Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

renatedj
19. okt 2011

@zuzanka7117 som upratovacka.... upratujeme schodiska na sidliskach.... teraz to uz zacina byt fakt dost zle, bo vonku je uz zima a kym vyleziem na 4. poschodie bez vytahu, tak sa pekne zadycham a spotim, potom zleziem dolu a musim ist von do tej zimy a prejst do dalsieho vchodu.... no a takto si to uzivam napr. v utorok 12x za sebou.... mam toho uz fakt dost, navyse ma uz riadne bolia krize
no snad mi to vyjde.... inak jordmor uz mam, vcera som bola na Nydalen helsestasjon a bolo tam asi 20 mamiciek s babatkami, bolo to zaujimave ich sledovat, ako ich vazia a meraju, prebaluju atd.... niektore boli take mrnavucku, ze by som sa bala ich aj dotknut.... rozmyslam, ci to vobec zvladnem, postarat sa o takeho drobca..... inak buduci piatok idem na prvy ultrazvuk, tak som zvedava, vraj je to obrovsky zazitok a uz konecne zistim, co to bude, neviem sa dockat

zuzanka7117
19. okt 2011

@renatedj tak to mas tiez namahavu pracu, pokial splnas ostatne podmienky, na tvojom mieste by som o to poziadala......len treba pocitat s tym, ze im to dost trva....ja som poziadala 5.8., prislo mi rozhodnutie 3.10. a pred 2 dnami som dostala prve peniaze. Ale oplati sa, preco to nevyuzit ak mas na to pravo.....nie...? 🙂 . Ja idem ku jordmor prvy raz 28.10. som zvedava ako to bude prebiehat...🙂 Ultrazvuk mame uspesne za sebou, fakt to bolo uzasne, pozerala nam malinkeho asi 20 minut.....🙂 mas sa na co tesit. A kam ides?

renatedj
19. okt 2011

@zuzanka7117 ake su ostatne podmienky? a to si az do toho rozhodnutia musela pracovat? a peniaze ti doplatia abo si zostala bez prijmu? abo si bola az do rozhodnutia na marodke?
ja idem na ulleval, tam budem aj rodit

zuzanka7117
20. okt 2011

@renatedj nie, nepracujes....ja som do 4.8. bola na marodke a od 5.8. som podala ziadost na NAV, len mi povedali , ze mam cakat na odpoved do 3 tyzdnov. Samozrejme to bolo 2 mesiace...🙂ja som bola medzitym na Slovensku a modlila som sa aby mi to schvalili, co nakoniec aj urobili a doplatili mi vsetko od toho 5.8. spätne. Ale keby neschvalili, neviem ako by to potom bolo, asi by som o tie peniaze co som bola doma prisla....toto neviem ako funguje.....na www.nav.no je to vsetko rozpisane, podmienky ake musis splnat. Daj si na tej stranke do vyhladavaca svangerskapspenger a najde ti to.
Podotykam, ze nemusis mat fast kontrakt, ani ja nemam.

zuzanka7117
20. okt 2011

@renatedj aj ja som bola na ultralyd na Ullevaal. A budem rodit tiez tam, ale na ABC avdelingen. Poradila mi to @janano ona bola velmi spokojna....🙂

lenka3007
21. okt 2011

Ahojte žienky norske, ako sa mavate? viete co mi dnes napadlo, že či tu oslavuju halloween a ako to tu prebieha? lebo nam dosiel do schranky katalog z halloweenskymi maskami a vobec neviem, ako a čo okolo toho... 😉

rush
21. okt 2011

ahojte, prosim vas viete mi poradit okolo ubytka....cisto informacne zatial...kolko cca stoja prenajmy bytov v oslo, ktore lokality su dobre na byvanie a nejaku stranku cez ktoru sa da lahko orientovat v hladani prenajmov? nieco ako nase reality.sk alebo topreality.sk

dakujem a vsetko dobre zelam....

rush
21. okt 2011

a este ak sa da len nejak priblizne zivotne naklady v oslo pre 2dospelych a dve male deti 😅 /bezna spotreba okolo byvania, stravy atd.../
mm si hlada pracu...oi aj v norsku...ale nevieme teda ze s cim mame ratat...nieco sme si nasli na nete...ale tak predsa by ste nam mozno lepsie poradili...

diky diky

zuzanka7117
22. okt 2011

@rush na prenajmy pozri na www.finn.no a na pracu www.nav.no ......pre 4-clennu rodinu zozeniete ubytko okolo 8-10 000 NOK, teda v Oslo, inde mozno menej. Strava mozno okolo 4 - 5 000. Jeden plat by mohol stacit na vsetky naklady, ziadny luxus, tak normalne.....to je moj nazor.....🙂

zuzanka7117
22. okt 2011

@lenka3007 to viem, ze tu oslavuju, vsade predavaju kopu masiek, ale tiez nemam predstavu ako....😀

babo79
22. okt 2011

@ostrovanka este nic nove???(ak este nic tak ignoruj tuto spravu viem ako to vie rozculit) 😉

babo79
22. okt 2011

@renatedj ufff to mas namahavu pracu...davaj si pozor... 😵

babo79
22. okt 2011

@zuzanka7117 ano oslavuju aj dedi vyklepkavaju na dvere maj nachystane nejake sladkosti.... 😝

ostrovanka
23. okt 2011

@babo79 Zatial nic, este mam tyzden a tento krat sa to nebudem snazit nastartovat skor, ako pri Alexovi, lebo nechcem prist o tyzden materskej 🙂

zuzanka7117
23. okt 2011

@babo79 Aha......a kedy vlastne chodia? Asi tu aj tak prave nebudem....🙂

lenka3007
23. okt 2011

@babo79 ahoj a to kedy chodia? 31. večer? vobec neviem ako to tu funguje....

lenka3007
23. okt 2011

teraz som si vsimla, ze zmenili nazov temy... neviem naco to bolo potrebne... ach jaj... 😒 😒 😒

renatedj
24. okt 2011

@zuzanka7117 Ahoj Zuzik..... dakujem za sms.... pytala som sa na to aj doktorky a nevedela mi povedat.... ide mi o to, ze kym sa oni rozhodnu, nerada by som este pracovala, lebo uz nevladzem a ked ide zima, tak to bude este horsie.... na druhej strane, ak by mi na NAV dali nejaky papier, ktory potvrdzuje, ze moju ziadost registruju a posudzuju a az do zaslania rozhodnutie namusim pracovat, co sa stane, ak sa rozhodnu, ze nemam narok? nerada by som zostala bez penazi.... asi sa tam skocim spytat este skor, nez si tu ziadost podam.... doktorka mi ju dnes potvrdila, tak este s nou skocim za sefkou a potom uz sa to moze zacat.....
inak od piatka na mna niekto z vnutra bruska vyklopkava :D .... je to taky divny pocit..... uz sa tesim na ten ultrazvuk, vraj sa vo mne prebudia materinske city, teda aspon dufam, bo zatial si to nejak neuvedomujem, ze co sa vlastne deje

zuzanka7117
24. okt 2011

@renatedj Ahoj Renata.....ja som ti akurat posielala sms zo slov cislo, kedze som prave doletela. Ja som uz od toho 5.8. nerobila, kazali mi len cakat na odpoved. Ale to je prave to. ze neviem ako by sa zachovali, ked by ti to neschvalili.....ale pokial vsetko splnas, nevidim dovod, preco by nemali......takze doplatia odo dna, ked si podala ziadost.....ale skus sa na to opytat pri podavani ziadosti/.......inak som z Prievidze... 🙂 a ty

renatedj
24. okt 2011

@zuzanka7117 z piestan..... ako dlho sa zdrzis na sr?....

zuzanka7117
24. okt 2011

2. novembra letim naspat......inak klopkanie v brusku mame uz aj my asi tyzden.....je to uzasne, vsak?

babo79
24. okt 2011

@lenka3007 ty kokso ja som normalne ostala v pomykove mne sa teda zda ze mi vyklopkavali deti ci to bolo v Uk??boze baby nehnevajte sa ak som vas doplietla.. ☹ uz som asi dlho doma a kvapka mi na karbit..

babo79
24. okt 2011

@ostrovanka tak si teda drz kinderko pekne este v brusku ziadne keksovanie(moj pripad a fakt zabral) krpcek bude vediet kedy je cas kuk von... 😉

babo79
24. okt 2011

a len tak ze preco je zmenenie nazovu temy????ja nejak nestiham na kona chodim len vas precitat..naposledy som sa drapla s nejak.maminou ohladne prikrmovania 3mesacneho baba..ona ze davam zatial len paradajkovu stavicku.....no skoda reci 😝

lenka3007
24. okt 2011

@babo79 to nic, v pohode. Ja len som chcela vediet, aby mi nahodou na poslednu chvilku nepovedali v skole, ze budu mat neju party v maskach a my budeme bez masky... ale dostali sme program na cely tyzden, tam nic nie je, tak asi nie...

sisa00
25. okt 2011

@babo79 Ahoj 3 mesačnemu dava paradajkovu stavičku ? to jej spapa to babo ?

lija15
3. nov 2011

Ahojy kocky chcem sa vas spytat daju sa tu kupit v Norsku latkove plienky?????raz ste mi tu posielali link ohladom tych latkovych plienok len ho neviem najst tak ked viete o tom nieco tak mi napiste prosim dakujem velmi pekne
A ako sa mata mamicky??a buduce mamicky??

babo79
3. nov 2011

dievcata a kde ste???nist nove popisane to co??my mame dnes tak kraaaaasne pocasicko..hned mam inu naladu 😉

renatedj
3. nov 2011

@zuzanka7117 caf Zuzi, tak uz som to doriesila a teraz len cakam.... ziadost som si odniesla na NAV a potom este dalsi formular odosielali z roboty ohladne mzdy.... najvacsi chaos bol asi preto, ze v robote sa s tym este nikdy nestretli a vobec nevedeli pochopit, co to vlastne svangerskapspenger je, ani co bude nasledovat dalej.... takze az po asi hodinovom telefonate na NAV a po prepojeni na 5 ludi, to mzdarke vysvetlili a teraz to uz vyzera OK, takze budem len cakat..... inak keby to niekoho zaujimalo, tak je velmi dolezite, aby ste v case, ked poziadate o svangerskapspenger, neboli na marodke a ani sa na nu nedali vypisat, lebo tym padom sa ziadost odklada ak nie rovno zamieta
inak dufam, ze na slovensku si si uzila krajsie pocasie, bo na nasej strane Osla je stale nejak hmlisto.... teraz som zavalena az po usi, lebo sa do soboty musime prestahovat, tak len prevlekame a prenasame, clovek by neveril, kolko bordelu sa za 2 roky nahromadi v 2izbovom byte..... mimochodom v piatok sme boli na ultrazvuku a nase prvorodene bude chlapcek, teraz uz len vymysliet meno :D

zuzanka7117
5. nov 2011

@renatedj ahoj....som rada, ze si to doriesila, teraz uz len fakt cakat. A kazali ti v ramci cakaniía byt doma, alebo este chodis do prace? Lebo ja som uz bola doma....a predtym som bola na marodke, ale iba tych 14 dni, co plati zamestnavatel, a nic mi o tom nehovorili.....Inak ja som tiezx v praci a dokonca aj lekarovi musela vysvetlovat, co je to svangerskapspenger.....Na Slovensku bolo pocasie na prd, stale chladno a sychravo.....tu je este oi nieco teplejsie.....🙂
A gratulujem ku chlapcekovi......🙂...nas by mal byt tiez chlapcek. ...v decembri ideme na 3D....ty tiez pojdes? ak ano, tak kam?