Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

beruska64
24. aug 2011

@sisa00 Ahoj nam prisli papiere v piatok. Teda jeden papier, kde sme vypisali akurat meno a poslali spat. A teraz by mal prist norsky rodny list. Urcite ti to coskoro poslu

lija15
24. aug 2011

babulky chcem sa spytat co znamena ,,kesam,, slovicko som nasla v recepte na kolac v norskom casopise ale v slovniku to nenajdem a ani v google prekladaci to nenaslo ☹ ☹ ☹
kocky aj vam neskoro dosli tie kupony z Rimi????ohladom barnepakke???

ostrovanka
24. aug 2011

@lija15 Kesam je vyrobok Tine, pripomina chutou tvaroh.
http://www.tine.no/produkter/cottage-cheese-og-...

sisa00
25. aug 2011

@beruska64 tak počkame dufam že to stihnu ešte tento týžden 😖 ako sa mate ? My sa trapime so soplikom dneska večer sa jej to dosť zhoršilo ale pani doktorka povedala že to je normalne že jej mam streknuť trošku mlieka do nosa alebo slanej vody no nič nam nepomoha tak som si dala kupiť odsavačku na vysvač nema to až take zle ale dufam že jej to dostanem z nosika nech mi pekne spinka 😝
@lija15 Ahoj mne to prišlo až ked som bola v porodnici 😉

lija15
25. aug 2011

@ostrovanka dakujem velmi pekne dnes som to nahodou objavila v obchode vedla lett romme ale este raz dakujem za radu 😉
@sisa00 no tak tie sopliky vam teda nezavidim ☹ my sme vysavacovu odsavacku nepouzivali koli tomu ze mala ma strach z vysavacu tak sme si kupili na SVK tie s 2 hadickami a len kvapky-na baze morskej soli sme pouzivali a pomalicky ale isto to preslo tak vam zelam rychle zlepsenie 😉 a aby ste boli zdravucke a tebe dostatok mliecka 😉

zuzanka7117
28. aug 2011

Baby, poberali ste niektora od NAV svangerskapspenger?

patka29
31. aug 2011

Dievcata viete mi poradit?Coskoro som v 11tt,mam otocenu maternicu co sa vsak kazdemu lekarovi zda normalne.Jedine co mi zatial zobrali bola krv a moc,zistili ze som tehotna 😀 A mam prist o 2 tyzdne sa ukazat 🙂 Ani zmienka o ultrazvuku...Bolo to tak aj u vas?Mam taky zvlastny pocit ked pocuvam ako to chodi na Svk(vaginalny ultrazvuk uz v 7tt atd).Zelam vam pekny den 😉

patka29
31. aug 2011

@zuzanka7117 Ja som o tom este nepocula 🙂 Zistila si uz nieco viac?Nebude tam podmienka ze musis byt nezamestnana? Skusim zistit dnes a dam vediet ako som pochodila ja 😉

zuzanka7117
31. aug 2011

@patka29 Ahoj, nie to nie je ked si nezamestnana, ale ked si zamestanana a nemozes v tehotenstve vykonavat tu pracu a zamestnavatel ta nema kam preradit.......ja mam podanu ziadost, len cakam na odpoved......🙂

zuzanka7117
31. aug 2011

@patka29 A s otocenou maternicou ti neviem poradit, ale co sa tyka vysetreni, je to v Norsku normalne......gynekolog a ultrazvuk len ked as problemy....... ☹

kukulienka_
31. aug 2011

@patka29 ja mam tiez maternicu otocenu dozadu. Vobec s tym neboli problemy ani pocas tehotenstva ani pri porode. Ani mi kvoli tomu nic specialne nerobili. Je to normalna vec, ma to tusim zhruba kazda desiata zena.

lija15
3. sep 2011

Ahojte babulky tak v piatok som oficialne pres tahovana za polarnym kruhom na ostrove Sommarøy-a a je tu to krasne blizko mam more dnes-teda v sobotu o 23hod som zazila prvy krat v zivote polarnu ziaru co bol nadherny ukaz priam carovny 😵 😵 😵 😵 zatial som este neporodila 😀 akurat musim ist tu v porodnici na UTZ koli tomu ze fastleger si nie je ista polohou drobca tak mi do tehu knizky napisala ze mi maju urobit UTZ a aj tlak mi na 5 krat merala pokial bol normalny inac som mala prve meranie 135/120 ☹ ☹ ☹
a ako sa mate mamicky??

ostrovanka
5. sep 2011

@lija15 No gratlujem! Uzi si tu polarnu ziaru, kym pridu polarne noci 😖

humba
5. sep 2011

Ahojte dievcata, tak som nazad, kosti su vyhriate, slniecko nabrate do zasoby a znova sa aklimatizujem 🙂 Baby kde ste si nakupoval nejake tehu veci? Kde by som na to mohla natrafit pod akou znackou? Alebo cez net?

sisa00
5. sep 2011

@humba Ahoj v HM maju aj tehotenske a celko fajn ceny 😎 . Ja som si tam nakupila iba nohavice lebo triška som ponosila aj tie čo som mala pred tehotenstvom . Moc velke brucho som nemala 😀

humba
5. sep 2011

@sisa00 to som nevedela, ja chcem tiez kupit len 2 nohavice a zvysok uz dako pokombinujem sak bude zima sveter je v pohode.Len som nemala tusaka kde sa tu da kupit daco.

sisa00
5. sep 2011

@humba
Ani ja som o tom nevedela ale muž to tam obiavil a dosť som sa potešila .O ničom inom som nevedela a už som mala problem ake rifle obliecť 😀

renatedj
5. sep 2011

cafte dievcence..... by ma zaujimalo, ci je v norsku aj nejake to cvicenie pre tehotne zauzivane a kedy sa s tym zacina (v ktorom tyzdni) a tiez, ci jordmor ma bude ucit, ako spravne dietatko chytit, ako ho umyvat a podbne.... musim priznat, ze sa tychto praktickych veci dost obavam, hlavne aby som tomu mrnuskovi neublizila ..... inak je zaujimave, ze ja som bola prvy krat u doktorky v 7 tyzdni, ked som to zistila, len sme vypislali kartu tehotensku a pobavili sme sa trocha o strave, az teraz vlastne v 12 tyzdni mi bude brat krv a merat tlak a podobne.... obcas sa mam celkom dobre a rozmyslam, ci som vobec tehotna, ved mi ani nerobili ziadne testy, viem to len z tych mojich dvoch, jeden som kupila v potravinach a druhy v lekarni, tak snad neboli vadne 🙂
pri prvej navsteve chcela tiez odomna hned vediet, v ktorej nemocnici v Osle chcem rodit, bo mi vraj treba uz rezervovat miesto, dost ma to zarazilo, ze tak skoro ale neva, tak som nejaku vybrala a uz mi prisli papiere z nemocnice o rezervacii a termin na sono

humba
6. sep 2011

@renatedj mozno vo vacsich mestach je, ja ked som sa pytala tu, tak mi len v goldgyme povedali ze mi mozu dat osobneho trenera,ktory mi zostavi plan. Ja osobne mam v plane chodit aspon raz do tyzdna plavat a doma mam fit loptu tak na tej sa trocha natahujem.
No to ze kto nam to nejako vysvetli to netusim, Postup akym idem je normalny, neporovnavaj to zo SK 🙂

fragile
6. sep 2011

To sa tu fakt nedá pokecať o niečom inom, iba o detskej stolici, pôrode a kašičkách??? ☹ škoda ☹ inak, sú tu kočky z Oslo?

humba
6. sep 2011

@fragile tak tato stranka je o detoch a vsetko co s tym suvisi, ja som tu teda debatu o detskej stolici nevidela, asi necitam pozorne

lija15
6. sep 2011

@humba citas velmi pozorne nevyskytla sa tu ziadna debata o kasickach zatial 😀 😀 😀 😀 😀

sisa00
6. sep 2011

Ahojte
Čítala som na slovenskej stránke že sa deti očkujú v 9. týždni proti : detská obrna, žltačka typu B, pneumokok, záškrt, tetanus, čierny kašel, hemofilová infekcia.
Ja som dostala papier od doktorky že sa v Norsku očkuje v treťom mesiaci proti prvým trom chorobám. A čo ostatné? Treba sa na to pýtať, alebo niečo doplatiť?
Prvé tri som si preložila ako : Polio - detská obrna
Prevenar - pneumokok
Hib - žltačka typu B
Je to správne?

lija15
6. sep 2011

@sisa00 spravne si si to prelozila,my sme to riesili tiez ked Lijus mala 6mes.a nam na SVK dokina odporucila dokoncit toto ockovanie na SVK ale neviem ako to budem riesit ked sa nam narodi male,ci ho dat poistit na SVK a zaockovat ho tam alebo tu ale este sa spytam svojej kamosky co sa jej tu dcerka narodila ako je to s ostatnym ockovanim a dam potom podvecer info ako to je tu s tym ockovanim 😉

sisa00
6. sep 2011

@lija15 Ahoj tak dakujem tak večer sa mrknem čo si zistila 😉

renatedj
6. sep 2011

@sisa00 toto som nasla na strankach nasho obvodu..... ked klines na "les mer her" otvori sa ti word subor s presnym urcenim, v ktorom veku sa dieta proti comu ockuje
http://www.bydel-vestre-aker.oslo.kommune.no/ba...

lija15
8. sep 2011

@sisa00 no este sa mi kamoska neozvala ale ked sa mi ozve tak hned ti dam nejake infosky...

Kocky ja sa na tom nav.no nevyznam neviem kde mam hladat svojho fastlege a ako ho mam hladat skusam rozne variacie ale nejak mi to nejde viete mi poradit???potrebujem ist k nemu na poradnu ohladom tehu 😉 dakujem

sisa00
8. sep 2011

Ahojte neviete či pri vybavovaní rodneho listu sa musi isť osobne do osla na overenie podpisov ? mne ta žena cez telefon povedala aby sme nevyplnali datum a že netreba tam isť. a dneska som tam písala email lebo som si nebola 100% ista a napísala mi že tam treba isť ale že jej mam ešte zavolať že mi to vysvetlí . 1x mi povedala že ked budem mať nieke otazky že mam napísať email 😎
@lija15 Ok ved to neponahla ešte nato mame čas 😀

kukulienka_
8. sep 2011

@lija15 neviem, ci toto je najkratsi postup, ale ja to robim takto: idem na minside.no tam mas na vyber minID login. Ak tam uz mas konto, tak sa pihlasis, hodi ta to na mypage, kde by si mala mat vsetko o tvojej osobe pokope, teda aj dane, skolky a ostatne veci. Tam si v lavom menu najdes aj svojho doktora (asi v skupine "zdravie"). Ak este nemas konto, tak sa zaregistrujes (musis mat fodselsnummer) a tusim ti dojde postou potom heslo alebo tak...nie sim si ista.

kukulienka_
8. sep 2011

@sisa00 my sme vybavovali rodny list pred rokom a nemuseli sme ist do Osla osobne. Mozno sa odvtedy nieco zmenilo.