Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

renatedj
5. nov 2011

@zuzanka7117 no ano, mam byt doma, lebo doktorka mi na ziadost uviedla, ze od 1.11. by som uz nemala pracovat
na 3D sa chystame buduci tyzden, zajtra cestujeme na SR, tak si to uzijem konecne v slovencine :D .... prave som v stadiu, kedy mam hrozne velky apetit a uz sa neviem dockat slovenskej stravy

zuzanka7117
5. nov 2011

@renatedj nooo, to ti verim......a v kolkom si vlastne tyzdni?....mne ten najvacsi apetit nejako prechadza, neviem , mam nejake divne obdobie......hlavne naladove...🙂

zuzanka7117
10. nov 2011

Ahojte baby....to sem uz nikto nechodi.....???....kde ste vsetky?.... 😕 😕 😕

sisa00
11. nov 2011

Ahojte kočky 😎 Ake mate počasíčko ? Podla toho ake to je u nas to bude asi tepla zima už je november a snehu niikde 😲

lija15
11. nov 2011

@sisa00 no ani tu u nas este nesnezi 😔 stale je okolo 10C a len prsi ale zato uz je u nas velmi skoro tma su 4 poobede a uz je tma ako keby bolo 7-8hod vecer no uz sa tesim na tu polarnu noc co nam dojde buducu nedelu....

lenka3007
11. nov 2011

@sisa00 ajoj, no u nas tiez nejakych 9-10 stupnou cez den, ale v noci je chladno. Dnes nam svietilo aj slnko, bezvetrie, celkom krasne, len maleho mam doma choreho, takze sme na to kukali len z okna 🙄
@lija15 ahoj, no ked tak pozeram, ze vy ste tam hore na severe a mate tam relativne teplucko, tak dufam aj ja, ze zima nebude velmi zamrznuta, neznasam jazdit autom, ked je zasnezene 😒 Moj muz hovori, ze sneh moze napadnut 20 decembra na slovensku a do 6.januara sa moze rozpustit 😀 keby to tak slo na zelanie 😉

humba
11. nov 2011

Ahojte baby tak tu pri fjorde bol nad ranom mrazik ale cez den sa to da. Bodaj by ste mali pravdu a bude mierna zima a moja cesta do porodnice bude tym padom lahsia

lenka3007
11. nov 2011

@humba Ahoj, a ja som dobre vedela, ze tvoju fotku som uz niekde videla, ty si tam hore so Soničkou?

humba
11. nov 2011

@lenka3007 🙂 🙂 🙂 aaaano

lenka3007
11. nov 2011

Hehe aka nahoda... A ako plynie tehotenstvo v norsku?

humba
12. nov 2011

@lenka3007 mna tu na tom koniku vypatra kde kto 🙂 no zatial to ide v pohode, nestazujem sa 🙂

patka29
12. nov 2011

@lija15 ahoj 🙂 No latkove plienky som zatial videla len v sparkjøpe...

sisi33
13. nov 2011

Ahojte baby, my s manzelom, resp. zatial len manzel sa chystame do Norska... manzel by chcel ist pripravit nam zazemie a my potom za nim. Tu na Slovensku sa to horsi z mesiaca na mesiac. Ja mam vsak dost obavy, prosim, mohli by ste mi napisat svoje skusenosti a dojmy zo zivota v Norsku. Precitala som si vasu diskusiu a musim priznat, ze je to uplne ine "pocut" z realneho zivota... Ako ked vam vsetcim mudruju doma z obyvacky.
Dakujem

sonka73
15. nov 2011

@humba si taká nenápadna🙂)))

lija15
15. nov 2011

babulky viete email na nas konzulat?????????lebo vcera nas velmi mila teta odbila s meilovou adresou ktora neexistuje teda sprava bola neodoslana a potrebujem zacat vybavovat malemu RL slovensky a telefonovat sa nam tam vobec nedari ☹ ☹ ☹

zuzanka7117
15. nov 2011

@lija15 cez google som nasla ich stranku, vyskusaj to..... http://www.mzv.sk/oslo ....🙂

lija15
16. nov 2011

@zuzanka7117 dakujem ale ta email.adresa je uz neplatna spravy im chodia ako spamy ☹ ☹

lija15
16. nov 2011

@zuzanka7117 ale inac dakujem za pomoc 😉

zuzanka7117
16. nov 2011

@lija15 aha....tak to ma mrzi.....a nemas zac.....🙂

sisa00
18. nov 2011

@lija15 Eva Kimliková
Deputy Head of Mission
Counsellor
Embassy of the Slovak Republic
Thomas Heftyes gate 24
NO-0244 Oslo

Tel.: +47/ 2204 9472
Fax: +47/ 2204 9474
Mobile: +47/ 9951 1030

Neviem aky maju na stranke ale mne tento fungoval ešte pred mesiacom .

sisa00
18. nov 2011

@lija15 telefonovať tuším musiš len od 10 do 11 hod a mne vravela že konzulat prebera niekto iny tak teraz akurat toho asi maju vela alebo už ani nie neviem. ked pošleš email zase ti povie aby si si zavolala . určite budeš musieť volalť tej pani tak email ked nejde kašli nato.

sissar
18. nov 2011

@leona0607 ahoj,,viem ze je to stary prispevok ale ak si este v Trondheime ozvi sa ,,,my sme kusok 20km.

lukasver
18. nov 2011

Zdravim vas vsechny, obracim se na tyto stranky s velkou prosbou. Budeme se v unoru stehovat do Osla, tak bych byla rada, kdybych mohla zjistit co nejvice informaci. Jiz 7 let zijeme v Londyne, ale manzel od cervna pracuje v Oslu a ja s nasi 2letou dcerou se za nim prestehujeme. Rada bych se zeptala, pokud mi nekdo poradite, jak je to se skolkou v Oslu, kolik asi tak stoji, jestli tam jsou anglicke skolky, jak je dlouha cekaci doba nez dite do skolky prijmou. Dalsi okruh mych otazek se tyka porodu v Norsku. Jsem totiz tehotna s nasim druhym ditetem a rozhodli jsme se pro porod v NOrsku. Rodila jste nektera tam, a jake byli vase zkusenosti? Jak dlouho po porodu musite zustat v porodnici? Mam narok na bezplatnou peci v nemocnici nebo to budu muset platit? Manzel je zaregistrovany, nam bylo receno ze se musime okamzite po prestehovani taktez zaregistrovat a pak mame na bezplatnou peci, tak nevim.
Budeme mit narok na porodne? Kolik to je? Jak dlouha je materska a kolik se dostava? Budu mit na ni narok?
Omlouvam se za tolik otazek, ale budu rada, pokud se nektera z vas odhodla mi odpovedet. Pokousim se ziskat odpovedi ze vsemoznych zdroju, ale bohuzel nemam moc uspech a pokud uz mi nekdo da odpoved, lisi se od toho co jsem uz zjistila z jineho zdroje. Proto si myslim, ze tady mam nejlepsi moznost ziskat realne odpovedi.
Jeste jednou moc diky, vazim si toho. Veronika

renatedj
21. nov 2011

@zuzanka7117 tak sa zasa hlasim zo SR.... uz mame za sebou ten 3D ultrazvuk a je to v celku zaujimave, len nas drobcek je este dost malicky, takze este nema ziaden tuk a teda jeho vyzor nie je ani zdaleka podobny tomu, ako by mal vyzerat po narodeni..... nevadi, hlavne, ze je zdravucky a v poriadku..... teraz sme asi v 23 tyzdni, naposledy nam troska posunuly termin, bo je vraj vacsi, takze mam trocha problemy si to teraz preratavat.... pokial ide o moj apetit, tak to asi teraz dost prehanam, ale nedokazem odolat, brusko riadne podrastlo za posledne asi 2 az 3 tyzdne..... od decembra budem zasa v Osle, az do sviatkov, tak snad sa uz stretneme, ak budes mat zaujem a budes tiez v Osle

zuzanka7117
21. nov 2011

@renatedj ahoj......ja pojdem na 3D na buduci pondelok, tiez sa velmi tesima som zvedava.....to akurat zacnem 26.tt......ja budem uz teraz stale tu v Oslo, na SK sa uz nechystam, az na buduci rok v lete, takze sa mozme stretnut hocikedy.....🙂 ....mne posledne dni apetit nejako upada, normalne sa velakrat zabudnem najest a aj pit sa musim nutit....uplny opak ako pred par tyzdnami....sranda....🙂
Ozvi sa mi ked sa vratis a dame stretko....🙂 Ozaj a uz mas nejaku odpoved z NAV?

humba
21. nov 2011

@zuzanka7117 jej Zuzi len nedavno sme sa bavili, ze o dva mesiace ideme na 3D a ono jak to rychlo utielko nie? zachvilu rodime...

humba
21. nov 2011

@lukasver ahoj, tak ty si tolko otazok polozila 🙂 pocitaj si toto forum tu sa uz dost popisalo...

zuzanka7117
22. nov 2011

@humba ano velmi rychlo to uteka.....ja som na to 3D mala ist 12.12., ale som to musela prelozit, ked chcem aby isiel so mnou aj manzel....🙂 Takze idem trochu skor......
😀

humba
22. nov 2011

@zuzanka7117 Jaj a mne to dajak nepasovalo lebo si mala ist v tom tyzdni ako ja 🙂 aspon budes mat prva info a das vediet ako to chodi..

humba
22. nov 2011

toto je dnes vyvesene na stranke FB..

Škandinávska letecká spoločnost Norwegian Air Shuttle otvorí dve pravidelné linky do Bratislavy. Od 28.03.2012 z Osla (Gardermoen) a od 03.05.2012 z Kodane. Letenky na nové spojenia, kde patria aj linky Oslo - Kyjev, alebo Oslo - Keflavík, začnú predávať od zajtra.