Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
31. mar 2012

@lija15 Toto maju skoro vsetky deti. Moji chlapci to tiez mali a maju. Tak ak nechces detsky olej, tak daj normalny olivovy olej a nechaj to pracovat celu noc. Ak teda hovoris o takych tych supinkach na hlavicke. Moj najstarsi to tiez stale ma a ja to len vycesavam takym 'vsivavym' hrebenom. Ale inak to moc neriesim, jeho to nesvrbi. Ale ak ju to dost aj svrbi a eventualne sa to rozmozuje, tak niekedy to moze byt aj streptokok v kozi. Inak ak nezaberie olivovy olej, tak existuje este salisylolje, ten das na 3-4 hodiny alebo potom mozes dat na noc ciapku a nechat to celu noc a potom vycesavas. Inak neviem ti poradit. Ona uz je vacsia, mozno by som skusila pouzit sampon a kondicioner.

norwayka
31. mar 2012

@lija15 A este ma napadlo: Moje dve tajne zbrane: Aloe Vera, to davam na vsetko, ked uz neviem, ze co mam dat a je perfektna, vacsinou nesklame. A potom tie vyrobky Saloos. Ja som teraz dala na tu hlavicku Sidneymu najprv ten olej Thld a Estelle a potom ten detsky balzam zo Saloos a uvidime, co to spravi. Dam ti potom vediet.

norwayka
31. mar 2012

@zuzanka7117 Chudiatko moje, viem o com hovoris. Ja som takto mala Sidneyho. Niekedy sa moj muz musel otocit v robote a prist domov, lebo uz som nezvladala. Az mi z toho sibalo, ze som skoro vobec nespala. A my tiez: ani v noci ani cez den. V 10 mesiacoch musel prebrat on stafetu. Ale zase na druhej strane som rada, ze som si to tak odkrutila pri prvom, druhe babatko musi byt na tom potom lepsie...a aj bolo. Nam stale este Sidney nemoze spat sam, niektore deticky su na tom tak. Tak uvidime, ci sa Matko ukludni okolo toho 4 mesiacika, ci co. Drzim palce, ze hej.

norwayka
31. mar 2012

@lija15 Inak toto je zaujimave. Mne zase povedali, ze aj ked to papam ja, tak malemu sa to nedostane cez mlieko. Ze treba davat ten D-vitamin v akejkolvek forme. Ale ja nejak na ten tran/omegu (volajte to ako chcete) nedam dopustit. Ja si myslim, ze to pomaha. Inak vitaminy moc nemusim, ale toto ano.

zuzanka7117
31. mar 2012

@norwayka zatial to celkom zvladame, aj ked nechapem ako......a modlim sa aby sa to aspon trosku zlepsilo......a hlavne coskoro.....🙂 no uvidime ako to bude pokracovat...... 😕

mirasierra26
2. apr 2012

@lija15 Ahoj, mozes mi prosim ta napisat postup ako to riesit ten rodny list ked nechcem ist cez ambasadu ale chcem si to vybavit osobne ci postou na SK ?? Dakujem. Predpokladam ze v tom pripade staci kontaktovat matriku v mieste trvaleho bydliska a nie tu specialnu matriku v BA nie ? Taktiez porad az vies kto robi tie sudne preklady, myslim ze musime prekladat rodny list ale tiez aj ten papier o otcovstve nie ?

lija15
2. apr 2012

@mirasierra26 no norskz rodnz list musis mat u fylkesmanna apostiloovany....preklad z norciny do slovenciny robia na ambasade teda ten sudny preklad iny preklad neuznaju na osobitnej matrike....ten stoji aj s postou 322nok...na matriku potrebujes ziadost ktoru mne poslala pani z ambasady mejlom ked chces tak ti ju preposlem..potom potrebujes doklad totoznosti overeny notarom teda na SVk ti ho overia moze to byt pas alebo OP....kedze nie ste manzelia tak doklad o otcovstve... svokrus to chcela cez klasicku matriku ale ti ju poslali na tu specialnu v Blave takze tomu sa neda vyhnut lebo jedna sa o obcana ktory sa narodil mimo SVK..ak ten list o otcovstve mate v norcine tak to ti prelozia tiez na ambasade....mozes to riesit aj cez ambasadu a vyjde ta to okolo600nok aj s postovnym ale kedze mm cestuje na SVK tak to uz trochu rozbehla moja svokrusa kedze sa pozna aj s riaditelkou 😉 a kedze ona ma nase OP a kopiu sobasneho listu a mejlom sme jej poslali preklad norskeho listu tak sa to tym padom aj trosku urychlilo 😉 ale inac by sme cakali cca 3-4mesiace ale to rychlo zbehne ta cakacia doba 😉 no dufam ze si z toho vsetko pochopila a ked tak sa ozvi a ohladom tych ziadosti tak ti mozem naozaj preposlat na mejl a s tym co mi ta pani napisala co vyplnit a co nevyplnit ak to chces riesit cez ambasadu 😉

zuzanka7117
3. apr 2012

@lija15 ahoj, mohla by si tu ziadost preposlat aj mne prosim ta? zuzka.bellova1@gmail.com dakujeeem...😀

lija15
3. apr 2012

@zuzanka7117 jasne 😉uz som ti ju poslala z manzelej emailovej posty lebo on to mal u seba a je tam aj rozpisane vsetko a vprilohe je ta ziadost 😉nemas zaco 😀

zuzanka7117
3. apr 2012

@lija15 dakujem, si zlata....🙂

lija15
3. apr 2012

@zuzanka7117 nemas zaco Zuzka som rada ze som ti vedela aspon takto pomoct 🙂

tiviot
3. apr 2012

@miciatko ahoooj,,ak si este nezohnala nikoho na kupu toho soba ja mozem,,pojdem do mesta k tomu Fylkesnammnovi a to je hned pri suvenirovych obchodoch 🙂 takze mozem 😉

norwayka
6. apr 2012

@lija15 Tak mozem odporucit aj ten olej Thild&Estelle a aj ten kremik zo Saloos. Maly uz nema na hlave nic. Som este zvedava, ci sa to nevrati, ale pekne mu to vsetko zmizlo. Dobre, ze si sa pytala, inak by som to ja truba nikdy neriesila. Skusala si nieco ty? Ci este nic?

norwayka
6. apr 2012

V stredu sa ide na SK. Uz mam aj box na aute, lebo nervy zakazdym sa pobalit a to mame dost velke auto. Ale s dvomi detmi, clovek potrebuje mat kopec miesta. A ja ked nakupujem na SK, tak nemam dno 😀 Ako keby som autobusom isla nazad. Idem skusit zohnat koloidne striebro, som zvedava na to. Mate nejake inspiracie pre mna, ze co je dobre, co nosite z SK a tu to nedostat alebo to stoji neskutocne lovasky?

lija15
6. apr 2012

@norwayka este som neskusala ale idem skusit od Adermy samponik na vlasy kedze pouzivame aj telove mliecko na jej ekzem tak jej to zabera tak uvidime a ked to nepomoze tak skusim co si poradila 😉 dakujem
no super tak si uzi slovensku vlast 😉

sisa00
8. apr 2012

čauky babule kde kupim cez net nočník taky hlbší čo ma okolo nožičiek vystupene aby mi mala nepadla dole . ostali sme tu bez nočnika a neviem či mam ten mesiac nato kašlať alebo mam na rýchlo zhanať . koncom mesiaca palime domov dufam že do teplučka 😀
a ešte ako sa voec povie nočník 😝 ???

norwayka
9. apr 2012

@sisa00 Vola sa to barnepotte alebo len potte.

tiviot
10. apr 2012

kocky ktora viete ten link na tie gratis balicku pre tehu?? chcela by som poslat link kamoske,,hladam to tu hladam,ale nenachadzam 😒
mozno @norwayka?

norwayka
10. apr 2012

@tiviot Tu je to, o com viem ja. Neporovnaval som s tym, co Zuzka pisala. Mozno je to to iste 😀
http://mammanett.no/baby/gratis

tiviot
10. apr 2012

@zuzanka7117 jejj zlata,,diky 🙂 kde si to nasla,?? ja som lsitovala strany od 50 hore dole,,ale nenasla ☹

tiviot
10. apr 2012

@norwayka dakujem,,posielam dalej 🙂

mirasierra26
10. apr 2012

Ahojte, aky produkt sa da kupit na bolesti bruska ? Dakujem za rady.

sisa00
10. apr 2012

Ahojte tak včera sme vypekali Verdens Beste Kake a dopadlo to priiišerne 😲 ble zjedli sme ale asi to užviac robiť nebudeme . Radšej si ho kupime niekde v cukrarni .
Ako ste sviatkovali ??? my doma zavrete okrem navštev obchodov kedže u nas bolo otvorene tak aspon tam sme sa pozašívali . Hrooozne sneží už asi 2. den .

lija15
10. apr 2012

@sisa00 no u nas ten kolacik bol vyborny 😀 s muzom sme sa on bili 😀 a co vam na nom nechutilo??nieco sa pokazilo?
no my celkom dobre..kooooooooopec snehu tak sa dcerka vytesuje 😀 a dnes sme sa vyhrievali aj v meste na slniecku 😀 u nas cele sviatky bolo krasne slniecko 😀 a aj snezilo krasne 😀

sisa00
10. apr 2012

my sme totiž nemali šlahač na šlahačku ani na bielka tak sme to robili ručne 😅 a niak to nedopadlo dobre . sme prestzahovany ale len na tento mesiac tak v tomto app moc toho neni 😠 jaj tam vam sa žije slniečko 😎 juj ved hadam aj na nas príde .

lija15
10. apr 2012

@sisa00 vy ste v No alebo na SVK? no tak to je teda smola ☹ no mne to isti kuchynsky robot chvalabohu za techniku co sme podostavali ako svadobny dar 😉 ale zajtra nam tu ma prsat-snezit ☹

zuzanka7117
11. apr 2012

@tiviot mam to este v odoslanej poste......🙂

zdeni1302
11. apr 2012

Ahojte mozem sa k Vam pridat cakame miminko v auguste a uz sa nan velmi tesime 🙂

lija15
11. apr 2012

@zdeni1302 tak vitaj a gratulujem a drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 😉