Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

mkoblizek
14. aug 2012

Ahoj, rada bych se k vam pridala. Zijeme s manzelem a skoro 3mesicni dcerou v Oslu. Pokud budete mit cas a chut, muzeme neco podniknout. Rada poznam dalsi maminy, ktere ziji v Oslu a se kteryma muzu probrat podobne starosti i radosti 🙂

zuzanka7117
15. aug 2012

@mkoblizek ahoj a vitaj......ja byvam v Oslo. Kde presne byvate?

janano
15. aug 2012

@norwayka a este si sa nepochvalila, ako v novej praci...zarezavas 😉 ?

norwayka
15. aug 2012

@janano Ahoj, ahoj. Zatial dobre, ale nudim sa. Musim vymysliet nieco. ale uz som debatila so sefom, ze musia nieco pre mna vymysliet. Platovo dobre, takze v podstate mi to moze byt jedno, ale ja sa neznasam nudit. Inak kantina super, trosku je to daleko od roboty mojho muza a skolky, ale tak pokial robota je OK, tak nie je problem.

mkoblizek
15. aug 2012

@zuzanka7117

Ahoj, bydlime u Valle Hovin, mezi Helsfyrem a Hasle. Kde bydlite vy?

zuzanka7117
15. aug 2012

@mkoblizek my byvame na Alnabru....ani to nie je daleko. 🙂 .....ako dlho ste tu?

norwayka
18. aug 2012

Babenky, neda mi to to tu nezavesit:

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

Vy mate moznost vyberu bez represii....

janano
18. aug 2012

@norwayka my sme si moznost vybrali. 😉

mirasierra26
20. aug 2012

ahojte baby, je tu aj nejaka skupina mamiciek ktore nedali dietatka ockovat ? ze ako sa vyvijaju ich pribehy .....

janano
20. aug 2012

@mirasierra26 ja nerozumiem tvojej otazke...kde ma byt ta skupina mamiciek, v NO, SK ci na koniku? V NO nie si povinna dat ockovat, bez problemov mozes odmietnut, na SK si povinna, tam ti hrozi max. pokuta 330 Eur. Ale ak spadas pod norske zdravotnictvo, tak sa ta SK netyka a volbu mas jednoduchu. A ake pribehy sa maju vyvijat? Tych co neockovali? Predpokladam, ze maju zdrave deticky, akurat sa im vyhrazaju tou pokutou 😉 . Ked tak sa spytaj v teme Nesuhlas s povinnym ockovanim.

norwayka
20. aug 2012

@mirasierra26 Ja ti napisem moj. S mojimi detmi som este u lekara nebola. Sople, kasel a podobne za 3-4 dni prejdene. Najtazsie lieky som dala Paralen pri 40 teplotach pri zuboch a to len starsiemu (v novembri tri roky), mladsi 15m nemal ani ten. Este su sice malicki, ale teda nepoznam vela 3 rocnych, co este neboli u lekara.

Ak je to teda to, co sa pytas.

mirasierra26
21. aug 2012

@norwayka Ahoj, ano, to som mala na mysli, dakujem. Ze ked niekto nedal dietatko ockovat (to je jedno ze kde) ze ci s tym neboli nejake problemy, hlavne co sa tyka tych chorob proti ktorym sa ockuje. Ja som dala malu zaockovat, to je ta prva vakcina ktora bude mat tri casti, teraz za chvilu by mala ist na druhe ockovanie, ale tak rozmyslam nad kadecim aj ja, ci je alebo ci to nie je potrebne. Ale ked uz som zacala, tak by som to mala asi aj dokoncit. Ale tak su aj ine vakciny, dalsie, tak rozmyslam ze ci tie budu potrebne...... ono je to tazko sa rozhodovat lebo chcela by som s dietatkom neskor aj cestovat kade-tade, tak aby nenastali nejake problemy s tymi zvlastnymi chorobami.

norwayka
21. aug 2012

@mirasierra26 Co ti povedat? Kazdy si musi zvazit sam, ci sa boji viac tych detskych chorob alebo niecoho ineho? A ci vobec veri vakcinacii ako takej. Preockovavanie vakcin musi byt, lebo oni inak nefunguju (ak teda funguju, ono funguju na okolo 80% ako ktora- ta pamat buniek nie je taka ista ako ked prekonas chorobu sama) a po 10 rokoch aj tak ziadna nefunguje, ak nie uz skor. Reakciu mozes dostat hocikedy, aj ako dospela. Aj pri 'neskodnych' vakcinach ako chripka.

Ja osobne sa nebojim, ze tie detske choroby dostanu. Ale to nezlahcujem samotne choroby, niektore su brutalne. Ale ak by aj nahodou ano, tak verim tomu, ze dokazu sa s tym popasovat sami, samozrejme s lekarskou pomocou.

Jedine, co ti mozem odporucit, je trosku studovat net, aj pre aj proti. Nastudovat si tie ktore choroby. Velmi by ti vedela pomoct aj hajanka, to je jej nick, nechcem davat @ pred meno. Jej synovi tusim ako 6rocnemu skolabovala totalne imunita, tak ona to ma riadne nastudovane.

Ja osobne uz nestudujem. Nepotrebujem to. A nechcem to ani, lebo ma to vzdy vykolaji.

PS: Ja cestujem bezne a nebojim sa. Ale teda nepojdem s malymi detmi do Afriky a podobne.

janano
21. aug 2012

@mirasierra26 ja som starsiu dcerku dala zaockovat tou vakcinou tetanus, cierny kasel, polio....po druhej davke jej do dvoch dni naskocil exem, poviem ti, mala to take cervene, taku cervenu papriku si este nevidela! Vtedy mi v hlave zacal svietit veeelky otaznik a zacala som studovat o ockovani. Odvtedy neockujem. MMR som odmietla a nikdy jej ho nedam.
Akurat vcera som bola s mladsou na helsestasjon, mala dostat tiez vakcinu, tiez som odmietla. Precitala som si o tom dost, na nete je toho strasne vela, aj pre aj proti. Pozri si ten link, co tu dala @norwayka. To by ti malo byt vystrahou.
A kazdopadne, ak mas tak velky strach, mozes zaockovat neskor, ked bude mat aku taku vyvinutu imunitu, teraz ju tvoj drobcek este nema. Alebo si kukni www.slobodavockovani.sk , tam to mas zhrnute.
Ja by som mozno dala neskor zaockovat proti tetanu, ak by mali dcerky napr. zaujem o kone a pod. Ale to najskor az ked budu skolacky...a dovtedy mam este roky casu 😉 Taktiez proti rubeole, ta moze poskodit plod u tehotnej zeny, ale to sa da riesit az v dospelosti. A ktovie, co aj dovtedy vyjde na povrch, vsakze....? A urcite sa s drobcami nechystame aspon do 5 rokov na dovolenku do nejakej exotickej krajiny.

janano
23. aug 2012

🙂 😀

lija15
23. aug 2012

@norwayka ako dat ten maltextrak malemu kedze ho kojim a flasu odmieta vcom mu to mam rozpustit dakujem porad mi 😀

norwayka
23. aug 2012

@lija15 A nemozes mu to dat do jedla? Ak pecies napriklad chlieb alebo nieco take? Ja malt alebo melasu (co je este horsie) napriklad dam aj za lyzicu do rajcinovej polievky (to asi on este nepapa, ale tak to je len priklad). Alebo mu daj kludne rovno na lyzicke, ved co, mozno mu to zachuti a take male dieta aj tak nevie tie chute, ze je to hnusne. Bude jest to, na co ho naucis 😀

norwayka
23. aug 2012

@janano A tebe je co take smiesne, prosim pekne? 😀

lija15
24. aug 2012

@norwayka dakujem za radu ja som to ochutnala neni to az take hnusne 😀 😀

lija15
24. aug 2012

babule ja sa uz tak tesim domov 😵 😵 ako toto teplo co je v poslednych dnoch je dost na mna a nieto este na deti,som si myslela ze tie rekordne tepla nas obijdu ale prdlajs to sa ani spat neda a ani doobeda vybavovat veci tak je teplo 😔 😔 😔

norwayka
24. aug 2012

@lija15 Nie je, ja si myslim, ze je to v pohode, ale zase aj lepsie veci som jedla 😀

lija15
28. aug 2012

kocky kde si viem na norwegian.no nabookovat este jednu batozinu neviem to najst na svoje meno mam 2batoziny ale mam obavy ze sa nepomestim tak aby som na dcerkyne meno este dobookla jednu batozinu...babulky uprimne a rychlo mi poradte lebo zajtra uz letim tak nech mam to dnes dobooknute dakujem za rady

janano
28. aug 2012

@lija15 musis sa prihlasit (Logg inn), potom klikni na Mine reiser, to mas vedla Logg inn, a potom klikni na aktive reservasjoner, a tam by si mala najst Bestill bagasje ... Ale vyber dcerkinu letenku, lebo ty mozes mat len dve batoziny

lija15
28. aug 2012

@janano no skusam to ale to policko ohladom batoziny je sive teda sa neda uz zmenit no co za batozinu si zacvakam na letisku jedine 😒

janano
28. aug 2012

@lija15 no ono to ide do 24 h. pred odletom, tak uz mas asi po...

lija15
28. aug 2012

@janano no veruze uz je asi po ...no tak si budem musiet dokupit batozinu na letisku.... podla cennika by mala stat do 20€ kedze cez net je to o polovicu lacnejsie....ale na letisku by som si tu batozinu vedela dokupit navyse uz vsak?

lija15
30. aug 2012

tak kockz stastne sme doleteli aj napriek tomu ze som skoro zmeskala druhz let...

baby ktore poletite z blavy neverte reciam ze batozinu si netreba vyzdvihnut v osle ak letite dalej z osla lebo zostanete bez batoziny,ja som si svoju chvalabohu vzbrala aj ked som skoro zmeskala let ale iny slovaci marne cakali v Tromse na svoju batozinu ta zostala im v Osle 😒

janano
30. aug 2012

@lija15 Letela si sama s oboma detami?

lija15
30. aug 2012

@janano hej sama s oboma

janano
30. aug 2012

@lija15 a Lijus ti neutekala? Inac prestup s 3 batozinami a 2 detami... 😝 Ci si este aj kocik mala? 🙂