Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
15. aug 2010

@lenka3007 ahoj lenka, to je hrozné, čo sa vám tam deje. ☹ podľa mňa jediné riešenie je presťahovať sa do samostatného bytu. myslím si, že ak vám teraz robia napriek, nebude to lepšie a budú vám stále robiť napriek.

zuzanka7117
16. aug 2010

🙂 @lenka3007 Ahoj Lenka, je to fakt hrozne, ze sa takto spravaju a este k tomu slovaci slovakom....na zaplakanie....A Jana ma pravdu asi by ste sa mali pokusit o samostatne byvanie, teda pokial je to mozne....A kde su zamestnani ti susedia, mozno by sa to dalo riesit aj inak.....A policajtov by si podla mna kludne mohla zavolat, lebo ak by sa to opakovalo, tak si myslim, ze by tu mohli velmi rychlo skoncit, myslim v Norsku....Mozno by ich mohli trochu postrasit

@janano Ahoj, ako sa dari.....zajtra asi nic z toho, ale v stredu by som mozno mohla dobehnut, ak sa nic nezmeni....zavolam ti, ok..

janano
16. aug 2010

@zuzanka7117 dobre, brnkni, v stredu by bolo ok

bonaquaba
17. aug 2010

@lenka3007 ahoj lenka, ak ti mam poradit, tak sa jednoznacne odstahujte, lebo to je jedine riesenie, ktore vam pomoze, je sice drahe pre rodinu byvat samostatne v norsku, ale aby ste mali klud tak jedine tak, popripade s niekym kto ma tiez jedno babo a chcel by s vami byvat tak sa dohodnite a hladajte spolu byvanie. MY tiez byvame s viacerymi v jednom dome a mame dve deti, ale oni su uplne v pohode, vychadzame s nimi ok, takze sa to da, ale keby som tu mala ostat dlhsie, tak urcite hladam nieco samostatne, lebo je to tazke aj pre vas aj pre tych co s vami byvaju, aby vystali nejake deti. A inac kludne ste mali zavolat policajtov, rusenie nocneho kludu, aj ked neviem ako by to vyzeralo u vas, ked by ti policajti odisli. TO tam musite mat dobrych debilov, keed sa takto spravaju a este malemu decku nadavaju, vsak bude mat z toho traumu, radsej odtial co najskor chodte prec a budete mat pokoj a maly sa nebude bat. Tak teda drzim palce a napis ako ste to vyriesili, drzte sa.papa

lenka3007
17. aug 2010

dakujem baby... viete je to zložite, budeme tu už len mesiac a oni už len 2 tyzdne, tak to hadam nejak vydržíme, uvidíme čo bude cez vikend, ale kamarát ktorý išiel na dovolenku, byva asi 20 metrov od nás, nam nechal kluce od svojej izbi, tak sme skor tu u neho... a na recepcii nám povedali, aby sme kludne zavolali policajtov, ale myslim, že do basy tu by nechcel nikto ist, tak... počula som že tu už za to že by mi dal facku, može isť sedieť... horšie je že pracuju s mojim chlapom, no zatial je klud...

majkali
18. aug 2010

Ahojky, omlouvám se že Vám takhle skáču do tématu, ale potřebuju moc poradit. Jsem na 6 týdnů v Oslu, s malým prckem, manža chodí do práce, ale já jsem chytla pásový opar, strašně to bolí a podle kamarádky lékařky musím co nejdříce k doktorovi pro antivirotika. Vůbec nechápu jak to tu chodí. Poradíte mi někdo kam jít? Je tu něco jako pohotovost?

vcielka999
29. aug 2010

Ahojte baby.. 🙂 som rada,že som vas tu našla.....Ja bývam nedaleko Osla na farme,som tu aj s priatelom už vyše roka..

sissar
30. aug 2010

Ahoj,,,chcela by som sa spytat ci tu nenajdem neaku mamicku alebo kamaratku z okolia Trondheim 🙂

gustinovi
2. sep 2010

hoolky, omlouvám se, že tu teď nechodím, nějak není časík, mám toho hooodně.
jinak malá přes prázdniny teď chodila do jeslí na 5dní v měsíci a včera byla poprvé ve školce, je ráda mezi dětma takže se tam těší. Jinak už mi MM koupil letenky, tak přiletíme 12.10. a budem tam až do 14.11.
jinak nám taťka přiletí v neděli tak už se těším.
Jinak tady v ČR je už škaredě a kosa a zase lokální záplavy, hrozné to počasí
@sissar nevím, neporadím
@majkali taky bohužel neporadím, v Norsku jsem byla zatím jen jednou na měsíc a nevím jak to tam chodí, naštěstí my jsme tam k dr. nemuseli

ostrovanka
3. sep 2010

Zdravim Vas, kocky.
Chvilu som tu nebola a vidim, ze uz sa riesia rozne problemy ☹
Prileteli sme v piatok po 6t dovolenke zo slovenska, tak si zas zvykam. Moj malinky zacal v stredu v skolke, chudatko moje 15mesacne. Ale zatial vsetko klape, ani neplace. Ja som spat v praci, co je velky nezvyk po tak dlhej dobe. Uff, nic sa mi nechce.... Este ze pocko je pokne a snad volakde vypadneme cez vikend.

janano
6. sep 2010

@ostrovanka Ahoj. Ako bolo na dovolenke? Oddychnuti? 🙂 A ako sa dari malemu v skolke? Dufam, ze je mu tam dobre, fakt je to este drobcek malinky.

martinano
7. sep 2010

ahojte
ja sa len hlasim este sme na dovolenke
zuzi ak citas ozvi sa, ako dopadla kontrola na sk?

martinano
13. sep 2010

ahojte
sem zas nikto nechodi, co je s vami??????

janano
13. sep 2010

@martinano ahoj ako sa mas? uz ste naspat, ci este dovolenkujete...?

martinano
14. sep 2010

@janano ahoj uz sme doma 😉 mame sa fajn a vy?

janano
14. sep 2010

aj my sa mame dobre, len malej sa tisnu dalsie zubky, tak bojujeme 😒 , je z toho hrozne nervozna chudinka moja ☹

zuzanka7117
15. sep 2010

@martinano ahoj ahoj.....kontrola dopadla super, pisala som ti aj sms, neviem ci si ju dostala....takze ste sa uz vratili, ozvi sa mi, pokecame.....my opat v pondelok letime, ale iba na 5 dni....
@janano ahoj ako sa dari....co mate noveho.....viem, dlho som tu nebola, ale neda sa to...☹

Baby ked sa vratim, dame dalsie stretko, dobre.....tesim sa

martinano
15. sep 2010

@janano chudatko malinke bolave, nic nepomaha trosku na ulahcenie?

@zuzanka7117 konecne, nedostala som sms a zabudla som norsky telefon na slovesnku zajtra by mal dorazit, uz pracujes?

tesim sa na dalsie stretko

zuzanka7117
16. sep 2010

@martinano aha, lebo som ti skusala aj volat aj som pisala, ved ked Jozko bude doma tak sa ozvi z jeho telefonu......a na sk bolo vsetko ok, uzili ste si dovolenku

martinano
19. sep 2010

@zuzanka7117 idete zas na dovolenku?tak si ju uzite, nam bolo na sk fajn

martinano
19. sep 2010

@janano a vy ako, co mala uz lepsie?vyliezli zubky?

janano
21. sep 2010

@martinano ahoj. jeeeeeeeej, nova fotecka 🙂 no zubky nove som zatial nenasla, to asi bolia tie, co ma teraz, oni jej idu hrozne pomalinky. jeden den je dobre a druhy zas horsie. no ale ved to nejak zvladneme, vsakze 😉 kuse vsetko, co jej pride pod ruku.....naozaj vsetko 🙂 ked nedam pozor tak aj mna 😀
a co porabate vy? uz je riadna zima, ze? este ze sa to slniecko sem tam ukaze....mohla by ta jesen este vydrzat.....

martinano
21. sep 2010

@janano jani mohla by veru ta jesen este vydrzat a dnes som si myslela,ze je zima a bolo fajn, ked svieti slniecko je to super.chudatko malinke, to mozu byt nove zubky, ked este nie su vyleze cele.a neboj zvladnete perfektne 😵

martinano
21. sep 2010

jani a tusim sme tu zostali same, zuzku mame na slovensku a ostatne kocky nic 😕

tutinka81
23. sep 2010

ahojky,nam uz zbyva 20 do TP a dnes jsme byli na ABC na predporodnim kurzu 🙂...blizime se do finale! 🙂 kufr je uz nechystany a maminka s tatinkem jsou po dnesni pruprave pripraveni a plni ocekavani,takze miminko uz se muze klidne ozvat...moooc se na nej tesime "budeme rodina" 🙂

ostrovanka
24. sep 2010

Cauko kocky, ja som stale tu, len hrozne zaneprazdnena, sef mi dava zabrat, maly v skolke je super, miluje to tam. Stredy mam volne, robim na 80% aby som s nim mohla byt doma jeden den. A k tomu vsetkemu este riesim, organizujem aj nasu svadbu 🙂 ... kedze doteraz som na to nemala cas....nie ze by teraz hej.

ostrovanka
24. sep 2010

@tutinka81 prajem, aby vsetko prebehlo bez komplikacii a hlavne si uzi posledne dni ked mozes odpocivat.

tutinka81
25. sep 2010

@ostrovanka dekuji 🙂...zatim si nedokazu predstavit,co mne po porodu ceka 😀...maly v brisku kazdy den hodne radi,je to maly neposeda,pravdepodobne to tak bude i v realu 😉...to bude sranda! 😀
preji krasne a klidne pripravy svatby a samozrejme preji hodne stesti na spolecne ceste zivotem 🙂
budete mit svatbu tady nebo na Slovensku?

gustinovi
26. sep 2010

ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla, nějak mi nezbýval čas, potřebovala by jsem, aby měl den více hodin. A taky jsem tu teď měla manžela skoro 3týdny doma, tak jsme pořád někde lítali a doma dávali dokupy obývák, malovali jsme a dávali plovoučky. Jinak už se opět těším na změnu a že odtud z Havířova zase vypadnu. přiletím 12.10. a budu tam přes měsíc, tak doufám že podniknem nějaký srazík.Chci se vás zeptat, chodíte někdo na bazén s dětmi? Manžel mi říkal, že někde poblíž je a že tam jako zaměstnanci Unibus mají slevu. Byla už jste tam někdo s dětma? jaké to tam je? je tam něco i pro děti nebo to je jen velký bazén? a kdo se tam pak vypraví semnou? Myslím že říkal že to je poblíž Toyenu.
A druhá otázko, ke kterém dni v měsíci chodí v Norsku rodičovská dovolená? kooonečně by to mělo být vyřízené, ale nevím kdy to chodí.
@tutinka81 držím palečky ať je vše OK

ostrovanka
27. sep 2010

@gustinovi peniaze na dieta chodia na konci mesiaca.