Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

humba
22. sep 2011

@sisa00 a ty si dole v Osle? lebo ja som tu vyssie sognfjordane a tu poletuje

tiviot
22. sep 2011

@humba u nas nesnezi ,,ved je okolo 12 stupnov!!

humba
22. sep 2011

@tiviot no tak Vam je tam fajn, ja ti idem hned trocha poslat aby si nezavidela 🙂

tiviot
22. sep 2011

@humba jasne,ze zavidim!! ved vies aky je v norsku nedostatok snehu ,,he he 😀

sisa00
22. sep 2011

@kukulienka_ dakujem takže bez rodneho listu sa nepohneme a budeme si to platiť . Možno ma aj moja zobere na dobre slovo ja som totiž u dedskej ešte stale 😖 Ja som po mature hned odišla do zahraničia a už som to ani neriešila . chora som nikdy nebola tak ma to ani nenapadlo ...

humba
22. sep 2011

baby a neexistuju detske kliniky ako samoplatca? My nemame na SK poistenie a na prehliadky chodime ako samoplatcovia.

sisa00
22. sep 2011

@humba Ahoj nie my sme Beitostolen asi 40km od Fagernes . Sme lyžiarske stredisko tak by bola hanba keby aj nam nezasnežilo 😀 V osle by som asi neprežila ja moc nemam rada velkomesta jeden čas som žila v Ba a stačí mi na celý život 😝

humba
22. sep 2011

@sisa00 no to je necele 2 hodky od nas, zvykneme tam chodit aj na chatu aj dost casto tade prechadzame ked sa ide cez sognefjelet. Ta bobova draha v lete je super 😝

sisa00
22. sep 2011

ja som chodila ženskej na sk tak že lieky napisala na mamu alebo segru tak vobec neviem ako to funguje . pojdem do mejej poistovne a spýtam sa jej čo robiť s malu dufam že poradi lebo nas budu čakať očkovania ...

sisa00
22. sep 2011

@humba ale prd 😲 Ja som tu slovaka ešte nevidela teda jedneho čo tu robil ale toho vyhodili ... tak dojdite nikedy na kavu 😀 Je ale nemam to odskušane ani tie auta Niako ma to nelaka ked vidím ako letia dole .

humba
22. sep 2011

@sisa00 no keby si mozno teraz vysla do centra a nasla maly ford fokusik tmavomodrej farby tak by si zistila ze je to slovenka. Kamoska teraz isla smerom na Trondheim a zvykne sa tam zastavit najest a je tam ten fajny obchod so svieckami. No sak neboj nic nabuduce jak tam pojdeme sa ozvem.

sisa00
22. sep 2011

@humba Ozaj tam maju krasne veci a hlavne cez zimu ja si tam nakupujujem zimne dekoracie ... Teraz ked sneží sa nikam nepohnem 😀 oki budeme radi ak nas navštivite

martinano
22. sep 2011

@sisa00 jaj vlastne hej na to som zabudla, no kamoska s malym nesla, uz mal 4mesiace prec a stale nemohli vycestovat
@humba oki zistim ci by bol o take nieco zaujem a napisem ti

lija15
22. sep 2011

@sisa00 hej dakujem spustilo sa to vsetko presne na termin v noci a bola som spokojna aj s porodom 🙂 a uz sme aj doma od stredy 😉

lenka3007
22. sep 2011

@lija15 Gratulujeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂

kukulienka_
22. sep 2011

@lija15 gratulujem🙂

ostrovanka
25. sep 2011

@humba preco hladas detsku kliniku na Sk ako samoplatca? Na mimco predsa budes mat poistenie kryte statom do 18 rokov. Mozes si ho zacat vybavovat uz pred tym, ako dostanete na mimi rodny list. Poistovna Ti vyda doklad pre lekara, ze karticku este nemate, ale budete registrovany v konkretnej poistovni. Na zaklade toho si mozes najst aj stabilneho pediatra na Slovensku.

humba
25. sep 2011

@ostrovanka ja nehladam, len tu bola nejaka debata tak som sa spytala. ale dik za info, dobre vediet do buducna.

silvineck90
27. sep 2011

@beruska64 Ahoj citala som ze si tu pisala ze rodis v Bergene, aj tu teraz zijes?chcela som sa ta opytat ci nievies nieco o robote tu?alebo nemas nejakych znamych??popripade ty by si nepotrebovala pomoct s dietatkom??ak by si mala zaujem alebo mi vedela pomoct prosimta kontaktuj ma na maili: s.koszeghyova@gmail.com

sisa00
2. okt 2011

Ahojte tie rodine pridavky chodia z NAV ? Tých 970nok ? Neviete či sa to da zmeniť aby mi to chodilo na učet a nie šekom lebo ked budem na sk si to nemam ako vybrať .

ostrovanka
2. okt 2011

@sisa00 jasne, ze Ti to moze chodit na ucet

humba
3. okt 2011

ahojte baby, bola niektora z Vas tu v No na 3D ultrazvuku? Kolko ste cca platili? Dakujem

julinka21
3. okt 2011

Prosim Vas,vie mi niekto kto zije alebo pracoval v Norsku ako az-pair, poradit ako je to s danami?Bola som tam v roku 2000 ako au-pair,a teraz mi prislo po 11 rokoch,ze mam zaplatit dane a to som dostavala vreckove,vo vyske ako po zdaneni.Je to povinnost au-pair alebo povinnost rodiny odvadzat dane?Dakujem pekne,prosim je to surne.

babo79
3. okt 2011

Ahojte dievcata..ako sa mate??som tu riadne dlho nebola teda.. boli sme 4 mesiace doma na svk..nemala som cas na komp vobec..ako pozeram uz sa trochu tema rozrasta..@ostrovanka ako sa mate??ako skolka??aj nas to uz vo february caka uz teraz mi je smutno.aj ked na druhej strane citim ze uz trochu potrebujem kolektiv zacina mi doma kvapkat na karbit..keby sme mali aspon nejakych znamych v okoli..jasne ze su kolegovci z prace ale nikto kto ma rodinku a tak.. 🙂 este stale robis na pol.uvazok?@martinano a vy co mate nove?este si doma ci uz pracujes??idem vas precitat mozno sa dozviem zase nieco zaujimave... 😵 😵 😵

babo79
3. okt 2011

@ostrovanka jemine moja vsak ty uz mas pred porodom..ja som na to uplneee zabudla..nech vsetko dobre dopadne..nedocitala som este uplne vsetko co ste riesili(predsa len od marca ste toho popismenkovali dost)..ale zarigostrovala som ze si sa rozculovala nad zdravotnictvom otras.maly nam pred 2 tyzdnami zacal soplit ja reku to budu mozno zuby..po 4 dnoch spustil kasel tak sme radsej isli nech ho popocuvaju ci je vsetko ok..no jasne ze vsetko super.pocuvala mu priedusky cez oblecko ani do hrdla nepozrela ani uzliny nic..mam stoho nerva lebo maly stale kasle..vsetko tu je ok az na tento debilny system... 😒 😒 😒

babo79
3. okt 2011

a ozaj ked je tu uz viac dievcat..ziadna na severe Norska????to by som sa teda potesila 😉

babo79
3. okt 2011

ty kokso tak vas tu citam koceny a vy tu skoro vsetky tehulkujete..tak to gratulkaaa leti ku kazdej hlavne nech tehu prebieha pezproblemovo...normalne vam trolinku zavydim ze za chvilku budete mat malinke uzlicky pri sebe..a riadne si to uzivajte lebo ten cas neskutocne leti a deturence rastu rychlooooo..nas maly ma uz 8 m.ani sa mi verit nechce..ked si pozeram fotky ked sa narodil aj mi slza vypadne..jujj tesim sa na druhe babo veru aj ked to tehulkovanie uffff

babo79
3. okt 2011

@ostrovanka tak ma zaujal tvoj prispevok ohladne poistenia na Svk..nas v poistovni vyfakovali ☹ a pediatra sme si platili sami v poradni 15e a ked bol chory vysetrenie 10e 😖 este ze bola p.dr zlata ze za kontrolu nechcela nic 🙂 ..v poistovni mi povedali Vszp ze dieta musi byt zdravotne prihlasene tam kde je matka alebo teda jeden s rodicov.a ze mam zhanat ineho dr ze koli tomu ze mame eu karticku poistenca maju vela vypisovania..islo ma na zaciatku stoho urvat..ale kedze som chcela aby bol maly pod dohladom lekara tak som radsej platila..cize aj sono klbikov atd..(ked sme prisli domov mal len 3,5 mesiaca)

sisa00
4. okt 2011

@babo79 Ahoj ja ideme domov teraz asi tiež na dlhšie kým nevybavime pas . Tak sa mam asi na čo tešiť v poistovni ja som mala doveru a ta pani bola super vždy sa snažila aby som nič neplatila všelijako to tam menila v tom pc . Dufam že nam aj teraz pomože .
Ozaj to letí pametam jak som čitala že čakaš miminko ... a už ma aj 8m sranda ved aj ta moja ma už 2 mesiace a ešte mi to pride ako pred týždno ked bola v brušku .

lija15
4. okt 2011

@babo79 ajojky ja byvam na severe Norska az pri Tromse na ostrove Sommarøy-a 😀 😀