Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

sisa00
10. mar 2011

Ahojte ako sa mate mne sa včera babo 1x pohlo uplne som bola vylakana ale aj natešena cely den som si držala brucho 🙂 A to som ešte len v 18t . Neviem či to je dobre ale citila som to dosť nizko ale hadam to je ok . Dneska mame krasne počasie uplne krasna zima tohto roku. Sice sem tam riadne fuka , ale inak stale okolo 0. Minuli rok sme ešte v aprili mali minus 10 ... Nekupovali ste detsku cestovnu postielku tu v NO ? Nevieme či sa to skor neoplati tu kupovať ako u nás. No okrem kočíka lebo ten už som obiednala na sk :D pa pekný den prajeme

martinano
10. mar 2011

@sisa00 ahoj v 18tt uplne normalne a ze nizko to je tiez normalne ved je nizko babo.nemas sa coho bat to je len dobre,ze sa hybe.tu bolo tyzden krasne a teplucko okolo 0, vcera dnes snezi teda len poletuje,ale mas pravdu min. rok bola zima hnusna studena

lenka3007
10. mar 2011

@sisa00 ahoj... to je super, že už ho citiš , ja som si to veľmi užívala, najprv len take mravčekovanie... to je normalne že ho citiš ešte dolu, nemaj strach... no my tu mame jak blaznivý apríl, včera ráno pršalo, potom vyšlo slniečko, potom snežilo, no a teraz mame sneh... ale čitala som že aj na slovensku muju sniežik... 🙂

borci
15. mar 2011

Caute zienky. Tak zeby uz aj v No zacinala jar? 😵 😵 Vcera sa krasne topil sneh, radost ist na prechadzku.

@sisa00 to je super, ze uz citis babo, ja som tiez prvy krat citila pohyby v 18.tt. To je uzasne 🙂 dovtedy som mala take pochybnosti, lebo som vedela, ze som tehu, ale nic som necitila, brusko nejak nerastlo. Od prvych pohybov som chodila vysmiata ako slniecko a cakala, kedy sa zasa pomrvi 😵

ostrovanka
15. mar 2011

@borci Jar? no u nas su kopce pokryte snehom, na cestach sa miestami stopil uplne, ale neverim, ze to bola posledna nadielka. Ideme na velku noc na Slovensko, tak tam si snad uzijem jar aspon chvilku 😀

sisa00
16. mar 2011

Ahojte u nas už je asi dva týždne tak pekne sem tam aj posneži, ale vyjasni sa a hned sa to topi 🙂 Hned je krasny den ked to tak pečie 🙂 Už nam začinaju kontroly tak budeme vedieť o miminku hadam viac aspon to pohlavie by som už chcela vedieť ... My domov planujeme až v maji ale už teraz by som balila hrozne sa teším :D pa Pekný den prajeme 😎

ostrovanka
16. mar 2011

@sisa00 V ktorom si tyzdni?

borci
16. mar 2011

@ostrovanka jaaj, tak to hej, snehu aj tu su kopiska 🙂 nestras z dalsou nadielkou, ja uz mam toho dost. 😲 😀 aj ked musim povedat, ze zima bola pekna. My sa tiez vyberame domkov na Velku noc- az na 10tt, lebo manzel bude mat matersku, tak si spravime dlhsiu dovolenku.
Neviete niekto, ci treba niekde nahlasit, ze cestujeme na dlhsie? Do NAVu alebo tak? 😕

janano
16. mar 2011

ahojte baby. my sa uz tiez hrozne tesime na jar, vyzera to, ze v Osle uz pomalilinky prichadza. slniecko nam krasne svieti, sneh sa pomalinky topi...aj ked to este potrva. ale ten vetrisko, co tu niekedy duje, to je hrozne, ten prejde uplne do spiku kosti 😖 na slovensku uz maju krasne teplucko...ze uz aj snezienky ☹

@borci hlasit to nemusis, teda len zamestnavatelovi, aby vas nehladal 😀 😀 😀

martinano
16. mar 2011

@ostrovanka gratulko k tehulkovaniu, drzim palce nech je vsetko ok.ako sa citis?

sisa00
16. mar 2011

@ostrovanka Ahoj dneska mame 19tt . Ale hrozne rýchlo to ide 🙂 juj nech už je na svete dneska som si pozerala prve dupačky čo som kupila 😝

ostrovanka
17. mar 2011

@martinano Ahoj Martinka, zatial je to take cerstve 🙂 Zacinam byt desne unavene, len by som spala. Rozmyslam, ze sa dam na 50% vypisat.
Vy druhe neplanujete este?

zuzanka7117
19. mar 2011

@ostrovanka Jeeeej, gratulujem, nech sa ti dari....... 🙂

janano
19. mar 2011

@ostrovanka aj ja gratulujem... 🙂 🙂 🙂

babo79
24. mar 2011

Ahojte dievcata.ako sa mate??rozoberate jar ja mam pocit ze jar na Norsko zabudla u nas stale snezi a fuka fuka fuka ale neskutocne..ako tak citam tak skoro vsetky ideme domov v rovnaky cas..ja uz konecne doklepavam posledne papiere na ambasadu a konecne to poslem..akurat dnes som volala tak aj tak budem musiet vybavit este jeden extra Rl apostilovany pre istotu ak by chceli na SVK ..uz som si kupila aj letenku na 23.4.do prahy inak su dost drahe letenky Krakow bol riadne drahy..strasne sa tesim aj ked nam bude smutno za ocinom ale co uz.on pride v juli bere si 8tyzdnov volna z nav.ozaj nakoniec mi ten balik prisiel napisala som im ze je to gift a poslali to uz sme kupili aj auto tak uz len odtrepat nase svk auto domov..Idem sa vas opytat deticky co sa narodili tu v Norsku ako ste to potom riesili ked ste boli na Svk v socialnej a zdravotnej poistovni?mam ho normalne prihlasit do pistovne??kedze je urcite zaregistrovany tu neviem a na nete nemozem nic najst mozno mi niektora s vas pomoze.
@ostrovanka jejo gratulka..aka kocica pekna profilovka... 😉 😉 😉

ostrovanka
24. mar 2011

@babo79 cauko!
A na kolko ides na slovensko?
My sme Alexa normalne prihlasili do zdravotnej poistovne, nebol s tym ziaden problem, dokonca ho mozes zaregistrovat aj kym este nemas slovensky rodny list, oni ti daju nejake potvrdenie pre lekara - aby si mohla ist na poradnu k pediatrovi aj v case kym este cakas na karticku a rodny list.

borci
24. mar 2011

@ostrovanka pripajam sa ku gratulacii, dufam, ze sa citis dobre 🙂 😉
Vravis, ze si prihlasila Alexa do poistovne. Ja inac nad tym stale rozmyslam, lebo sa vyberam k pediatrovi s Editkou, ked budeme na Svk. A teraz za neho platis nejake odvody do poistovne alebo ako? Lebo napriklad, nam uz nechce poistovna v No vydat E6 formular, pretoze sme cela rodina v No. Takze ak teraz ideme k lekarovi na Svk tak si platime v hotovosti.

ostrovanka
24. mar 2011

@borci Za Alexa nic neplatim, lebo do 18 rokov plati do poistovni za deti stat.
Aj nam uz zrusili formular E106, takze ja platim v hotovosti, ale pre Alexa mam normalne pediatricku na slovensku, kde ma zalozenu kartu a ked sme boli dlho mimo Norska a boli v plane ockovania, tak ich dostal na Slovensku.

borci
24. mar 2011

to ako pisem? 😠 myslela som formular E 106, ale pochopili sme sa 😉
@ostrovanka tak to je super, to som ani nevedela 🙂 a davala si klbiky vysetrovat na Svk?
Je tu niekto, kto nedaval vysetrovat klbiky? Tu to nerobia a doma som ani neskusala, lebo ortoped ma dlhu cakaciu dobu. Bola by som rada, keby ju vysetril 😒

ostrovanka
24. mar 2011

@borci hej, davala som vysetrovat klbiky na slovensku

ostrovanka
30. mar 2011

Haloo, no kde je kto??
My sme zas boli chori - teda Alex, potom to chytilo aj mna aj mm. Opatovne som sa vytocila na zdravot. systeme... Kedze dostat termin k svojmu lekarovi sa okamzite neda, a my sme malicke mesto, tak v ramci polikliniky vzdy sluzi jeden emergency lekar. Tak sme v stredu boli u jednej, ta kukla usi, ze ear infection, predpisala Erimax - antibiotikum. Ani mu nespravila test na bakterie, vrrr. Dieta horucky 39-40 stale, tak v piatok vecer hura zas na pohotovost. Tam dalsi lekar, tento krat sam aj spravil bakt. test aj test na streptokoka, vsetko neg. Ze ma zdur. uzliny, mame vyckat a ked nebude lepsie, mame prist zas, ze spravia testy. Dieta kasle ako tuberak, horuckuje, tak hura v pondelok na pohotovost. Dalsi doktor... ze Erimax nezabera, spravime dalsie testy. Sup, a zrazu ze strpetokok. Predpisal nove antibiot bez toho, aby dal strept. kultivovat a zistil rezistentnost.

Tema do placu ... uz vam prisli dane? My tento rok nedoplacame, chvala bohu, bo minuly rok nas to pekne zaskocila.

Pocasie...?? U nas tomu uz sibe totalne, od nedele snezilo, mame min 20 centi a dnes rano, ze -4

lenka3007
30. mar 2011

@ostrovanka ahoj, trosku oneskorene ale predsa gratulujem k tehulkovaniu, hlavne aby ste boli zdravi...
No ale citam ze sa s tebou ale riadne zahrali, my sa zatial liecime len domka a verim ze do leta uz budeme zdravy, akurat ja som trochu prechladla, lebo jak kazdy slovak som uvidela slniecko a cez okno tak hrialo, tak som sa obliekla jak madona a isli sme na vylet, tak teraz trpim 🙂 Nas Jurko uz chodi do skolky kazdy den, pomaly sa uci par slov, uz vie zakladne ako voda, mlieko, jest, ist na zachod, pod sa hrat, a hlavne Nerob, prestan, lebo tam maju take dievcatko a to stale do neho zapara a on sa jej boji, kazde rano mi hovori, ze tam nejde, lebo tam bude Hera, aj ucitel hovoril, ze je velmi temperamentna... Inak tu uz nie je nastastie taka zima, ale zas ked mi volaju nasi, ze su v trickach v zahrade, tak mi je smutno... dufam ze cez leto bude na slovensku krasne a horuco, nech si to uzijeme...
Dane vcera prisli drahemu, dostane naspat chvala bohu, lebo kamarat si daval robit dane jednej pani a ta mu dva roky vypisovala, ze ma doma dieta, ze jazdi kazde 3 tyzdne domou a pod. a teraz musi vratit nehorazne peniaze, lenze kedze o tom nevedel, tak mu poradili, nech ju uda na policii, tak aj urobil...

janano
30. mar 2011

@ostrovanka to je divné, že vás nechcú zobrať k lekárovi. jasné, keď ja chcem ísť, tak čakám, zvyčajne tak 2 týždne. Ale deti normálne berú hneď. Nás zobrali a aj keď som ja čakala, tak som videla, že prišli s dieťaťom a neboli objednaní a hneď ich brali.

ostrovanka
30. mar 2011

@lenka3007 no teda, to je pekna skusenost. Ja zatial robim dane sama, nemame tu pozicky, ani nehnutelnosti, tak je to velmi jednoduche.
Lenka, chodil maly aj min. rok do skolky? Ak hej, tak si mozete odpocitat naklady vynalozene na skolku z danoveho zakladu, max 25000 na dieta.

ostrovanka
30. mar 2011

@janano zoberu nas hned k lekarovi, ale nie k nasej GP, ale k tomu, kto prave sluzi ako emergency lekar. Oni v ramci polikliniky rotuju, kazdy den je emergency doc. niektory iny.
Takze k lekarovi sa dostanes, ale zakazdym k inemu, co je podla mna pekne na prd.

lenka3007
30. mar 2011

@ostrovanka nie on zacal az vo february a problem je ten, ze ja este nerobim a drahemu povedali na policii ked sa bol registrovat, ze pokial sme neni manzelia, tak si nas nemoze napisat pod seba, cize jak keby tu bol sam slobodny clovek..

janano
30. mar 2011

@lenka3007 to je dobre, že už chytá slovíčka. Deti sa rýchlo učia. Ani sa nenazdáš a bude hovoriť nórsky ako guľa 🙂

ostrovanka
30. mar 2011

@lenka3007 to je mi cudne. Ty tu teda si ako zaregistrovana? Maleho si urcite moze zapisat pod seba, to je iste. Ma maly vobec fødsel no?

ostrovanka
30. mar 2011

@janano no nas maly ma 22 mesiacov, chodi do skolky od sept. a uz kopec slov dava norsky. Kedze sa uci len rozpravat, tak doma ho zakazdym opravim, a poviem mu to slovo po slovensky a on ho hned zopakuje.

janano
30. mar 2011

u vás je to inač. u nás máme normálne fastlege, akurát keď tam nie je, tak nás vezme iný. ale oni aj tak na všetko vravia, že to je normálne 😖