Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

babo79
4. okt 2011

@sisa00 tak to gratulka velka mamine aj Laurinke leti...tak vybavujete jednor.cest.pas ufff vela stastia..ale pani na ambasade Kimlikova tusim sa vola je v pohode aj ked niekedy som mala pocit aku ma naladu 😀 😀 jaj a uzite si to doma..my sme mali na zaciatku stres vsetci chodili na navstevu atd..potom sme robili prerabky na dome a tak nejak vsetko v strese tak som bola aj celkom rada ze uz ideme sem..nam tu uz 2 tyzdne leje fuci ide ma urvat stohto pocasia a na Svk si uzivaju teplu jesen 😖 😖 ozaj a uz ste sa zosuladili s Laurov???mne trvalo tak 2-3 tyzdne pokial sme si s malym nasli tu spravnu cestu pre spokojnost nas obochh..

@lija15 jujjj tak to ste este vyssie ako my..skoda ☹ ☹ ☹ by som privitala kamosku v okoli..my sme na ostrove Heroy len ak to budes pozerat musis zadat 8850 lebo su v No 2 taketo ostrovy jeden je blizko ostrovanky ale bohuzial my byvame na tom 2..pozeram ze aj ty si novopecena mamicka tak dodatocne gratulujem a vela zdravicka..ako dlho ste v No?

babo79
4. okt 2011

devuchy Norske idem vam dat receptik ak ste niektora taka zienka domaca a chyba vam nas chlebik..ja ho peciem velmi casto http://varecha.pravda.sk/recepty/zemiakovy-chli... ja ho davam vymiesit do pekarne a potom to len vykydnem do misy z janskeho skla a peciem..

sisa00
4. okt 2011

@babo79 Ahoj ozaj to zaležalo len na tom aku mala naladu ale celkom sa to dalo už mame všetko vybavene aj doklad už je doma . Ja som zvedava čo bude u nas tiež stavame dom tak sa asi nalietam potrebujem si kupiť auto aby som to postihala cela rodina si už brusi zuby na malu 😅 . Ale dufam že to bude frmol len zozačiatku . sesternica tiež čaka babo tak po novom roku sa všeti zameraju nanich :D Zosuladiť sa my sme s tým problem vobec namali naša princezna je spachtoš zozačiatku sme ju budili na papanie a teraz papa každe 4 hodiny a va noci spí do 4 30 napapa sa a spi do 8 . Hrozne je dobra keby boli všetky deti take bezproblemove 😀 už ich mam viac . Pekný dník prajeme

tiviot
4. okt 2011

ahojte 🙂 niekto v okoli Oslo 🙂 ??

humba
4. okt 2011

@sisa00 ahoj ty si kde rodila? premyslam, ze kde je asi najblizsia nemocnica ale ma nenapada

sisa00
4. okt 2011

Ahoj ja som bola Gjovik . ale jedna baba odtialto bola v Lillehameri .

humba
4. okt 2011

@sisa00 a to mas ako daleko?

sisa00
4. okt 2011

odnas je to 140km asi dve hodinky a do Lillehameru je to asi 2 a pol hodinky . no srand ato nebola taka cesta a hlavne naspeť s drobcom ked mala len 46cm a v tej autosedačke 😖

lija15
4. okt 2011

@babo79 no my sme tu uz rok 😉 dakujem

patka29
5. okt 2011

Dievcata,vybavovali ste rodny list pre mimi cez slovensku ambasadu v Norsku alebo ste si vybavili jednorazovy"cestovny listok"pre drobca a vybavili ste potom vsetko na Slovensku?Viete mi poradit co je rychlejsie?Ja mam z toho obavu trosku... ☹ Aj ked super vec je ze ambasadu mame aj tu v Bergene 🙂 Dakujem za pomoc 😉

patka29
5. okt 2011

@humba Ahoj,bola si uz u jordmor?Ja som sa zapisala ale este stale mi ziadny list nedosiel...Maju tu nejaky min.tyzden kedy ta zoberu? 🙂

humba
6. okt 2011

@patka29 hej ja som bola uz 2x aj sono uz mam za sebou. Ja som sla najskor k svojmu lekarovi a on posielal ziadost o sono. A jordmor som volala a ona ma objednala kedy mozem prist. No ja som prvy krat u nej bola asi v 10 tyzdni a sono je medzi 17 az 20tt

sisa00
6. okt 2011

@patka29 Ahoj mne moja jordmor poslala sms asi v 12 týždni kedy sa mam dostaviť 😀 My sme vybavovali cez Sk ambasadu a myslím že to je uplne jedno kde to vybavuješ ak chceš isť domov vybav to doma a ak neponahlaš možeš tu ale domov možeš isť hocikedy len naspeť asi nie ale myslím že sa da aj naspeť len u nas niesu taky ochotný ako inde napr Beruška ma cestovný doklad aj naspeť . Ale ona tuším vybavuje RL pre malu z čiech lebo jej muž je čech . ... 😝

zuzanka7117
6. okt 2011

Ja idem prvy krat ku jordmor 27.10. to uz budem v 21.tt........a to som sa bola objednat uz koncom augusta......a na ultrazvuk idem na buduci utorok......🙂

@tiviot Ja som v Oslo....🙂

tiviot
6. okt 2011

@zuzanka7117 kde v Oslo byvate? ..to mozme dat niekedy kavicku v Baker Hansen s kolacikom,,jujjj mnaammm 😀

tiviot
6. okt 2011

@patka29 ahoj,,podla toho co ja viem od znamych tak to trva az 4 mes a viac ked to vybavujes cez ambasadu,lebo ich ,,postar,, chodi len raz za 2 mesiace ci ako,,a potom to este dlho trva na slovensku,lebo tam to vraj vybavuje len 1 urad,, ale pocula som o takych, co muz siel na slovensko s tymto dokladom o narodeni a odovzdal to osobne a poziadal osobne myslim na matrike v mieste bydliska,,a potom uz len cakas kedy Ti to pride,, ale isto by som neodporucala ist na SK s jednorazovym dokladom,,to by si tam potom mohla byt nechtiac aj viac ako 3 mesiace ☹ ,,tot co ja viem,,

tiviot
6. okt 2011

@patka29 potom este to,ze ak do pol roka vybavis rodny list slovensky tak mas narok na to jednorazove vyplatenie myslim,ze je to 1000 eur ..pri prvom dietati,,neviem ci aj pri dalsich ☹ ..ak do pol roka nevybavis rodny list slovensky tak ti to prepada,,,

sisa00
6. okt 2011

@tiviot Ahoj to by asi nebolo ok keby poštar chodil každe 2 mesiace 😲 Oni to posielaju hned po spracovani na ambasade na Sk a už tam to zaleží aky uradník to dostane vravel aže nechape ako to tam beru či podla abecedy alebo ako sa komu chce ale niekedy pride už za dva mesiace RL a niekedy za 3-4 . Vraj sa jej stava že pridu RL skor tie čo odoslala neskor a tie prve meškaju.Vraj to zaleží od toho aky uradník to dostane ak to je lenoch počkame si 😠 . Mne zatial všetci vraveli že po 2 mesiacoch to prišlo no len pri mojom štastí ...
A neni to tak že aj ked si na sk musí ten rodný list zaniesť na tu matriku čo to tam posielaju aj odtialto ? či ked to tam davaš zo sk ide to rýchlejšie či to je zajedno ? a ten jednorazový prídavok je cez 600e tuším 620 neviem presne . Ozaj je nato iba pol roka uvidíme či to stihneme . Ja už to mam vypisane už len čakam na ten sk RL :D

patka29
6. okt 2011

@tiviot Dakujem za vysvetlenie 😉

patka29
6. okt 2011

@sisa00 No tak to by som sa fakt tesila keby to trvalo kratsie ako pol roka...Prave vcera som nahodou natrafila na moznost poziadat si o prispevok pri narodeni dietata.Mozem sa ta spytat ked to uz mas vyplnene,formulare si si stiahla z netu(soc.poistovna?)alebo ti ich vyzdvihli osobne?Ja mam normalne pocit stiesnenosti ked si predstavim ze tu MUSIME s mimi byt az kym nam nepride RD.
Velmi drzim palce aby vam RL prisiel co najskor.Mne to pride uplne smiesne ze mame na Slovensku jeden urad na vybavovanie tychto zalezitosti.No hold,ja to asi nezmenim 🙂

martinano
6. okt 2011

@tiviot v norsku postar tak malo?to asi nie, ved u nas chodi aj v sobotu 😕
@patka29 este mas cas, neboj nestrusuj a zial ano, vsetko sa vybavuje cez specialnu matriku v ba
@babo79 ahoj, my fajn, trosku sa nam plany pomenili este som doma,aj nejaky cas este musim zostat nevadi vsetko bude

kukulienka_
6. okt 2011

@martinano mysli sa specialna posta z norskej ambasady na Slovensko. Ta fakt nechodi az tak casto

kukulienka_
6. okt 2011

@patka29 hej je to smiesne... Aj to, ze to trva niekolko mesiacov. Inak, vzdy si mozes vybavit ten jedorazovy doklad pre maleho, ak by ste sa rozhodli ist na Slovensko pred vybsvenim slovenskeho rodneho listu.

martinano
6. okt 2011

@kukulienka_ aj tak pokial viem posielaju vsetko hned po spracovani, dlho to trva na slovensku

kukulienka_
6. okt 2011

@martinano ak je to tak, tak super. Mne pred rokom vraveli na ambasade, ze kazde dva tyzdne ale mohlo sa to zmenit. No a na slovensku... To lmaju na starosti 3 uradnicky a okrem toho maju aj dalsiu agendu, nestihaju, uz roky ziadaju o personalne posily, ale ministerstvo na to kasle. Ja som tam aj poslala staznost ze je to nehorazne v dnesnej dobe cakat niekolko mesiacov na rodny list, ved ked potrebuje rodina cestovat kvoli praci, na pol roka su defacto odpisani, nehovoriac o tom, ze dieta nemoze mat zdravotns poistenie, nemusis stihnut jednorazovy prispevok atd. Slusne mi odpisali, ze staznost zaevidovali a odvtedy ani cara ani dym po nich... Mam pocit, ze to by sa muselo spojit stovky Slovakov, ktorym to zneprijemnuje zivot, aby tamkonecne zamestanli aspon o jedneho cloveka viac...

martinano
6. okt 2011

@kukulienka_ tak to neovplyvnime, viem ake su s tym starosti, lebo vsetko vybavuju len oni,ale nam chvalabohu co bolo treba netrvalo dlho v ramci 30dni, aj sestra je vydata v cechach potrebovala sobasny list aj tu, tiez to stihli do 30dni.ale teda kamaratka rodila v norsku a nemali rodny list a to mal maly 4mesiace, netusim podla coho to vybavuju

martinano
6. okt 2011

@kukulienka_ na ambasade mam kamaratka, co hovorila naposledy,ze spracuju a posuvaju

tiviot
7. okt 2011

@martinano
@patka29 to nie je obycajny postar! ked vybavujes cez ambasadu oni maju svojich ludi co to posielaju cez nich,,tam sa nemoze nic len tak stratit ako na poste ☹ ,, to viem od cloveka co robi na ambasade-osobne,,takze viem,ze ked prides potom,ako cloviecik s postou uz odisiel caka sa na dlasiu zasielku 1-2 mesiace,,bohuzial,,

lija15
7. okt 2011

babulky o akom pripsevku sa tu bavite myslite ten jednorazovy na SVK co dostanete???my este nemame vybavene pre maleho registraciu,lebo sa nam vyskytol problem s prehlasovanim bydliska.....akurat mi vcera dosiel papier ohladom mena pre maleho teda zo skatee-nord tak dufam ze sa uz vsetko pohne dopredu a zacneme vybavovat cez ambasadu RL 😉

sisa00
7. okt 2011

@tiviot To sa mi nezda lebo ked som s nu volala vravela že prave odosiela spracovane RL na sk a ked som jej za týžden aj par dni volala že chceme ten CD tak už aj naš bol spracovany a odoslaný . Možno už chodi častejšie .
@patka29 Ano na internete su všetky žiadosti len už neviem stranku pozrem to je tam toho hrozne moc potom si to musíš pozorne prečitať ktora je načo . Ved to sprav tak že požiadaj o ten RL tu v norsku a ked vas to tu omrzí chodte domov a to už ubehne niaky ten čas. Ja som chcela že pojdeme na vianoce domov a rodný list ked pride tak si vybavime pas a uvidime ako sa nam bude cheť naspeť . Ale ideme už teraz lebo dneska nasnežilo a moc ma to tu už nebavi stale sama 😢 nech si aj baičky užiju malu kým je mala :D