Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

martinano
12. okt 2011

@tutinka81 ja som takto lietala od maleho 2mesiacov, do prahy a potom tri hodky autom, do wien este vtedy nelietali
@humba zial pravda to je

martinano
12. okt 2011

@sisa00 neviem ci sme susedy my sme od tn

tutinka81
12. okt 2011

@martinano nam taky nebude zbyvat nic jiheno nez si domluvit odvoz z Prahy, autobusem asi nehrozi ☹ ja jsem zkousela hledat na strankach Norwegian nejakou zpravu o zruseni tech letu a ne a ne neco najit...kde jste o cetly nebo slysely? ja pevne doufam, ze tomu tak nebude ☹

martinano
12. okt 2011

@tutinka81 ak mam dobre info, tak sa niekto pytal este v auguste na informaciach a tam to vraj v norsku povedali, ze by mali lietat do Salzbrurgu, ja by som sa inak necudovala co ja lietam, uz zrusili lety Praha-Ryge.Ale ved Austrian lieta stale do Wien,akurat,ze ceny budu vyzsie, lebo budo opat jediny ako aj kedysi

babo79
12. okt 2011

@sisa00 dobra stranka 😉 😉 😉 😉 idem pokukat my objednavame odtialto a tiez posielaju aj do No ale to sme este neskusali len dodanie na Svk..mozes nakupit kopeeccc veci a postovne je stale rovnake my sme sa vzdy viacerí objednavali.. http://www.sportsdirect.com/

babo79
12. okt 2011

@tutinka81 my sme si chceli kupit letenky na januar a uz nemaju v ponuke...

sisa00
13. okt 2011

Ahojte pozerala som ten austrian a zese to niejeaž take drahe aspon ten červeny tiket . ešte som to poriadne nepreštudovala čo to je a v rčom su tie ceny odlišne ... idem nato ak mi krpec dovoli lebo dneska celý den štikutame 😠
@babo79 Už aj tu stranku som stihla prebehnuť ale len v rýchlosti diky ta typ 😀 zachvilku si budem musiť dať bloknuť internet banking 😲

lija15
13. okt 2011

@sisa00 austrian neni drahy ked si v predstihu objednas letenku,svokrus si objednavala 2mes dopredu letenku a tam a spät ju to vyslo okolo 180eur teda OSlo-Wien 😉

sisa00
13. okt 2011

paradička ikke problem 😀 štastný človek som my si vždy obiednavame 2 mesiace dopredu . takže cestovať možme hore dole stale babičky sa potešia samozrejme aj tatino že mu malu neuniesiem na pol roka 😀

sisa00
13. okt 2011

@babo79 Ahoj jake potvrdenie chceli odteba že si nedostala ten jednorazový pridavok tu my sme sa nato boli pýtať a že nato tlačivo neni že to mame napisať po anglicky a oni nam to opečiatkuju . Možem to psraviť aj tak že napíšem anglisky podto preklad slovensky a oni mi to opečiatkuju ? budu mi to akceptovať na sk ?

ostrovanka
13. okt 2011

kocky, zhanam nutne prsiplast, viete mi poradit nejaku stranku???

sisa00
13. okt 2011

@ostrovanka Ahoj na mimibazare je ich kopa ale len detské a asi neviem čo by stalo poštovne do NO

ostrovanka
13. okt 2011

🙂 detske funkcne oblecenie kupujem len v Norsku, je kvalitnejsie a potrebujeme poriadne veci do skolky. Prsiplast potrebujem pre seba 🙂

babo79
13. okt 2011

@sisa00 napisem ti zajtra aku papier mi dali v nav..oni maju na svk taku tabulku ze ktora krajina co vyplaca pri narodeni dietata a mali tam pod Norskom dotaz ale ja som taky prispevok nedostala to je len pri adoptovanych detoch..

babo79
13. okt 2011

@ostrovanka ked objavis prsiplast daj vediet na tej stranke co si mi dala maju skoro vsetko xs(((

ostrovanka
14. okt 2011

@babo79 no vies, tych prsiplastov je, ale pod 1500 NOK nic!!!

sisa00
14. okt 2011

Ahojte nam sa dneska riadne zadarilo mala u doktorky hrozne vrieskala neviem prečo asi od unavy chuda tak sme išli radšej domov a na aute defekt 😠 kým o muž opravil zaspala na stole . Uvidime čo bude dalej den začal fajnovo 😢

martinano
14. okt 2011

@ostrovanka Adi ja ti neporadim vobec neviem, kde cez net 😒

babo79
14. okt 2011

@ostrovanka ale urcite sa da kupit aj za menej..ja som praveze myslela ze kupim za menej ako 800 tu maju za 800..

renatedj
17. okt 2011

dievcence budem sa stahovat do Kjelsas resp. Grefsen a akosi tam nikde neviem cez net najst jordmor.... nepoznate nejaku v okoli?

renatedj
17. okt 2011

@zuzanka7117 bolo to tazke ziskat svangerskapspenger? tiez by som to chcela skusit, uz v praci nevladzem

sisa00
17. okt 2011

@renatedj Jej ty si okres pieštany odkial si ? ja som z moravan .Nebude to tažke mna sa hned pýtali či chcem isť už uplne na marodku na 100% alebo len na 50 % . POvedz že si unavena a že sa už necitiš dobre v robote . ved klamať nebudeš 😀

renatedj
17. okt 2011

@sisa00 no caf moravianka :D ..... ja som z orvista - opacna strana piestan..... no ja som uz ciastocne dohodnuta aj so sefkou, ze to od novembra zabalim, teraz pracujem na 60% a aj tak mam dost.... bolia ma krize a fucim jak lokomotiva .... kde byvas v Norsku?

sisa00
17. okt 2011

@renatedj ahoj Ja som z Beitostoeln to je asi 270km od osla. Ja myslím že by si nemala mať problem ked už si na 60% .Ved uvidíš 😅 A čo robiš ako povolanie ?

zuzanka7117
17. okt 2011

@renatedj Ahoj.....no neviem, ci je to tazke.....musis poziadat v praci o prelozenie na ine miesto, pokial mas pracu, ktoru nemozes vykonavat v tehotenskve. Ak tvoja sefka potvrdi papier, ze ta nema kam prelozit a lekar ti potvrdi, ze to nemozes vykonavat, tak by ti to mali schvalit, ak mas tolko odrobene, kolko treba......ale jednoduchsie je ziskat marodku.

beruska64
18. okt 2011

@sisa00 Ahoj, tak to ste mali u doktorky veselo 🙂 A kolko mala važi? Aky prispevok ste to tu spominali, aj ja chceeem.

sisa00
18. okt 2011

@beruska64 Ahoj 4900 najskor že 500g a potom dobehla aby sme išli ešte raz že mala zle vahu tak nam to trošku ubralo ale už mame 56 cm konečne su jej aj viecičky akurat 😀 Vy ste natom kolko . Ako sa drí malej cestovatelke ? To je jendorazový prispevok pri narodení dietata čo je tu v norsu tých 33 000 nok tuším a na Sk okolo 600e a ked sme to nedostali tu možme o to požiadať doma ja idem skusiť ved aj to su peniaze niečo pekne si kupime 😝
Mala mi v posledom čas dosť plačka ked je unavena neviem prečo nezaspí musim si k nej lahnuť a hladkať ju chda bude už uplne namne zavysla a to moc nechem 😨 Tvoja bambulka ešte tak papa ? Moja sa niako uskromnuje 😠 zaspava večer ani nevydrží 4 hodiny musim do nej natlačiť kolko sa da skor a potom o 21 je tuha . včera mi zaspala na brušku tak tvrdo že ked som ju otačala balila na spanie do deky ani si to nevšimla 😀

renatedj
18. okt 2011

@zuzanka7117 a je v tom nejaky rozdiel? medzi marodkou a svangerskappenger? no mne sefka hned povedala, ze pre mna jednoduchsiu pracu nema..... ja by som sla tiez rada domov kuknut aspon na sviatky abojim sa, aby nahodou neboli nejake kontroly, keby som bola na marodke

beruska64
18. okt 2011

@sisa00 My mame 5920 😀 je riadny papkac. ma o trosku viac ako by mala, ale ze to je v norme. Hovorila nam, ze jej mozem skusit dat ked dopapa a je este hladna prevarenu vodu. Ale ta jej nechuti. Vypluje flasku a zacne kricat ako o zivot. Teraz ju nemerala, ze az nabuduce, ked bude mat tri mesiace. Uz nas objednala aj na ockovanie. Zaciatkom novembra.Nasa ma tiez niekedy problem zaspat, ked uz je moc unavena. Tak ked uz vidim, ze si dava rucicky do ociek, tak ju ukladam. Ale zaspava sama. Akurat ked jej vypadne cumlik, tak sa zacne budit. Musim si zaklopat, ale spi dobre. Od osmej vecer do siestej rano. neboj nebude od teba zavysla, miminka potrebuju kontakt a citit maminu. Aha o tom prispevku viem, mam k tomu tlaciva mozem poslat, ak chces. Ja o to asi pridem, lebo mala bude mat cesky rodny list.A v cechach mi asi nic nedaju

zuzanka7117
18. okt 2011

@renatedj ja som presne koli tomu chcela svangerskapspenger, lebo som isla na mesiac domov koli svadbe......inak by si to mala takmer to iste, ale koli cestovaniu je v tom rozdiel.......a ked ti to raz schvalia, nemusis viac koli tomu behat......a aku pracu robis?