Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zdeni1302
11. apr 2012

@lija15 dakujem , dufam ze vsetko bude v poriadku 🙂

patka29
11. apr 2012

Babule,no uz nam prihara s terminom 15.4-a voooobec nic sa nedeje.Ani len mi baďorko netvrdne no nic.Tak ma jordmorka posiela na akupunkturu 🤐 Co vy na to?

patka29
11. apr 2012

@zdeni1302 Zelam prijemne tehulkovanie 😉

zdeni1302
11. apr 2012

@patka29 dakujem, vidim ze ty mas teraz termin, tak drzim silno palceky, kde budes rodit ?

patka29
11. apr 2012

@zdeni1302 Dakujem pekne,no dufam ze tehotnou nemozem ostat navzdy aj ked moje telo sa tak sprava 🙂 Rodim v Bergen-e...

zdeni1302
11. apr 2012

@patka29 neboj urcite sa uz neviete dockat 🙂 viem si predstavit...

janano
11. apr 2012

@zdeni1302 cauko tehulka
@patka29 neboj sa, ja som tiez nemala ziadne naznaky, ani poslickov a v noci pred terminom take divoke sny...a uz som isla 🙂

janano
11. apr 2012

@zuzanka7117 @tiviot ako sa mate? a ako drobci?

sisa00
11. apr 2012

teraz sme tu v NO ale už dneska som pozerala letenky domov 😕 Obiednavam malej šaty plavky tričečka hrooozne sa teším konečne budeme mať leto 😎 No hadam sa aj my k tej svadbe dokopeme cez leto tak možno aj ja dovalim niakeho toho robota na šlahačku 😲 vy sa nechystate na sk ???

zuzanka7117
11. apr 2012

@janano Ahoj Jani.....dakujem, celkom to ujde az na tu chronicku unavu, ale to je asi normalne.....🙂 Momentalne som takmer bez telefonu, kedze Matov nejde, tak nosi moj.....ked sa to da do poriadku, ozvem sa....a ty ako? Co mate noveho?

janano
11. apr 2012

@zuzanka7117 no u nas sa stale pracuje, ale straaaaaasne pomaly to ide... inac sa uz dost gulatim, ale je to v pohode. Gluk. testy dopadli dobre, takze fajn... 🙂 A o tej unave mi cosi vrav, hehe...ja som sa konecne vyspala, az ked som malu odstavila od nocneho kojenia, a to nebolo zasa tak davno.

lija15
11. apr 2012

@sisa00 no muz leti buduci tyzden aj s Lijus na tyzden ppovybavovat este nejake papiere a potom ja poletim v polke jula na mesiac s oboma deckami..tak sa tesim a hlavne ked budeme cakat na dalsi let viac ako 2 hod.....

babule ktore mate 2rocne deticky maju uz pasy?lebo my mame este Lijus v pase a to uz ma viac ako 2roky budu robit na letisku problem??

zuzanka7117
11. apr 2012

@janano no Matko je v noci hore minimalne 5x z toho ho aspon 2-3x prebalujem....teraz spi s nami v posteli, inak by som uz asi ani nefungovala.....v postielke bol hore po 10 minutach.....a od tej 2 rano uz zacina s mrncanim a tlacenim, takze spanok nic moc....potom ho to drzi takmer cely den......kludny spanok ma asi len medzi 22.00 a 24.00......:-) Uvidime kedy sa to trochu zlepsi..... 😒

janano
11. apr 2012

@lija15 deti mozes mat zapisane v pase do ich 5 rokov, nepotrebujes im vybavovat ich vlastny pas.
Akurat som dnes citala, ze od 26. juna bude platit novy zakon, kde aj novorodencom bude treba vybavit pas, ale deti zapisane dovtedy pas nemusia mat.

janano
11. apr 2012

@zuzanka7117 on sa ti bude na kojenie, to nevadi, ze je hore. Akurat ho nemusis prebalovat, ked je len pocikany, zbytocne mu budes rozoberat spanie. Pokial nekakal, ta plienka to uplne v pohode udrzi az do rana.
Skusala si tu babysatku cez den? Tam sa mu nelubi? Matko je aj tak este malinky, aby spal v postielke, on ta chce citit...

zuzanka7117
12. apr 2012

@janano prave to, ze sa nebudi len na kojenie......ale sa puci, tlaci, prdka, popritom place....buds je uz pokakany, alebo sa chce vykakat.....tak ho rozbalim a vacsinou sa vykaka......Ale dnes bolo lepsie....prebalovala som ho o 2 a potom az o 6 ked sme vstavali....🙂 celkom som sa vyspala, bol hore len o polnoci, pol druhej, o tretej, tristvrte na 5 a potom o 6......isliel spat o 22....😀

zuzanka7117
12. apr 2012

@janano satku obcas skusame, posledne dva razy mi tam uz vydrzal asi pol hodinku, aj zadriemal, ale neviem ci ja ho tam neviem dobre umiestnit, ale je tam taky dokruteny, hlavicku ma nakrivo, ze sa mu aj zle dycha....jemu to asi nevadi kedze zaspi, ale dost chrapci ako dycha......neviem... 😒

lija15
12. apr 2012

@janano super dakujekm tak mm si stihne dat zapisat este maleho do pasu ale je ked poletim v polke jula na svk tak budem musiet mu uz davat robit pas a aj Lijuske nech uz ma pas 😉
@zuzanka7117 tak ked v satke je dokruteny tak skus ten babybjorn nosic....my sme ho vyuzili na prechadzky ked este sme nemali kocik a aj doma pri vareni ked bol nepokojny a spinkal mi tam uplne super..no tak aj moj sa tak casto budi na kojenie a to od narodenia spi so mnou v pposteli a v postielke vobec nezaspi ani cez den len pri kojeni na rukach....tak mam doma maleho maznosa....no drzim palceky aby si to v pohode zvladla

zuzanka7117
12. apr 2012

@lija15 dakujem....🙂 Mame nosic od chicco od narodenia, ale nechcem ho tam davat este takeho malinkeho....na to este chvilku pockam....neviem aky je ten babybjorn, skusim pozriet...🙂

humba
12. apr 2012

@zuzanka7117 som rada ze ste troska pospali, mozno sa to fakt po tych 6 tyzdnoch upravi. Ty si uz dostala pozvanku na to stretnutie mamiciek? Ja mam ist 24, vraj tam ma byt aj jormor aj fyzioterapeut, no som zvedava kolko nas tam bude.

humba
12. apr 2012

@patka29 vies ako to bolo u nas? ziadne priznaky nist a tyzden pred terminom sme zlozili postielku a prebalovaci pultik a mm zavesil posledne skrinky do kupelne dala som si prvu vanu v novej kupelni a ked som vysla von tak mi zacala odtekat voda. Nasa mala jednoducho cakala az dorobime co treba. Dnes koncim sestonedelie krvacanie prestalo a ja sa neskutocne tesim ze si dam znova vanu 🙂

humba
12. apr 2012

Inak baby maximalne ma vytaca tu ten system, volala som na gyndu ze chcem ist na kontrolu a vraj robia len 2 dni do tyzdna tak mam ist ku svojmu fastlege ze on ma pozrie. No hlavne ze on je sused jednych slovakov a velmi dobre nas pozna a ja mu mam nohy roztahovat. och och nadsena som 😖

humba
12. apr 2012

@zdeni1302 blahozelam a odkial si? Oslo?

patka29
12. apr 2012

@humba My sme na kompletku pripraveni a nic ☹Vana je super,my sme si dali zatial sprchac,kupovali sme novy byt a tolko veci sa este dorabalo ze na vanu nam nevyslo ani keby sme sa poskladali... ☹ Ale plan je ju tam zapasovat na jesen 🙂 Ja uz som trosku na nervy,ale povedala som si ze ked som vydrzala tolko cakat,tak par dni zvladnem 🙂Vcera som nakoniec bola na akupunkture(jordmorka zavolala kamosovi z toho centra nech ma vezme 😅 )a idem aj zajtra.Ozaj,mala si epi?Ja by som strasne chcela ist do vane(uz ked ju nemam doma)len ked budem po termine tak ma tam nedaju...☹

humba
12. apr 2012

@patka29 hej ja som mala epi a uplne super, mne totiz aj ked odtiekla voda nic sa nedialo tak porod vyvolavali a podarilo sa to az na treti den a ked uz som mala kontrakcie kazdych 5 minut a konecne otvorena na 3 prsty tak som uz mala vsetkeho dost a dala som si epi, potom som este pospala rano o 5 uz ani epi netlmila nic a za 2 hodky bola mala na svete. Ziadna trauma nic, len keby som sa rychlejsie otvorila. Neboj dockas sa, ja viem ze si netrpezliva ale ked to ma prist tak to pride 😉 a mne jordmor naslubovala vanu aj loptu aj kadeco a nakoniec som musela v kuse lezat na monitore aby sledovali malu ktora bola uz bez vody 😕

patka29
12. apr 2012

@humba Ja mam taky chaos v hlave 🙂Ja si musim vybrat ked prideme do nemocnice,ci chcem ist na"bociana",tam je vsetko prirodne,voda,akupunktura atd...Alebo ci chcem ist na normal oddelenie s epi atd.A bolo mi povedane ze jordmorky z bociana veeeeeelmi neradi presuvaju rodicky na normal oddelenie ak by som chcela epi alebo chemi-pomoc.No hold,ja aj porodim na recepcii kym sa rozhodnem lebo vazne mam v tom chaos ☹

lija15
12. apr 2012

@patka29 o drzim palce aby sa to vsetko samo rozbehlo a aby to bolo rychle 😉 ja som rodila nad ranom takze som sla bez epi ale zato do uplne otvorenia som si lezala vo vani-hodku a potom to slo rychlo 😀 no drzim palceky 😉

patka29
12. apr 2012

@lija15 Dakujem,tak ta vana je aj moj sen teda 🙂

humba
12. apr 2012

@patka29 no ja som uz na vyber nemala kedze mi hned museli nasadit antibiotika a oxitocin. ale ja som epi chcela od zaciatku ja som posera si to priznam. Hod si korunou lebo ked tam prides v kontrakciach a budes mat na vyber som si ista ze si vyberes tu medicinsku moznost 😕

patka29
12. apr 2012

@humba 🙂 Dam potom vediet 😉