Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

andula30
29. mar 2009

u nas svieti slnko ale je chladno, idem umyt riad nemali sme od rana vodu 😝

martinano
29. mar 2009

no to je super tu sice teplucko ale leje.
akko casto chodite naslovensko? chodis s malym k dr.kde?

andula30
30. mar 2009

ahojte no dnes to vonku dobre nevyzera. Domov chodime podla potreby teraz sme boli po troch mesiacoch a vyzera to, ze zase to vychadza po troch lebo pojdeme na svatbu mojej sestry 🙂 ale vzdy len na dva tyzdne takze vlastne na otocku. Ale v lete by sme schceli aspon na mesiac ak si muz zozenie za seba nahradu, uz mame niekoho slubeneho tak dufame, ze sa to podari, chceli by sme daco na domceku porobit, a pojdeme na druhu svatbu mojej druhej sestry 😀 s malym chodim na Sk tu som zatial nepotrebovala. Nas lekar vie ze sme vonku maly bol v poriadku tak ho nemusim kazdy mesiac kontrolovat, ja si ho premeriam aj odvazim 🙂 A vy ako casto chodite a na ako dlho, a uz som sa pytala ako byvate v Oslo mate bytik alebo domcek?

martinano
30. mar 2009

ahoj
takslekarom to mame take iste,ale chodili smetroku casejsie kvoli ockovaniam.as doktoka je tiez zlata ja ho ani nevazim azke sme na slovensku.aj my tak chodime cca na dva yzdne ale vychadzal to tak cca az8tyzdnov, teraz m boli po troch mesacoch to bolo najdlhsie a vlastne koncom maja ideme iez na slovensko lebo mame poslednu vakcinua muim to absolvovat.my byvame v rodinom dome, v podkrovi mame byt.je to fajn, msmevelmi spokojny 😉
jej tak idete na svadbu, o je super, my tak podobn ako vy, mame kupeny domcek tu na slovensku aj by sa ptrilo nieco porobit,ale nedostalism sa ktomu este ☹

andula30
30. mar 2009

NO obe moje sestry sa rozhodli tento rok, takze aspon mame dovod ist domov 🙂 minuly rok sme dve rodili a tento rok sa dve svatbuju, aspon sa nasi nenudia 😀 popritom sme raz doma my s malim a raz sestra s malou lebo iny su pre zmenu v Anglicku, ale ona tam aj rodila. No ved koli tomu domceku sme tu, ja nemozem povedat, ze sa nam tu nejako velmi paci, ale peniaze potrebujeme. Tu nies u moc dobre vztahy, naoko v poriadku, ale kazdy kazdeho ohovara zavidi...typicka slovac no a alkohol party my vazne nemusime takze sa toho nezucastnujeme a teda plati kto s nami nepije je proti nam 🙂 ale este nieco mozno vydrzime a hura domov po 10 kokoch manzelstva mat vlastne byvanie bude fajn nie

martinano
30. mar 2009

to ano
u nas je to zas tak,ze ked je nejaka akcia kona sa u nas kedzee mame najmensie dieta, maleho dam spat a tak.ale vzdy frflem,ale na ruhej strane som aj rada lebo s nikam nedostanem tak aspon je niektoo u nas.aj u nas je to tak s tou slovacou je to aj u nas tak,ale snazim sa s to nevsimat.mne je jedno co kto hovori.a prav je,ze tie urcite parie ktore sa tu poytvarali dzia po kope.no ja somsi myslela,ze zarobime nado,ale jenehoplatu to neide, neviem ako u vas.jasa nestazujem,ale myslim z z dvoch to bude jednoduchsie a rychlejsie

andula30
30. mar 2009

Suhlasim ale my si zas hovorime ze mozno dlhsie, ale spolu, ja by som chcela byt s malym co najdlhsie doma, my sme na neho strasne dlho cakali a ja si na ukor penazi nechcem nechat ujst chvile s nim pretoze to sa uz nikdy nezopakuje. A akcie sme uz davno zrusili ja ani muz nepijeme a tu akcie casto trvaju do rana a co tam mame dvaja striezvy robit 😀 a stale niekto nieco oslavuje, tak my uz nechodime max na kavu poobede my k nim a ony k nam aspon maju o com, aj tak nas riesili a museli si vymyslat takto to maju ulahcene, ja to tiez neriesim, ale vies ako to je vzdy sa hovori o tom kto tam nie je, ale vzdy sa najde dobra dusa co ti to povie. Ale ked si zoberiem, ze su to vlastene uboziaci, ktory tu ziju bez rodiny domov chodia dva krat do roka, deti vyrastaju bez nich so zenami si nemaju co povedat a z penazi im uz preskakuje tak ich musim vlastne lutovat ako ich musi boliet, ze sme tu spolu a sme stastny 😀 😀 😀

martinano
30. mar 2009

tak to u nas je to ine
stale viac a viac manzeliek prichadza, tak u nas je to vzdy navsteva rodin aj ked do rana 😉
aj my sme mali s matkom vela problemov kym sa narodil,teda ja som mala,ale bude mat v dec.dva roky na jesen by som chcela nastupit do prace a budeme sas manzelom striedat, norsk ma na toto dobry ystema to percentualne uvazky co je super a oni su celkovo rodinne zalozeny,tak coviem snazia sa vchadzat v ustrety uvidime v praxi,ale matko bude urcite s nami a ne v skolke alebo s niekym

andula30
30. mar 2009

Su, ale tu je vacsi problem s pracou zvacsa tu pracuju len chlapy a teraz ked je kriza tak je to este horsie, nas maly ma len 10 mesiacov a my by sme tu uz dlho zostat nechceli, a u mna je problem ja mam gympel a tu je lepsie mat nejake remeslo a to tvojr je fakt ziadane, myslim ze v tvojom pripade by bola hlupost to nevyuzit. A ako dlho ste manzelia, lebo my budeme uz 10 rokov, ja by som rada este jedno babo stihla budem mat totiz uz 32 rokov, ale ak pride tak pozde ako Simonko tak to uz asi nestiham 🙂

martinano
31. mar 2009

ahojte
andula ak chcete este jedno ja na vasom mieste by som to skusila.u nas druhe nehrozi, ja mam zdravtne problemy, som rada,ze mame matka.u nasnebol problem s otehotnenim,skor ke som ho cakala a viac a viac rastol, tak potom boli problemy,ale nastastie sme to spolu zvladli 🙂
co dnes budete robit?ake je pocasie?
ja idem na kontrolu k dr.poobed prechadzka,teraz varime upraujeme, matko mi so vsekym pomaha 😠

andula30
31. mar 2009

Ahojte
prsi takze budeme zavrety 😝 maly je dnes ako certik mrchavy, no v kazdom pripade chceme, ale ja nie som na to pripravena skor ho zatial chceme s rozumoveho hladiska, aby maly nebol sam, ale ja mam este strach u nas nebol len problem otehotniet ale aj vynosit no a po porode som lezala na intenzivke mala som dost namale ale druhe dieta chcem, ale asi az ked uz budeme byvat doma tu mam co robit s jednym dietatom kedze som na neho zvacsa sama lebo muz roby v noci a niekedy az doobeda a cez den dospava musim ist lebo mrnci

martinano
1. apr 2009

dobre ranko kocky
ja nestiham,balim mmusim este nakupit vybavit postu.rano vyrazame

andula30
1. apr 2009

stastnu cestu

martinano
3. apr 2009

ahojky,tak uz sme tu vsetko ok aj cestu sme zvladli super.dnes sme boli na prechadzku, vyzera,ze uz asj tu asi zavcne jar co je super, inak sme sa zabehli super.

andula30
4. apr 2009

bre ranko
no aj u nas to zatial vyzera dobre, zajtra sa chystame s malym plavat tak verim, ze sa nam to uz podari, baby a ja cakam na vase fotky 🙂 🙂 🙂 mate prazdne albumceky a ked budete mat chut tak tu je nas Simi

https://www.youtube.com/watch?v=aF8nxLH5tEc
andula30
6. apr 2009

Halo baby zijet?????,vam je tu ale dobre, plavanie sa nekonalo, bazen zatvoreny uz maju pasku 😀 ale aspon svieti slniecko a mozme byt vonku

martinano
6. apr 2009

ahjoky aj ja dnes skuim pridat foto este sa ozvem ako sa inak mate

andula30
6. apr 2009

Dobre uzivame si slniecko

martinano
6. apr 2009

super aj my boli sme dnes s mirkou na prechadzke a bolo super 🙂
sme to s manzelom pozerali,ze kolko je od nas k vam no pekne daleko je to ☹ , je to skoda

andula30
6. apr 2009

tiez myslim uz som to aj ja zistovala, ale velmi velmi daleko ☹

martinano
6. apr 2009

to je skoda, sa to nezda,ale je to niekolko hodin autom ☹ , konecne som dala nejake foto do albumu klen tak na rychlo nieco musim upravit este

andula30
7. apr 2009

Jej maly je zlaty tiez ma pekne vlasky 🙂 , no ale tu je kazda cesta este dlhsia ako na Sk vzhladom k povolene j rychlosti 😝 , mate tu svoje auto alebo norske?

martinano
7. apr 2009

dakujem
my mame svoje pretoze ja som tu zatial len na prazdninach, chodime cca kazdych 6tyzdnov na slovensko az dva mesiace, lebo matko mal kopec ockovani, ja mam zdravotne problemy, takze rozbehnute vysetrenia.nechceli sme sa tu zatial prihlasovat,kedze sme tu len na navsteve.uvidime co bude dalej.a vy mate svoje?

martinano
7. apr 2009

ostrovanka uz si sa neozvala si este v norsku?

andula30
10. apr 2009

Ahojte nestiham riesili sme tu dane hotovo a dufam, ze v poriadku, no mame svoje ale su s tym nervy 😝 musime nejako poriesit norske neradi by sme o to nase prist 😝 😝 blbe zakony maju. No aj ja musim dat teraz maleho zaockovat trosku meskame ale lekar hovori ze radsej pozdejsie ako skor. Martina a ty ake problemy snad nic vazne

andula30
10. apr 2009

Aj js rozmyslam, ze teraz ked pojdeme na SK, ze tam zostanem na leto aj koli malemu nech si viac leto uzije aj na dome by sa daco zislo pohnut a aj ja by som sa zisla zrekonstruovat, tiez by som mala poobiehat lekarov myslim ze hlavne zensky ma pekne privita po takom porode ani na kontroly nechodim 😝 a krv...ale po tej trasfuzii som mala take vysledky ake este nikdy nie tak verim zeto bude ok 😀, ale na druhej strane sa mi bez muza uz byt nechce. Uvidime

andula30
11. apr 2009

pekne ranko , no vyzerato ze sviatkujete 🙂 tak si to uzite, kresny zbytok sviatkov 😀

martinano
14. apr 2009

ahojte
my sme mali tatinka doma,tazke sme si uzivali spolocne chvilu a krasne pocesia, teraz sa sice pokazilo,ale dufam,ze to nebude dlho trvat.ako sa mate?ako ste sviatkovali?

andula30
15. apr 2009

My sme sviatky prezili v pohodea spravili sme si aj darcek 😉 a kupili sme si norske auto

martinano
15. apr 2009

tak mate norske auto super
my sme boli dnes tiez na akupy matko vsme pokupovali este veci do izbycky