Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
15. jún 2011

@sisa00 Ahoj. Ja som si do pôrodnice brala len osobnú kozmetiku, oblečenie po pôrode a oblečenie pre malú. Tiež si vezmi si niečo na zbodnutie a pitie, nevieš, aký dlhý bude pôrod a niečo na zbodnutie pre partnera, ak bude s tebou. Uteráky, nočná košeľa, dečka pre malé, toaleťák, plienky a vložky boli k dispozícii. My sme mali na chodbe kuchynku a mohli sme si tam urobiť kávu, čaj, zobrať jogurt, nejaké ovocie. Ale to bolo v Osle a naozaj neviem, ako je to v iných mestách.
Snáď ti iné baby poradia 🙂

sisa00
15. jún 2011

@janano Dakujem moc si ma potešila lebo ja som rozmýšlala ako to všetko pobalim 2x uterak plienky vložky oblečko Na sk toho ozaj treba dosť a ked mi tu prišiel papier som nevedela či to je všetko. JAj som rada že rodim v norsku a nie na Slovensku uplne ma to až hneva ked si predstavim že by som si mam zabaliť pribor . 🙄

beruska64
16. jún 2011

@sisa00
@janano Ahojte. Sorry, ze vam tu leziem, ale akurat po tejto informacii som prave patrala. Ja budem rodit v Bergene, a uz je najvyssi cas zacat sa balit. Ty budes kde rodit sisa?

sisa00
16. jún 2011

@beruska64 Ahoj ja budem rodiť v Gjoviku a asi ozaj potrebujeme len to čo nam Janka napísala. A kedy maš termín ? ja až v auguste okolo 20 .

beruska64
16. jún 2011

@sisa00 Ahoj, ja mam termin 24.7 tak uz iba daky mesiac. Tebe poslali z nemocnice daky papier, co si mas zobrat? Lebo mne neprislo nic. Chodime teraz na predporodny kurz a tam nam Jordmor hovorila, nech si hlavne nezabudneme papiere -helsekort for gravide a papier o krvnej skupine a papuče. Ja si zoberiem este svoju nocnu koselu, ale na porod si dam tu nemocnicnu. podprsenku na kojenie, kozmetiku, uterak, jedlo a vodu k porodu, fotoaparat a pohodlne oblecenie na cestu domov pre mna a pre miminko. Uz to len pobalit 😀 ale stale sa mi nechce. Nakoniec to budem zhanat po byte, ked zacnem rodit. Skoda, ze nebyvate blizsie, by sme chodili potom spolu kocikovat. A viete co budete mat. My cakame dievcatko.

ostrovanka
17. jún 2011

@beruska64 Jedlo ani vodu nepotrebujes, donesu tebe aj partnerovi. Aj pyzama su tam k dispozicii.

beruska64
17. jún 2011

@ostrovanka nam hovorili na kurze, ze si mame zobrat vodu aj jedlo, v kazdej nemocnici je asi iny servis 🙂 A pyzamo chcem po porode svoje, aby som nemusela byt v tom nemocnicnom. Vy byvate niekde hore na severe?

sisa00
17. jún 2011

@beruska64 No to je veru škoda ja som tu jedina slovenka ani CZ ani PL . Priatel bol asi rok v Bergene ale asi by sme sa tam nevratili aj vraveli či sa nechce vratiť ale už sme dlho tu u nas . JA si berem asi presne to iste čo ty ale jedlo asi nie len vodu niaku. Ja jesť nebudem a priatel ked ma stres iež moc nezje . Juj ani mne sa baliť moc nechce ale ja mam ešte dva mesiace 😀 ked už prestanem pracovať a budem mať viac času tak to pobalim aj aj si beriem aj jednu svoju košelu aj župan asi . o tom tu nikto nič nevravi neviem či ho brať alebo nie .Nam tu nevedeli povedať lebo mala hrozne skakala a na Sk nam doktor povedal že to bude dievčatko tak sme sa zasmiali lebo sme mu 6 mesiacov skoro 7 vraveli JAkubko :D Tebe sa to už blíži aj ja by som už chcela neviem prečo ale neviem sa dočkať toho porodu uplne som nato zvedava. A potom na toho maleho červička :D

beruska64
17. jún 2011

@sisa00 Tu u nas su daky zo SR, CZ aj PL, ale nie je tu teraz ziadna tehulka. My byvame 30 km od Bergenu, v meste Os. Tak tu nas moc nie je. Ale v Bergene je urcite vela tam od nas. Ja si zoberiem radsej aj to jedlo, lebo prvy porod moze trvat dlho, a ja som teraz stale taky hlados 😀 A o zupane som tiez rozmyslala, ale asi si ho nebudem brat, lebo nam hovorili, ze do kantiny sa aj tam nemoze ist v zupane. A na izbe ho asi potrebovat nebudem. A mozno bude aj teplo. A do kantiny sa vraj chodi v normalnom obleceni. My sme sice v tom, ze je to dievcatko. Ale na ultrazvuku v Cechach nam povedali, ze to je chlapec. A potom ked som bola v No tak doktorka povedala, ze to je dievcatko. Tak sme zvedavi co to nakoniec bude. Dufam, ze dievcatko, lebo mame vela ruzoveho oblecenia 🙂 Ja sa tiez na porod tesim, asi nie som normalna 😀 ale hlavne sa tesim, ked uz bude drobec na svete. Jeej ty chodis do prace, chuda, ja som cele tehu doma, lebo som na rizikovom. Tak si oddychujem.

sisa00
18. jún 2011

@beruska64 JA by som to doma asi nevdržala tak dlho asi by som sa zblaznila a hlavne teraz ked stale len prší 😒 Ale už mi tiež neni najlepšie od prveho chcem prestať pracovať asi by mi už ani doktor nedovolil lebo už naposledy vravel že by bolo lepšie keby som nerobila ale aspon mi ubehne čas . Ja som sa teraz hrozne rozjedla cele tehu nič a zrazu papam čo vidim :D Asi ani ja si ho teda nebudem brat ani nemam niaky pekny to som kupila na Sk len pre pripad nudze 😝 A to maš super že ti takto rozpravaju čo trevba a čo nie ja mam uplne naprd doktora teda už 3x som mala toho isteho a inak stale iny ale jordmor je tiež taka že len nutnosti a konec ešte mi aj povie že aby som jej teraz mesiac nevolala že ked budem mať problem nech zavolam do tej nemocnice kde mam rodiť lebo ona ide na dovolenku a pride až v auguste a v tom stredisku ked mam dokora tam že maju tiež všetci volno . Poteší . Vraj sa nemam bať lebo termin mam až 22 augusta a vždy to byva 5 dni pred alebo 5 dni po termine.
A aj ty to maš tak že rodíš vo velkej nemocnici a potom ta prevezu inam ? teda asi priatel ma preveze teda nas už budeme dve a tam budem ešte ale 3 dni lebo tu neni velka nemocnica až asi 180 km odnas tam rodim a potom idem bližšie k nam (asi 40km ) a tam si to odležim . take zvlašne neviem si to predstaviť 😕
Ked s tebou ostava muž na izbe aj niečo plati ? mne prišlo že 300 nok na noc aj strava je v tom ale kolega mi vravel že oni tam riodili a platil len preto že ešte nemal fodelsnumer že inak by platiť nemal .
NO teda uvidime potom mi napišeš ako to cele prebiehalo 🙂

beruska64
21. jún 2011

@sisa00 Ahoj mne to doma celkom ubieha, aspon mam konecne cas na vsetko na co cas nikdy nebol. Ja by som ani pracovat asi nezvladala, lebo prvych pat mesiacov som stale zvracala. A teraz ku koncu sa mi to zase zhrosuje 😖 Ale nie je to take dramaticke ako na zaciatku. Ja chodievam iba k jordmor, k lekarovi nechodim. Tu je to tak, ze som si musela vybrat ci doktorka alebo jordmor. Ale tiez tam nie som moc spokojna, iba vsetko rychlo skontroluje a povie, ze vsetko je ok. A ked sa jej spytam na dake vysetrenie, o ktorom viem ze sa robi na slovensku, tak mi povie, ze to nie je dolezite. A ze pokial citim pohyby a brusko rastie, tak je vsetko v poriadku. No snad ma pravdu! Takze od nej moc informacii nemam, ale chodime na predporodny kurz ktory organizuje helsestasjon a tam sa vsetko podrobne rozobera. To je docela huste, ze mate tak daleko nemocnicu a potom ta budu este prevazat 😲 Ja budem rodit na zenskej klinike v Bergene a tam budem aj po porode. Akurat ma daju na ine oddelenie. Vobec neviem kolko sa plati, ked tam chce byt manzel. Ale so mnou mozno ani nebude, lebo v case nasho terminu maju vela rodiciek a nebude mozno miesto. Snad aspon bude volna sala a nebudem rodit niekde na chodbe 😀

sisa00
21. jún 2011

@beruska64 Ahoj aspon to bude v nemocnici mna to može zastihnuť aj na ceste tam 😀 Aj mna tak na rýchlo som myslela že to len mna lebo vždy je všetko v poriadku tak za 10 min sme vonku . Dava si nas ako prve hned rano tak som myslela že moc toho snami nenarobi 😅 Vždy je všetko prefekt a hura do roboty ... Juj dneska mame nadherne počasie sa nemožem vynadivať 😎 Fuuu ja som za cele tehu nevracala ani raz (musim si zaklopať) A ked maš niake ženske problemy ideš tiež k jordmor ? ja neviem ku komu by som išla keby sa mi niečo stalo lebo ani jeden by my asi moc nepomohol možno doktor ale ten jak keby sa ma bal aj ked mi malu počuval chudak taky bol s toho aby jej neuližil . pa pa

beruska64
21. jún 2011

@sisa00 U nas je dnes tiez konecne nadherne. Konecne si trochu nahrejem kosti na slniecku. Ja mam zase pocit z jordmor, ze sa ma boji dotknut. Viem, ze u nas pozeraju tehule ku koncu tehotenstva, ci uz nie su otvorene, a ci nebudu rodit predcasne, ale tu take nieco nehrozi. Akurat vcera mi jordmor tak neprijemne tlacila na brucho, lebo skusala ci je mala otocena dole hlavickou. A nastastie teda je. Ale mala bola z toho cely den daka vytocena, stale kopala a bola daka nekludna. 😖 Ked su dake zenske problemy, tak sa chodi ku gynekologovi, ale vraj su tam dlhe cakacie doby. Tak to ti zavidim, ze so vobec nevracala. Ja som ale vedela, ze mi bude byvat zle, ja som tak citlivka aj mimo tehotenstva. A byva mi zle aj v aute. Kolko si doteraz pribrala? Ja mam plus 13 kg, ale brusko mam stale dake male a ked poviem, ze som v deviatom mesiaci, tak nechapu. Vraj to vyzera tak na siedmy. Asi tam musi byt mala riadne zakutrana 🙂 tak pa

lija15
21. jún 2011

@sisa00
@beruska64 kocky takze vy porrodite skor ako ja tak by som bola rada keby ste hodili nejake infosky o porode a ako ste boli spokojne s pristupom,mna to caka ale az v septembri,ale neviemako to dopadne,kedze s manzelom a dcerkou sa stahujeme az do Tromsa a to zaciatkom septembra 😀

sisa00
22. jún 2011

@beruska64 Pekne ranko . Ja som myslela že ma bude teraz pozerať či som ok dole lebo som čitala že sa ma kontrolovať krčok maternice v akom je stave a ešte niečo takže nato asi možem zabudnuť . MOja jordmor ma na dverach aj gynekolog alebo to musi lebo inak tu gynekolog neni. Jaaaaaaaaaj 😀 kolko kg ? fu ani neviem asi teraz už budem mať aj 14 možno aj viac lebo čo som mala strije na stehnach sa mi pekne zarovnali 😝 nemame vahu ale každy mesiac mam plus 2kg presne tak teraz už bude aj 14 a ked menej robim tak aj 15 . Bruško mi trošku podrastlo ked som bola doma na dovolenke inak sa ma do 7 mesiaca pýtali že či som ozaj tehotna a hlavne v robote nič nebolo vidno ale už ho mam akurat . Doma som schudla 2 kg ale na brušku pribrala a potom ked som to videla na vahe som sa lakla a odvtedy papam pravidelne a už mi aj chuti tak to ide rýchlo hore .
Mne sa porobilo hrozne moc znamienok tak ked som na slnku opalujem si len ruky a nohy trošku sa bojim aj mi vravela doktorka na sk aby som si to po porode dala všetko skontrolovať aj si to dam poodstranvať aspon par . U nas je jedna taka klinika kde to robia a len blba registracia tam stoji 17e keby som na sk neviem či by som si to dovolila a každe znamienko kto vie čo bude stať 😒 tebe sa nerobia ?
pa pa

sisa00
22. jún 2011

@lija15 Ahoj jasne že dame vedieť aspon budeš mat info z dvoch porodnic a budeš si to moc porovnať 🙂 aj ked myslím že to je všade rovnake . Aj my sme sa stahovali ale to som bola asi v 30tt a narobila som sa jak 3 dni v robote 😀 ešte aj novy apartman bol taky špinavy juj som sa naupratovala .

lija15
23. jún 2011

kocky co tu budete rodit sa chcem spytat,kde sa daju kupit take vlozky po porode co pouzivaju sa aj na SVK tie hrube bez lepenia,jednorazove sietovane nohavicky?????chcem si to v predstihu kupit,lae neviem kde sa to da kupit,ci v normalnej lekarni to maju,alebo kde ste to kupili vy??poradili by ste mi v tomto???dakujem

sisa00
23. jún 2011

@lija15 Ahoj ja ti neviem poradiť lebo ja som si to kupila na Sk. Teda iba tie nohavičky a vložky hadam budu aj tam a doma už budem použivať klasicke .

ostrovanka
24. jún 2011

@lija15 Ja som nic nekupovala, vsetko mali k dispozicii v nemocnici, nohavicky sietove, vlozky, atd....

lija15
24. jún 2011

@ostrovanka tak to si ma velmi upokojila,este ze take vybavenie maju v tychto porodniciach 🙂

ostrovanka
1. júl 2011

Ozaj tehulky, nezabudnite si vyzdvihnut v lekarni svoj baby box

sisa00
1. júl 2011

@ostrovanka Ahoj ja som sa zaregistrovala do Libero .no a odtial by mi asi malo niečo prisť. V lekarni tiež niečo dostaneme ? a pred porodom alebo po porode ? to som nevedela nikto nič nevravi a ja som taka zvedava čo v tom je ja som to vidavala u ženskej na sk . Som si vravela taky raz dostanem 😀 a tu nič

lija15
1. júl 2011

@ostrovanka a to kedy si mozem taky babybox vyzdvihnut nieco k tomu potrebujem??

ostrovanka
2. júl 2011

Nech sa paci!

Tu sa treba zaregistrovat a vytlacit si kupon, co Ti pride na mail. Potom si ist box vyzdvihnut v Apotek1 3 mesiace pred alebo do 3 mesiacov po narodeni. Balik je velmi hodnotny, fakt su tam dost dobre veci.
http://www.babybox.no/?partner=BABYVERDEN

Dalsi balicek sa da vyzdvihnut vo Vitus Apotek. Postup rovnaky.
http://babybaby.no/bestill.aspx

Da sa zaregistrovat aj na Goboken http://www.goboken.no/Verktoy/Registrering/?pro...
od tial pridu tiez pekne veci, ale treba dat pozor, automaticky zacnu posielat baliky kniziek po case. Ak nemas o to zaujem, treba stopnut zasielanie, da sa to spravit na ucte, ktory sa ti tam automaticky vytvori.

sisa00
3. júl 2011

Aj na Libero.no ked sa zaregistrujete do klubu libero píšu že pošlu ale ešte mi nič neprišlo ale hadm pride 😕

@ostrovanka A na tej poslednej stranke sa da hned po zaregistrovani a vytvoreni učtu zrušiť zasielanie knih ? Tam som sa radšej neregistrovala aby som potom nemala starosti čo s knižkami .

beruska64
3. júl 2011

@ostrovanka
@sisa00
@lija15
caute este vam tu chyba balicek z Rimi http://rimi.no/Fordeler/Barnepakke teda vlastne dva, poslu pred narodenim asi v 35 tt jeden balicek 0-6, a potom ked ma babetko pol roka tak poslu druhy balicek 6-12.

A ete neviem ci viete v Norsku podporuju pouzivanie latkovych plienok. A kommune prispievaju na ich kupu. http://www.kenguruloftet.no/article/plone/om-to... treba si najst v zozname svoje mesto a kolko prispievaju.
A tu je jedna stranka kde latkace predavaju http://www.kenguruloftet.no/products/plone/webs...

http://www.facebook.com/MAMBaby?sk=app_4949752878 po zaregistrovani na tejto stranke vam poslu cumlik od MAM, mne poslali asi dakym omylom az dva 🙂

Toto je tiez pekny a hodnotny balik http://www.gjerrigknark.com/visit.php?id=24201

A tu sa da ziskat zadara koš na plienky a jeden refil http://www.gjerrigknark.com/visit.php?id=22353 treba to ale vyzdvihnut v barnahus, inac sa plati postovne. Reflex to uz nerobi, teda aspon ten u nas.

A to su vsetky zadarmo darceky pekne pokope http://www.gjerrigknark.com/index.php?choice=ca...

beruska64
3. júl 2011

@sisa00
@ostrovanka
@lija15
Z goboken my poslali presne tento balicek a neplatila som ani to porto 49 nok, tak neviem ci to teraz zmenili
http://www.gjerrigknark.com/visit.php?id=25404 ale aj s tym postovnym sa to oplati, je to pekny balicek, pekne hracky pre tych najmensich

lija15
3. júl 2011

@ostrovanka to sa mozem zaregistrovat na vsetkych strankach?? 😀 😀 😀

ostrovanka
3. júl 2011

@sisa00 neviem, ci sa to da okamzite, ale skor, ako je mimco na svete, neposielaju baliky, tak si to skontroluj potom... Je to pekny balik, co posielaju, oplati sa.

sisa00
3. júl 2011

@beruska64 Ahoj možem sa ta spýtať na ten koš na plienky sa tam zaregistrujme oni mi pošlu papier a s tým treba isť do Reflex alebo Barnahus ? Reflex a Barnahus su asi dedske obchody že ? lebo u nas nič take neni sme v malom meste a teraz tu otvorili 1 obchod pre miminka ale ten neviem ako sa vola .