Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

ostrovanka
30. mar 2011

@janano no vidis, tak potom je to u Vas inak. Ja som si davala termin k svojej Fastlege na tehu vysetrenia a cakam 3 tyzdne.... co je podla mna dost.
Ale to mas pravdu, oni na vsetko povedia, ze to je normalne, to prejde atd...

janano
30. mar 2011

@ostrovanka my tiež nastupujeme od augusta do škôlky. Tak sa aj teším, lebo vidím, že jej chýbajú detičky a že sa bude učiť jazyk

janano
30. mar 2011

@ostrovanka no 3 týždne sú dosť dlho

borci
30. mar 2011

@ostrovanka teeda, to ste mali narocny vikend. Dufam, ze uz sa mate lepsie 🙂 Inac to s tymi doktormi je to tu ubohe, a nebodaj, ze ti nieco je, tak sa doslova prosis o vysetrenie. 😒
My sme zatial chvalabohu nemali problem dostat sa k nasmu lekarovi.
Dane uz tiez prisli, ja dostanem ze nok 81 hahaha.... ale pokial nedoplacame, tak je dobre. minuly rok som musela doplacat 😠

@lenka3007 Jurko je sikovny, ked sa uz tolko slovicok naucil. Za chvilu bude snakkovat jedna radost 😉
My sme uz dostali skolku, od augusta zaciname, joj ako sa netesim...

janano
30. mar 2011

@lenka3007 ten kamarát má smolu, lebo aj keď mu dane robila nejaká pani, tak aj tak je zodpovedný on

janano
30. mar 2011

@borci ahoj, ešte som ti nestihla odpísať 🙂

borci
30. mar 2011

@ostrovanka ani mna nechcel fastlege objednat skor ako v 12.tt na prvu prehliadku

A jasne, u nich je vsetko dobre a samo prejde atd... a mna nechali 11 dni prenasat, ze vsetko je ok. ani usg ani ctg....

borci
30. mar 2011

@janano v pohode 🙂
akosi sme sa dnes rozpisali 😵
Editka spi. Sme skladali pradlo a ona mi pomahala, sikovnica. Ja som skladala a ona rozkladala 😀

janano
30. mar 2011

@borci my pôjdeme tiež o chvíľu. Ja som zvedavá ako bude spať v škôlke...

lenka3007
30. mar 2011

@janano ahoj, to uz neviem, ja som si tiez myslela, ze on ma zodpovednost, ale pokial je to ako na slovensku, ze ma zodpovednost ten, kto to danove podpisuje, tak potom asi ona, aj mojmu otcovi robi ekonomka papiere a podpisuje sa ona a potom on ci ako to je, len viem ze keby tam nieco nesedelo, tak maju problemy obaja.. no kamarat ma problem, ze tie peniaze musi vratit tak ci tak, ale udat ju zevraj ma, aspon sa mu vrati to co zaplatil jej za robotu...najlepsie je asi naucit sa to a robit si papiere sam... my sme nerobili papiere, nakolko nemame tiez nic, tak poslali drahemu sami zo skate papier vcera a tam bolo kolko mu vratia, este teraz caka od zamestanavatela dovolenkove za minuly rok, lebo si nevyberal dovolenku...

janano
30. mar 2011

@lenka3007 Ale na Slovensku tiež podpisuje dane ten, koho je to daňové, nie? Nám to tiež robila účtovníčka, ale podpisovali sme my...

lenka3007
30. mar 2011

tak potom neviem, ale nam hovorila, ze keby danove naslo nejaku chybu, zodpovedna je aj ona... to je jedno...

janano
30. mar 2011

@lenka3007 je, je. Hlavne, keď sme v Nórsku 😀

ostrovanka
30. mar 2011

@lenka3007 Ja vsetko robim elektronicky cez MinSide.no alebo Altinn.no

ostrovanka
30. mar 2011

Ozaj, a robite danove priznania aj na slovensku?

janano
30. mar 2011
lenka3007
30. mar 2011

@ostrovanka dakujem uložim si to na buduci rok, dufam že sa v tom vysomarim... Inak dnes mi volala svokra, že urobila danove aj mne na slovensku, lebo pred tym ako sme sem isli minulý rok som pracovala v poisťovni, no vratia mi až 8 €, to jej kupim čokoladu za namahu 😀

lenka3007
30. mar 2011

@borci ahoj, no tak držím pästičky, nech sa v školke malej páči. Ja pevne dufam, že bude moj malý rýchlo hovoriť, lebo v auguste zacina škola, takže sa musime snažiť 🙂

borci
30. mar 2011

@lenka3007 dakujem 🙂

@ostrovanka my sme posielali aj na SVK, len informovat danovy urad.tak nam povedali na danovom este davno, ked len manzel pracoval. tak odvtedy posielame. Myslite, ze netreba?

martinano
30. mar 2011

Ahojte
@ostrovanka my podavame kazdy rok ohlasku je to tak v zakone,aj co viem tu o chalanoch co robia davaju vsetci,lebo potom chodili pokuty.inak nechapem na co im to je,ale nevadi.drzte sa a davaj na seba pozor

sisa00
1. apr 2011

Ahojte my podavame danove každy rok lebo potom chodia pokuty . Najskor napišeme odklad teraz su nato niake nove tlačiva ževraj sa tam len meno doplni že žijete v zahraniči a ked prideme donesieme papiere a v klude to svokra spravi.

janano
2. apr 2011

Ahojte baby, nemáte úplne pravdu. Ak osoba nie je rezidentom SR a nemala v SR žiaden príjem, vtedy sa daňové na Slovensku nemusí podávať.

sisa00
2. apr 2011

Ahojte nevedeli by sme mi poradiť. Chceli by sme si dať zistiť pohlavie mimča z krvi lebo sa nam skovalo a kým pojdeme domov by som to chcela vedeiť aby som mohla makupiť peknu vybavičku. Neviete či to v norsku robia a čo to stoji ? A kolko by ma vyšiel ultrazvuk na slovensku ? Len toho sa bojim že zato vyvalim peniaze a zase sa nam skova.

@janano Ja sa v tom vobec nevyznam ale radšej to podavame lebo kamarat bol 7 rokov v IT a ked prišiel na Sk dostal pokutu cez 1000e. Ved to nič nestoji a aspon mame pokoj na duši :D

Ake mate počasičko u nas je 10 stupnov sneh sa topí uplna paradička ked to pojde takto dalej zachvilku nebudu ludia lebo my sme v lyžiarskom stredisku 🙂 už teraz je to bieda

lenka3007
2. apr 2011

Ahojte baby, prosím vás, dnes som čekovala na internete školské tašky a pod. už pre malého do školy, tak ma napadlo, že či náhodou neviete, ako to chodí v školách tu v NO? Či je to tak ako na SK že prváčik nosí väčšiu tašku ako je sám, k tomu si musí ťahať prezúvky a veci na telesnú a fúúúru kníh. Alebo to tu je už tak že knihy nachávajú v škole? a ešte by ma zaujímalo, čo všetko asi musim pokúpiť ja sama a čo mu dajú v škole?... Ak viete alebo máte známych, ktorím dieťa chodí do školy, tak mi prosíííím dajte vedieť... Určite mi dajú neskôr nejaký papier, čo potrebujeme, ale ja by som chcela začať kupovať už teraz, nech toho naraz nie je veľa... Ďakujeeeeem...Pekný deň 🙂

martinano
2. apr 2011

@janano tak preco nam posielali pokutu, ked sme nepodali a na sk, nema manzel nic?hmmmm?

ostrovanka
3. apr 2011

@martinano podla mna ste sa mali ohradit, ze ste danovym rezidentom Norska, dolozit potvrdenie od Skateetaten, pripadne este najomnu zmluvu...

martinano
3. apr 2011

@ostrovanka no mohla som sa tam aj pobit, proste nie, musime podat danove aj na slovensku a viem,ze viaceri mali s tymto problem radsej podat,ze som mimo dolozit k tomu co treba,lebo potom fakt velke problemy,kazdeho osobna vec, mne vypisanie papieru nic nespravi a mozu mi potom na hrb vyliezt

ostrovanka
3. apr 2011

@martinano Martinka, a ty ked si s malym stale na materskej, tiez podavas na Slovensku danove priznanie?