Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

ostrovanka
8. dec 2011

@renatedj Ja som prave vcera natrafila v Reme na nesoleny margarin, tusim je to Melange, asi maju novy vyrobok. Kupila som, vyskusam. Je tam ale napisane, ze je nesoleny. A maslo kupujem nesolene tiez

renatedj
8. dec 2011

@lija15 tiez je to melange.... je tam pisane, ze je neslane a bez mlieka.... hej v lineckych to nebolo vobec citit, ze to maslo je slane, to ma v celku potesilo.... ja som doteraz nakupovala hlavne v reme1000 bo sme ju mali rovno pred vchodom a tam su tie masla tusim o nieco drahsie

renatedj
8. dec 2011

@ostrovanka ja som si na to slane maslo uz zvykla, aspon nemusim rozmyslat nad tym, ci som si uz posolila chleba abo nie :D

renatedj
8. dec 2011

chcem sa spytat dievcence, ci poznate nejaky cenovo prijatelny eshop na babatkovske a detske veci a prislusenstvo.... ja mam link na nejaky "bambina" ale tam mi to pride dost drahe.... a este neviete o nejakej stranke, kde sa daju porovnat ceny, nieco ako je na slovensku najnakup abo heureka v cechach

ostrovanka
8. dec 2011

@renatedj sak hej, ale ked chcem piect, alebo chlieb s dzemom, alebo do ovsenej kase s medom... tam davam nesolene maslo

ostrovanka
8. dec 2011

@renatedj zacinam sa zbavovat veci po mojom miminku, kukni moj bazar, tie malinke veci su ako nove. 🙂

zuzanka7117
8. dec 2011

@ostrovanka ahoj....a tie veci predavas na SK alebo v NO?

ostrovanka
8. dec 2011

Veci su zatial v Norsku, v Januari pojdu na Slovensko, ak sa nepredaju tu 🙂

zuzanka7117
8. dec 2011

@ostrovanka z tych malickych mam uz velmi vela......ale ak budes predavat vacsie cisla, nieco by som zobrala....🙂

renatedj
8. dec 2011

@ostrovanka super... budem to sledovat, ale skor som mala na mysli napr. sedacku do auta alebo taku tu vibracnu sedacku, ohradku a podobne... proste veci, ktore zo slovenska letecky nedopravim

lija15
12. dec 2011

babulky u vas v obchodoch sa da kupit neslane maslo?????tu v Tromse je total vypredane a nemaju ho ☹ ☹ ☹ a tym padom nemam co dat do plnky ☹ ☹ ☹

ostrovanka
12. dec 2011

@lija15 V celom Norsku je maslova kriza, maslo je vsade vypredane, ake kolvek - slane, neslane. Takze ak najdes aj solene, kup 🙂 A vraj ma byt aj zemiakova kriza :D

helca222
12. dec 2011

Zdravím.Chtěla jsem se zeptat zdali se tady dá koupit něco jako dětské piškoty? Chci dělat vosí hnída a nenapadá mě čím to nahradit.Jinak tady u nás zatím máslo je,ale jen ráno.Pěkný adventní čas 🙂

natalkaa
12. dec 2011

Zdravím vás holky, omlouvám se, že zasahuji do vaší rozjeté diskuse, vlastně tu nemám co dělat, v Norsku nebydlím. Ale chtěla bych se vás na něco zeptat. Můžete mi napsat, co dělají (čím se živí) vaši muži v Norsku? Manžel uvažuje o práci v zahraničí a Norsko by ho také zajímalo. Předem děkuji za odpovědi🙂

ostrovanka
12. dec 2011

@helca222 tak nakup maslo do zasoby 🙂
O piskotach neviem ja nic, ja robim osie hniezda priamo zo sacku, co predavaju hotove 🙂

babo79
12. dec 2011

dievcata ake je to maslo co nema sol??myslim na papanie nie na pecenie

ostrovanka
13. dec 2011

@babo79 Smør utten salt. Je v striebornom obale a balene 250g. U nas sa da kupit len v Coop mega.

babo79
13. dec 2011

@ostrovanka dakujem..preto som ho este nenasla u nas je najblizsia predajna coop mega 80km ☹

ostrovanka
13. dec 2011

Mozno ho najdes aj inde. Skus este v Spaar. Ale ked pojdete nabuduce na nakupy a uvidis ho, kup si kludne aj viac, ved to vydrzi dlho, alebo aj do mrazaku sa da dat bez problemov.

fragile
13. dec 2011

DIEVĆENCE, potrebujem od vás radu.Planujem doma kúpit nabytok, bielu a ciernu techniku a previest to sem do Oslo.Mate s tym niekto skusenost a ako to vyzera na hranici?Ďakujem za kazdu radu.

zuzanka7117
13. dec 2011

@natalkaa moj je vodic autobusu.....🙂

martuska77
13. dec 2011

ahojte,bývame aj s priatelom pri Bergene. Hľadám nejakých Slovákov tu niekde v okolí....

ostrovanka
13. dec 2011

@fragile ktory hranicny prechod chces brat?

lenuska85
13. dec 2011

Ahojte, priatel je uz rok v Bergene a planujem ist buduci rok za nim a mat babo.
Neviete mi prosim poradit ako je to z dovozom zvierata? Mame totiz boxera a chceme ho vziat so sebou.
Dakujem pekne za akukolvej info.

renatedj
13. dec 2011

@babo79 ja som ho kupila aj v rema 1000, ale to bolo v casoch, ked este bolo maslo v obchodoch... no zo slovenska si asi po vianociach doveziem hlavne maslo

renatedj
13. dec 2011

@lenuska85 no strankach norvegian.no su info o prevoze psikov lietadlom (poplatky a ostatne podmienky).... viem, ze musi byt zacipovany a mat vsetko potrebne stepenia a tie mat zaznamenane v preukaze.... dalsie info si najdi na strancha norskej ambasady abo na veterinarnej a potravinovej sprave SR (co sa tyka medzistatnych prevozov).... my mame morske prasiatko, ale to sem islo viac menej na cierno, bo jej v pol ceste vyprsala platnost zdravotneho potvrdenia

natalkaa
13. dec 2011

@zuzanka7117 Děkuji za odpověď🙂 Tuto práci sehnal přes agenturu? Jestli ano, není tajemství, přes kterou?🙂

adunka73
13. dec 2011

@lenuska85 moje mama zrovna tento patek poleti s psikem (yorksir) s norwegian spolecnosti,uz tak leti po nekolikate.Pes musi mit cestovny pas,potrebne ockovani,3 dni stare potvrzeni od veterinare,ze je zdravy a schopny letu.Musi byt v prenosne boude,objednava se to telefonicky predem az PO zakoupeni tvoji letenky.Na palube s tebou nesmi byt,daji ho do prepravniho prostoru a ty si ho pak vyzvednes zaroven s kuframa u specialni prepazky.

adunka73
13. dec 2011

@lenuska85 ...a jeste mama dava psikovi nejakou specialni tabletu od veterinare na uklidneni,aby nebyl tolik vystresovany z cesty.

lija15
13. dec 2011

@lenuska85 no tak pes musi mat minimalne 3mesiace stare vysetrenie krvi na protilatky proti besnote,zaockovany,zacipovany a musi mat medzinarodny cestovny pas my sme naseho psa doviezli autom ale aj tabletky na upokojenie sme mu davali pre istotu 😉
@babo79 neslane maslo sa da kupit obcas aj v Kiwi,Coop Extra,Rimi 😉
@natalkaa moj muz robi sofera autobusu a siel cez agenturu Grafton 😉