Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

sisa00
7. okt 2011

Onie neposielaju tie listy niakou 1 triedou a niako zabezpečene ked sa tak vela platí za poštvne ? ved len tu v NO sme platili 150nok za jeden dopis. a tiež to bol uradny doklad a išlo to cez normalnu poštu len to bolo na dobierku .To by som teda chcela vedieť dufam že to tam ešte nestojí 😖 ale ved ked povedala že to už odoslala a je už len na tej matrike kedy to spravia tak hadam sa už natom aj pracuje 😕

sisa00
7. okt 2011
zuzanka7117
7. okt 2011

@tiviot byvame na Alnabru........mozme sa stretnut hocikde, nemam problem....🙂

zuzanka7117
7. okt 2011

baby ja som sa pred tyzdnom bola pytat na socialke ako to funguje s tym jednorazovym prispevkom a povedali, ze dieta musi mat slovensky rodny list, alebo norsky rodny list prelozeny do slovenciny. A pokial date niekomu splnomocnenie, moze to vybavit za vas. Aspon to poziadanie, neviem ako je to s vyplacanim.

martinano
7. okt 2011

@tiviot to nam je jasne o tom sa tu bavime

martinano
7. okt 2011

@ostrovanka ako sa mate?ako zvladas uz sa to krati 🙂

martinano
7. okt 2011

@zuzanka7117 aka bola cesta naspat do no?vsetko v poriadku?

ostrovanka
7. okt 2011

@martinano Martinka, no co Ti poviem, uz ledva cakam.... faaaaaaaaaaakt si to tento krat neuzivam! Keby nekratili materku, ked rodis pred terminom, uz by som aj "pracovala" NA TOM, aby sa to rozbehlo.
A ty?

martinano
7. okt 2011

@ostrovanka jej Adi, ja tak isto, dnes som mala dalsi blby den,ze nech uz to je, len vy ste o trosku dalej, ako my, buduci tyzden sa uvidi co a ako, ked vydrzim do vtedy 😒

lija15
8. okt 2011

@ostrovanka no drzim palceky aby ste to mali co najskor za sebou a aby ti drobcek potom robil len radost 😉

zuzanka7117
8. okt 2011

@martinano ano Matka, vsetko bez problemov......akurat som musela ist ku lekarovi na vysetrenie koli nejakej rezistentnej bakterii, kedze som bola osetrovana v zahranici a v nemocnici musia mat potvrdenie od lekara, ze som zdrava....🙂......v utorok ideme na sono....😀
A ty ako?

martinano
8. okt 2011

@zuzanka7117 ahoj Zuzi, to co je za novinku? 😕
ja uz na nic, uz mam toho plne zuby

zuzanka7117
8. okt 2011

@martinano Neviem, mna to tiez prekvapilo.......ale urobil mi vyter z nosa, hrdla a z pod nechtu a poslal do nemocnice......fuj to bolo hnusne...... 😖

babo79
8. okt 2011

baby bavite sa o tom jednorazovom prispevku ktory davaju na Svk..mne to po niekolko nasobnom otravovani dali.len musim este poslat potvrdenie ze mi nedali engangsstonad ..a da sa to aj tak ze si to zacnete vybavovat a poziadate o stopnutie cize ak vam chybaju nejake papiere alebo tak tak vam to mozu vyplatit aj po 6.mesiaci dietata.len ziadost musi byt podana pred 6mes..

babo79
8. okt 2011

@zuzanka7117 Zuzi tak som strasne rada ze vam to klaplo..este bez problemov vydrzat do konca tehu a superrr..dufam ze uz nerobis na poste..este stale som vas nestihla docitat tak som mimo obraz... len nedavno som ti pisala ze drzim palce nech sa vam zadari a ty uz v 18tt. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 prijemne tehulkovanie

zuzanka7117
8. okt 2011

@babo79 Dakujem, sme velmi stastni, ze sa nam zadarilo a zatial to vyzera byt vsetko tak ako ma.....🙂 Na poste som sice stale zamestnana, ale uz 2 mesiace som doma. Priznali mi svangerskapspenger, tak si to uzivam........a ty ako? Pozeram, ze z maleho je uz riadny valibuk......boze je to nedavno, co sme pisali a este si nemala za sebou ani prvy ultrazvuk.....🙂

babo79
8. okt 2011

@zuzanka7117 veru Zuzka strasne to leti..ja teraz ked pozrem na maleho tak vidim ako rychlo starnem 😖 😖 😖 ale mlady duch ostava 🙂 Zuzi tak super.uzivaj si doma pohodicku a klud a pripravuj sa na baby..uz viete co to je kavove zrnko ci pipik?

zuzanka7117
9. okt 2011

@babo79 nie, este nevieme nic......ale v utorok ideme na sono, tak uvidime, ci bude nieco vidno.......bola by som rada.....🙂

sisa00
9. okt 2011

Ahojte už mate sneh ? U nás dneska navalilo riadne zachvilku možme lyžovať 😲

ostrovanka
9. okt 2011

@sisa00 sneh??? brrr, nie, u nas este nie je, ale za to furt leje ako z krhle...

lija15
10. okt 2011

@sisa00 u nas v sobotu tiez trosku na horach posnezilo 😀 😀 ale uz sa cez noc smyka manzel musi kupit na auto na predne kolesa piggdeky 😉

babo79
10. okt 2011

@ostrovanka uz to mas naozaj za par prajem prijemny zvysok tehulkovania...uff tieto posledne dni su naozaj tazke.tesi sa Alex na braceka?

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babo79
10. okt 2011

babule neviete nahodov aky formular si mam vybav.aby mi na Svk osetrili maleho??na eu karticku nechcu zevraj to je len na nevyhnutne pripady.neviem ci je to E 106 alebo iny..skusim pohladat na nete ak najdem,..

sisa00
10. okt 2011

Tak prvá zimná kalamita zanami napadlo 30cm snehu nikto nič neodhrna s kočikom sa nedosteneme ani na chodník 😠 jaaj taka som bola natešena s toho snehu ale už ma to prešlo sme tu uvezneni . Nevie prečo neodhrnaju asi čakaju že sa to roztopi .Ešte že ideme na sk lebo som sa dneska pokušala brodiť s kočarikom to nejde . Su aj take čo prejdu bez problemov cez vyší sneh ?
@babo79 Ahoj ak niečo najdeš napíš aj nam 😅 ideme teraz na sk a ak mi malu nepoistia budeme to tiež musieť niako riešiť .

ostrovanka
10. okt 2011

@babo79 vybav si na neho normalne poistenie zdravotne, ma nan narok, plati mu ho stato do 18 rokov, kedze je obcan SR

martinano
10. okt 2011

@sisa00 no vitaj v norsku az,ked treba kociky v snehu tlacit, clovek zisti co je norsko, nestresuj neodhrnaju ani v Osle,ked nasnezi, ja uz si z toho absolutne nic nerobim, az tuto zimu co bola sme nechodili kocikom,ale na sankach, do vtedy maly spaval v kociku, takze radostiii som mala neskutocne 😖 kocik v velkymi kolesami, nic ine sa neda, inak by me nemohli vacsinu roka von ☹

sisa00
10. okt 2011

@martinano no parada ☹ ale u nas to nebolo nikdy takto vždy jak začalo padať lietali na traktoroch odhrnače a teraz hlavna a konec možno že ozaj čakali že sa to hned roztopí . ale už mi to je jedno ved zachvilku letíme domooooov 😀 dufam že tam tiež napada riadne snehu 😝

martinano
10. okt 2011

@sisa00 mne sa paci,ze na slovensku sa vsetci vzdy stazuju,ze nie je odhrnute,ale v norsku pohodicka klud, odhrnu sice,ale aj tak je vzdy kopec snehu, ja to mam ako posilovnu fakt a hore kopcom.neviem co bude na slovensku,ale v poprade uz snezilo a zima ma byt vraj riadna,uvidime.....

martinano
10. okt 2011

@sisa00 aky mas kocik?