Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
20. júl 2012

@mirasierra26 Ja pouzivam klasicku hvetemel na vsetko. Moja mama hovori, ze to je ako slovenska hladka muka, ale ja ju pouzivam ako polohrubu. A potom pouzivam rozne celozrnne, ale tak ja som taky kuchar 😀 Ja som robila take spenatove halusky a tam som dala tu klasicku hvetemel.

http://www.bing.com/images/search?q=hvetemel&vi...

lija15
20. júl 2012

asi ste tu niektore chceli vediet ohladom probiotik tak ja som si ich nechala doniest zo svk tu som ich nejak nevedela najst a stali velmi vela mozno je to uz zbytocne ale skor som sa k tomu nevedela dostat v stredu som doletela uplne vystavena s 2 deckami do Blavy tak som sa vcera este spamätavala

renatedj
21. júl 2012

!!!!!!!!!!!!!!!!!! mamicky a buduce mamicky ..... Oslo a okolie.... co takto stretnut sa niekde, ale az koncom septembra..... mohlo by to byt zaujimave, vymena nazorov a poradit si navzajom..... viem, ze s detmi sa tazko planuje, preto stretko vyhlasujem uz teraz a realizovalo by sa aj koncom septembra !!!!!!!!!!!!!!!!
ak poznate mamicky a buduce mamicky, co nie su na konikovi, tak dajte vediet aj im
budem rada, ak navrhnete aj nejake OK miesto

renatedj
22. júl 2012

tak mi prave volala mama a Davidko je uz oficialne slovak, uz nam prisiel rodny list 🙂

norwayka
22. júl 2012

@lija15 Hlavne si to teraz uzi a nech sa o deti chvilu staraju aj ini, ze? Cmuk.

humba
23. júl 2012

@renatedj super ty si to davala cez ambsadu tiez vsak???? ale doslo ti to na SK?

renatedj
23. júl 2012

@humba hej cez ambasadu.... vedeli sme, ze by to malo byt hotove niekedy v priebehu augusta a to budeme na SR, tak sme si to nechali poslat tam

humba
23. júl 2012

@renatedj super, tak uz mozem cakat ze to aj nam konecne dorazi 😉

bonaquaba
24. júl 2012

babule idem si ku vam po radu, da sa tu kupit listkove cesto - mrazene a ak ano tak ako, sa to povie po norsky,dakujem pekne

lija15
24. júl 2012

@bonaquaba je to bitterdeig-neviem presne ten nazov je 6pl v tvare stvorca a je to medzi mrazenymi kolacikmi 😉 ja som z neho robila baklavu a chuti celkom dobre 😉

bonaquaba
24. júl 2012

@lija15 vdaka moc, tak to skusim pohladat alebo sa spytam v obchode na to, ja som dnes nasla nieco podobne,ale boli nkareslene croassanty, tak toasi bolo cesto na croasanty,,,, este raz dik moc

humba
24. júl 2012

@bonaquaba aj to je listkove cesto....s tym obrazkom croasantov 🙂

martinano
24. júl 2012

@renatedj my koncom septembra mozme, budeme sa tesit, teda k sa mozme pridat

zuzanka7117
25. júl 2012

@renatedj my tiez...🙂

bonaquaba
25. júl 2012

@humba aj som si myslela, vdakamoc

humba
26. júl 2012

Ahojte, tak ja som dnes behala troska po norskych uradoch..... No a zistenie bolo, ze ja vlastne nemam ani manzela ani moja dcera otca. My proste po 3 rokoch nie sme zaregistrovani ako manzelia a dieta nema priznaneho otca. haluz.....no snad sa to da poriadku konecne....

lija15
26. júl 2012

@humba uff to teda potesi kks.......no drzim palce nech sa to vsetkoo da doporiadku

zuzanka7117
27. júl 2012

@humba no pekne......

norwayka
27. júl 2012

@humba Vidis, ako dobre. Takze nova svadba. Dufam, ze sme vsetky pozvane 😀

humba
27. júl 2012

@norwayka ty kokos vidis to ma ani nenapadlo, joj ani nevrav ja by som si svadbu hned zopakovala 🙂 sa mi nechce verit ze su to uz 3 roky.
A uz mame letenky domov, dufam ze to ten nas drobec zvladne a ja sa pomaly pripravujem na svokru snad to rpezijem bez ujmy na zdravi.

norwayka
27. júl 2012

@humba Uff, my uz budeme mat 10 rokov vo februari 😀 Tada, ale stale nemame kedy to poriadne oslavit. Urcite budeme mat radost, ak stihneme objednat aspon nieco z cinskej restiky 😀 My chceme tak ist do Skotska a pobehat trosku hunted hotels 8strasidelne zamky a hotely) a ist cez skotske highlands a pobehat krizom-krazom Skotsko. Ale to sa asi nepodari najblizsich 5 rokov 🙂

Drobec ten let zvladne ovela lepsie ako ty 😀 Myslim, ze babatku bude dobre, najhorsie podla mna je letiet tak okolo roka, ked zacali akurat chodit a vsetko objavuju. My sme tak isli so Sidneyim, mal 1r2m a leteli sme na Kanarske a to som povedala posledny krat. Nanajvys na Mallorcu, ta je len 3 hodiny. Ale teraz uz by to nebol problem, ale vtedy tie 2 hodiny navyse boli o hubu.

janano
27. júl 2012

@humba Neboj, mala to zvladne ok, akurat jej daj cucat, ked budete vzlietat a pristavat, aby ju neboleli uska pri tej zmene vysky 🙂

janano
27. júl 2012

@norwayka my sme leteli prvykrat, ked mala nasa 9 mes. a to uz bolo tiez o zivot, klepkala tam spolusediacich po hlave, lozila po ulicke...fakt kolo toho roka je to narocne

humba
27. júl 2012

@norwayka podstatne je ze malte plany, snivat je krasne a vzdy motivujuce. Ja mam tak este vysnivany Rim, ten sme este nestihli a teraz s malou to asi tiez pocka.
Ja mam skor obavy s celej tej cesty ze 4 hodky pojdeme autom do Osla potom ten let, no a ja som v lietadla vzdy nervna bez jegermajstra to malokedy ide a teraz ked kojim tak to bude bez neho....snad mala nechyti odomna nervak 🙂 uplne najviac ma desi potom ten presun na sk zo zapadu na vychod. asi to stopneme niekde v polovici a dame daky spa hotel alebo daco co bude po ceste uvidime.

humba
27. júl 2012

@janano no takze aby sme tak do konca roka stihli este aj daku dovolenku taku v 3. 😎

norwayka
27. júl 2012

@humba My cestovavame autom, lebo predtym sa nedalo ist do BA a do Prahy to bolo o nicom. S prestupovanim a so vsetkym by to trvalo pomaly dlhsie. Ale tak auto je v pohode. Ja len neznasam chodit po SK, ako fakt blaznivi ludia na cestach. Ale to v pohode vsetko, len majte vzdy vacsie rezervy a zastavujte castejsie. Myslim, ze by ste to zvladli aj bez prespatia. Ale to skor vy budete zniceni ako babika 😀

norwayka
27. júl 2012

@janano Presne. Ako niekto ma kludne spacie deti, to pri mojich nehrozi. Takze pre nas lietat tak od dvoch rokov 😀 moji obidvaja zacali chodit v 10m, takze v tych 14-15 su uz profesionali a vyliezat vsade. Dani je este horsi v tom lezeni, fakt ako taka mala opica 😀

humba
27. júl 2012

@norwayka ved to ze tu v No ked cestujeme 7 hodin autom tak je to kludne a clovek neni az tak zniceny kdezto ten isty cas na sk cestach tak mam pocit ze som cestovala dva dni v kuse. A za tou svokrou sa az tak neponahlam a celkom rada by som mrkla do tatier, nie ze by mi chybali hory a kopce ale preco nie 🙂

humba
30. júl 2012

huraaaaaaaaaaaaa mame sk rodny list 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martinano
30. júl 2012

@humba neboj nic zvladnete vsetko moje deti su obe v kuse bud vl ietadle,alebo v aute je to len o zvyku, maly letel prvy krat 2m a malinka 6tyzdnov, prvy krat isla uatom 8mesacna a zvladla bez problemov am aly autom 5mesacny o tom som ani nevedela,ze ho mame a obe deti velmi zive chodiace od 9mesiacov