen snížení mateřské co mi chodí teď.

martinano
3. jan 2011

@gustinovi hej viem,ze tu jeden chalan je doma vyrubili mu 12tis, lebo to sa este zdanuje podla toho aku ma dat, to pre mnohych neprichadza do uvahy,kedze maju vuery a podobne, ale drzi palce nech sa vam to podari, nech sa to vsetkym chlapom podari a uziju si to so vsetkym ako ma byt,ze materska dovolenka ha

martinano
3. jan 2011

je a este by ma zaujimalo co po tych 8mesiacoch materskej co s detmi,lebo to mi este ani jedna kocka nepovedala, jasle su na slovensku sukromne drahe ako slak a potom co,spat na matersku?

babo79
4. jan 2011

@janano 😉 😉 😉 😉 😝 😝

gustinovi
5. jan 2011

@martinano čusík, tak pak v čr nastoupím na mateřskou já a budu já doma s prckama, v čr je možnost se vystřídat při mateřské a pak to bude jako doposud

gustinovi
5. jan 2011

@martinano no a jak jsme se s Jirkou včera bavili, tak říkal že by mu i těch 12tis NOK stačilo, tj. na české přes 37tis.kč a je to pořád lepší než to co mám teď na mateřské 7600kč no a u nás jesle stojí 1tis. na měsíc + 30kč za jedno jídlo. Ale než dát tak malého prcka do jeslí tak to raději s ním budu doma zadarmo. No ale jak jsem psala, v mateřské se pak přehodíme.

zuzanka7117
5. jan 2011

Ahojte babule....vsetkym Vam prajem Stastny Novy Rok......v piatok sa vraciam do NO, po takmer mesacnej dovolenke.
@martinano Ahoj Matka.....ako ste silvestrovali.....a Jozkovi prajem vsetko najlepsie k narodeninam..... 🙂
@janano Ahoj Jani, ako sa Vam dari s malou, co mate nove

martinano
7. jan 2011

@zuzanka7117 ahoj super, ked tu uz budete ozvi sa, si vitana ved to vies 😉

ostrovanka
10. jan 2011

@martinano Ahojko, svadba dopadla super. Zabavila som sa, aj som si to uzila. No dufam, ze to bolo len raz v zivote 😀
Najvacsi uspech vsak zozal druzba, ked vosiel v bielom smokingu do sobasnej miestnosti.

Inak prajem vsetkym stastny novy rok.

sloto
11. jan 2011

ahojte chcem sa opytat, ci nahodou nemate niektora informacie o tom, zeby sa v osle mala otvarat skolka pre ceske a slovenske deti? mala to otvarat nejaka ceska pani, dostalo sa mi to do usi. potrebujem tuto informaciu pre jednu znamu.

sissar
16. jan 2011

😵 Ahojte bambule🙂vsetky v Norsku ?chcela by som sa pripojit k debate,,,,,,Ja som v Tronfheime 😀 manzel v praci a a ja na materskej🙂

zuzanka7117
17. jan 2011

@sloto Ahoj....neviem ti povedat, nepocula som o tom........ale bolo by to super..... 🙂

zuzanka7117
17. jan 2011

@sissar Ahoj, vitaj.......ako dlho si v Norsku. 🙂 Ja som tu asi dva roky, som v Oslo, zijem tu s mojim nastavajucim.... 🙂

zuzanka7117
17. jan 2011

@martinano Ahoj Matka....ako sa dari. My sme nakoniec na tu sankovacku nesli, niekomu nebolo velmi dobre..... 😖

sissar
18. jan 2011

dakujem🙂V Norsku som dva roky tiez 🙂 nevies mi prosim poradit kde si mam po sobasi odoslat doklady na zmenu priezviska atd,,,alebo to radsej nechat na sk neskor? 😒 lebo t pani na ambasade sa mi zda hm ako to povedat neinformovana? 😀 dakujem prajem krasny dnicek

ostrovanka
18. jan 2011

@sissar vitaj, ako vidim, kazdu chvilu rodis! Si v Norsku, ci budes rodit na Slovensku?
S tou zmenou priezviska Ti neporadim, hoci sme sa brali teraz na Silvestra, po zvazeni vsetkych tych komplikacii so zmenou priezviska, som si nechala svoje povodne. Zmenim neskor, ked sa na stalo vratime na Slovensko.

ostrovanka
18. jan 2011

Kocky, chcem hodit do placu otazku - temu. Ako dlho sa chystate zostat zit v Norsku. Resp. chystate sa vratit na Slovensko, kedy a za akych podmienok??

zuzu2212
20. jan 2011

Ahojte vie mi niekto poradit som v Norsku a cakame babo a chcela som vediet ci mame narok na matersku alebo len jednorazovo porodne ked som tu pracovala len sezonne ale manzel ma pracu

zuzanka7117
20. jan 2011

@sissar Ani ja ti neviem poradit so zmenou priezviska, je mi luto.......ale zaujimava vec, ja sa budem vydavat tento rok a ani ma take nieco nenapadlo ako sa to robi...... 😕
@ostrovanka No my sa urcite nechystame zostat v NO nastalo, len dovtedy kym to bude nevyhnutne....tzn. postaveny dom a splatena hypoteka....... 🙂
@zuzu2212 Ahoj,neviem ti to presne povedat, ale asi to zavisi od toho, ci mas norske papiere, kolko si odrobila, respektive odviedla dane, atd......skus sa pozriet na stranku www.nav.no a tam by si to mala vsetko najst....aspon myslim

ostrovanka
20. jan 2011

@zuzu2212 Ahoj, najlepsie spravis, ked pojdes priamo sa spytat do NAV. Ale pokial tu mas rezidenciu, teda Fodselnr. a odrobila si min pol roka, tak mas narok na matersku.

ostrovanka
20. jan 2011

@zuzanka7117 Ja som si priezvisko nezmenila z praktickych dovodov, prilis vela vybavovaciek a premarneneho casu a nervov.... vymenim si, ked budeme na stalo spat na Slovensku.

zuzanka7117
20. jan 2011

@ostrovanka Len ja by som sa uz strasne rada zbavila mojho priezviska.....je velmi tazke, madarske, ma 12 pismen... 😀

ostrovanka
20. jan 2011

no tak chapem, ja som sa zas vydala za Halasa... tak sa moc neponahlam 😀 so zmenou.
ale nie, faktom je, ze sme sa brali na silvestra a do nasho odchodu spat do No boli 4 prac. dni a tie sme radsej vyuzili na lyzovacku vo dvojici 😅

janano
20. jan 2011

@martinano ahoj mata, my sa mame fajn, a co ty? uz chodis na kurz?

janano
20. jan 2011

@sissar ahoj aj ty. pri zmene priezviska tu potrebujes na folkeregister podat prelozeny sobasny list, no a potom zmenit priezvisko v banke, atd...nic komplikovane 🙂

sissar
21. jan 2011

@janano dakujem svadba bude tu v Norsku takze len so sobasnym na folkerigester 🙂 .Myslim ze tu v Norsku to nebude ako hovoris koplikovane ale asi si s tym uzijem na Slovensku 😀

sissar
21. jan 2011

@zuzu2212 aho Zuzi,,,nam sa babo narodilo nedavno 🙂 neuvadzas ako dlho si pracovala .Na jednorazovy prispevok mas narok ak si nepracovala tj,dost slusna suma 🙂 Ale ak chces poberarat matersku v Norsku tak je to bud 8mesiacov 100%z platu alebo 80% 12mesiacov 😉 prajem krasne tehulkovanie 🙂

zuzu2212
21. jan 2011

Ahoj tak ja som ale pracovala len sezonne nie na zmluvu a nevies ci mam narok aj na matersku to je nejakych 3000 nok a to jednorazove dostanem to uz viem a kde presne ste my sme pri Larviku

zuzu2212
21. jan 2011

@ostrovanka ahoj tak dakujem a budeme musiet ist tam