Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
10. mar 2013

@janano hehehe, prave sme to pozerali s muazom...

janano
10. mar 2013

@norwayka ja som sa tam najprv nemohla dostat, velky napor 😝 ale uz to ide

norwayka
10. mar 2013

@janano ako ste dopadli? Nas nekontrolovali...

janano
10. mar 2013

@norwayka vies co, na moje ocakavanie dobre, na to, ze je to starsia skolka...kusok od nas je fungel nova a ta mala 1 fare for død 😀 my ziadnu... ale videla som tam minuly rok stolarov, opravovali tie hojdacky, menili tie srandy, co deti dopadaju na zem, dosypavali piesok... no snad, ze tie raporty beru vazne, aspon u nas

norwayka
12. mar 2013

Inak zienky, uplne nahodou som objavila super produkt. Ide do mojej zbierky ultimatnych produktov, co vzdy musim mat. La roche posay a krem sa vola Lipikar a podnadpis Lait? Ja som to dostala v darcekovom baleni od kamaratky. A tento mal napisane, ze aj pre babatka, samozrejme bez parabenov a svinstiev. A maly mal hormonalny vysev a potom sa mu z toho take brutalne chrasty po hlavicke spravili a ja som olejovala a olejovala a nic z toho, este mozno horsie. Tak som raz vyskusala tento krem a on nadherne premastil pokozku a uplne tie chraticky same zliezali. Za tyzden mal hlavicku ako babatko, hihihihi. Fakt paradny na suchu kozu. Odteraz len ten a suchokozove problemy 😀

janano
18. mar 2013

kedze leto sa blizi, je tu dalsi test opalovacich kremov pre drobcov http://www.dagbladet.no/2013/03/18/tema/klikk/t...
...pozor na Niveu a Garnier 😖

renatedj
19. mar 2013

cafte dievcence..... Davidko mal v piatok poobede 39,8 teplotu, trocha sme ju znizili, ale nebola to ziadna slava, vecer sme chceli ist na pohotovost, ale najskor sme si tam zavolali, tak nam povedali, ake opatrenia mame spravit a noc bola zvladnutelna.... sobotu hned rano mal 39,9 takze zas cipok do zadocku, kontrolovat teplotu kazde 2 hodky a rovnako aj plienocku.... kazdu druhu hodinu prebuval a nakoniec sme to prekonali, uz vecer, ked isiel buvat, tak bol niekde na 37,3 ... nedela bola uz OK, len zostal dost unaveny a placlivy.... vcera poobede sa mu spustila strana nadha, stale mu tecie z nosteka, nestiham odsavat a obcas si aj pokasle takym hundravym kaslom
neviem sa rozhodnut, ci mam ist k lekarovi, ci uz to vlastne nedoznieva.... co by ste mi poradili? ake mate skusenosti u doktora s takto malym dietatom? viem, ze antibiotika tu moc nepodporuju a vlastne by som ho ani nechcela nejak nimi napchavat, ale nerada by som nieco zanedbala..... viete mi poradit nieco od kaslu? ale najviac ma trapi ta nadcha..... mate skusenosti s nicim do nosteka pre babence tu v Norsku?

lenka3007
19. mar 2013

@janano ou a Nivea bola u mna vzdy favorit ☹ Skusime teda my ten vichy tento rok...

Inak baby, ked uz preberate leto, kde sa daju kupit kvalitne a pekne slnecne okuliare na deti?? Hlavne na toto ostre norske slnko...
@renatedj ja ti sice neporadim, ale skusila by som ist k lekarovi, za to nic nedas... Skore uzdravenie drobcekovi prajem 🙂

norwayka
19. mar 2013

@janano poznas grønn hverdag? TestUju vsetko mozne. Dobra stranka. Inak odporucaju aj tie z coop. Tie tusim v 2010 testovali. Ja pouzivam cosmicu 30 a organic people, ten som teraz nasla len za 135 korun na feeluniquE. Gratis delivery worlwide...

http://www.feelunique.com/brands/green-people/o...

lenka3007
19. mar 2013

@norwayka ahoj moja, ako sa prosim ta vola to ako tablet, co si kupila tvojim malym? moj my v poslednej dobe stale omiela o tablete a ked to pozeram na nete, tak mam z toho v hlave akurat gulas...

norwayka
19. mar 2013

@lenka3007 kurio

janano
20. mar 2013

@norwayka hej, hej, poznam, ja uz som tu niekolkokrat davala link na tie testy 😉 a aj tento test robili oni

janano
20. mar 2013

@lenka3007 tuto v lekarni maju taketo pre chlapca, pisu od 2 rokov hore....ale neviem, ci by mu neboli male, to musis skusit. http://www.apotek1.no/produkter/solbrille-til-g...
Ked tak potom asi jedine v optike, tam urcite budu mat aj pre deti, len ratam, ze budu drahsie, ale kvalitne.

norwayka
20. mar 2013

@lenka3007 ja som kupila vassatasser okuliare, t ake pilotske v barnas hus. Mali ich v roznych farbach, ale stovku stali a su dost velke, urcite aj na tvojho kukinka.

norwayka
20. mar 2013

Zienky, hahha, dostali sme sa aj na stranku fotografa...

http://www.facebook.com/mona2103

lenka3007
20. mar 2013

@norwayka super, pokukam, lebo uz aj teraz svieti uz dost ostre slnko cez den, nech ma tie kukadla v pohode... to na uvodnej fotke je Casey? v tej ciapke s bombrlcom?

norwayka
20. mar 2013

@lenka3007 eee, on je uz velky chlap- zajacik 😀

lenka3007
20. mar 2013

@norwayka to uz taky velky smejko je? 🙂 🙂 🙂 chutnyyy... Inak dobre vidim, ze 20 fotografii vyjde 5100 NOK? teeda, mala by som pomaly rozbiehat biznis 😀

norwayka
21. mar 2013

@lenka3007 hehe, to neviem, nepozerala som ceny. Ale ja platim tusim 2700 za fotenie k 1. Rocku a v tom je 'zadarmo' aj baby fotenie. Cize dvakrat idem a mi spravia CD. Ked bude mat Casey rok, tak pojdem aj na visning- prehliadku tych fotiek a dopdneme sa na fotke, co chcem. A kupujem aj u nich kvalitne ramy a tie ma vysli tusim okolo 600-700 korun. Ked s pozries jeden z mojich albumov, tam mam tie obrazy deti.

A este chcem o par rokov dat spravit celu rodinu aj s babkami a niekde vonku pri mori a to verim tomu, ze aj 10000 bude stat. Ale mne to za to stoji. Tie obrazy a zabronzovane prve topanocky mojich deti a ich prva knizka s fotkami a info o nich, to je to jedine, co budem zachranovat, ak budeme horiet 😀

norwayka
21. mar 2013

@renatedj Mojka, tolko som na teba myslela, uz ste lepsie?

Ja ti mozem napisat, co ja robim, ale ja neliecim tradicnou medicinou. Teda pokial nehori.

Vysoke davky C a D. C min. 100mg na 1 kg hmotnosti a D davam aj trojnasobne davky tranu.

Rozkrojena cibula v posteilke.

Cibulovy med. Nakrajana cibula, zaliata medom, nechat odlezat a po lyzickach davat. Mozes spravit aj s ingerfær, boze, neviem si rychlo spomenut po slovensky, dumbier, ale este je jedno slovo na to, co sa viac pouziva. Kupis cerstvy a nastruhas a zalejes medom. Plus mozes robit caj.

Vela vody.

Ja nezrazam teplotu, musi byt vyse 39, ale a to sa pozeram na celkovy stav. A squ inak celkom ok, tak nezrazam, nechavam na telo.

Natieram bylinkovymi mastickami hrudnik a pod nostekom.

Nostek vytierM koloidnym striebrom alebo do striekacky a streknem do nosa. Koloidne pouzivam dost, aj ako sprej do hrdla, aj do usi aj vnutorne.

Homeopatika, i ked neviem, ci az tak dobre funguju bez homeopata, ale tak mam lepsi pocit.

Ae strasne daleko zajdes s tym C, D a cibulou.

Daj vediet, ako ste dopadli.

janano
21. mar 2013

@renatedj akurat maju tu zlavu v Skoringen, co som spominala, 2 za 1 na vybrane modely...ak si este nekupila 🙂 mozes skombinovat topanky a sandale alebo zober kamosku, a mozete mat kazda za super cenu
http://www.skoringen.no/

Alebo maju teraz v Smartclub topanky vikingy za 299,--...tiez super cena

renatedj
21. mar 2013

@norwayka uf... to je ako cary-mary 🙂 .... myslim to v dobrom..... no davala som veeeela vody a hlavne mam vela vyplachovat nostek slanou vodou.... inak nic navyse, mozno trocha viac ovocia.... prave sprasil celu mandarinku 🙂

@janano no ja by som najradsej sandalky, lebo mu to akosi neviem obut a v sandalkach aspon budem vidiet, kde ma nozku

janano
21. mar 2013

@renatedj v kazdej obuvi maju meter, ktorym malemu zmeraju nozku. A tiez maju druhy meter urceny na zmeranie dlzky topanky. Nespoliehaj sa na to, ze mu bude sediet jedno cislo. Kazda topanka je inac sita a ma casto inu dlzku vo vnutri. Oni ti to zmeraju, len ich treba popytat, lebo sa im casto nechce. A moze sa ti stat aj to, ze sandalky bude mat o cislo mensie ako normalne topanky, co zasnurujes. Tak pozor na to, kazdu topanku treba vyskusat. A este jedna vec, vo vacsine topanok sa da vybrat ta vnutorna vlozka..vyber ju, poloz mu na to nozku ... k dlzke nozky treba priratat 1 - 1,5 cm .. .zalezi, ake ponozky nosi, jasne, v lete tensie ale mozno v zime hrubsie. Tieto scitane centimetre ti daju potrebnu velkost.
Ono fakt najhorsie sa kupuju tie najmensie cisla, potom uz bude lepsie....

beruska64
22. mar 2013

@norwayka Ahoj, nevies nahodou od akeho veku za moze detom davat dumbier?

norwayka
22. mar 2013

@beruska64 Tak na SK asi kazdy skoro povie od troch rokov. Pomaly vsetko od troch rokov. Ja sa neriadim takymi vecami, po roku nemam problem dat vsetko (co je zdrave) a niekedy aj skor, leboaku mam inu alternativu. Radsej dam zazvor ako nejake tabletky. Treb vyskusat a v mensich davkach nevidim problem aj skorej. Napriklad Cinania davaju zazvor do vsetkeho. Napriklad si vezmi len ako odporucaju ryby na SK. Hhehe, to by sa tu neujalo 🙂 ja aj med, aj zazvor od roka urcite, ale nie na kila.

beruska64
23. mar 2013

ja som prave citala, ze az od troch, ale nechce sa mi cakat tak dlho, tak chcem uz teraz skusit. My sme teda ako cinania, lebo tiez vela zazvor pouzivame. Mala dost kasle tak chcem aj nieco alternativne vyskusat. Tento sirup z tymianu nemas odskusany? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10003
@norwayka

borci
23. mar 2013

@janano vdaka za tip 🙂 malej sme v Skoringen kupili topanky aj sandale 2 za 1 a este sme k tomu sostali darcek plechovy matbox, z ktoreho sa mala najviac vytesovala 😀

martinano
23. mar 2013

@norwayka dakujem za ipcku, prosim ta koloidne sa da kupit aj tu?mne ktosi hovoril,ze nie