Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
14. máj 2012

@renatedj Pokial ja viem, tak nestaci, ked to len ty prijimas. Deticky potrebuju D-vitamin, viem, ze aj mne mama davala. Ja davam TRAN. Alebo lepsie povedane, toto:
http://www.vitusapotek.no/Products/NMD+default+...

A potom este kupujem Mild Tran v lekarni:
http://www.vitusapotek.no/Products/NMD+default+...

A ja osobne nedam na volajme to rybi olej dopustit.

renatedj
14. máj 2012

@norwayka ja mam ten obycajny tran, co sa da kupit v potravinach... a kolko mumam davat? je lepsie pred alebo po jedle

norwayka
14. máj 2012

@renatedj Mozes dat aj taky, len si precitaj na nom, ci nie je az pre deti od 3 rokov. Niektore su len od 3 rokov. Ten Mild, co ja kupujem, nesmrdi tak velmi a nechuti az tak velmi rybami. Ale to detickam vobec nevadi. Moji chlapci sa uz idu za Tranom zadrhnut.

Mozes pouzit malinku striekacku, davaj 5ml a postupne mozes po cajovej lyzicke, ked uz bude vacsi. Inak je aj taka sranda na Tran, tusim Apotek 1 to ma (dvojbalenie takych rurok). My to pripomina taku tycku ako je v Panadole sirupe. Vidis, aj tym to mozes dat.

renatedj
15. máj 2012

@norwayka no tak som neuspela... tran je sice vhodny pre babatka od 4 tyzdna 2,5ml, ale ten moj mladenec ho ani za svet nechce prehltnut, nechuti mu.... take ocka na mna vcera vytrestil, ze to co je a dnes mi to vsetko vyplul... asi kupime ten vitamin D a budem mu davat len ten
takze Tran musim ja vypit

lija15
15. máj 2012

@renatedj nezavidim ja som deckam kupila ten molers ale s citronovou chutou Lija mi ho vyplula a maly tiez a mne to tiez bohvieako nesmakuje brr

norwayka
16. máj 2012

@renatedj Milacik, ale ved to vsetky deti a to je tak so vsetkym novym, len pockaj, ked zacnes prikrmovat. Detickam to vobec nechuti tak ako nam. Moji tiez zo zaciatku vzdy polku vypluli, ale ked vydrzis par tyzdnov, tak sa to spravi. A teraz uz najmladsi sam vycuca to z davkovaca a starsi ten vykrikuje EN TIL, EN TIL- este jeden. Ved samozrejme urob ako uznas za vhodne, ale ked ich naucis na tran teraz, tak budu ho mat radi aj v dospelosti. A nie je nic lepsie na srdce, klby, tlak, pomaly na vsetko. Moja mama tazka hypertonicka, na liekoch a pod. Samozrejme musi stale brat lieky, ale vidi rozdiel, ked pije tran a ked nie. JA som v 5 mesiaci po porode mala velke problemy s bolestami kolien, tak som nahodila velke davky tranu a myslim, ze mi to pomohlo. Na SK som bola v Bio obchode a tam mi tak ospevovali rybi olej, hehehe, ale ved nebudem nosit drevo do lesa 😀 V kazdom pripade davaj dalej bud teda kvapky alebo tran, lebo ten D-vit. im treba. Ten nedostavaju takmer ziadny z mlieka.

lija15
16. máj 2012

@norwayka a @renatedj no dnes som to dala znovu malemu tak sa na to vrhol a skoro vylial flasku 😅 strasne mu to chuti a Lija ani usta nechcela otvorit...no budem musiet to nejak do konca maja vypit lebo dovtedy je spotreba co som si vsimla az po zaplateni a doma ked som bola 😔

norwayka
16. máj 2012

@lija15 Hehehe, moja mama v jedno leto, ked to este nepoznala, tak nevedela najst olej. Nasla tran, tak ho dala do zeleninovej polievky. A v pohode, nebolo to citit, tak aj tak mozes vyuzit, hihihiih

lija15
16. máj 2012

@norwayka dobra mamina vynasla sa ale aj citronova chut myslis ze sa strati? 😀

norwayka
16. máj 2012

@lija15 hihihih, vyskusaj a uvidis, mozno bude uplne ze bomba kseft 😀. Daj to do takej, kde ide ocot 😀 ale som ja kucharka, co, sa mi teda fakt dobre radi, heheheheh

renatedj
16. máj 2012

@norwayka ok.. tak to este skusim, ale nebudem mu davat 2,5mlale menej, ved je to skoda, ked je to vsetko na podbradniku a skusim mu davat viackrat denne, ved nieco predsa len prehltne

patka29
17. máj 2012

Jeeeeeee baby no konecne som tu aj ja 🙂!Tak porod v Bergene🙂 Tak som sa bala a slo to rychlostou blesku.Pustili mi vodu,kontrakcie neprisli,pichli mi oxytocin a do dvoch hodin bol maly na svete.Nikto necakal taku bleskovku,kontrakcie boli od tej prvej intenzivne dost velmi a ked dosiel anesteziolog s epi a este ma sli kuk na kolko cm je otvorenie,jordmorka chytila sok(9cm+...),stlacila alarmik,epi sla do kosa a kricala PUSH 😀 😀 😀 Jemne ma rozdrapilo(15 stichov)ale ja som necitila ani naznak bolesti pri siti..A tie tri jordmorky pocas porodu boli tak prijemne...

No v kocke,velka vdaka patri aj mojej tehu jordmor ktora do nemocnice volala a posurila ich aby ma nenechali prenasat uz ani den(jordmor Nesttun-Hilde-odporucam na milion percent!!!).A porodnica Bergen,ja mam len pozitivnu skusenost.Drahy nemohol byt na izbe,boli sme tam dve a este v noci ked od nas odchadzal ho jordmor zastavila na chodbe ze na druhe rano ta pani z mojej izby odchadza,nech pride kludne.A predtym som zvazovala porod do vody-Baby ja na to nabuduce nebudem mat odvahu.Malemu zavratne klesali ozvy,takze som pocas kontrakcii musela byt na lavom boku.Nastastie mal sondicku priamo na hlavke...Takze tak 🙂

No a viete aky masaker mame teraz my s rodnym listom?Vo februari som volala na ambasadu ze drahy nema platny pas ani op,tak mi pani K.poslala mail ze nevadi ze staci sudnoznalecky preklad potvrdenia otcovstva z nemocnice...A vcera som jej volala a dost neprijemnym stylom na mna vybehla ze ja o com,ze ona cakala ze si pride priatel vybavit pas.
Baby poradte,mam jej ten mail ukazat ked tam pojdeme???Ved ona si sama protireci ☹ Priatel nemoze odist domov na dva tyzdne a vybavit si to,ostanem s malym na totalku sama a ja t nezvlafnem pri nasich dennych kolikach.No brut...☹ ☹ ☹

patka29
17. máj 2012

@renatedj Ahoj,cim davas malemu tran?My sme v ktoromsi baliku z lekarne mali striekacku na tran,kamoska to tiez davala malemu cez nu a hned za tym ho napojila na cicik 🙂Za skusku nic nedas 😉

lija15
17. máj 2012

@patka29 tak gratuljem k malemu drobcovi 😉 vela zdravicka a hlavne nech vam tie koliky co najskor prejdu...a k tej pani ambasady sa radsej nebudem vyjadrovat ako ja by som jej ten mejl ukazala urcite nech sa pozrie ako si protireci-typicky slovensky pristup...a pas sa za vybavit aj na rychlo do 2 dni ale to si zaplati 4x viac a bude ho mat do 2 dni hotovy dalo by sa aj a tyzden vybavit...mm tak vybavoval malej pas do 2 dni ho uz maly
no a s vybavovanim rodneho drzim palce my sme mali tu vyhodu ze svokruska mala znamu na tej osobitnej matrike a vedela to vybavit aj bez mm a ten len doletel a ukazal original preklad norskeho a hned mu vydala slovensky rodny a cez ambasadu je to na dlhe lakte ako ja by som mohla aj malemu tak riesit pas ale vyjde ma to zbytocne draho poplatky za postu +letenky do osla a tak si poletim v juli s ND a mam to z krku
no drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo ohladom muzovho pasu a rodneho listu 😉

lija15
17. máj 2012

inac baby co je to pinsedag???aky je to sviatok?? asi to budes vediet ty @norwayka naisto co to je 😀 lebo ja to vobec neviem viem ze 2.6 manju nanebovstupenie ale nejde mi do hlavy ten pinsedag 😨 😨

patka29
17. máj 2012

@lija15 Dakujeme...no ja som uz na prasky z toho celeho systemu.Ja som taky makky typ ale priatel jej tam asi obucha ten mail o hlavu ako si protireci 😎
Ja som sa pytala na cele pinse dni a povedali mi ze to je nanebovstupenie...a podrobne oni sami nevedeli 🙂

norwayka
17. máj 2012

@lija15 Tak ja taky svatec (co niekedy vie viac ako vsetci ti, co sedia v prvych laviciach v kostole) ti to poviem, hehehhe. Akoze tak od huby ti to poviem, lebo neviem ako sa to vola na SK. Ale casto si to milia s tym nanebovstupenim Krista- Kristi himmelsfartsdag. Ale nie je to to. Ono 10 dni po tom nanebovstupeni zisiel svaty duch a ukazal sa apostolom a tusim vedeli potom vsetky jazyky sveta a mali ist do sveta sirit krestanstvo. Takze asi zostupenie ducha svateho, alebo tak nejak sa to asi na SK vola.

norwayka
17. máj 2012

@patka29 Gratulujeme k super porodu, neznasam tieto zeny, co si to odrodia z apar hodin, hehehhe. JEALOUS!!! Ja osobne by som sa moc s nou nehadala. Akoze, co vam to pomoze, si myslim. Este vam naprieky moze robit a vy ste od nej zavisli. Nejak by som sa jej to snazila vysvetlit, ze asi si ju zle pochopila (radsej to zober na seba) a ze ako by ste to co najjednoduchsie mohli poriesit. Vynadat jej mozes, ked uz budete Nori, hehehe. Ak nimi teda chcete byt, ale po takychto skusanostiach by som urcite nimi chcela byt.

patka29
17. máj 2012

@norwayka Aaaaaale zasa tie kontrakcie od zaciatku s prestavkami 10 sekund boli dost krute 😝 Chvalabohu moj drahy mozog pracuje tak ze si to az tak dobre nepamata 😉
No ja nadavat nebudem,ked tak plakat 😀 Ja som nabita po-hormonmi,prosim ta videli sme vevericku medzi domami a ja som revala este hodinu ze je stratena a sama 😀 😀 😀 No vies,jedna sa o to ze najprv napisala ze muz nemusi mat pas ze je to ok bez neho a zrazu ho posiela na Slovensko-ze bez toho slovensky rodny list/ziadost neodosle kym sa on nepreukaze pasom.Lenze,nemoze si dovolit odist z prace na 2 tyzdne(nema ani op-bez toho mu nevydaju pas)a ja tiez sama zostat velmi nechcem.Keby nebola napisala predtym ze to netreba a tvrdila by to co teraz,tak leti na Slovensko pred porodom ☹

norwayka
17. máj 2012

@patka29 Tak jej to takto napis, ty vevericka, alebo povedz, ale bez toho, co povedala predtym a ze ci by sa to fakt nedalo aj bez pasu. A musis mat okamzite ten slovensky rodny? Tak vybavite neskor. Ale ja neviem tieto slovenske vybavovacky, chvala panu bohu 😀 Ale zase ked mu to nebudu chcet vydat tak ci tak, tak nemate co stratit tym, ze jej to ukazete, len neviem, ci to nejak pomoze. V kazdom pripade, drzte sa a nech to co najskor poriesite.

norwayka
17. máj 2012

@janano Zijes, ci rodis? 😀

lija15
17. máj 2012

@norwayka aha tak dakujem ale oba su ako keby statne sviatky??vtedy sa pracuje ako keby bola nedela?blbe otazky,ale chcem vediet ze ako to mm vyplatia,lebo dosla sved.autob.fir.Nobina a ta si dovliekla aj svojich soferov a tym padom ze im plati hotel a letenky tak prisli kmenovy sofery od byvalej firmy si privyrobit overtidy 😖 😖 tak zistujem ci tie sviatky su platene ako nedela 😉 dakujem za infosku 😉

patka29
17. máj 2012

@norwayka Dakujem 😉 No bez slovenskeho rodneho listu neviem ci vycestujeme..no uvidime buduci piatok,letime do Osla teda tak hadam nieco vyriesime...

lija15
17. máj 2012

@patka29 ak chces vycestovat tak jedine na 3 mes pokial ti nevydaju na svk slov.rodny list inac nemozes lebo ambasada vyda jednrazovy cestovny doklad... 😉 no drzim palce

norwayka
18. máj 2012

@lija15 No, tak to si nie som ista. Kazda firma to moze mat inak. Minimalne 100% si myslim by malo byt, ja mam tusim v taketo dni az 150%.
Ale zase napriklad, ked robis ako casnicka, tak v nedelu nemas ziadne extra peniaze, ale ked robis helligdag pokial nepadne na nedelu, tak mas 100%, ale ak padne na nedelu, tak nemas nic, lebo sa to berie ako nedela a vtedy aj tak nemas overtid.
Preto je vzdy dolezite si precitat personal håndboka. Ale ved nech sa spyta vo firme.

patka29
18. máj 2012

Zeny,Freia vyraba novu cokoladu,vola sa to Sjokoklem,ma to okruhly tvar a pack sa predava po 6ks a hlavne,chut PRESNE ako nasa Fidorka 🙂 🙂 🙂

lija15
18. máj 2012

@patka29 a kde to predavaju teda v akom obchode...mnam 😉

martinano
18. máj 2012

@lija15 manzel urcite vie ako to je a ako to ma zaplatene a nubinou sa zmenilo akurat tak,ze unibuss bude prepustat a niektory musia prepstupit do nubinny,alebo teda "musia" dostali odporucanie

martinano
18. máj 2012

@patka29 jej to si kde objavila? 😵

patka29
18. máj 2012

@lija15 My sme to kupili teraz v Coop-Obs,ale urcite to budu mat vsade,len ja som od narodenia maleho moc nenakupovala 😅 No ja uz som zjedla 3 😀 Proste fidorka 🙂