Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

manka
19. aug 2007

ahoj katenkaa. velmi rada by som ti napisla, ze som v norsku. ale uz som z norska doma 6 mesiacov som tam robila au pair a velmi by som tam este chcela ist aspon na vylet, lebo bolo super

mausi
21. aug 2007

Ahoj Katko,
ja jsem, podobne jako manka, taky uz z Norska pryc (bohuzel), nicmene se muze stat, ze zase dorazim ! Momentalne bydlime v Nemecku, ale v Norsku jsem prozila nadhernou dobu a mam tam hodne pratel. Pokud bys mela zajem, predam tvou adresu dal, mam tam treba jednu kamaradku z Cech, ktera ma malou holcicku. Kde presne bydlis (Oslo ? Bærum ? Asker ?) a jak dlouho uz tam jsi ? Zatim ahoj 🙂

larakroft
3. dec 2008

Ahoj, já sice v Norsku jsem, ale zase ne v okolí Osla - žijeme teď už třetí rok v Lillehammeru, předtím jsme byli rok v Haldenu, dva roky předtím v Bergenu... Mám dva kluky 🙂

martinano
5. jan 2009

ahoj, dnes som zadala temu norsko a nasla som teraz toto, som v osle mam rozneho syna a mnazela

miriam31
12. jan 2009

Ahoj martinano.Tak ja
do Norska odchadzam v marci.Ak by si chcela mozeme trosku pokecat. 🙂 🙂 🙂

martinano
12. jan 2009

ahoj ,kam odchadzas?a kde v NO si?

ostrovanka
3. feb 2009

Ahojte,
Ja som v Norsku rok, byvame v Ulsteinviku a este len mimi cakame. Rada pokecam.

andula30
22. mar 2009

Ahojte aj ja zijem docasne v Norsku v okoli Bryne

martinano
22. mar 2009

ahojte,tak to mi nic nehovori my sme v oslo, aj mirka, z ohosa velmi tesim.
co vas zavialo do tekej dalekej krajiny?

andula30
23. mar 2009

Je to asi hodinu cesty od Stavangeru manzel tu pracoval, potom sa nam narodil maly, ked mal 5 mesiacov rozhodli sme sa, ze to skusime s nim. Stavame na sk dom tak sme na zarobkoch/manzel/ , aby sme ho uspesne dokoncili. A vy co tu porabate?

martinano
23. mar 2009

takze dost daleko, uz viem.manzel pracuev oslo uz dvaroky,takze ked sa dalo s malym cestovat prisli sme zanim.strieavo sme v norskua naslovensku.a masv okoli nejake kocky zoslovenska?

andula30
24. mar 2009

Je du dost Slovakov, ale nik s dietatom stretavame sa, ale o detoch s nimi nepokecam 🙂, ale tu v blizkom okoli
som nasla nejake polky s detmi skusime sa s nimi spriatelit teraz ked bude teplejsie by sme mohli chodit na pieskovisko, len nas maly sa boji deti tak uvidime. A ako sa vam tu paci, v Oslo je to asi lepsie, lebo tu pes zdochol 🙂 same farmy....a planujete tu zostat zit?Ty tu asi nepracujes? A manzel kde pracuje, moj na farmach. Ked sme nemali maleho pracovala som tu aj ja po Dva roky v lete. A odkial zo Slovenska pochadzate?

martinano
24. mar 2009

ahojte
uz pocas dna som chcela pisat,ale nestihla som.
neplanujeme zostat v norsku.pracovat chcem zacat na jesen neviem ci to vide, uvidime.my mame suedov slovakov,ale maju deti velke a na slovensku, takze matko bol v tej nasej slovenskej komunite najmensi,tera je najmensi mirkin filipko.velmi sa tesim,zee prisli byvat do no a budeme mat niekoho vo svjom veku.
tatino pracue na mestkej doprave tazke sme chodievali aj za nim o prace,ked nam bolo dlho ,ale matkovi chybali deti.my sme inak z trencina.pekny vecer zelam.pa

andula30
26. mar 2009

my sme so Zlatych Moraviec.Chces pracovat tu? Nasa slov. komunita sa sklada z 98% z muzov takze nic moc je fajn, ze tam mate aspon niekoho. Malemu sa asi velmi paci, ze je tatino vodic autobusu 🙂 to chlapci zboznuju nas ma len 10 mesiacov ale auta uz zboznuje co uz je po tatovi. pekny den

martinano
26. mar 2009

ahoj,ano chcela by som zacat v norsku pracvat,akvsetko dobre pojde, moja profesia je tam velmi vyhladavana.ajasom bola zo zaciatku sama,nikoho tamm nebolo,len muzska komunita,ale teraz je tu uz lepsie.era sme na slovensku s malym, bud.tyz.mame letiet,ale nieco as obchadza,ak dufam,ze budeme fit.tu dnes snezi,ako pocasie mate v norsku?

miriam31
26. mar 2009

ahojte.tak som sem konecne zavitala aj ja. 🙂 pocasie je pekene,svieti slnko ale trochu chladno. 🙂

martinano
26. mar 2009

ahoj mirka,super 😉 .no tu snezi a mnaniec obchadza nejaka choroba,porazi ma ☹ .ako sa mate?

miriam31
26. mar 2009

tak sa pekne liec. 🙂 mame sa ok,ale mali sme tazke obdobie predvcerom.maly velmi plakal,asi dve hodiny.takto este nevyvadzal.hrozne pekne ma vystrasil,huncut.a co Matko tesi sa za tatom,vsak

martinano
26. mar 2009

iky mirka
makosa tesi urcite aj ja a velmi, dufam,ze to do vtedy poprechadza.strasne ja neviem kde sme to nachytali ☹ .co sa lukaskovi nepailo?asi si len krizazz oveho prostredia, to bude dobre 😉

martinano
28. mar 2009

caute tu nikto?uz dva dni?
mrika vy mate asi navsetvu,ze?ako zvladli cestu?
andula co ma mete nove, ako sa mate?
matko ja chory a ja tiez ☹

andula30
28. mar 2009

Ahojte no aj nas Simonko prechladol tak soplikujeme a kasleme, je prvy krat chory este donedavna som ho kojila tak bol zdravy ako buk, ale mliecko som uz stratila tak davame um a to nie je taky ucinok na imunitu ako mamine ☹ . Miriamka pozeram, ze nasi maly su skoro rovnako stary od kedy ste tu? Martinano fakt si myslis, ze ked tu zacnes pracovat aj ty, ze sa vratite na Slovensko? Vacsinu ludi co tu poznam to tiez hovorila a uz niekolko rokov hovoria, ze to je posledny 🙂 , vazne vam zavidim, ze ste tam pokope, lebo tu je len malo bab z Sk a tie su mlade a slobodne tie sa deti boja ako cert svatenej vody aby to nahodou nechytili /myslim nezostali tehotne 😀 /no a chlapi zvacsa typicky slovaci bud robit alebo pit.. tak sa liecte pekny den

martinano
28. mar 2009

ahoj
no zelam skore uzdravenie.
andula to nie je len v mliecku a neeidu malemu zuby,tan soplikuje vzdy ke zuby lezu.matko bol kojeny polroka a tera prvy krat,ze ozaj chory,ale vyzera,ze u nh to bola len jedodnova zalezitost musim si zaklopat klop klop klop.inak sopliky pri zubkoch mal aj ako kojeny, to je uplne normalne.
mato spi ja som umyla dlazky, chladnicku, uvarila najedla cakala som manzelika na skype,ale kamsi ponahlal ☹ , no co uz.matko uz nema lieky tak som s nim chcela vybehnut von je tam 15stupnov, no neviem hrozne fuci,aj ked teply vietor asi to nechame na zajtra.vcera uz nemal tepltotu ani dnes.zato mne je katastroficky.
neviem ci s vratime na slovensko,ale asi ano.
to co tam mate baby zo slovenska tie tam pracuju?

miriam31
28. mar 2009

Caute.
Andula,aj ja som pozarala ze mame skoro rovnako stare deturence.Maly sa ti narodil v Norsku?
Matka navsteva pride tak asi za hodinku.Tak cakame.Inac by som tu rada pracovala aj ja,ale musim najprv zmaknut nejakym zazrakom norsky jazyk.Chcem tu zacat studovat,aby som sa vedela dohovorit.Anglictina v praci asi velmi nestaci,ked si v Norsku. 😉

andula30
28. mar 2009

Ahoj nie ja som chcela aby sa narodil doma a uz som nemyslela,ze sa sem vratime, ale clovek mieni a dom rozostavany.. 🙂 ja sa po norsky neucim ani zatial neplanujem tu na lazoch s nou ani velmi do styku neprichadzam a tu sa da pracovat aj s anglinou ono zalezi co chces robit ak makaca tak to je jedno ak odbornu robotu tak asi norstina, a ako co by ste chceli pracovat? Tam v Osle je to urcite diametralne odlisne ako tu . A maly je chory naozaj jemu idu zubky uz druhy mesiac, ale teraz ho asi ofuklo a nachcipal. A baby z sk tu aj pracuju.

martinano
28. mar 2009

ahoj
takze maly sa narodil na slovensku?
ja som porodna asistentka,takze chcem robit to a kedze tato profesia v norsku chyba myslim,ze by to mohlo byt fajn.
mirka navsteva dorazila?
andula a co robkate cele dni,myslim ci mas kde chodit na prechadzky a tak.ste na farme?to len ma zaujima ako to tam u vas vyzera.ale podla mna o moze byt celkom fajn.skoa,ze je to od nas tak daleko

andula30
29. mar 2009

No porodna asistentka je tu fakt velmi ziadana a preto si myslim, ze tu zostanete 🙂 ono ked zacnes robit asistentku za tieto peniaze uz tazko sa ti bude zvykat na tu almuznu co ti za to budu chciet dat doma. A ako ste sa sem dostali cez nejaku agenturu? A Miriamkin manzel je tiez autobusar? My sme sem prisli prvykrat asi pred 3-4 rokmi cez jedneho znameho na 6 tyzdnov si privyrobit na zber jahod, no a muz bol popritom raz u jedneho farmara tak ten ho chcel zamestnat tak tu zostal, ale pre mna tu robota nebola tu je to zvacsa pre chlapov praca no a byval na farme s dalsimi chlapmi tak s nimi som byvat nemohla, ale chodila som za nim a dalsie leto som tu bola zase pracovat, on medzi tym zmenil robotu, lebo praca tu na farmach nie je az tak dobre ohodnotena myslim na norske pomery 🙂 no a rozhodli sme sa stavat takze ja som musela zostat na Sk, kedze staviame svojpomocne takze vybavovat povolenia, zhanat material,ludi robit im jedlo...no a medzitym som konecne otehotnela tak na porod manzel prisiel domov a mysleli sme ze sa sem uz nevratime. Ale dom chceme dokonat, splatit pozicku, tak ked mal maly 5 mesiacov a bol v poriadku sme sa rozhodli, ze sem pojdeme spolu, kedze je to nase prve dlhoocakavane dieta, chceme aby rastlo s oboma rodicmi. Takze nevieme zatial do kedy tu budeme, lebo ked tu zijeme cela rodina tak su samozrejme vyssie naklady a setri sa horsie. Nie nebyvame, na farme, toto je taka usadlost kde je niekolko domov a areal byvalej skoly, internat hotel..sme velmi blizko mora tak mame kde chodit na prechadzky, tu ziju zvacsa cudzinci lebo je to take lacnejsie ubytovanie, ale v pohode prenajom domu by bol ovela drahsi. A vy ako byvate? Ake su ceny v Osle?
Len do mesta je to asi 5 km, takze len autom a ja vodicak nemam ☹ Fakt skoda ze ste daleko ☹

andula30
29. mar 2009

No a v Osle asi nie je taky problem nieco zhanat, tu je to v tych obchodoch bieda, ked chcem nieco schopne kupit malemu hracky oblecko a tak musime ist do vacsieho mesta a to je asi 50 km. A ako sem chodite lietadlom? My zvacsa autom, kam lietate do Wiedne? No a dievcence ziadne fotky nemate...? A vy ste rodili v Norsku? No mate co citat 😀 pa

martinano
29. mar 2009

hoj no to mame
super,aj mirkin manzel je autobusar, este sme sa na zivo nevideli, lebo ked som ja bolav norsku mirka na slovensku a opacne.
my chodime na slovensko autom ked ideme vsetci spolu,ked idem s matkom sama letim z prahy, tam ma nasi odvezu.
to je skoda,ze nermas vodicak,bolo by to pohodlnejsie, ja mam alev olo sa pohybujeme mestkou dopravou a na slovensku je to na nezapatenie, nikam by som sa nedostala.moj manzel je tam uz dva roky, ja som isla prvykrat ked mal matko dva mesiace sama lietadlo a napodiv to bolo fajn, aj ked bol hrozne malicky.
idem ulozit matka dam varit obed a este pridem

andula30
29. mar 2009

Ja mam uz navarene maly vstaval skoro, no ja mam hroznu orientaciu takze preto nemam vodicak, a na ako dlho chodite?

martinano
29. mar 2009

navarene uz najedeny, upratane, pozehlene,mato je uz hore, uvarila som si kavy a budeme sa motkat vonku leje.ake poc.je v norsku?